agrofarm2008

Wszystko o OSM Łowicz

Polecane posty

lukasz20    688

@atomik niestety ja zaobserwowałem to samo jeśli tylko przychodzi sezon letni białko leci na łeb na szyję w dół ;[ nie robiłem analiz, ale chyba trzeba będzie sprawdzić jakie są prawdziwe parametry mleka, bo te są na bank do d...


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

nie jestem zielony w kwestii wiedzy o krowach i to że spada to nie nowość, do Łowicza oddaje 11 rok już i nigdy nie było takich jaj jak od roku niecalego odkąd cena skupu była relacyjnie niższa do średnich cen płaconych w przesżłości względem innych mleczarni. Mleko latem spadało mi do poziomu 3,35 ale przy tym miałem poceilone krowy również a teraz odwrtonie leci i białko i na dodatek tłuszcz któr nigdy mi nie schodził ponieżej 4,3 a teraz 4,08 w ciągu jedenj próby w miesiącu - żywienie to samo krowy te same ba nawet krowy weszly w póxniejszą faze laktacji. Już na zebraniu w lutym maiłem podobne zdanie ale teraz się tylko w nim utwierdzam. w każdym bądzć razie będe badał mleko w najbliższym okresie.


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    688

Ale ja broń Boże nie ujmuję Twojej wiedzy na temat hodowli bydła wręcz przeciwnie czytam nie raz Twoje posty i pojęcie masz nie małe ;) wracając do tematu dużo osób tak twierdzi, że próby pozostawiają wiele do życzenia


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Mogę was pocieszyć że umie jest to samo, choć odstawiam do mleczarni z grupy lacpol, jak jest podwyżka w cenniku to parametry mleka po próbie spadają i cena na fakturze jest taka sama lub niższa niż przed podwyżką;[.

Niestety taka polityka naszych mleczarń. Przydała by się jakaś instytucja odwoławcza i niezależna w sprawie tych prób, to by tą radosną twórczość mleczarni ukróciła.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Ja szłyszałem że z łódzką spółdzielnią gadali im żeby ceny mleka im nie podbijali, pewnie za to rzeby im klienci im nie uciekali. U was tak samo skoczył mocznik i somatyczne ?

 

@raffff ja też do Zoriny

oni chyba na oko badają próbki, albo jakiś gościu na złość ludziom robi, o i jeszcze jedno, oni tego od razu niebadają, tylko za jakiś czas, to wiadomo że mleko wyjdzie gorszej jakości

u moich znajomych którzy odstawiają mleko do mleczarni Turek to im białko wychodzi 5 coś, a u mnie tylko raz było 4 coś, też bym się przenius do innej mleczarni, ake jeszcze by trzeba przez 3 miechy mleko dostarczać, a niewiadomo po jakiej cenie będzię, mój znajomy jak chciał odejśc to mu płacili, zgadnijcie po ile ?

50 gr czy tam 15, śmiech na sali

O i jak robią próbke na somatyczne to można ich skontrolować dając jeszcze jedną do zbadania, i zobaczyć czy tak samo wyjdzie

Edytowano przez zetores

Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

kolego chyba sam nie wiesz co piszesz, daj namiary to kupię te krowy z Turka...


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz007    2

Ja tam białka większego jak 3,7 to nie miałem. A 5 to może się zdarzyć, ale tłuszczu. Dziś na wydruku miałem białko 3,08, a tłuszcz 4,03 :blink: Widać że szykuje się podwyżka :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    688

Mogę was pocieszyć że umie jest to samo, choć odstawiam do mleczarni z grupy lacpol, jak jest podwyżka w cenniku to parametry mleka po próbie spadają i cena na fakturze jest taka sama lub niższa niż przed podwyżką;[.

Niestety taka polityka naszych mleczarń. Przydała by się jakaś instytucja odwoławcza i niezależna w sprawie tych prób, to by tą radosną twórczość mleczarni ukróciła.

 

Widocznie panuje jedna wielka cicha zmowa mleczarń ;[


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

3,6 - 3,7 białko to miałem przez ostatnie dwie zimy z tym że krowy były już przeważnie po pierwszej fazie laktacji i miały troszkę mało białka z pasz objętościowych a zbyt dużo energii z kuku ale taki rok na paszę miałem


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

kolego chyba sam nie wiesz co piszesz, daj namiary to kupię te krowy z Turka...

oni nie odstawiaja mleka do łowicza tylko do turku, pisałem na szybko


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

im białko wychodzi 5 coś

ja nadal te krowy chce kupić...


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

są to okolice poddębic (woj. łódzkie)niewiem czy za daleko...?


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

mozecie mi wytlumaczyc jak mocznik mogl spasc na przestrzenia dwoch bran mleka z 184 na 90 bez jakich kolwiek zmian w zywieniu albo jedno branie białko 3,23 a nastepne 3.08 to jest własnie cały łowicz w zorinie było to nie do pomyslenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renatakw    3

Witam wszystkich.Pierwszy raz postanawiam zabrać głos ,bo też czuję się bezsilny wobec takiego molocha jak obecna osm-Łowicz.Mimo z wiekiem nabywanego doświadczenia w żywieniu krów,wyniki parametrów mleka z laboratorium osm wprowadzają chaos i kłam ,dodatkowo powodując zabieranie nam uczciwie zapracowanych należności.Nie ma to pokrycia w stosunku do wyników z oceny mleka w lab.w Parzniewie ,ale dział skupu ma na to swoją teorię i nieraz po części się z nią zgadzałem.Nie mogę zrozumieć tylko doświadczenia jakie zrobiłem dwukrotnie w tym roku odnośnie ilości kom.som. oddając 18 próbek od poszczególnych krów do dwóch lab. Łowicz i Parzniew.We wszystkich przypadkach wyniki z łowickiego laboratorium były od 20 do 100 tys kom som -wyższe.Zgłosiłem ten problem w skupie ,obiecano ponowną weryfikację przy następnym próbnym udoju.Instruktor powiedział ,że nie może być obecny dał mi pojemniki na próby ,ja z obecnym zootechnikiem zrobiliśmy znów po dwie próbki.I wyszło znów dokładnie ,jak poprzednio-tzn na moją niekorzyść.Wracam do tematu dlatego bo widzę ,że skala problemu dotyka wszystkich poza świętymi krowami z rady nadzorczej -im , śmiem publicznie stwierdzić za mleko jest płacone nie wiele gorzej niż dostawcą Piątnicy i bez incydentów z mlekiem pozaklasowym .No ale żeby średnia cena w skupie była nieco wyższa od średniej krajowej ci pozostali -ciągle jeszcze wierni ,zmuszani niebawem do kontraktacji muszą ponosić ofiary.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

akurat mocznik może się wahać i różnica 90 jednostek mnie nie dziwi bo to jest możliwe, ale spadek innych paramterów pozostawiam bez komentarza. @zeotres nie zachowuj się jak blondynka białko ponad 5 % ? znajdź mi takie stado w Polsce pod kontrolą użytkowości, ba znajdź mi ponad 4% średnia


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekDzej    0

Zgadzam się koledzy, u mnie takie same jaja z obniżaniem parametrów są.(do Łowicza odstawiamy) Ba, oni potrafią przysłać wynik z data z dnia którego nie brali u mnie mleka, i bezczelnie mówić ,że oni nie mogli się pomylić, przecież to jedna wielka farsa.

W pracy rolnika, w produkcji mleka którą zamierzam przejąć po rodzicach nie obawiam się ciężkiej pracy, nocnego wstawania itd itd. Obawiam się tylko jednego to jedno mnie najbardziej zniechęca, a jest to właśnie ocena parametrów mleka które produkujemy. Nie ma szans żeby była rzetelna, bo przecież oni sobie ust nie odejmą, a producent zapłaci a w sklepie nie jest napisane ze to mleko kupiono jako pozaklasowe po 50 gr...

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

atomik obraziłeś blondynki:)

 

a tak poważnie, to pewnie, macie 100 % racji, ale cóż możemy poradzić? jak udowodnić, że wyniki prób mogą być zafałszowane? :( możemy sobie jedynie ponarzekać... tyle w temacie


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Też chciałem coś jeszcze powiedzieć na temat Łowicza, prowadzę stację niskiego schładzania mleka, i jedna z kilku osób które przynoszą mleko ma bardzo wysoki tłuszcz, największy z nas wszystkich, grubo ponad 5%, bardzo dobrze widać to na buteleczkach od prób, a ostatnio wyniki badań wykazały, że ma trochę ponad 3%, koleś był oburzony tym faktem więc kazałem mu zadzwonić do mleczarni. Oni na to, że nie mają wpływu na wyniki badań gdyż są prowadzone przez maszyny, tak mi powiedział jak do nich zadzwonił, i bądź tu człowieku mądry


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

ostatni wynik za pierwsza polowe lipca spadek według czerwca tluszcz z 4.01 do 3,76 LEO WHY ?.................. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miroslawa    0

czy ktoś miał taki przypadek że co 2 lub 3 miesiące przychodzi esemes o bardzo dużej ilości bakterii .Tak normalnie to jest od 2 do 6 tyś .skąd te bakterie skoro cały czas ta sama osoba się tym zajmuje .Mam wrażenie że do badania trafiło nie moje mleko .Co o tym sądzicie,proszę napiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Mirosława jeżdżę po okolicy gdzie ludzie oddają do Łowicza i się skarżą strasznie na takie rzeczy... i to nie na małych oborach ale na nowych, pod ocenami, dużych... gdzie dzieją się takie rzeczy .... Tata oddaje mleko do Łódzkiej Spółdzielni Mleczarskiej i jutro dzwoni do konkurencji bo mleko mu nie przeszło a wszystko z nim ok ... Konkurencja się z nich tylko śmieje bo koszą coraz bardziej a ludzie się od nich grupowo odbijają ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    688

W naszej kochanej mleczarni nic mnie chyba już nie zdziwi <_< najbardziej mnie irytuje różnica litrów na miarce zbiornika i stanu licznika pompy samochodu odbierającego mleko. Tematu białka i tłuszczu nawet nie chce poruszać żywienie to samo a z próby na próbę różnica kilku jednostek.


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15

Nasze mleko zabiera oddział z Konina ale z prób białka i tłuszczu jesteśmy akurat zadowoleni bo sa zawsze nieco wyższe od tych które przychodzą z Parzniewa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vala2000    1

były prezes workoski jaką pełni teraz funkcje w kutnie , jeszcze jedno czy różnica cenowa jest jeszcze między dostawcami nowymi tzn kutno - łowicz 0,08 gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj