Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zdalne sterowanie podnośnika

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Gustlikus

Gustlikus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektronika, Maszyny, Informatyka

Napisany 01 marzec 2011 - 19:29

Zdalne sterowanie podnośnika Witam czytających temat:)

Kombinuje nad zdalnym sterowaniem (z pilota) podnośnik i ewentualnie WOM;) Jak to zrobić mam pomysł aby...

No i pomysł polega na podpięciu tego sterowania do przycisków które się znajdują na błotnikach, jako zabezpieczenie w ciągniku zamierzam dodatkowy włącznik mechaniczny tego układu zrobić.
WOM miał by możliwość zostać załączony tylko w pozycji wajchy (akurat w tym ciągniku jest wajcha która może naciskać przełącznik od hamulca, nie wciskać nic lub włącznik WOM wcisnąć) więc w ramach zabezpieczenia myślałem aby pilot szło używać tylko w środkowym położeniu wajchy;)

I pytanie jest o wady takiego rozwiązania? Bo ja jakoś żadnych nie widzę;) Używać zamierzam to przy agregowaniu maszyn na podnośnik a sterowanie WOM podczas rozładunku siana/słomy do dmuchawy bez pomocy dodatkowych osób lub przy beczce asenizacyjnej;)
Jeżeli potrzebujesz licznika do prasy, owijarki (nawet tych co oryginalnie nie mają) lub jakiś sterownik elektroniczny - pisz!
W miarę możliwości postaram się coś/znaleźć w zapasach lub wykonać (może być wymyślony od podstaw).
Ewentualnie udzielę rad jak coś naprawić elektrycznego/elektronicznego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zdalne sterowanie podnośnika Dzisiaj, 18:23
  •  

#2 Share mareckii2006

mareckii2006

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 19:49

Zdalne sterowanie podnośnika Jaki ciągnik?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Gustlikus

Gustlikus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektronika, Maszyny, Informatyka

Napisany 01 marzec 2011 - 20:09

Zdalne sterowanie podnośnika Massey 3060 ogólne przemyślenia skierowały mnie na zrobienie "końcowego" sterowania na przekaźnikach aby się jak najmniej różniło od oryginalnych przycisków. a sam pilot i sterownik taki jak np do bram przesuwanych aby się za dużo nie narobić;) I te sterowniki są też zabezpieczone jakoś tam przed podrobieniem pilota co daje zabezpieczenie przed przypadkowym wysterowaniem podnośnika przez kogoś innego;)
Jeżeli potrzebujesz licznika do prasy, owijarki (nawet tych co oryginalnie nie mają) lub jakiś sterownik elektroniczny - pisz!
W miarę możliwości postaram się coś/znaleźć w zapasach lub wykonać (może być wymyślony od podstaw).
Ewentualnie udzielę rad jak coś naprawić elektrycznego/elektronicznego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share dabaz

dabaz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 20:27

Zdalne sterowanie podnośnika Cześć Gustlik. Znam Cię z forum o maseyach. Witamy na AF. Najtrudniej chyba będzie obejść problem innego napięcia w traktorze i innego w centralce pilota. Jednak jakoś to chyba można zrobić. Na wałku to by trza się podpiąć pod przycisk który jest wciskany przez wajchę i zamknięcie obwodu włączy wałek. Wad chyba nie ma jeśli rzeczywiście sygnał będzie zabezpieczony kodem. Myślę że żadne zakłócenia nie będą miały wpływu na pracę urządzenia, no mi się w każdym razie brama nigdy sama nie uruchomiła sama. Można by sterownik od centralnego zamka w samochodzie wykorzystać, wtedy to samo napięcie by było.