Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie kwalfikacje musze posiadać abym mógł przejąć gospodarstwo?

36 odpowiedzi na ten temat

#1 Share patryk141

patryk141

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 22:04

Jakie kwalfikacje musze posiadać abym mógł przejąć gospodarstwo? Witam uczę sie Liceum ogólnokształcącym (klasa maturalna) i planuje iść na studia nie związane z rolnictwem. Po przemyśleniu nie chcę iść na studia rolnicze, wole wybrać kierunek z innej branży dzięki któremu bede mógł dostać pracę nie tylko w rolnictwie bo jak sami wiecie w tej branży różnie bywa... raz górka ale częściej dołek;/ Ale po mimo tego bym przejął gospodarstwo i musze mieć jakieś wykształcenie w tym kierunku. Czy są jakieś kursy, czy trzeba ukończyć jakąś szkołę (np. "zawodówkę" )?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie kwalfikacje musze posiadać abym mógł przejąć gospodarstwo? Dzisiaj, 20:02
  •  

#2 Share Denison

Denison

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roslinna , mechanizacja rolnictwa maszyny i urządzenia do produkcji roślinnej , hodowla koni.

Napisany 01 marzec 2011 - 22:53

Jakie kwalfikacje musze posiadać abym mógł przejąć gospodarstwo? Poszukaj zaocznej szkoły kształczacej o profilu ,,technik rolnik,,
" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "

Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

#3 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 23:00

Jakie kwalfikacje musze posiadać abym mógł przejąć gospodarstwo? Możesz poprosić rodziców, żeby wpisali cię w KRUS-ie jako domownika i opłacali za ciebie składki. Po 3 latach będziesz miał wystarczający staż pracy w gospodarstwie, żeby je przejąć.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#4 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 23:00

Jakie kwalfikacje musze posiadać abym mógł przejąć gospodarstwo? Również może być studium policealne np kierunek: agrobiznes

#5 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 23:09

Jakie kwalfikacje musze posiadać abym mógł przejąć gospodarstwo? Panowie mam pytanko a jeżeli jego rodzice opłacali b za niego krus to czy może się starać w późniejszym czasie o premie dla młodego rolnika ??

#6 Share adas323

adas323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 23:13

Jakie kwalfikacje musze posiadać abym mógł przejąć gospodarstwo? Można się starać o premię jeżeli opłacany był KRUS

#7 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 23:14

Jakie kwalfikacje musze posiadać abym mógł przejąć gospodarstwo? Nie jestem na 100% pewien, ale raczej tak, ponieważ bycie domownikiem nie jest prowadzeniem gospodarstwa, a jedynie pracą w nim. Według KRUS rolnik ma obowiązek zgłosić każdego domownika, który pracuje w gospodarstwie i nie uczy się. Może też zgłosić uczącego się, ale nie można wykazać (takie małe niewinne kłamstewko :P) np. że jest na studiach dziennych, ponieważ jest warunek, że domownik musi stale pracować w gospodarstwie.

#8 Share patryk141

patryk141

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 23:14

Możesz poprosić rodziców, żeby wpisali cię w KRUS-ie jako domownika i opłacali za ciebie składki. Po 3 latach będziesz miał wystarczający staż pracy w gospodarstwie, żeby je przejąć.

Hmm o tym jeszcze nie słyszałem? Po 3 latach mam prawo do przejęcia gospodarstwa? a czy przy takiej formie jest możliwość z korzystania z programów unijnych, jeśli będą po 2013?

#9 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 23:20

Jakie kwalfikacje musze posiadać abym mógł przejąć gospodarstwo? Cytat z http://www.arimr.gov...t_infor_dhj.pdf

KWALIFIKACJE ZAWODOWE
Ubiegający się o pomoc powinien następujące kwalifikacje wynikające z wykształcenia
2
i stażu pracy w rolnictwie:
1) wykształcenie rolnicze zasadnicze zawodowe, średnie lub wyższe lub
2) tytuł kwalifikacyjny lub tytuł zawodowy, lub tytuł zawodowy mistrza w zawodzie
przydatnym do prowadzenia działalności rolniczej i co najmniej 3-letni staż pracy
w rolnictwie, lub
3) wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy
w rolnictwie albo wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i ukończone studia
podyplomowe w zakresie związanym z rolnictwem, albo wykształcenie średnie
inne niż rolnicze i co najmniej 3– letni staż pracy w rolnictwie
, lub
4) wykształcenie podstawowe, gimnazjalne lub zasadnicze zawodowe inne niż
rolnicze i co najmniej 5 – letni staż pracy w rolnictwie, lub
5) kwalifikacje rolnicze wymagane przy udzielaniu pomocy młodym rolnikom
w państwie, którego obywatelstwo posiada, w ramach analogicznego działania
współfinansowanego przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju
Obszarów Wiejskich (EFRROW) - jeżeli nie posiada obywatelstwa polskiego.

#10 Share patryk141

patryk141

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 23:32

Jakie kwalfikacje musze posiadać abym mógł przejąć gospodarstwo? Czyli w moim przypadku będąc na studiach zaczne opłacać składki Krusu i upływie trzech lat mogę zgodnie z prawem przejąć gospodarstwo oraz korzystać z dofinansowań;)

Edytowany przez patryk141, 01 marzec 2011 - 23:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 23:40

Jakie kwalfikacje musze posiadać abym mógł przejąć gospodarstwo? Tylko nie możesz przyznać się w krusie, że studiujesz dziennie.

#12 Share pablo18

pablo18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 07:26

Jakie kwalfikacje musze posiadać abym mógł przejąć gospodarstwo? tak a jak skonczy studia powiedzmy po 3 latach to przeciez bd mial date ukonczenia studiow na dyplomie i jestem pewny ze krus do tego dojdzie wiec ja bym nie kombinowal :unsure:

#13 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 09:32

Jakie kwalfikacje musze posiadać abym mógł przejąć gospodarstwo? Zawsze można powiedzieć, że na zajęcia się dojeżdżało z domu. Krus nie powinien moim zdaniem dochodzić tego po fakcie. Ja na przykład jestem na piątym roku teraz i dopisałem się ostatnio jako domownik, żeby w razie naboru wniosków na różnicowanie móc złożyć wniosek.

#14 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 09:37

Jakie kwalfikacje musze posiadać abym mógł przejąć gospodarstwo? Poczytaj ten artykuł. Może znajdziesz kierunek odpowiedni dla siebie.

Kwalifikacje rolnicze

#15 Share patryk141

patryk141

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 21:11

Jakie kwalfikacje musze posiadać abym mógł przejąć gospodarstwo? Dzięki;) doszedłem do wniosku że jednak nie zaszkodzi mi abym chociaż technikum zaoczne zrobił;)

#16 Share czita

czita

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 15:43

Jakie kwalfikacje musze posiadać abym mógł przejąć gospodarstwo? Chcę przejąć gospodarstwo i skorzystać z premii dla młodego rolnika. Nie wiem czy moje wykształcenie wystarcz skończyłem Liceum Agrobiznesu. I drugie pytanie jeżeli rodziców zgłoszę jako domowników to po osiągnięciu odpowiedniego wieku dostaną emeryturę?

#17 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 10 marzec 2011 - 17:22

Jakie kwalfikacje musze posiadać abym mógł przejąć gospodarstwo? Myślę że że Liceum to za mało do uzyskania premii dla młodego rolnika.
Jak rodzice będą mieli wypracowane lata jakie są potrzebne do pobierania emerytury to pewnie że dostaną.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#18 Share czita

czita

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 00:11

Jakie kwalfikacje musze posiadać abym mógł przejąć gospodarstwo? Ale to był kierunek rolniczy.Tylko specjalizacja dziwna nie pasująca bo rachunkowość spółek prawa handlowego.A przedmioty miałem związane z rolnictwem i z ekonomią.

#19 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 17:56

Myślę że że Liceum to za mało do uzyskania premii dla młodego rolnika.
Jak rodzice będą mieli wypracowane lata jakie są potrzebne do pobierania emerytury to pewnie że dostaną.

Hmm czemu by za mało? Średnie ma tylko kierunek czy im będzie panom od kwitów odpowiadał.
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 18:55

Jakie kwalfikacje musze posiadać abym mógł przejąć gospodarstwo? Podobno aby kierunek był uznany za rolniczy to w ciągu nauczania musi być przeprowadzone co najmniej 120 godzin zajęć o tematyce rolniczej.