Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kratownice drewniane (konstrukcja dachu)

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 11:32

Kratownice drewniane (konstrukcja dachu) Witajcie

Szukam osób które mają u siebie wykonane kratownice drewniane i mogłby się podzielić informacjami jak mają zrobione, ewentualnie skany projektów. Ponieważ chcę wykonać na garaż o szer. 8 m i się zastanawiam jak zrobić bo mam sporo własnego drewna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kratownice drewniane (konstrukcja dachu) Dzisiaj, 22:03
  •  

#2 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 02 marzec 2011 - 13:19

Kratownice drewniane (konstrukcja dachu)

Witajcie

Szukam osób które mają u siebie wykonane kratownice drewniane i mogłby się podzielić informacjami jak mają zrobione, ewentualnie skany projektów. Ponieważ chcę wykonać na garaż o szer. 8 m i się zastanawiam jak zrobić bo mam sporo własnego drewna.

Hey, od trzech lata pracuje na dachach a od roku prowadze własną firmę, więc służe pomocą;)
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#3 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 19:45

Kratownice drewniane (konstrukcja dachu) Teściu ma na sprzedaż 24 sztuki po 12 metrów. Jeszcze komunistyczne ale trzyma pod dachem i są w super stanie. Nie wiem ile chce ale. A tak ogółem to jaka sjest cena takiego czegoś, bo słyszałem że są dość drogie.

Edytowany przez tomek73, 06 marzec 2013 - 21:12.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 21:20

Kratownice drewniane (konstrukcja dachu) Mi 12 metrowych nie trzeba. A może byś był dobry i zrobił kilka ich fotek?

#5 Share gluptaseq

gluptaseq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 21:40

Kratownice drewniane (konstrukcja dachu) dralo5
Podaj mi meila to wyśle Ci skan książki gdzie jest dźwigar obliczony na 8,40 rozpiętości i zwymiarowany. A jeżeli Ci będzie mało to będę mógł Ci jeszcze jedną książkę zeskanować. Jeśli chodzi o koszty to napewno jednego dźwigara jest większy niż jednej krokwi ale rekompensuje Ci to że dźwigar układasz co 3-5 metrów a krokiew maks 1,2m, no i sporo mniej pokrycia Ci pójdzie na dźwigarze.

#6 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 11 marzec 2011 - 11:00

Kratownice drewniane (konstrukcja dachu) @dralo5
na 8m to starczy spokojnie wiązar jętkowy, da sobie rade nawet pod dachówką..
przy 8m to odradzam Ci kratek bo pracochłonność nie zrekompensuje zaoszczędzonego materiału /a wliczając łączniki etc. to moze wyjdzie drożej/ tym bardziej ze masz sporo drewna
Wg nie nie ma sensu robienia kratek drewnianych na 8m.

>>>>>> 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share gluptaseq

gluptaseq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 11:47

Kratownice drewniane (konstrukcja dachu) zamiast stosować łączniki wystarczy zrobić na zakładkę dźwigar i wystarczą gwoździe. Co do pracochłonności to nie jest aż tak dużo więcej roboty niż przy krokwiach.

#8 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 21:48

Kratownice drewniane (konstrukcja dachu) Ale przy 8 m jaki musiałby przy jętce być kąt nachylenia? No mi trzeba jak najmniejszy.

#9 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 12 marzec 2011 - 16:22

Kratownice drewniane (konstrukcja dachu) Hmm, no teoretycznie nachylenie połaci dachów w konstrukcji jętkowej od 25do60°, ale zalecany kąt nachylenia to więcej niż 30°. mozna by 25° na podwojnej jetce z przewiazkami czyli kleszcze.. zeby sie nie rozjechało..

>>>>>> 

#10 Share lotnik

lotnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Zainteresowania:pilka nozna ,starocie

Napisany 17 marzec 2011 - 15:48

Kratownice drewniane (konstrukcja dachu) ostatnio coraz szerzej zastepuje sie gwozdzie sruba ,wierci otwor wbija srube i nakretki,wytrzymalosc ma byc wieksza,tak montowalem na wiacie,narazie trzyma...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 21 marzec 2011 - 19:44

Kratownice drewniane (konstrukcja dachu) a na 10-11m dwuspadowego dachu co zastosować????drewna mam pod dostatkiem....jak najtaniej zeby bylo