Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy ktoś wie jak odłączyć sprężarkę w MF255?

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share piotr301976

piotr301976

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 16 sierpień 2007 - 21:04

czy ktoś wie jak odłączyć sprężarkę w MF255? Mam ferdka od kilku lat i zaczyna mi szwankować sprężarka.Nie pompuje z dobrym ciśnieniem i wpada w drgania które przenoszą się na traktor.nie używam jej wcale i dlatego chciałbym ja odłączyć B)
Dziękuje wszystkim za życzenia :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy ktoś wie jak odłączyć sprężarkę w MF255? Dzisiaj, 12:19
  •  

#2 Share daniomax

daniomax

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 16 sierpień 2007 - 22:31

czy ktoś wie jak odłączyć sprężarkę w MF255? też mam mf 255 i też wpada w takie drgania...właśnie sie zastanawiałem czemu tak sie dzieje??(przy obr. około 1000/min...a sprężarka jest już zupełnie wyciachana....chodzi bez potrzeby >bo wcale nie używam....>pod tym względem w 30-stce jest lepsze rozwiązanie...no ale może ktoś wie jak pominąć sprężarke....ch??...chyba sie nieda B)

#3 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 17 sierpień 2007 - 07:42

czy ktoś wie jak odłączyć sprężarkę w MF255? W Mf255 nie da sie odłączyć sprężarki. Jedynie można zrobić to luźny przepływ powietrza.
P.s a ten temat to nie powinień być w działe MF. ???

#4 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6299 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 17 sierpień 2007 - 08:35

czy ktoś wie jak odłączyć sprężarkę w MF255? już przenoszę do MF'a
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#5 Share yogi

yogi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 17 sierpień 2007 - 09:12

czy ktoś wie jak odłączyć sprężarkę w MF255? mi też sie cos takieg działo pare lat temu to wyciągłem z sprężarki tłok z korbowodem i sie uspokoiło :) a teraz mam sprężarke z c330 B) i dorobione do tego koło pasowe ma łożysku i dopiero jak dokrence jedną śrube to sprężarka zaczyna działać :)

#6 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 17 sierpień 2007 - 12:02

czy ktoś wie jak odłączyć sprężarkę w MF255? Ja mam odłączono ale w 3512. w 255 nie można wyłączyć bo by nie było ładowania (chyba żeby przełożyć alternator tak jak to jest w 3512).

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#7 Share daniomax

daniomax

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 17 sierpień 2007 - 20:46

mi też sie cos takieg działo pare lat temu to wyciągłem z sprężarki tłok z korbowodem i sie uspokoiło B) a teraz mam sprężarke z c330 :) i dorobione do tego koło pasowe ma łożysku i dopiero jak dokrence jedną śrube to sprężarka zaczyna działać :)

..to jest chyba najprostsze i najtańsze wyjście...samo wykręcenie szybkozłącza do przyczepy(aby było lżej) na niewiele sie zda..może troche dłużej sie jeżdzi z dobrą sprężarką>ale niedużo...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share piotr301976

piotr301976

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 17 sierpień 2007 - 21:16

mi też sie cos takieg działo pare lat temu to wyciągłem z sprężarki tłok z korbowodem i sie uspokoiło :) a teraz mam sprężarke z c330 B) i dorobione do tego koło pasowe ma łożysku i dopiero jak dokrence jedną śrube to sprężarka zaczyna działać :)

dużo musiało być przeróbek aby zamontować sprężarkę od c330? myślałem tez o wyjęciu tłoka z korbowodem ale nie wiedziałem czy będą jakieś skutki uboczne :)
Dziękuje wszystkim za życzenia :)

#9 Share yogi

yogi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 20 sierpień 2007 - 21:26

dużo musiało być przeróbek aby zamontować sprężarkę od c330? myślałem tez o wyjęciu tłoka z korbowodem ale nie wiedziałem czy będą jakieś skutki uboczne B)

w sumie to troszke tego przerabiania było bo musiałem przerobic alternator na drugą strona tak jak w 3512 no i dorabiałem specialne koło pasowe żeby muc wyłanczac sprężarke! tak w symie to 2 dni nad tym siedziałem :) fotki są w galeri :)

pozdro

#10 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 20 sierpień 2007 - 21:56

W Mf255 nie da sie odłączyć sprężarki. Jedynie można zrobić to luźny przepływ powietrza.
P.s a ten temat to nie powinień być w działe MF. ???

To jest najlepsze rozwiązanie, ponieważ sprężarka nie męczy się tak. Co innego jak butla jest pełna powietrza i sprężarka pracuje pod ciśneniem. Sam zamontowałem strą końcówkę od przyczepy przy moim 4514. Ciągnik ma już 9 lat i sprężarka nadal pracuje B) (odpukać).

#11 Share Dzezmen

Dzezmen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 21 sierpień 2007 - 08:23

czy ktoś wie jak odłączyć sprężarkę w MF255? Moj ferdek ma już 7000 przekulane i od początku jest u mnie.Sprężarka działa bez zarzutu,alegdy nie jest do niczego podłączona(przyczepa)wkładam poda kapsel końcówki nakrętkę.Czyli tak jak koledzy mówili wyżej luźny obieg.

#12 Share toniekmf255

toniekmf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 22:46

czy ktoś wie jak odłączyć sprężarkę w MF255? bez odłączenia alternatora sie nie da :angry:
Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 23:07

czy ktoś wie jak odłączyć sprężarkę w MF255? w MF255 trzeba przenieść alternator na drugo strone (tak jak jest to w 3512)

tu jest fora ze sprężarko w 3512 http://www.agrofoto....t...i&img=27190

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png