Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bizon Z058 Rekord vs Fortschritt/MDW 514

220 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 wrzesień 2010 - 11:39

Bizon Z058 Rekord vs Fortschritt/MDW 514 Wartość używanych towarów odzwierciedla cena.Niezależnie od tego czy jest to motorower,ciągnik,samochód,kombajn bądz łódz podwodna, to uzyskiwana cena na rynku wtórym jest wyznacznikiem jakości i uznania przez konsumenta.Często towar który jako nowy kosztował więcej,po kilkuletnim okresie użytkowania kosztuje mniej od tańszego jako nowy,jednak dobrze zweryfikowanego przez wieloletnią eksploatację.
Dlatego kupując używany sprzęt warto prześledzić jego ceny,utratę wartości,o czymś to świadczy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bizon Z058 Rekord vs Fortschritt/MDW 514 Dzisiaj, 06:43
  •  

#142 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 19:31

Bizon Z058 Rekord vs Fortschritt/MDW 514 Matey, dokładnie nie pamiętam i nie chce mi się akurat teraz grzebać, ale 4VD to akurat nie ma większego momentu niż SW400, a tym bardziej niż 6CT107, bo o Rekordzie jest ten temat. Nie na darmo w wersjach eksportowych montowali do 514 różne inne silniki, często chyba nawet pod 150KM i z turbo.

Tak, spalanie bez sieczkarni, mój nigdy szarpacza nie miał i nie zanosi się żeby kiedykolwiek miał mieć, ze względu na to, że praktycznie każdą ilość słomy nawet jeśli sam akurat nie potrzebuję, to mogę "wepchnąć" okolicznym hodowcom np. koni.

Co do żyta, to 'padaka' jednym słowem, pochyliło się, przerosło chwastem, wydajność tragiczna, ale co poradzić, ono nadawało się do koszenia już wtedy gdy zalewało Bogatynię.
Co ciekawe tylko jest to, że ziarno nie porosło, ale jare żyto akurat u nas dość późno dojrzewa i pewnie dlatego.
To jare zjedzą świnki ojca, sprzedaje tylko ozime, ono niestety trochę porosło, ale po 420 nie będzie źle, a tyle mają dać, i sprzedaję nie do gorzelni, tylko do takiego większego gospodarza 300+, który też trochę handluje zbożem.

UrsusCzesio, jeżeli masz przez całą długość pola pod włos, to co zrobisz? Będziesz gonił na pusto i tylko w jedną stronę 'z włosem' jeździł? Powodzenia...

Tak poza tym widziałem już niejeden kombajn, swojego Rekorda mam od 13 lat, widziałem też w akcji wiele Fortschrittów, bo i do Czech i do Niemiec mam godzinę jazdy autem więc u nas tego sprzetu jest pod dostatkiem, a nie "dwie sztuki w całej gminie". I z wieloletnich obserwacji wyciągnąłem jeden wniosek: dobry Fortschritt prawie zawsze jest gorszy od dobrego Bizona: E512 od Supera, a E514 od Rekorda, jedyny wyjątek od tej reguły to E516/517, które daleko w tyle zostawiają Bizona Giganta, bo nie grzeje się w nich silnik, hydrostat ciągnie nawet pod największą górę i nie brakuje im mocy nawet z pełnym zbiornikiem ziarna. Ale czterocylindrowe Fortschritty są gorsze pod większością względów, no może jakość wykonania i materiały używane do ich budowy były jednak lepsze.

I jeśli chcesz możesz wierzyć bezgranicznie w swoje E 514, ale nie pisz głupot, bo w E512/514 montowano silnik typu 4VD i on jeśli jest bez doładowania ma tylko 105KM. To są dane z katalogów, nie z powietrza.

Mów co chcesz, ale stawiam mojego Mercedesa 300 SD z '86 roku przeciwko Maluchowi z tego samego rocznika, że moim Rekordem objechałbym Twoje E514 chyba w każdym zbożu.

xemit, ma rację, jeśli Fortschritty są takie mega zajeb!ste to dlaczego są tak tanie w ogłoszeniach? Chyba po prostu nikt nie zdaje sobie sprawy jakie złoto posiada na sprzedaż...
good God damn and other such phrases...

#143 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 wrzesień 2010 - 20:37

buaha a kosiłem 514? I nie pieprz że go zadusisz bo tegosilnika sie nie zadusi, prędzej kopyto wystawi. a 4 gary spaląjednak mniej niż 6 bo przecież te 2 wiecej na powietrzu nie chodzą. I podniecasz się rykiem. Ryk to miał SW400 w suprze a w rekordzie to denerwujacy gwizd. IFA jak masz cały układ wydechowy szczelny to baardzo cihutko pracuje ;) W kabinie słyszysz praktycznie tylko szum młocarni a nie silnika. Te 4 ify chodziły z 5.7m hederami Chce widzieć rekorda albo supra w tym hederze. Sam jestem ciekaw który sobie lepiej poradzi

Znane są przypadki adopcji silnika SW 400 do ciągnika rodem z DDR i Ci co to zrobili uważają ze ciągnik dopiero po tym zabiegu "złapał oddech".Czemu więc ten silnik jest tak dobry w DDR-skim kombajnie i czym przewyższa wyrób z Andrychowa?
Jeśli liczba cylindrów świadczy o wielkości spalania,jednocylindrowy Lanz Buldock powinien być mistrzem oszczędności ;)

#144 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 21:04

Bizon Z058 Rekord vs Fortschritt/MDW 514 Szkoda że nie mam gdzie porównac momentów obrotowych... Ty wytykasz "za słaby" silnik który daje rade, to ja mogę wytknąc chłodzenie w rekordzie, przynajmniej w tych starszych wersjach. Co prawda 514 nie mamy, ale mamy 512 i silnik daje rade, a pracuje z sieczkarnią i ekologicznych zbóż nie kosimy, ale za rok pomierze dokładnie spalanie ;)

Co do cen, przy takich starych maszynach wiele osób patrzy na dostęp częsci zamiennych, bo te maszyny bezawaryjne nie będą, a jak jest z dostępem do częsci chociażby na wschodzie Polski do forszajów to wiemy... Osobiście, wydaje mi się, że ceny bizona są troche zawyżane...

K1ROVEZ, najważniejsze, ze udało ci się zebrac te żytko, ciekaw jestem ile zboża zostanie na polach...

Fortschritt 514 ma 115KM, nie 105.

KS Falubaz

#145 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 20 wrzesień 2010 - 18:24

Bizon Z058 Rekord vs Fortschritt/MDW 514 Mam trochę starych książek, to poszukam w wolnej chwili tych momentów...

Co do chłodzenia to jest to fakt powszechnie znany, że Rekord w "małej" chłodnicy ma z tym problemy mniejsze lub czasem większe. Ja w swoim cztery lata temu założyłem nową i przymierzam się cały czas do montażu drugiej, żeby tą sprawę definitywnie zakończyć.
Ja nie twierdzę, że Fortschritty są totalnie złe, lecz że są generalnie gorsze od Bizona i tyle. Ten temat jest tematem "porównawczym" i dlatego pisze tu swoją opinię, która niestety jest taka a nie inna...

Jeśli chodzi o dostęp do części to najbliżej mnie takie, większe "centrum" z częściami nowymi i używanymi do F-ritta jest dopiero w okolicach Świdnicy, a jeśli chodzi o Bizona to podstawowy sklep mam 6 km od siebie i 4 km od najbardziej oddalonego pola, do tego sklepu to niektórzy dosłownie ciągnikami i nawet kombajnami podjeżdżają po części prosto z pola jak im się coś zepsuje. Nie liczę tutaj lokalnych handlarzy, bo w żniwa jeżdżenie po składowiskach "żywych trupów" i patrzenie co da się jeszcze z nich wymontować nie wchodzi raczej w grę, bo liczy się czas.

A jeśli chodzi o ceny, to fakt, generalnie są dość wysokie, ale wydumane mniemanie sprzedających z Alledrogo odnosi się zarówno do jednego jak i drugiego typu. Dla przykładu w mojej okolicy przed tymi żniwami żeby nabyć, powiedzmy 'rokujące nadzieje' E512 trzeba było mieć tak z 10-11 tysięcy, a na E514 to tak powiedzmy 13-14, zależnie od Twoich umiejętności negocjacyjnych. Nikt nie wali cen typu 30 tysięcy za 514, bo w tych pieniądzach to jak dołożę jeszcze dwa lub trzy to sobie mogę znaleźć Rekorda i handlarze o tym wiedzą...

A w temacie zboża, to fakt, wczoraj skończyłem żniwa, i dziś sprasowałem już część słomy, jutro sprasuję jeszcze tą po tym życie jarym i już tylko ewentualne siano zostanie na prasę.

