Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozruch z 12V na 24V

57 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 marzec 2011 - 21:52

Rozruch z 12V na 24V Kolego @roltech mogę się pod Twoim postem podpisać dwoma rękami własnie miałem o tym też pisać że własnie z tym są największe problemy, jeżeli ktos nie wie o co w tym przełączniku biega i nie umie wyłapać w porę czy obydwa aka są ładowane to ta instalacja doprowadzi go do szału.Dlatego ważne jest żeby ciągnik odpalał praktycznie na dotyk nawet zimą w czym pomaga grzałka bo przy dłuższym kręceniu styki się mocno nagrzewają i częsciej występują problemy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozruch z 12V na 24V Dzisiaj, 05:24
  •  

#42 Share dominik1882

dominik1882

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:muzyka, sport

Napisany 09 marzec 2011 - 19:16

Rozruch z 12V na 24V

FALCO15W40, ciapek na tym chodzi tak jak i zetorek, belarusik już nie bo tam jest inny olej.
Interesują mnie tematy łatwego rozruchu bo bywa tak że ciągnik nie jest przepalany co tydzień a trafi się że trzeba go odpalić o północy przy -20 i nie ma czasu na zabawę z grzałką.

ja w zetorze8045 bez świec żarowych przy dużym mrozie od razu też nie łapał a ze świecami i jak podepnę prostownik rozruchowy to rozrusznik kręci jak gupi i nie widzę potrzeby przeróbki na 24 ale każdy ma swoje zdanie

#43 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 21:57

Rozruch z 12V na 24V Ktoś wspominał o oleju. Taki 15W jest do -20 st.C max, naprawdę max... w naszych warunkach klimatycznych, kiedy chcemy zimą odpalić ciągnik bez podgrzewania, to tylko oleje 10W lub 5W... Jeśli ktoś używa ciągnika przez cały rok na oleju jednosezonowym letnim to tylko pogratulować.

W moim przypadku liczyłem że istnieją rozwiązania zapewniające skuteczny rozruch w temp. poniżej 0 st.C bez podgrzewania, podładowywania i spuszczania się nad tym szrotem, ot wsiadasz i zapalasz jak to ma miejsce w normalnych ciągnikach. Z tego co widzę, zawsze wstępuje jakiś problem, co by nie cudować.

#44 Share michal8011

michal8011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 10:20

Rozruch z 12V na 24V Rozruch 24v jest skutecznym rozwiązaniem. Choć kosztownym, ale coś za coś. Ale, ile ciągników to tyle rozwiązań. Każdy szuka na siłę negatywów w poszczególnych pomysłach- niepotrzebnie. Niech każdy robi jak mu wygodnie i tak, żeby był z tego zadowolony ;)

#45 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 17:50

Rozruch z 12V na 24V A po takiej przeróbce rozrusznik nie zużyje się dużo szybciej?

#46 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 31 sierpień 2012 - 20:27

Rozruch z 12V na 24V Witam.Mam problem z przełącznikiem 12/24 bo założyłem nowe akumulatory I jak chcę zapalić traktor to mi tak strzela w przełączniku tak "tttttttttttrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr" Podejrzewam ze moze złe jest podłączenie bo robiłem w nim skrzynie i zdemontowałem przełącznik.Może ktoś już spotkał sie z takim przypadkiem?
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#47 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 03 wrzesień 2012 - 22:08

Rozruch z 12V na 24V u mnie też tak jest ale jak wyłączę hebel a wcisnę kluczyk i łapie skądś mase i właśnie tak się dzieje, ale co konkretnie mu dolega to nie wiem... :/
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

#48 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 04 wrzesień 2012 - 10:37

Rozruch z 12V na 24V To już rozwiązałem było przy rozruszniku źle podłączone.A teraz jest tak że jak naciskam starter to mi tylko tak puka lekko i ni się nie dzieje.
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#49 Share lucas9393

lucas9393

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 16:36

Rozruch z 12V na 24V Witam.
Posiadam ciągnik ursus 1014 ten z turbiną.
ciężko pali mam podłączone dwa akumulatory 12v podłączone są równolegle więc zwiększa się pojemność akumulatora napięcie bez zmian.
Jak się pracuje cały czas to normalnie zapali. Gdy postoi z dwa dni to ratuje prostownik rozumiem że akumulatory padnięte.
Ja zamiast prostownika przełączam akumulatory szeregowo z 12v na 24v oczywiście kablami kręci wtedy bardzo dobrze tylko na czas rozruchu później przełączam z powrotem na 12v.
Wiem że w tych większych ursusach są oryginalnie przełączniki 12/24v.
Moje pytanie brzmi:
Czy da się do tego ciągnika wstawić przełącznik jakiś 12/24v nie koniecznie oryginalny albo coś przerobić? Ja myślałem na dwa przełączniki to zrobic , ale chcę znaleźć przełącznik na trzy wyjścia ale nie ma chyba takiego.
Proszę o pomoc.

Połączony temat
+1 pkt. ostrzeżeń za dublowanie tematów, ortografia

Edytowany przez Marcin91, 17 grudzień 2012 - 23:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#50 Share gorgo_pl

gorgo_pl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 16:47

Rozruch z 12V na 24V Kolego, może masz gdzieś zwarcie w instalacji i prąd z akumulatorów "ucieka"?

#51 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 16:49

Rozruch z 12V na 24V No można zrobić rozruch na 24V Tylko po co?? Po dwóch dniach stania na mrozie to żaden nie będzie dobrze kręcił.Aby mieć dwa akumulatory to trzeba mieć też rozrusznik 24V bo ten na 12V zaraz będzie spalony...Nie widzę większego sensu w tym.

#52 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 16:50

Rozruch z 12V na 24V Bez problemu możesz założyć przekaźnik 12/24.
Akumulatory należało by sprawdzić, chociażby napięcie spoczynkowe każdego osobno.

Edit:

Rozruch na 24V jest skuteczniejszy.
A rozrusznik 12V podpięty na 24V będzie działał i nie spali się jesli ktoś go nie zakatuje długim kręceniem, ale to każdego można.
Dowodem jest nawet to, że kolega przepinał już akumulatory i działało.

Edytowany przez mtracz, 16 grudzień 2012 - 16:57.

#53 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 17:07

Rozruch z 12V na 24V Kolego bez problemu możesz to wykonać potrzebny http://allegro.pl/li...ącznik 12/24��i dodatkowo przewody i końcówki.

Mam tak przerobione już z 20 lat i działa bez problemu (ciągnik trafiał na gw. na tą przyczynę na serwis wymieniano akumulatory rozrusznik alternator i dopiero przeróbka na 12/24 po okresie gw. zakończyła problem).

Tak na "marginesie" jest już zapewne taki temat, pewnie wystarczyło tylko poszukać.

Edytowany przez Sadek, 16 grudzień 2012 - 17:08.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#54 Share lucas9393

lucas9393

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 17:20

Rozruch z 12V na 24V Właśnie ja cały czas prawie już przełączam na 24v ale niestety tylko kablami i zawsze troche zabawy jest.
Po prostu nie wiem jak się do tego przerobienia zabrać,
Mógłby ktoś pomóc dokładniej

Edytowany przez Marcin91, 17 grudzień 2012 - 23:43.
ortografia

#55 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 17:20

Rozruch z 12V na 24V Tu masz chociaż w innym dziale ale temat ten sam. Jest zdaje się foto i opis podłączenia. Nie jest to trudne.
http://www.agrofoto....a/page__st__480

Edytowany przez seweryn20, 16 grudzień 2012 - 18:51.

KPK Kumurun Team

#56 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 16 grudzień 2012 - 18:46

Rozruch z 12V na 24V

Bez problemu możesz założyć przekaźnik 12/24.
Akumulatory należało by sprawdzić, chociażby napięcie spoczynkowe każdego osobno.

Edit:

Rozruch na 24V jest skuteczniejszy.
A rozrusznik 12V podpięty na 24V będzie działał i nie spali się jesli ktoś go nie zakatuje długim kręceniem, ale to każdego można.
Dowodem jest nawet to, że kolega przepinał już akumulatory i działało.

dokładnie tak jak mówisz kolego 12V rozrusznik będzie działał bez problemu przy 24V tylko jak jak go ktoś nie przegrzeje długim kręceniem, ale i tak 12 podłączona na 24 ma dużo większego kopa i szybciej zapali więc nie powinien się zmęczyć. Przy takiej przeróbce to jedynie co należało by wymienić to elektromagnes na 24V bo na dłuższy okres użytkowania 12V może nie dać rady, a tak to będzie już spokój Środek to różni się jedynie grubszymi szczotkami ale nie ma potrzeby wymienienia ich
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

#57 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 16 grudzień 2012 - 18:50

Rozruch z 12V na 24V pewno masz zwarcie w rozruszniku, a konkretnie tulejki... ja w piątek miałem tak samo... 914 nie mogłem odpalić... i prostownik nie pomagał... a przyczyną okazało się , że tulejek już w ogóle nie ma...

Edytowany przez Marcin91, 17 grudzień 2012 - 23:43.
ortografia

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#58 Share BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo maszyny

Napisany 16 grudzień 2012 - 19:12

Rozruch z 12V na 24V ja bym ci poradził masę dobrze wycyścic maiłem tak samo jak ty nawet w lato ledwo pali a po wyczyszczeniu na dotyk