Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wszystko o OSM Łowicz

106 odpowiedzi na ten temat

#21 Share agrofarm2008

agrofarm2008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 19:03

Wszystko o OSM Łowicz Nie wiem czy ten program tak dobrze działa, bo wcześniej samochód zbierał mleko z całej wsi na raz, a teraz pojawia się kilka razy w ciągu dnia czasami nawet dwa razy przy jednym basenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wszystko o OSM Łowicz Dzisiaj, 19:45
  •  

#22 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 03 marzec 2011 - 20:06

Wszystko o OSM Łowicz W ostatnim numerze "Hoduj z głową bydło" była tabelka ze średnimi cenami mleka za litr w każdym województwie i w łódzkim była bodajże 3 czy 4 od końca 1,06zł :mellow: Nam wyszło po 1,13zł w styczniu niby ponad średnią wojewódzką. Ale do czołówki daleka droga... Oby tylko ceny się podniosły jak mleczarnia spłaci długi i oby nie trwało to długo <_<
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#23 Share vala2000

vala2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 10:06

Wszystko o OSM Łowicz jak był ostatnio kierowca mówił 5gr dołożą my jako dostawcy kutna dostajemy styczeń śr1,14 tł4,22 białko3,25 to dostawcy typowo łowicza powinni dostać o 8gr więcej niż my bo mieli dopiero wyrównać ceny 2011 roku to coś tu nie rozumie ludzie likwidują krowy od nas na wsi kiedyś odchodziły 3 pełne cysterny a teraz z ledwością jeden

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share IWAN1978

IWAN1978

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 marzec 2011 - 22:56

Wszystko o OSM Łowicz Faktem jest że za mleko płacą dobrze mleczarnie, które produkują mleko w proszku i masło, bo te dwa produkty dają w tej chwili najlepszy zysk. Łowicz robi masło, więc cena mleka też nie jest zła. Wystarczy tylko kilka spekulacyjnych posunięć na rynku mleka w proszku i masła, a cena będzie leciała na łeb.Wydaje mi się, że Łowicz długo podnosi ceny skupu, ale też i powoli obniża, bo pewną stabilizacje daje tu produkcja całej tej galanterii mlecznej. :D

#25 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

KPK Kumurun Team

Napisany 04 marzec 2011 - 23:26

Wszystko o OSM Łowicz U nas na wsi o ile wiem to OSM Łowicz więcej płaci niż OSM Skierniewice i wieś podzieliła się na pół jedna połowa oddaje do Skierniewic a druga do Łowicza. O ile wiem to niektóre wsi z gminy Nowa Sucha też oddają mleko do OSM Łowicz :lol:
Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

#26 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Kompy i rolnictwo :-)

Napisany 05 marzec 2011 - 14:26

Wszystko o OSM Łowicz hej. a co z eko-łowiczanką? Dużo rolników do niej przystąpiło?

Ja z tego co widzę, jest źle. Jak bym miał gdzie chętnie bym zmienił mleczarnie.

#27 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 05 marzec 2011 - 16:20

Wszystko o OSM Łowicz Hej co z Wami? Tak u Was źle?
kto sieje ten zbiera....

#28 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 17:20

Wszystko o OSM Łowicz czemu uważam że jest źle:
1. cena mleka za specjalna nie jest
2. badanie mleka, pozostawia bardzo dużo do życzenia przykład. badanie 1. mleka poza klasowe ogromna ilość bakterii, 2 dni później powtórka badania mleko suuuper znikoma ilość bakterii, to samo z tłuszczem.
3. załatwienie czego kol wiek w mleczarni stoi na coraz gorszym poziomie
4. szukanie oszczędności poprzez rolnika.
Następny punkt to zebrania z rolnikami i ich przebieg, oraz traktowanie "nas" jak byśmy byli nie potrzebni.

I dalej czekam na jakieś informacje na temat eko-łowiczanki.

#29 Share agrofarm2008

agrofarm2008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 17:31

Wszystko o OSM Łowicz Przyłączam się do wypowiedzi MichalaP

#30 Share GoodFarmer

GoodFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo, technika rolnicza.

Napisany 05 marzec 2011 - 17:44

Wszystko o OSM Łowicz Przychodziły już do was umowy na dostawy mleka? Ja jeszcze nie dostałem ale wujas dostał. Nie zagłębiałem się w nią zbytnio ale to umowa wieloletnia na okres wypowiedzenia 3 miesiace. Umowa ta nie daje lepszej ceny więc po co to? Łowicz coraz bardziej leci w ***ja. Spłacamy długi po tych mleczarniach które przejął w ostanim czasie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Lukasz007

Lukasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 17:46

Wszystko o OSM Łowicz Koledzy a możecie mi powiedzieć o co chodzi z tą eko-łowiczanką? Chodzi o tą biogazownie która miała powstać?

#32 Share Binladen

Binladen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Zainteresowania:na wsi podstawa jest znaleźć wybrankę płci pieknej,którą interesuje rolnictwo i bedzie kochała męża a nie jego pieniądze, bo w innym przypadku potem są tylko opłakane skutki takiego materializmu i bezczelności

Napisany 05 marzec 2011 - 17:57

Wszystko o OSM Łowicz

Przychodziły już do was umowy na dostawy mleka? Ja jeszcze nie dostałem ale wujas dostał. Nie zagłębiałem się w nią zbytnio ale to umowa wieloletnia na okres wypowiedzenia 3 miesiace. Umowa ta nie daje lepszej ceny więc po co to? Łowicz coraz bardziej leci w ***ja. Spłacamy długi po tych mleczarniach które przejął w ostanim czasie.

Niby tak ale może jak wyjdą na prostą to póżniej przebiją inne mleczarnie ,już tak było że z łowicza odchodzili a potem sie prosili żeby ich przyjąć z powrotem ,prezes jest na poziomie, myślę że nie doprowadzi do bankructwa
Jak mówi powiedzenie kto nie inwestuje ten się cofa, byc może żle zainwestowali przejmując zadłuzone mleczarnie, dlaczego inni ich nie wzieli? W zeszłym roku nie mogli przerobić takich ilości mleka i ta cena też może być ku temu żeby nie przybywało dostawców
Ostatnim czasem właśnie sugerują jak by im na mleku nie zależało-skoro nawet takie STRZELCE odeszły gdzie indziej-wszystko pozostawia sporo do myślenia
Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

#33 Share Lukasz007

Lukasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 18:05

Wszystko o OSM Łowicz My też dostaliśmy taką umowę do podpisania. Na razie leży nie podpisana, bo czekamy na rozwój wydarzeń. Bardzo poważnie rozważamy odejście od OSM Łowicz.

#34 Share GoodFarmer

GoodFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo, technika rolnicza.

Napisany 05 marzec 2011 - 19:23

Wszystko o OSM Łowicz Być może sytuacja się polepszy bo rozszerzyli swój asortyment min o proszkownie w kutnie ale to się okaże. Narazie szału nie ma.

#35 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 00:58

Wszystko o OSM Łowicz powiem szczerze ja np. żadnej umowy nie dostałem.

A co do prezesa... jak może być w porządku skoro jest prezesem OSM i teraz jeszcze EKO... czyli podwójna pensja....
a swoją droga żebyśmy nie skończyli jak kiedyś skończył OSM Zambrów... Wszystkim mówili ze jest super później się okazało że są zadłużeni nie samo-wicie..

#36 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 06 marzec 2011 - 10:37

Wszystko o OSM Łowicz U mnie też jeszcze nie ma żadnej umowy w domu, ale wygląda to tak jakby prezes bał się utraty starych dostawców. Na plus, że inwestują i chcą się rozwijać tylko czemu naszym kosztem. W tamtym roku brakło im dużo mleka potencjał produkcyjny zakładu duży więc musieli dokupić. Sporo osób jak widzę odeszło lub chce odejść od Łowicza. Pytanie ile taka dobra koniunktura na mleko będzie się utrzymywać i jak wtedy będą wyglądały ceny mleka w innych mleczarniach? W ogóle co będzie po 2015 ale to już inny temat. Wykupią wszystkie spółdzielnie dookoła to gdzie miałby odejść rolnik ze środka terenu podlegającego pod Łowicz?
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#37 Share marekjsp

marekjsp

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 07 marzec 2011 - 18:44

Wszystko o OSM Łowicz u nas każdy oddaje do skierniewic mleko niby lepsze warunki ma mleczarnia
KPK Kumurun Team -Sekcja Organizcyjna

#38 Share vala2000

vala2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 17:04

Wszystko o OSM Łowicz Rypin podbił cenę i chce zabrać dostawców łowicza kusząca propozycja 1,5za litr

#39 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 23:10

Wszystko o OSM Łowicz Łowicz powoli podnosi ale i powoli opuszcza jak nie ma koniunktury w porównaniu z innymi mleczarniami to po pierwsze a po drugie na eko łowiczanke już pierwsze osoby u noatriusza podpsiały umowy z tego co pamiętam to alfabetycznie to idzie
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share mpersen

mpersen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 14:51

Wszystko o OSM Łowicz U nas sporo osób przeszlo ze Skierniewic do Końskich,ja jak narazie na Łowicz nie moge narzekacz,za litr wyszlo mi 1,38zl,nie jest zle ale wiadomo zawsze mogloby byc lepiej.