Jeśli chodzi o podsumowanie żniw to na moich 36ha zboża bo tylko tyle już mamy ornego złapałem w tym roku dwie awarie: pierwsza to rozerwanie szerokiej opony z prawej strony, (no ale miała tyle lat co kombajn, czyli 23, powinienem był to przewidzieć, na szczęście miałem jakiś zapas, nomen omen od Fortschritta ZT303), oraz właśnie wczoraj pęknięcie cięgna w mechanizmie włączania młocarni, czyli duperelka, szybko zespawaliśmy i dokończyliśmy. Akurat wczoraj nasz koniec żniw złożył się z organizowanymi niedaleko gminnymi dożynkami...

A co do zboża, to dziś jeszcze kosili w okolicy, choć w zasadzie kto na poważnie do tego podchodzi to już raczej skończył, co prawda jak prasowałem to widziałem te zmagania z chwastami, w wykonaniu zarówno Bizonów jak i Fortschrittów, a dosłownie kwadrans temu pod moimi oknami przejechał jeden E512 (choć akurat ten do dziś więcej stał niż kosił), ale generalnie w mojej najbliższej okolicy można "już" odtrąbić koniec żniw, chyba, że ktoś ma grykę, to w zasadzie już powinien się na nią szykować powoli...

#146 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 20 wrzesień 2010 - 18:55

Bizon Z058 Rekord vs Fortschritt/MDW 514 Nie no nie przesadzaj, w to że dobre 514 kosztują 14 tysięcy to ja nie uwierzę, a jak znajdziesz to daj mi znac, chętnie wymienie swoją 512 na lepszą 514 ;)

Co do trupowisk to fakt, te części które można wykręcic z używanego to wykrecamy z używanego, ale to co pracuje to wkładamy nowe.

Nie wiesz czemu więcej stał jak kosił? Fortschritty wydaje mi się, że są troche zbyt wrażliwe na zielsko, w rzepaku nie da się pogonic bo jak łyknie większą kupkę to może młocarnie zabic, a wyciągac to ja dziękuje, ale takie przygody z rzepakiem ma nawet sąsiad john deerem ;)

Najpierw pozbieraj słome, a momenty mogą poczekac do zimy :D

KS Falubaz

#147 Share Bombay

Bombay

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Lokalizacja:woj.zachodniopomorskie, powiat Myślibórz, gmina Debno

Napisany 21 wrzesień 2010 - 21:17

Bizon Z058 Rekord vs Fortschritt/MDW 514 nikt mi ni epowei ze bizony sa;epsze od fortschrittow. bizon to gowno . ceny fortschrittow sa takie niskie nie ze wzgledu na jaksc le ze wzgledu na upadek tej firmy skonczyl sie ddr skonczyl sie fortschritt. ja mialem 512 teraz mm 514 mialem 300 303 mam 323 mam plug b201 agregat b231 to sa maszyny ktore sa dobra malo awaryjne i goniace robote. matey trzymaj za fortschritem ktos musi ja tez sienie dam. wkoncuuuuu to przeciez postep a nie tylko bizon :D

#148 Share PAWKUB

PAWKUB

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO I KOMPUTERY

Napisany 26 wrzesień 2010 - 16:24

Bizon Z058 Rekord vs Fortschritt/MDW 514 Co niektórzy piszą tu o silnikach, zdaje się że 4 jest słabsza czy coś ale nie czytałem dokładnie, w każdym bądź razie 4 ma się gorzej zebrać na obroty w ciężkiej pracy niż 6, w przypadku ciągników ma to duże znaczenie, bo ciągnikiem pracuje się na różnych obrotach i pod różnym obciążeniem i dlatego czasem potrzebne są te dwa gary więcej, jednak w przypadku kombajnu który pracuje stale na tych samych i praktycznie tym samym obciążeniem nie ma to wielkiego znaczenia. Sumując fortschritt 120km(4c) będzie pracował tak samo jak bizon 120km(6c), jedyne co to może forszaj trochę mniej spali, wiem to bo posiadaliśmy oba kombajny. To tyle co do wcześniejszych wypowiedzi, a jeśli chodzi o wybór to radziłbym ci forszaja, mój ojciec też podejmował taką decyzję i wybierając forszaja nie pożałował, ogólnie kombajn pracuje bezawaryjnie, w razie potrzeby części można łatwo zamówić i wcale nie są wiele droższe od tych do bizona, jedyny mankament to lubiące się rozcieknąć przyspieszenie(co dwa sezony trzeba wymieniać oringi). Odbiegając trochę od tematu denerwuje mnie mówienie żeby kupować bizony, bo każdy ma, są polskie, łatwo dostać części itp. Z polskimi autami było podobnie, ciekawe tylko czemu praktycznie nie ma ich na drogach <_<

Steyr 6140, Zetor 12045 i 10145 oraz Ursus C-360 to moja ekipa do pracy

#149 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 wrzesień 2010 - 18:05

Bizon Z058 Rekord vs Fortschritt/MDW 514 Polskich aut jak słusznie zauważyłeś jest coraz mniej na drogach,dlaczego- wszystkim wiadomo.Jednak zaręczam Ci że podróż autem rodem z PRL jest sielanką i rozkoszą dla słuchu i siedziska w porównaniu do poruszania się produktami motoryzacji rodem z DDR.
Myślę że te auta to słaby argument by przekonać do Forschritta. <_<

#150 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 12:04

Bizon Z058 Rekord vs Fortschritt/MDW 514 i ja dorzucę trochę do tego tematu.ponieważ sam myślę się uzbroić w kombajn zbożowy
1.Waga żelastwa 514 sporo lżejszy od zo-58 w kombajnie duże znaczenie w mokre żniwa zwłaszcza
514 na balonie pojedziesz tam gdzie rekord utonie dawno.
2.Stylistyka polski produkt jednak ładniejszy,widok starego 514 w tym ohydnym kolorze jest okropny.
3.Trwałość tutaj plus dla silnika ifa jak i całego kombajnu lepszy skład i obróbka materiału
u okolicy na provimi kula się jeszcze ifa i kierowcy twierdzą że zrobić tym 400-600 tys km nie jest wielkim wyczynem,silniki stara lubią padnąć po przebiegu 200tys ,transport mleka w okolicy odbywa się
przy pomocy stara(sąsiad nawet jeździ i płacze)Korzystam z usługowego zbioru rekordami i musi coś nawalić każdego sezonu.
4.Wydajność wiadomo że wąskim gardłem kombajnu są sita 3,45m2 dla 514 i 2,9 m dla bizona
5.Komfort pracy w bizonie na stojąco w fortszricie na siedząco z nawiewem
6.Dostępność części nawet do 58 jest słaba pierdoły są w sklepach ale zakup orginalnej półośki to było niemożliwe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 18:43

Bizon Z058 Rekord vs Fortschritt/MDW 514 maciek, chyba nie we wszystkim masz rację, bo:

pkt.1 - znajdź mi E 514 na szerokich kołach...
Jest on lżejszy, bo ma mniejszy zbiornik, a to nie zawsze jest zaleta. Poza tym jeśli się dobrze przyjrzysz, to 'enerdowskie' opony w rozmiarze 23.1/26 są jednak trochę węższe niż te "nasze". To ma mniej więcej takie samo znaczenie jak te 700, czy tam 800 kg różnicy wagi na pusto mniej, czyli żadne...

pkt.2 - tu się akurat z Tobą zgadzam, tyle, że to nie ma znaczenia. Nie ma być ładny, ma być skuteczny.

pkt.3 - fakt, wykonanie i materiały użyte do produkcji kombajnu, są lepsze w Fortschrittach, jeśli chodzi o ogólny "całokształt" ale nie jeśli chodzi o silniki. Spróbuj np. po naprawie skutecznie uszczelnić z powrotem ten enerdowski silnik, on po prostu będzie ciekł i tyle, poza tym one są wrażliwe na przegrzanie, u nas każdy to wie. Co prawda E514 generalnie nie grzeją się tak jak Rekord, ale jak 4VD raz dostanie "po d*pie" z jakiegoś powodu i się trochę "przegrzeje" to już jest po nim. Niejeden już to przerabiał, gdy w latach 90-tych sprowadzono do nas masę tego sprzętu i dosiedli go kombajniści wyszkoleni na Bizonach, gdzie jeśli na szczycie góry pójdzie para z pod korka, to jeszcze nic złego się nie stanie, byleby dać mu się schłodzić. Takie same podejście uskuteczniano na Fortschrittach i potem wielu musiało robić NG tego "gówna".

Z ciężarówkami to akurat tutaj nie ma co porównywać, to są zupełnie inne warunki pracy inny jest też tzw. "wariant" silnika 4VD w W50, a inny w kombajnie.

pkt. 4 - przewaga 0,55 mkw. to nie jest wielki 'halo', ale niech Ci będzie - Bizon został tu znokautowany :)

pkt. 5 - w Fortschrit-cie po prostu nie da się kosić na stojąco :D, a w Bizonie da się kosić na siedząco ;).
Tyle tylko, że i w jednym i w drugim nie widać wtedy dobrze wysokości, a więc jest się zmuszonym jechać powoli...

pkt. 6 - o którą półoś Ci chodzi? Tą z piastą? Faktycznie, może być problem, ale po pierwsze jak często się to urywa, a po drugie weź dostań to do E514...

Bombay i PAWKUB, jakby coś to przedstawcie nam jakieś inne argumenty za Fortschrittem, poza najpopularniejszym "bo takiego mam" B)

A wracając do tematu mocy i momentów obrotowych, to po pierwsze zwracam honor, bo E514 ma 115KM "ab 1985" bodajże, czyli z mocą 105KM były jeszcze tylko te niebiesko-białe E514, których jest jak na lekarstwo.
Ale mimo wzrostu mocy, moment obrotowy dla obydwu wariantów ma być taki sam, a mianowicie 430Nm przy 1350 obrotach/minute. Tyle rozwija silnik typu 4VD 14,5/12-1 SRW

Nie mogę natomiast znaleźć instrukcji od 6CT107, chyba pożyczyłem to komuś i "wcięło", został mi tylko katalog części.
Mam natomiast instrukcję od SW400 i tam podają moment dla silnika 'rolniczego' 410Nm przy 1600rpm, więc silnik w Rekordzie będzie miał na pewno co najmniej tyle samo co E514. Jeszcze poszukam i jak coś to napiszę dokładnie...

#152 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 12:37

Bizon Z058 Rekord vs Fortschritt/MDW 514 Kirowez poszukaj mi jakiegoś ładnego 514 w rozsądnych pieniądzach ok.30tys po 90 roku.Najlepiej na szerokich kołach.

#153 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 15:10

pkt.1 - znajdź mi E 514 na szerokich kołach...
Jest on lżejszy, bo ma mniejszy zbiornik, a to nie zawsze jest zaleta. Poza tym jeśli się dobrze przyjrzysz, to 'enerdowskie' opony w rozmiarze 23.1/26 są jednak trochę węższe niż te "nasze". To ma mniej więcej takie samo znaczenie jak te 700, czy tam 800 kg różnicy wagi na pusto mniej, czyli żadne...

Jak kto woli, ja wole lżejszy kombajn który wjedzie mi tam gdzie taki bizon stanie, a to że ma mniejszy zbiornik to akurat jak dla mnie wpływu przy zakupie kombajnu nie ma :)

pkt.3 - fakt, wykonanie i materiały użyte do produkcji kombajnu, są lepsze w Fortschrittach, jeśli chodzi o ogólny "całokształt" ale nie jeśli chodzi o silniki. Spróbuj np. po naprawie skutecznie uszczelnić z powrotem ten enerdowski silnik, on po prostu będzie ciekł i tyle, poza tym one są wrażliwe na przegrzanie, u nas każdy to wie. Co prawda E514 generalnie nie grzeją się tak jak Rekord, ale jak 4VD raz dostanie "po d*pie" z jakiegoś powodu i się trochę "przegrzeje" to już jest po nim. Niejeden już to przerabiał, gdy w latach 90-tych sprowadzono do nas masę tego sprzętu i dosiedli go kombajniści wyszkoleni na Bizonach, gdzie jeśli na szczycie góry pójdzie para z pod korka, to jeszcze nic złego się nie stanie, byleby dać mu się schłodzić. Takie same podejście uskuteczniano na Fortschrittach i potem wielu musiało robić NG tego "gówna".

W naszym kombajnie silnik był robiony, jak do tej pory (odpukac) chodzi trzeci rok bez zarzutu, więc silniki dają radę

pkt. 5 - w Fortschrit-cie po prostu nie da się kosić na stojąco :), a w Bizonie da się kosić na siedząco :).
Tyle tylko, że i w jednym i w drugim nie widać wtedy dobrze wysokości, a więc jest się zmuszonym jechać powoli...

