Zaloguj się, aby obserwować  
Dinek94

Jaki ciągnik na area ł?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Dinek94    13

Witam. Posiadam gospodarstwo rolne 25 ha ziemie mam 4,,5,6 klasa i tereny trochę górzyste. Mam dylemat co wybrać czwórkę czy szóstkę ciągnik ma mieć 105km dysponuję kwotą 36 tyś. Jaki najlepiej typ marki Ursus lub Zetor zagraniczne marki nie wchodzą w rachubę. I który ciągnik będzie ekonomiczniejszy (mam na myśli spalanie ropy).

Z góry bardzo Ci dziękuję za info :)). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Ursus i zetor to tak jakby porównać audi do VW :)

Jednostki te same a różni ich tylko design

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ale zetor ma bardziej komfortowa kabine a co za tym idzie praca jest przyjemniejsza i nie jest tak meczaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Nie chcę się czepiać, ale Zetora też można uznać za "zagraniczny".@ Dinek podaj więcej informacji, kryteriów. Na taki areał wystarczy 4 turbo, mniejsze spalanie i jest zwrotniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Szóstki nie zadusisz tak jak czwórki a ze teren górzysty to liczy się masa także. Bierz szóstkę i zetora 12145 ;) Nie wiem czy 12145 też są takie szerokie. Mamy c-385 i jest węższa od 16145. Za to 16tka nieziemsko trzyma się gruntu. Nie raz prasowałem siano na stromych górach i inne wymiękną. Ciągnik niski i szeroki to tylko na plus. Ciągnik szedł prosto a prasa skosem jak prasowałem i robota szła aż miło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej weź sześcio cylindrowego będzie zapas mocy i zawsze cięższy co poprawia przyczepność.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

A ja polecam ursusa 1014 z turbo ma 96KM i jak na ta moc to ma zaj... uciag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dinek94    13

No dzięki za info a konkretnie co byście kupowali co jest ekonomiczniejsze. Jak czegoś nie wiecie to pytajcie ja odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dinek94    13

@Karolt wypowiedz się na temat tego MTZa co podałeś link i jakie ma on spalanie mniejsze ma niż ursus 1014,1224 i zetor ?? 10145,12145 ???

Edytowano przez Dinek94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa    0

kwestia czy to ma byc ciagnik do prac ciezkich czy do lekkich czy poprostu do wszystkiego.ludzie na 25 ha nie kupuje sie ursusa 1224 .ja mam 80 ha i wystarczaja mi dwa ciagniki john deere 6100 (75KM) do prac lekkich , i zetor forterra 11441 (112 KM) do prac ciezkich. Ale jesli ma byc to ciagnik uniwersalny to polecam cos tak miedzy 80 - 90KM.a i druga sprawa w jakiej cenie poszukujesz tego ciagnika. tak do 50 tys kupisz spokojnie niezłego zetora lub fergusona. Ale jesli chciałbys cos markowego polecam john deere 6200 ma 85KM ale to juz maszyna od około 60 tys w góre,jest naprawde dobrze wyposazona i niezawodna .Aha i jakbys kupował zachodni ciagnik ktory ma przykładowo 15 lat to nie przestrasz sie jak bedzie miał z 10tys mtg..moj jd 6100 ma 12 tys mtg ale chodzi super i bezawaryjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa    0

Witam. Posiadam gospodarstwo rolne 25 ha ziemie mam 4,,5,6 klasa i tereny trochę górzyste. Mam dylemat co wybrać czwórkę czy szóstkę ciągnik ma mieć 105km dysponuję kwotą 36 tyś. Jaki najlepiej typ marki Ursus lub Zetor zagraniczne marki nie wchodzą w rachubę. I który ciągnik będzie ekonomiczniejszy (mam na myśli spalanie ropy).

Z góry bardzo Ci dziękuję za info :)). Pozdrawiam.

nie czytalem całosci...no to pwnie zetor bedzie.ale ferdka bys wyhaczył za niecałe 40 tys.i bys był zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grodecki    0

Nie widzicie że facet nie zdecydowany.Niech postawi konkretnepytania. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj