Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie kwalfikacje musze posiadać abym mógł przejąć gospodarstwo?

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share krystiano2808

krystiano2808

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 19:33

Jakie kwalfikacje musze posiadać abym mógł przejąć gospodarstwo? witam mam pytanie czy moege skaldac wniosek i skorzystac z premi dla mlodego rolnika gdyz skonczylem szkole gastronomiczna z matura i oplacane mam skladki krusowskie juz 4 lata prosilbym o szybka odpowiedz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie kwalfikacje musze posiadać abym mógł przejąć gospodarstwo? Dzisiaj, 19:55
  •  

#22 Share KaziU91

KaziU91

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 21:06

Jakie kwalfikacje musze posiadać abym mógł przejąć gospodarstwo? Możesz składać na Premię na Młodego rolnika tylko trzeba minimum 3 lata w Krus po tym okresie musisz przejąć gospodarstwo . Bo się pytałem takiego pana co w tym siedzi i tak mi mówił . Tylko się zapytaj tam gdzie trzeba i będziesz mógł składać papiery :) Pozdrawiam

#23 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5203 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 01:57

Jakie kwalfikacje musze posiadać abym mógł przejąć gospodarstwo? pozwole sie podpiac pod temat

To przypadkiem nie jest tak, że gospodarstwo moze przejąć każdy kto skończył 18 lat (bez względu na wykształcenie) i po przejęciu gospodarstwa może pobierać dopłaty, ale jeśli chce korzystać z dofinansowań (MR, PROW itp.) musi posiadać wykształcenie rolnicze?

KS Falubaz

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share BizonFan321

BizonFan321

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 321 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 20:06

Jakie kwalfikacje musze posiadać abym mógł przejąć gospodarstwo? Na MR wystarczy staż we własnym gospodarstwie , który liczony jest od 15 roku życia :)

#25 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5203 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 20:41

Jakie kwalfikacje musze posiadać abym mógł przejąć gospodarstwo? no ale ten staż musi byc w jakis sposób udokumentowany prawda?

KS Falubaz

#26 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 08:34

Jakie kwalfikacje musze posiadać abym mógł przejąć gospodarstwo? No, np. KRUS lub oświadczenie rodziców podpisane w UG. Ale na MR pamiętaj, że nie możesz mieć gospodary więcej niż 12 miesięcy.

Edytowany przez Polus0, 31 styczeń 2013 - 08:34.

#27 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 31 styczeń 2013 - 08:54

Jakie kwalfikacje musze posiadać abym mógł przejąć gospodarstwo? Tak gospodarstwo może przejąć każdy bez względu na wykształcenie pod warunkiem ukończenia 18roku życia.

Edytowany przez Artur96, 31 styczeń 2013 - 08:57.

#28 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5203 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 14:26

Jakie kwalfikacje musze posiadać abym mógł przejąć gospodarstwo? No wlasnie, i tu kolo sie zamyka bo na MR to nie wystarczy, a wolałbym sie nie zobowiązywac że zdobędę jakiś papier w ciągu 36 miesięcy bo raz ze może róznie wyjść w życiu, a nawet jeśli bym sie na to skusił to byłoby na styk. Szkoda że wszystkie szkoły policealne zaoczne zostały zlikwidowane bo byłoby jak znalazł, teraz zostaje mi chyba tylko zrobienie studiow podyplomowych?

KS Falubaz

#29 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 16:05

Jakie kwalfikacje musze posiadać abym mógł przejąć gospodarstwo? O to, to. Ja jestem w trakcie takich studiów na SGGW. 12 miesięcy i masz kwit. Praca dyplomowa i egzamin na końcu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 31 styczeń 2013 - 17:21

Jakie kwalfikacje musze posiadać abym mógł przejąć gospodarstwo? Teraz mają być w zamian szkół policealnych jakieś kursy zawodowe dokładnie nie wiem jak to działa

#31 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 03 luty 2013 - 12:20

Jakie kwalfikacje musze posiadać abym mógł przejąć gospodarstwo? Czy w czasie studiowania zaocznego mógłbym równocześnie robić szkołę policealną o kierunku rolniczym ?
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

#32 Share dazio80008

dazio80008

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 07 luty 2013 - 19:10

Jakie kwalfikacje musze posiadać abym mógł przejąć gospodarstwo? Koledzy mozecie mi pomoc? Umarl mi tata no i gospodarstwo bylo na niego? Co teraz mamy zrobic? Chcial bym je przejac i wziac jakies dofinansowanie. Tylko jak to jest bo jest mama i mam dwoje niepelnoletniego rodzenstwa a oni by sie zrzekli. Pomomy...

