Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy warto trzymać zboże na magazynie

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share losiek13

losiek13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 28 luty 2011 - 15:44

Czy warto trzymać zboże na magazynie Mam około 450 ton pszenicy na magazynie i nie wiem czy mam wywieść. Czy cen pójdzie w górę?? czy spadnie?? a może sie utrzyma. A co wy sądzicie o tym piszcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy warto trzymać zboże na magazynie Dzisiaj, 22:04
  •  

#2 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo i troszkę handel.

Napisany 28 luty 2011 - 16:17

Czy warto trzymać zboże na magazynie Myśle że za chwile zacznie spadać, w góre raczej nie pójdzie. a po ile masz możliwość sprzedaży?

#3 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 28 luty 2011 - 16:24

Czy warto trzymać zboże na magazynie Na peweno juz ceny zbóz nie wzrosną to jestem raczej piewien na 100%
ps. Słyszalem ze Polska ma zacząc sprowadzać zboza z zagranicy a miedzy innymi z Australii a wiec i tak ma olbrzymie poklady zboza zwazajać na to iz zostaly zalane gigantyczne tereny

nie wiem jak tam u was w okolicach ale u mnie pszenica jest po 960

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 28 luty 2011 - 16:34

Czy warto trzymać zboże na magazynie U mnie po 1000zł i nawet 1050 jakoś. Wiosna tuz tuz i rolnicy masowo będa wyprzedawać zboże aby mieć na kolejne zasiewy. Na 100% cena nie wzrośnie bo i tak kupę kasy oferują więc chyba najlepszym rozwiązaniem jest sprzedać i za tą gotówkę można obsiać jeszcze pola na przyszły rok a przenice z tego roku przetrzymać do następnych żniw. Wg mnie to w przyszłym roku zboża będą tanie a przenica nie powina przekroczyć 800zł ale to tylko przypuszczenia. Wkońcu to mały hazard albo wygrasz albo stracisz

#5 Share losiek13

losiek13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 28 luty 2011 - 16:50

Czy warto trzymać zboże na magazynie tomi382-jesteś z moich okolic i u mnie w tej samej cenie jest

#6 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 28 luty 2011 - 18:04

Czy warto trzymać zboże na magazynie Nie wiem na co czekać ile by cię zadowoliło pa co jest taki pazerny.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#7 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 28 luty 2011 - 18:15

Czy warto trzymać zboże na magazynie Pazerny nie pazerny w gospodarstwie liczy się każdy grosz :)

#8 Share manik

manik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 28 luty 2011 - 18:18

Czy warto trzymać zboże na magazynie Cena na 100% nie wzrośnie, gdzież by dali rolnikowi tak dużo forsy skasować...
A ja już ponad połowę zboża wywiozłem i nawozów wzięliśmy trochę, a dzisiaj zakuliśmy 500l ukraińskiej ropy na start w wiosennych pracach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share rodak11

rodak11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 28 luty 2011 - 18:41

Czy warto trzymać zboże na magazynie Co do importu pszenicy też słyszełem z Australii ale to raczej będzie pszaowa, bo przecież na mąkę musi mieć odpowiednie parametry, a do paszy to pokręcą pomielą i ,,chłop" kupi. Moim zdaniem jeszcze cena wzrośnie nie wiele do ok 1100 zł/t, bo żniwa jeszcze daleko, nie wiadomo jak przezimowała pszenica z uwagi na panujące warunki atmosferyczne, śnieg na polu i w zapowiedziach synoptyków mroźno do połowy marca.Na krajową pszenice do konsumpcji spożywczej musimy poczekaś gdzieś do końca września, musi troche poleżeć nim trafi na mąkę, a to jest jeszcze dość długo. Takie jest moje zdanie w tym temacie.

#10 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 28 luty 2011 - 18:51

Czy warto trzymać zboże na magazynie Rzepak wywiozłem , i pszenicę też bym wywoził (ale wszystko idzie na paszę) bo cena raczej nie wzrośnie może jakieś grosze ale na ilości robi już się kasa.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#11 Share losiek13

losiek13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 11:12

Czy warto trzymać zboże na magazynie Dzięki wielkie za pomoc po weekendzie zacznę wywozić pszenice. A ten temat nie uznaje za zakończony. Piszcie jaka jest u was sytuacja w tym temacie.

#12 Share losiek13

losiek13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 18:55

Czy warto trzymać zboże na magazynie dostałem cenę 1050 zł/t moim zdaniem jest to bardzo dobra cena.Ładnych parę lat nie było takiej ceny oby była taka w następnych latach

#13 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 19:01

Czy warto trzymać zboże na magazynie Ta cena napewno szybko się nie powtórzy więc możesz się cieszyć ;)

#14 Share losiek13

losiek13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 14:05

Czy warto trzymać zboże na magazynie ale nie tylko cena pszenicy jest dobra np cena kukurydz w tym roku doszła do 900zł/t albo i lepiej,rzepak końcową cenę utargował w wysokości 2200zł/t szok... jeśli w następnych latach będzie taka cena to polskie rolnictwo odbije się od dna i będziemy mieli coraz lepsze sprzęty coraz lepsze plony i nie będziemy się martwić alby nam starczyło do żniw.

#15 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 14:29

Czy warto trzymać zboże na magazynie losiek troche dajesz sie oszukac tymi cenami. Wszystko idzie w górę także cieszysz się z plonu ale chociażby paliwo poszło w górę. art spożywcze i wogóle wszystko idzie w górę. więc coś za coś. Do tego kataklizmy. Dwa lata spokoju i cena będzie jak z przed lat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share losiek13

losiek13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 20:57

Czy warto trzymać zboże na magazynie @ tomi382 może masz racje ale jest lepiej niż było rok temu z cenami zbóż i na czysto więcej wychodzisz...