Skocz do zawartości

Zdjęcie

Owczarnia

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Marrus

Marrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 28 luty 2011 - 18:26

Owczarnia Otóż mam 14lat no i pasuje coś zarobić na siebie żeby nie tylko od rodziców kasę brać . Hodowałem króliki i dosyć się hodowały ale był problem ze zbytem a jak sprzedałem to tylko wracały się koszty żywienia . No ale coś kasy uzbierałem i chcę przestawić się na owce . Nie będę budował nowego budynku tylko owczarnię urządzę pod stodołą .Jest tam przestrzeń niezagospodarowana (leżą tam drewna, jakieś części maszyn itd) . Wysokość w najwyższym punkcje ( najbliżej zewnątrz ) wynosi 2,2m a w najniższym punkcie wynosi 1,8m myślę że to wystarczająca wysokość . Sufit jest to konstrukcja podłogowa stodoły (stolce belki podłoga itp ) ja bym sufit zabiłbym jeszcze deskami , zrobiłbym regulowaną wentylację itp . Podłogą na razie jest ziemia ale za nie długo się to zmieni . Wyleję beton (15cm) i na to dam deski .
Link projektu owczarni:

http://www.bankfotek.pl/view/914076

Czy ta owczarnia pomieści 10 owiec?

Edytowany przez Marrus, 23 lipiec 2011 - 07:38.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Owczarnia Dzisiaj, 04:23
  •  

#2 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo i troszkę handel.

Napisany 28 luty 2011 - 18:34

Owczarnia A owce gdzie sprzedasz?

#3 Share Marrus

Marrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 28 luty 2011 - 18:44

Owczarnia Z owcami to nie ma problemu . Sąsiad sprzedaje po kilka jagniąt na miesiąc ( idą na rożen ) . A oprócz tego wełna, mleko i dopłaty . Może to głupie ale czy nie wiecie czy istnieją jakieś mleczarnie na mleko owcze i po ile płacą za 1l ? Bo sąsiad ma 200 owiec mlecznych i mini mleczarnią ( z certyfikatem ) i bym może mu te kilka litrów oddał . Ile może dać owca podczas 1 udoju ? I co ile ma być udój raz na dzień czy 2 razy ?

Edytowany przez Marrus, 28 luty 2011 - 18:48.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 28 luty 2011 - 20:18

Owczarnia To ciekawe ile z tych królików uzbierałes? :lol: z tego co wiem to zeby zająć się owcami i zeby przynosiły jakieś zyski trzeba tego troche mieć (kilka setek sztuk). Sama wylewka kosztuje tyle ze jak zobaczysz koszt to wrócisz do królikow albo zajmiesz się chodowlą motyli :lol: . Zajmij sie nauką a w wolnych chwilach idz pomóc sasiadom moze cos Ci dadzą na "chipsy".
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

#5 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 28 luty 2011 - 20:48

Owczarnia Witam. Wszystko zależy od tego ile tej kasy uzbierałeś. Owce braki możesz kupić w naprawdę okazyjnej cenie a jeszcze jeden dwa wykoty zwykle dadzą radę. problemem moga byc twoje oczekiwania co do tej produkcji.Musisz kupić owce do nich tryka najlepiej dobrego mięsnego bo o mleku i mleczarni to skończ marzyc o zyskach z wełny to również zapomnij jeśli gdziekolwiek ją sprzedasz to wróci sie koszt strzygacza jedynie(jeśli ktokolwiek ci przyjedzie ostrzyc twoje parę sztuk) jedynie co to sprzedaż jagniaków wchodzi w grę ale pamiętaj że jagnie jest jedno lub dwa na rok po max 220zł za sztukę po odchowaniu więc może a praca codziennie więc może zastanów sie nad tym dobrze wiem co mówię bo mam owce i to nie kilka sztuk

#6 Share Marrus

Marrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 06:47

Owczarnia No ja bym hodował max 10-12 sztuk . Sprzedawałbym po odchowaniu . A co do kasy to mam 700zł z królików . Niewiele ale zawsze coś . W domu to są deski nieużywane więc drewno mam z głowy . Z betonem problemu nie będzie bo tata i tak chce wybetonować pod stodołą ( bo drewno wchodzi w ziemię i się psuje i tam kiedyś był magazyn ścieli (liści zgrabionych z lasu) no i liście też gniły jak podtopiło . Te 700zł to jest na zakup owiec i potrzebne do nich rzeczy .

#7 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 20:49

Owczarnia A jakie wymiary ścian są tego pomieszczenia?? Piszesz że w najniższym punkcie masz 1.8m wysokości i jeszcze chcesz obić sufit deskami i wylać posadzkę to jeszcze mniej będzie wyobrażasz sobie trzymanie owiec w takim czymś??? A usuwanie obornika to na kolanach będziesz wywalał?? bo pewnie bedziesz robil to ręcznie? a problem wentylacji w zimie??? w takiej klitce to raczej niewykonalne a jak się pare skrapla to owce cały czas mokre otworzysz drzwi na mrozie i zapalenia płuc gotowe Ja mam pomieszczenia o wysokości 3m i twierdzę że to za mało jak jest z 0.6m obornika to już widłami nie idzie operować wygodnie niższej wysokości to nawet sobie nie wyobrażam obsługi (złap taką owcę w takiej klitce! walniesz parę razy głową w coś na suficie i bedziesz miał dość a czasem lek jakis trzeba dać na motylicę czy E+selen czy do korekcji racic) przemyśl to jeszcze O aspekcie ekonomicznym to nawet mi się pisac nie chce bo uważam że nie zarobisz na tym ale to twoja rzecz Pozdrawiam i powodzenia jakby coś to pisz na gg numer w profilu

#8 Share Marrus

Marrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 16:19

Owczarnia Wymiary masz podane w 1 poście . A jagnięta mam już zakontraktowane 6 po 80zł . Myślicie że to dobra cena ? Już normalnie jedzą .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share mateuszpanienski

mateuszpanienski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 22:00

Owczarnia jagnie za 80 zł na moje oko to taniocha jak barszcz. ja kupywałem owce opolskie po 200 zł za sztuke dorosłą. i jak brałem to było ze taniocha. ja sam mam 10 sztuk owiec wrzosuwet. polecam je gorocy ichzalety to:
-mało jedzą(10 takich dorosłych owiec zje tyle przez dzien co 1 krowa dorosła srednio rzarłoczna)
-strzyde 1 do roku ( powinno sie 2 razy doi roku ale mam szkołe prace i jesze gospodarke 20 ha sam obrabiam i zwyczajnie niemam czasu)
_ strzyzenie takiej owieczki to 20 minut jak masz już wprawe( opolską strzyze sie ok godziny oczywiście nozyczkami )
-ich dieta jest nie wygyrowana aby siano zimą i woda ciepła! i raz dzienie rzucam im obierki z ziemniaków albo osypke albo owies soś dla urozmaicenie. lato i wiosna trawka, sardela, i jakieś owoce jabłka,marchew buraki.
-ich okres rozpłodowy to tryki już w 8-9 miesiącu spokojnie są już zdatne a matki tak ok 11-12 miesięcy zalerzy od owcy.
- małe szybko nabierają na masie ale ich postac dorosła jest mała 40-60 cm wzrostu w kłębie( w brzuchu)
długość 50-80 waga dorosłej hmmmmmmmmmmm ok 50 kilo jak bedziesz dobrze karmił .
-nie chorują mam je od 2 lat prawi a ani razu zadna nie zachorowała
na pytania chętnie odpowiem
ja mam obore 25 m x 10 m a trzymam 10 tych owiec w zagrodzie 3x4 m a ta zagroda co ty muwisz to mysle ze20 by ci bez duzego tłoku weszło. a 10 to one by tam jeszzce biegały.

Edytowany przez mateuszpanienski, 22 marzec 2011 - 22:02.

Ursus c-360 niby cieki ale daje rade chłopak.

#10 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 20:11

Owczarnia Myślę że sprzedawać jagniaki po 80zł to chyba że chcesz dopłacać do nich Normalnie sie sprzedaje po 220zł w sumie niezależnie od jego wielkości (przynajmniej ja tak sprzedaję) a po 80 to ja mogę od ciebie każda ilość odkupić Wymiary tego pomieszczenia są ok nawet jest za duże jak na twoje kilka sztuk Tylko ta nieszczęsna wysokość!! Nie da sie tego podwyższyć w jakiś sposób???

Edytowany przez Karol445, 23 marzec 2011 - 20:15.

#11 Share makbet007

makbet007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 11:47

Owczarnia to może ci sie przydać http://images2.budor...e_standardy.pdf

#12 Share Marrus

Marrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 14:05

Owczarnia Ja po 80 zł kupuje a nie sprzedaje !!! Wysokość pomieszczenia będzie jakieś teraz 2,35cm na całym obszarze ( jest wyżej ale są belki i inne elementy konstrukcyjne) . Plany się zmieniły bo kasę musiałem dać w naprawę quada więc kupię jakieś 2 sztuki ... Jaka jest najlepsza rasa mięsna tania w utrzymaniu i łatwa w hodowli na początek ? A tak w ogóle to chcę udowodnić ojcu że potrafię też sam coś zarobić ...

Edytowany przez Marrus, 15 lipiec 2011 - 19:54.

#13 Share Marrus

Marrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 15 lipiec 2011 - 20:42

Owczarnia Ma ktoś do sprzedania jakieś 2 młode owce mięsne w rejonie powiatu limanowskiego ?
Sory że post pod postem ale chciałem odświeżyć ...

#14 Share bardzomalorolny

bardzomalorolny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem

Napisany 10 styczeń 2012 - 19:39

Owczarnia Hej jeśli dalej szukasz a nie masz zbytu na wełnę to polecam owce kameruńskie ich się nie strzyże.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share dawidex

dawidex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 22:35

Owczarnia WITAM. Czy nie macie w swej hodowli na sprzedaż jakiejś matki lub materiału na matkę.
Jestem z okolic Wielunia.
Z góry dziękuje za odpowiedz.