#33 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 07 luty 2013 - 19:39

Jakie kwalfikacje musze posiadać abym mógł przejąć gospodarstwo? Witam i na wstępie współczuje ,według mnie cztając Twój wpis gospodarstwo było rodziców więc po śmierci ojca dzielone jest po połowie ,pierwszą część ma mama którą może przepisać Tobie natomiast druga część po tacie dzielona jest na was trzech (dzieci).Ty swoją część przejmujesz bez problemu ale pozostałe rodzeństwo mające prawo do spadku nie może się zrzec na Ciebie bo są niepełnoletni ,obawiam się nawet czy czasami nie będzie zarządzał ich częściami kurator do czasu ukończenia 18lat,więc jest problem.Tojest moje zdanie nie chciał bym wprowadzić Ciebie w błąd więc radzę skontaktować z jakimś prawnikiem on to wyjaśni. A co do dofinansowania to tak jeśli spełniasz wymagania stawiane przez ARiMR .pozdrawiam i powodzenia.

#34 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5203 postów

Napisany 07 luty 2013 - 19:57

Jakie kwalfikacje musze posiadać abym mógł przejąć gospodarstwo?

Czy w czasie studiowania zaocznego mógłbym równocześnie robić szkołę policealną o kierunku rolniczym ?

Z tego co wyczytałem to zaocznych szkół policealnych już nie ma (trwały bodajże dwa lata) a dzienne wydaje mi się że nie ma przeciwskazań, składasz papiery i jesteś przyjęty. Jeśli ktoś by wiedział więcej w tym temacie to mógłby sie wypowiedzieć bo też jestem zainteresowany.

Tak wracając jeszcze do mojego poprzedniego posta, wyczytałem że aby kierunek studiów był uznany za rolniczy musi być w nim 120h przedmiotów związanych z rolnictwem i tu moje pytanie czy ktoś orientuje się jakie przedmioty są do takowych zaliczne? Przedmioty mogą sie sumowac? Z góry dzięki.

@dazio~
Również współczuje. Dopłaty weźmiesz bez żadnych szkół, natomiast żeby korzystac z programów Młody Rolnik, PROW itd potrzebujesz już wykształcenie rolnicze (chyba że rodzice opłacali za Ciebie 3 lata składki krus)

@Tomasz
Jestes pewien co do spadku dla osób niepełnoletnich? I tego że nie mogą nic z tym zrobic az do momentu skończenia 18 lat?

KS Falubaz

#35 Share dazio80008

dazio80008

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 07 luty 2013 - 20:03

Jakie kwalfikacje musze posiadać abym mógł przejąć gospodarstwo? A mozesz mi jeszcze napisac jakie wymagania musze spelniac? Z gory dziekuje...

Ja nie znam tych przepisow.

Ze szkola to problemu by nie bylo da sie zalatwic no i mysle ze skladki byly jakies kiedys bo teraz sa na zusie znaczy mam juz tylko.

#36 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5203 postów

Napisany 07 luty 2013 - 20:04

Jakie kwalfikacje musze posiadać abym mógł przejąć gospodarstwo? Tu masz do poczytania o MR
http://www.arimr.gov...t_infor_dhj.pdf

To też może się przydac
http://www.wir.org.p...je_rolnicze.htm

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 07 luty 2013 - 20:05

Jakie kwalfikacje musze posiadać abym mógł przejąć gospodarstwo? Wykształcenie ,wielkość gospodarstwa (dotyczy młodego rolnika ale nie wiem jaka jest teraz minimalna powierzchnia) i po przepisie ubezpieczenie w KRUS to podstawa.
Matey co do rodzeństwa na 100% nie jestem pewien i dlatego proponowalem to skonsultować z prawnikiem.

Edytowany przez Tomasz78, 07 luty 2013 - 20:11.