Adriano1232

Namiary na składnice części zamiennych do BS-a

Polecane posty

Adriano1232    0

Witam

Jak wiadomo nie we wszystkich sklepach i składnicach można zdobyć części zamienne do BS-a. I stąd pytanie do Was. Gdzie kupujecie części? Chodzi mi dokładnie o konkretne namiary: nr. tel / adresy / gdzie jest taniej. Myślę że takie informacje będą bardzo pomocne dla każdego z użytkowników Bizona BS-a i pomogą zaoszczędzić czas i pieniądze w trakcje awarii. Pozdrawiam :D


Adi1232

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groszek    0

agrofarm łódź, chyba najlepiej zaopatrzony sklep specjalizujący się w częściach do BS-a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroFarm1    0

WITAM, wszystkich

Zapraszam do zakupu CZĘŚCI DO KOMBAJNU BS Z-110. MAMY PRAWIE WSZYSTKO !!!!

NASZ SKLEP INTERNETOWY: [cenzura]

NASZ TEL: [cenzura]

DOSTAWA FIRMA KURIERSKĄ NA TERENIE CAŁEJ POLSKI !!!

 

[cenzura]

 

Witam

Jak wiadomo nie we wszystkich sklepach i składnicach można zdobyć części zamienne do BS-a. I stąd pytanie do Was. Gdzie kupujecie części? Chodzi mi dokładnie o konkretne namiary: nr. tel / adresy / gdzie jest taniej. Myślę że takie informacje będą bardzo pomocne dla każdego z użytkowników Bizona BS-a i pomogą zaoszczędzić czas i pieniądze w trakcje awarii. Pozdrawiam :D

 

Zakaz reklamy!

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k61wp    0

Byłem w Agro-farm osobiście, jechałem 400km w jedną stronę bo zależało mi na mega szybkiej realizacji

 

naprawdę polecam tą firmę

Edytowano przez krolikNH

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Panowie mam do Was pewną ciekawostkę co do skrzyni a dokładnie mechanizmu różnicowego znajdującego się w skrzyni. W ubiegłe żniwa nasz BS na ostrym skręcie w lewo zaczął mocno gruchac w skrzyni. Po prostej nic nie strzelało. W następny dzien sciągnęliśmy pokrywę skrzyni ale, ze nic nie było widac i po probnej jezdzie nic się nie działo kosilismy dalej i wszystko było ok. Jednak dzisiaj z ciekawosci otworzylismy dekiel skrzyni, sciagnelismy polosie, wyciagnelismy mechanizm roznicowy wraz z kołem przekładni głownej. Po rozebraniu mechanizmu okazało się, że 2 satelity są zatarte i do wymiany jest krzyżak oraz dwie satelity. Po wszystkim zaczalem dzwonic po sklepach z czesciami do BS'a. Dzwoniłem do około 8 firm ktore prowadza czesci i o dziwo nikt nie posiada i nie wie gdzie mozna zdobyc ten mechanizm różnicowy. W koncu w małych nerwach pojechałem do najblizszego goscia z czesciami i on na pierwszy rzut mi powiedział tak: MASSEY FERGUSON! Zrobiłem wielkie oczy :o Okazało się, że w każdym BS'ie siedzi mechanizm różnicowy z MF. Numery katalogowe z mojego BS'a pasują do numerów katalogowych MF. Dokładnie jest to z modelu Massey Ferguson 1004. Wiec nie dziwie się, że w polsce nikt tego nie ma bo BIZON sciagnal czesci od kogos niz produkowac w polsce!!! Byłem i jestem nadal zdziwiony, że czesci nie sa polskie a zachodnie. Jestem pewien, ze to z Fergusona bo zgadzaja się numery katalogowe z Bizona i MF. Troche jest nieciekawie bo jak cos pierdyknie w żniwa to pozniej nic tylko siadac do auta i zapierniczac do Korbanków czy gdzies gdzie są czesci z MF. Z tego co wiem to magazynu w Niemczech z czesciami do BS juz nie ma a reszte czesci zostało wywiezione na Ukraine. Gdy dzwoniłem do pewnej firmy gosciu mi powiedział, ze dostali wiadomosc od CNH w Płocku i czesci do BS'a u nich juz sie nie dostanie. Jestem ciekaw co zrobia uzytkownicy Dynamicow bo do tego modelu to juz trzeba miec naprawde szczescie, zeby sie udalo z czesciami. Troche chora polityka w tym naszym kraju bo BS'a nie produkuja dopiero 10 lat i juz czesci nie ma a do starego Claasa czesci beda jeszcze z 50 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Co się boisz rzemieślnicy ,zakłady mechaniczne itp. istnieją, sam jestem w stanie dorobić lub zregenerować wiele części, a jak nie mam możliwości pozostają jeszcze rozległe kontakty zawodowe, internet i konkurencja z lepszym parkiem maszynowym ;) będzie dobrze


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Owszem, ze istnieją rózne firmy tylko jak widac mechanizmu roznicowego nie ma. Jedynie mozna go dostac u Fergusona. Mozna wiele czesci zregerenowac tylko czasami przez zniwa nie ma czasu na regeneracje. Takie czesci jak kola pasowe, ktorych jest w nim duzo sie nie psuja. Łozyska wszedzie idzie dostac tak jak i pasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

Heh to ciekawostka :) dobre

Dobrze że @BSZ110 napisałeś bo nigdy bym nie pomyślał i nie wpadł na to ze MF będzie w BS-ie

A tak nawiasem mówiąc to ile wyniosła naprawa mechanizmu lub koszt nowego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Za krzyżak i dwie satelity zapłaciłem u Korbanków razem z przesyłką 480zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1634    1

To trochę dziwne, że od MF-a bo w modelach Z040, Z050, Z056, Z058, Z115 (skrzynia rekorda) jest dyfer od C-360 tylko tależ jest inny.

 

PS. Zapytaj w Ursusie o części do MF-a wiem, że coś robili do skrzyni biegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris7    2

witam potrzebuje przekładnie schumachera do BS i klepiska do kukurydzy te tylnie


Sprzedam opryskiwacz PILMET 600l więcej inf. na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

nawet dobrze że części są z róznych firm niż BS polskie teraz tej firmy nie ma przejął New holland i gdzie kupić a tak w razie czego coś jeszcze kupić z innej firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris7    2

niemaja kompletnej ,tylko czesci i to nie wszystkie


Sprzedam opryskiwacz PILMET 600l więcej inf. na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbor    124

Dużo używanych części do Bs-ów mają w Draganach koło Wysokiego w woj. Lubelskim. Tylko nie wiem jak z jakością...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

Jak wyglada sytuacja z dostepnoscia czesci przed zniwami w sklepach? Bo w czasie zniw jest malo czasu na szukanie a zastanawiam sie nad kupnem BS-a. Moze jakies nowe skladnice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grabarz    43

Witam, polecam sklep agro-farm koło Łodzi dobrej jakości części sam zaopatruje się w tym sklepie. Jak brakuję im jakiejś części szukają jej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johnson    4

tak, facet z łodzi załatwi części w mniej niż 24 godziny, już u Ciebie w domu. Jeśli chodzi o części to mając katalog widać że sporo części zaczyna swój numer na 5050, 5056, 5058, 5060 takie dostaniesz w każdej agromie na zamówienie o lub na miejscu. Pozostałe to jak już mówili Łódź ewentualnie Skoroszyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
X-TRUCKER    1

Hej wszystkim. Też szukam jakiejś konkretnej składnicy części do BS-a, oprócz tych które wypisaliście do tej pory. Jeżeli ktoś wie o jakiej firmie pisał "NOWICJUSZ'', który został cenzurowany za reklamę byłbym wdzięczny za info. BRAWA DLA ADMINISTRATORA ZA CENZURĘ NOWICJUSZA, my staramy se tu pomóc w szukaniu prawie że już nie dostępnych części do BS-ów, a on jeszcze cenzuruje firmę, która mogła by Nam pomóc...NO BRAWO ADMIN. BRAWO. Po co ten temat jeżeli się go cenzuruje.

WITAM, wszystkich
Zapraszam do zakupu CZĘŚCI DO KOMBAJNU BS Z-110. MAMY PRAWIE WSZYSTKO !!!!
NASZ SKLEP INTERNETOWY: [cenzura]
NASZ TEL: [cenzura]
DOSTAWA FIRMA KURIERSKĄ NA TERENIE CAŁEJ POLSKI !!!

[cenzura]



Zakaz reklamy!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gabriel
      Witam mam prośbę do użytkowników kombajnu Bizon bs o spisanie ustawień parametrów Komputera chodzi mi dokładnie jakie wartości macie wpisane w Obwód koła, Szerokość robocza, Straty alarm itd. Pytam gdyż poprzedni właściciel namieszał w ustawieniach i teraz nie wiem co mam tam wklepać.
    • Przez Mateusz2415
      Witam poszukuje bizona bs do kupienia
    • Przez masa24
      Witam,
      posiadacie może wiedzę  ile tuleja ma wystawać ponad blok w tym silniku ??
    • Przez Daniel215
      Witam wszystkich. 
      Po kapitalnym remoncie silnika, po odpaleniu BS kopci na bialo plus może lekko niebiesko (dodam że dymu jest od groma) . Po rozgrzaniu stopniowo dym z rury wydechowej maleje, po rozgrzaniu (woda 55 olej 70) dymienie ustaje do zera. 
      Jedynie pompa wtryskowa nie była dotykana oraz wtryskiwacze (gdyż przed remontem było ok). Wtryskiwacze wsadzone na nowych miedzianych podkładkach-niektórzy zalecają montaż wtrysków bez podkładek. 
      Połączenie pompy wtryskowej nie odkręcane do remontu/nie przestawiane, a rozrząd jest na starych znakach. 
      Podejrzewam że problem leży w ustawieniu zaplonu/kata wtrysku, ale jak to sprawdzić?
      Czy jest jakiś mechanik który mógłby pomoc w tej sytuacji? 
    • Przez ZetorPower
      Witam przymiezam sie do kupna Bizona BS i mam problem bo mam do wyboru kilka sztuk i 2 z nich maja wytrzasacze i nie wiem co jest lepsze w tym kombajnie rotor czy wytrzasacz?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj