Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wszystko o OSM Łowicz

106 odpowiedzi na ten temat

#41 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 21:52

Wszystko o OSM Łowicz czy ktoś może potwierdzić że planują podwyżkę za marzec ? bo doszły mnie takie słuchy
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wszystko o OSM Łowicz Dzisiaj, 01:13
  •  

#42 Share nemezis

nemezis

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 19:57

Wszystko o OSM Łowicz nie będzie podwyżki 5 gr za marzec
ktoś wcześniej wspomniał o Strzelcach - podobno poszło o członkostwo przedstawiciela w radzie nadzorczej , cena to sprawa drugorzędna

Edytowany przez nemezis, 30 marzec 2011 - 20:03.

#43 Share walkol

walkol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, dobra muzyka,internet 24h

Napisany 13 kwiecień 2011 - 08:33

Wszystko o OSM Łowicz Przeszedł ktoś na eko-łowiczankę na czym to polega?
Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Lukasz007

Lukasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 16 kwiecień 2011 - 13:15

Wszystko o OSM Łowicz Ostatnio Łowicz nowy samochód na moją trasę wypuścił. Więc chyba z kasą to nie jest u nich tak źle. To pewnie za te pieniądze które zaoszczędzili na podwyżkach w skupie mleka ;[ To pewnie te 5 gr więcej co miało być za marzec a nie jest.

#45 Share nemezis

nemezis

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 27 maj 2011 - 19:39

Wszystko o OSM Łowicz Od 1.06 podwyżka o 5 gr

#46 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 07:34

Wszystko o OSM Łowicz pisze teraz w prośbą o pomoc, bo to co zauważyłem stało się chyba prawdą, od dłuższego czasu zauważyłem, że przy każdej podwyżce cen za mleko przychodzą mi znacznie niższe wyniki jakości mleka, dodam tylko że żywienie w każdym przypadku nigdy się nie zmieniło. zimą białko zawsze miałem na poziomie 3,55-3,7 latem ta wartość spadała do poziomu 3,35. Od jakiegoś roku czasu zauwazyłem że przy każdej podwyzce cen w ciągu dwóch tygodni wyniki mleka spadały o 0,1 przy niezmienionej ilości mleka i żywieniu lub nawet mniejszej ilości bo krowy byly w póxniejszych fazach laktacji, przy ostatniej podwyżce za czerwiec mleko na tłuszczu zjechało mi o uwaga 0,32 % a białko 0,11! po ostatniej takiej akcji miałem zawieżć mleko do analizy w laboratorium nieszależnym bo takich skoków i tylko za każdą podwyżką to nawet przypadki literatury nie są w stanie wyjaśnić, proszę was czy zauważyliści epodobną tendencję, dodam że 2 dostawców z mojego regionu zauważyło taką samą tendencję. Jeśli się to potwierdzi to robię dym
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

#47 Share rafffffff

rafffffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 08:51

Wszystko o OSM Łowicz Ja zauważyłem to odkąd przejął nas ŁOWICZ (była Zorina) kiedyś już o tym wspominane było, ale chyba u Ciebie @atomik wtedy było wszystko elegancko z parametrami, a teraz widzisz sam ze jest coś nie Halooo.U mnie juz kombinuje jak moge aby białko podnieść dostają soje ,dodatki z górnej polki,pastwisko a i tak powyżej pewnego pułapu nie mogę sie podnieść.Masz racje co podwyżka to skaczą te parametry niesamowicie ,ciekaw jestem jak tam u Innych sprawy sie majaą?po przejeciu przez Łowicz to białko 3.1 nie mogę przekroczyć ,a te same prawie mućki i jedzonko:)

#48 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 08:04

Wszystko o OSM Łowicz no ja mam 3,15 ostatni wynik przez ostatnie 10 lat nie miałem takiego, nawet jak miałem problemy z bazą paszową, to się w głowie nie mieści i nie ma uzasadnienia w żaden racjonalny sposób, teraz tego przypilnuję żeby nie być gołosłownym

#49 Share Lukasz007

Lukasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 09:56

Wszystko o OSM Łowicz To ze spadkiem parametrów przed podwyżką cen skupu w Łowiczu zrobiło się już normą ;[ Trwa to już jakiś czas. Ale ostatnio coraz bardziej zaczyna się nasilać. Mi też białko spadło do 3 z małym haczykiem ;[ A pasza prawie ta sama. Dajemy tylko trochę zielonki, ale wyniki i tak były chyba przed tym jak zaczeliśmy dawać.
U nas był jeszcze dziwniejszy przypadek. Skończyła nam się umowa i zwlekaliśmy z jej podpisaniem, bo zamierzaliśmy zmienić mleczarnie. Czekaliśmy czy Łowicz wprowadzi jakiś podwyżki czy przechodzić do innej mleczarni. Parę razy dzwonili żeby umowę podpisać to ich spławialiśmy, chcieliśmy żeby cenę podnieśli, ale nie było mowy. Po jakimś czasie zaczeły nam somatyczne wariować. Niestety mleka nigdzie indziej nie zbadałem żeby sprawdzić. Podpisaliśmy tylko umowę i zaraz somatyczne spadły i mleko bez problemu przeszło.

#50 Share SKORPION1

SKORPION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna oraz nowinki w rolnictwie

Napisany 26 czerwiec 2011 - 10:32

Wszystko o OSM Łowicz U mnie jest podobna sytuacja ja jestem po byłej ZORINIE i odkąd Łowicz przeją całkowite robienie prób to wszystkie wyniki po prostu wariują a tym dziwniejsze to że gdy dam próbę np.na somatyczne to wychodzą OK a jak oni pobierają to zaraz są podwyższone i to jest nie tylko u mnie A do pomiaru mleka na mojej trasie to już jest normą skakanie litrów nawet o 10% na odbiór

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 26 czerwiec 2011 - 18:22

Wszystko o OSM Łowicz @atomik niestety ja zaobserwowałem to samo jeśli tylko przychodzi sezon letni białko leci na łeb na szyję w dół ;[ nie robiłem analiz, ale chyba trzeba będzie sprawdzić jakie są prawdziwe parametry mleka, bo te są na bank do d...
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#52 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 20:46

Wszystko o OSM Łowicz nie jestem zielony w kwestii wiedzy o krowach i to że spada to nie nowość, do Łowicza oddaje 11 rok już i nigdy nie było takich jaj jak od roku niecalego odkąd cena skupu była relacyjnie niższa do średnich cen płaconych w przesżłości względem innych mleczarni. Mleko latem spadało mi do poziomu 3,35 ale przy tym miałem poceilone krowy również a teraz odwrtonie leci i białko i na dodatek tłuszcz któr nigdy mi nie schodził ponieżej 4,3 a teraz 4,08 w ciągu jedenj próby w miesiącu - żywienie to samo krowy te same ba nawet krowy weszly w póxniejszą faze laktacji. Już na zebraniu w lutym maiłem podobne zdanie ale teraz się tylko w nim utwierdzam. w każdym bądzć razie będe badał mleko w najbliższym okresie.

#53 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 22:20

Wszystko o OSM Łowicz Ale ja broń Boże nie ujmuję Twojej wiedzy na temat hodowli bydła wręcz przeciwnie czytam nie raz Twoje posty i pojęcie masz nie małe ;) wracając do tematu dużo osób tak twierdzi, że próby pozostawiają wiele do życzenia
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25

#54 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 27 czerwiec 2011 - 00:12

Wszystko o OSM Łowicz Mogę was pocieszyć że umie jest to samo, choć odstawiam do mleczarni z grupy lacpol, jak jest podwyżka w cenniku to parametry mleka po próbie spadają i cena na fakturze jest taka sama lub niższa niż przed podwyżką;[.
Niestety taka polityka naszych mleczarń. Przydała by się jakaś instytucja odwoławcza i niezależna w sprawie tych prób, to by tą radosną twórczość mleczarni ukróciła.
antyfan AF

#55 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 06:25

Wszystko o OSM Łowicz Ja szłyszałem że z łódzką spółdzielnią gadali im żeby ceny mleka im nie podbijali, pewnie za to rzeby im klienci im nie uciekali. U was tak samo skoczył mocznik i somatyczne ?

@raffff ja też do Zoriny
oni chyba na oko badają próbki, albo jakiś gościu na złość ludziom robi, o i jeszcze jedno, oni tego od razu niebadają, tylko za jakiś czas, to wiadomo że mleko wyjdzie gorszej jakości
u moich znajomych którzy odstawiają mleko do mleczarni Turek to im białko wychodzi 5 coś, a u mnie tylko raz było 4 coś, też bym się przenius do innej mleczarni, ake jeszcze by trzeba przez 3 miechy mleko dostarczać, a niewiadomo po jakiej cenie będzię, mój znajomy jak chciał odejśc to mu płacili, zgadnijcie po ile ?
50 gr czy tam 15, śmiech na sali
O i jak robią próbke na somatyczne to można ich skontrolować dając jeszcze jedną do zbadania, i zobaczyć czy tak samo wyjdzie

Edytowany przez zetores, 28 czerwiec 2011 - 07:28.

Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#56 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 10:41

Wszystko o OSM Łowicz kolego chyba sam nie wiesz co piszesz, daj namiary to kupię te krowy z Turka...

#57 Share Lukasz007

Lukasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 11:28

Wszystko o OSM Łowicz Ja tam białka większego jak 3,7 to nie miałem. A 5 to może się zdarzyć, ale tłuszczu. Dziś na wydruku miałem białko 3,08, a tłuszcz 4,03 :blink: Widać że szykuje się podwyżka :lol:

#58 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 12:28

Wszystko o OSM Łowicz

Mogę was pocieszyć że umie jest to samo, choć odstawiam do mleczarni z grupy lacpol, jak jest podwyżka w cenniku to parametry mleka po próbie spadają i cena na fakturze jest taka sama lub niższa niż przed podwyżką;[.
Niestety taka polityka naszych mleczarń. Przydała by się jakaś instytucja odwoławcza i niezależna w sprawie tych prób, to by tą radosną twórczość mleczarni ukróciła.

Widocznie panuje jedna wielka cicha zmowa mleczarń ;[
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25

#59 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 13:22

Wszystko o OSM Łowicz 3,6 - 3,7 białko to miałem przez ostatnie dwie zimy z tym że krowy były już przeważnie po pierwszej fazie laktacji i miały troszkę mało białka z pasz objętościowych a zbyt dużo energii z kuku ale taki rok na paszę miałem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 21:21

Wszystko o OSM Łowicz

kolego chyba sam nie wiesz co piszesz, daj namiary to kupię te krowy z Turka...

oni nie odstawiaja mleka do łowicza tylko do turku, pisałem na szybko
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M