Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wszystko o OSM Łowicz

106 odpowiedzi na ten temat

#61 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 22:18

Wszystko o OSM Łowicz

im białko wychodzi 5 coś

ja nadal te krowy chce kupić...
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wszystko o OSM Łowicz Dzisiaj, 21:26
  •  

#62 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 07:31

Wszystko o OSM Łowicz są to okolice poddębic (woj. łódzkie)niewiem czy za daleko...?
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#63 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1264 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 13:52

Wszystko o OSM Łowicz mozecie mi wytlumaczyc jak mocznik mogl spasc na przestrzenia dwoch bran mleka z 184 na 90 bez jakich kolwiek zmian w zywieniu albo jedno branie białko 3,23 a nastepne 3.08 to jest własnie cały łowicz w zorinie było to nie do pomyslenia

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 14:11

Wszystko o OSM Łowicz A podobno 3 mleczarnia w Polsce <_<

#65 Share renatakw

renatakw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 16:09

Wszystko o OSM Łowicz Witam wszystkich.Pierwszy raz postanawiam zabrać głos ,bo też czuję się bezsilny wobec takiego molocha jak obecna osm-Łowicz.Mimo z wiekiem nabywanego doświadczenia w żywieniu krów,wyniki parametrów mleka z laboratorium osm wprowadzają chaos i kłam ,dodatkowo powodując zabieranie nam uczciwie zapracowanych należności.Nie ma to pokrycia w stosunku do wyników z oceny mleka w lab.w Parzniewie ,ale dział skupu ma na to swoją teorię i nieraz po części się z nią zgadzałem.Nie mogę zrozumieć tylko doświadczenia jakie zrobiłem dwukrotnie w tym roku odnośnie ilości kom.som. oddając 18 próbek od poszczególnych krów do dwóch lab. Łowicz i Parzniew.We wszystkich przypadkach wyniki z łowickiego laboratorium były od 20 do 100 tys kom som -wyższe.Zgłosiłem ten problem w skupie ,obiecano ponowną weryfikację przy następnym próbnym udoju.Instruktor powiedział ,że nie może być obecny dał mi pojemniki na próby ,ja z obecnym zootechnikiem zrobiliśmy znów po dwie próbki.I wyszło znów dokładnie ,jak poprzednio-tzn na moją niekorzyść.Wracam do tematu dlatego bo widzę ,że skala problemu dotyka wszystkich poza świętymi krowami z rady nadzorczej -im , śmiem publicznie stwierdzić za mleko jest płacone nie wiele gorzej niż dostawcą Piątnicy i bez incydentów z mlekiem pozaklasowym .No ale żeby średnia cena w skupie była nieco wyższa od średniej krajowej ci pozostali -ciągle jeszcze wierni ,zmuszani niebawem do kontraktacji muszą ponosić ofiary.Pozdrawiam

#66 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 19:00

Wszystko o OSM Łowicz akurat mocznik może się wahać i różnica 90 jednostek mnie nie dziwi bo to jest możliwe, ale spadek innych paramterów pozostawiam bez komentarza. @zeotres nie zachowuj się jak blondynka białko ponad 5 % ? znajdź mi takie stado w Polsce pod kontrolą użytkowości, ba znajdź mi ponad 4% średnia
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#67 Share ArekDzej

ArekDzej

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 21 lipiec 2011 - 21:18

Wszystko o OSM Łowicz Zgadzam się koledzy, u mnie takie same jaja z obniżaniem parametrów są.(do Łowicza odstawiamy) Ba, oni potrafią przysłać wynik z data z dnia którego nie brali u mnie mleka, i bezczelnie mówić ,że oni nie mogli się pomylić, przecież to jedna wielka farsa.
W pracy rolnika, w produkcji mleka którą zamierzam przejąć po rodzicach nie obawiam się ciężkiej pracy, nocnego wstawania itd itd. Obawiam się tylko jednego to jedno mnie najbardziej zniechęca, a jest to właśnie ocena parametrów mleka które produkujemy. Nie ma szans żeby była rzetelna, bo przecież oni sobie ust nie odejmą, a producent zapłaci a w sklepie nie jest napisane ze to mleko kupiono jako pozaklasowe po 50 gr...
Pozdrawiam

#68 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 23 lipiec 2011 - 07:57

Wszystko o OSM Łowicz atomik obraziłeś blondynki:)

a tak poważnie, to pewnie, macie 100 % racji, ale cóż możemy poradzić? jak udowodnić, że wyniki prób mogą być zafałszowane? :( możemy sobie jedynie ponarzekać... tyle w temacie
Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

#69 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 12:16

Wszystko o OSM Łowicz Też chciałem coś jeszcze powiedzieć na temat Łowicza, prowadzę stację niskiego schładzania mleka, i jedna z kilku osób które przynoszą mleko ma bardzo wysoki tłuszcz, największy z nas wszystkich, grubo ponad 5%, bardzo dobrze widać to na buteleczkach od prób, a ostatnio wyniki badań wykazały, że ma trochę ponad 3%, koleś był oburzony tym faktem więc kazałem mu zadzwonić do mleczarni. Oni na to, że nie mają wpływu na wyniki badań gdyż są prowadzone przez maszyny, tak mi powiedział jak do nich zadzwonił, i bądź tu człowieku mądry
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#70 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1264 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 09:35

Wszystko o OSM Łowicz ostatni wynik za pierwsza polowe lipca spadek według czerwca tluszcz z 4.01 do 3,76 LEO WHY ?.................. :o

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Miroslawa

Miroslawa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 20:59

Wszystko o OSM Łowicz czy ktoś miał taki przypadek że co 2 lub 3 miesiące przychodzi esemes o bardzo dużej ilości bakterii .Tak normalnie to jest od 2 do 6 tyś .skąd te bakterie skoro cały czas ta sama osoba się tym zajmuje .Mam wrażenie że do badania trafiło nie moje mleko .Co o tym sądzicie,proszę napiszcie

#72 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 21:36

Wszystko o OSM Łowicz Mirosława jeżdżę po okolicy gdzie ludzie oddają do Łowicza i się skarżą strasznie na takie rzeczy... i to nie na małych oborach ale na nowych, pod ocenami, dużych... gdzie dzieją się takie rzeczy .... Tata oddaje mleko do Łódzkiej Spółdzielni Mleczarskiej i jutro dzwoni do konkurencji bo mleko mu nie przeszło a wszystko z nim ok ... Konkurencja się z nich tylko śmieje bo koszą coraz bardziej a ludzie się od nich grupowo odbijają ...

#73 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 14 listopad 2011 - 21:21

Wszystko o OSM Łowicz W naszej kochanej mleczarni nic mnie chyba już nie zdziwi <_< najbardziej mnie irytuje różnica litrów na miarce zbiornika i stanu licznika pompy samochodu odbierającego mleko. Tematu białka i tłuszczu nawet nie chce poruszać żywienie to samo a z próby na próbę różnica kilku jednostek.
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#74 Share grucha18

grucha18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 15 listopad 2011 - 09:09

Wszystko o OSM Łowicz Nasze mleko zabiera oddział z Konina ale z prób białka i tłuszczu jesteśmy akurat zadowoleni bo sa zawsze nieco wyższe od tych które przychodzą z Parzniewa ;)

#75 Share vala2000

vala2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 15 listopad 2011 - 11:53

Wszystko o OSM Łowicz były prezes workoski jaką pełni teraz funkcje w kutnie , jeszcze jedno czy różnica cenowa jest jeszcze między dostawcami nowymi tzn kutno - łowicz 0,08 gr

#76 Share sylwester303p

sylwester303p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 15 listopad 2011 - 12:49

Wszystko o OSM Łowicz u mnie ze 2 miesiące temu miałem 4 razy pod rząd duże ilości bakterii (ok. 600tys a nawet raz milion) wszystko było wypucowane i dojarka i basen gumy nowe i nawet serwisant był sprawdzić basen, wyszło że jest dobry. dopiero jak przyjechała ta Pani z mleczarni i pobrała próby ze zbiornika to wyszło 7tys i i do teraz dobre, ale do tej pory nie nie znam przyczyny tamtego stanu

#77 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 15 listopad 2011 - 20:57

Wszystko o OSM Łowicz sylwester nie wiesz czemu tak było?? Pewnie to był sierpień ... a przecież oni też musza mieć pieniążki na wakacje ... kiedyś tak powiedział pewnemu rolnikowi kierownik skupu.... tak poprostu i powiedział że na razie to się nie powtórzy ... ale o którą mleczarnię się rozchodzi to już nie powiem bo nie moge ... Słyszałem że w ŁSM dzieją się "ciekawe" rzeczy ale szczegółów też nie znam...

#78 Share Miroslawa

Miroslawa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 16:40

Wszystko o OSM Łowicz znowu dużo bakterii .Co mogę zrobić .Z 528 poprawka na 132 tyś teraz przyszedł esemes 235.jak temu zaradzić .Pomocy odechciało mi się tych krów nie wiem co dalej mam robić Jestem z woj.łódzkiego

#79 Share vala2000

vala2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 10:02

Wszystko o OSM Łowicz a gdzie ta podwyżka odstawiam coraz więcej ponad 11 tyś a mniej dostaję zastanawiam się na przeniesieniu; u nas laborantka nagle jeździła i pobierała próby bo za niskie były 8 ;9 tyś dostawcą wychodziło to stwierdzili że z z kierowcami coś nie tak

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share maverik22

maverik22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 19:34

Wszystko o OSM Łowicz mam pilną sprawę, pisze prace inżynierską o osm łowicz i potrzeuje informacji jakimi samochodami wożą oni mleko??? TYP, model i ładownośc w litrach. PILNE