Ja siedząc nie mam problemów z widocznościa hederu i ustawieniem wysokości, wolno jechac też nie muszę :)

pkt. 6 - o którą półoś Ci chodzi? Tą z piastą? Faktycznie, może być problem, ale po pierwsze jak często się to urywa, a po drugie weź dostań to do E514...

proszę bardzo, 200 zł, rano telefon na drugi dzień kurier przywozi ci do domu:
http://fortschritt.c..._search&Itemid=

(wpisz sobie półoś w wyszukiwarce :))

KS Falubaz

#154 Share PAWKUB

PAWKUB

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 15:20

Bizon Z058 Rekord vs Fortschritt/MDW 514 514 na szerokich kołach tj. 600 to my mamy, był już kilka razy przegrzany, a jedyne co robiliśmy w silniku to wymiana wtrysków, bo za dużo kopcił, ale teraz jest ok i nie ma żadnych wycieków zbiornik ma 2,5 t ładowności. Mówię bo mam i nie usłyszałem tego od kolegi którego kolega ma kolegę... itd. ,
jak to co niektórzy mówią, a co do części do rekorda to ciężko jest dostać nawet te podstawowe inne niż w suprze, a skoro trzeba zamawiać to tak samo jak w forszaju, więc co to za różnica bo w cenie nie ma wielkiej ?

#155 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 16:54

Bizon Z058 Rekord vs Fortschritt/MDW 514 Matey widzę, że zaopatrujesz się w części niemal w moich stronach :)

Ale ja mówiłem o półosi jako o tym elemencie, który wychodzi ze zwolnicy, razem z piastą przedniego koła, bo chyba o problemach ze zdobyciem tej części pisał wcześniej maciek.
Te półośki "napędowe", to do Rekorda też dostanę od ręki np. w Złotoryi, to jest "żaden noł problem".
Od 13 chyba lat mam jedną nieoryginalną (długą) i nic się nie dzieje złego, a druga pamięta jeszcze czasy świetności płockiej fabryki.

maciek, gdzie miałbym Ci go poszukać? Nie zajmuję się importem, ani handlem maszynami, poza tym nawet gdybym jakiegoś miał to raczej koszty transportu w Twoje strony chyba by Cię odstraszyły.
Za 30 tysięcy to mógłbyś mieć dwa :), na wiosnę były niedaleko mnie takie dwie sztuki, sprowadzone bodajże z okolic Trutnov-a po 14,500 za sztukę, ale jeszcze w "oliwce" i na wąskich kołach.

PAWKUB, a jakie "podstawowe" części masz w Rekordzie inne niż w równorocznym Superze? Wytrząsacze?
Aha jeszcze podajnik i górny "ślimak" ziarnowy...
Rożnica to silnik i transmisja, ale silnik to się na ogół szykuje przed sezonem, a w transmisji przez trzynaście lat zrobiłem tylko jedno: zaraz po zakupie trzeba było poprawić prawą "flanszę" mocującą zwolnicę do belki mostu, bo była krzywa i to "od fabryki" przez co zwolnica ciekła i się co jakiś czas luzowały szpilki.
Aha, wtedy też wymieniłem tą półoś, bo przez to skrzywienie miała trochę wyrobiony frez.
Od tej pory nie dotykałem tego, teraz dopiero przed przyszłym sezonem będę musiał wymienić/zregenerować siłownik sprzęgła, bo całkiem "popuścił" i wymienić cylinderki hamulcowe bo już też trochę za bardzo ciekną...

#156 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 17:28

Bizon Z058 Rekord vs Fortschritt/MDW 514 Jakbyś widział jakiegoś ładnego mdw po 90 r niewyrąbanego, ogłoszenie w lokalnej prasie albo jakby jacyś okoliczni handlarze przywieźli to daj mi namiary,ja go sobie już sprowadzę jak mi się spodoba ,ogłoszenia z autogiełdy nie różnią się zbytnio cenowo od tych z alledrogo(jest mdw za 45tys).

#157 Share PAWKUB

PAWKUB

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 17:37

Bizon Z058 Rekord vs Fortschritt/MDW 514 Według mnie ten temat nie powinien dotyczyć MDW 514, tylko zwykłej 514, bo MDW to kombajn z wyższej półki nieporównywalny z recordem, chociażby przez to że większość MDW ma już klimę

#158 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 17:54

MDW to kombajn z wyższej półki nieporównywalny z recordem

To mnie rozwaliło... <_<

I jeszcze jakieś górnolotne rozwiązania w porównaniu do "zwykłego" E514 posiada?

Nie, no dobra, ja się nie chce "żreć" tu na siłę z nikim, każdy ma prawo do swojej opinii, ja mam taką, kto inny ma inną, co miałem do powiedzenia to już powiedziałem (napisałem), ja wybrałem kiedyś tak a nie inaczej i twierdzę, że nie żałuję...

#159 Share marcin200711

marcin200711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 21:35

Bizon Z058 Rekord vs Fortschritt/MDW 514 pewnie większość tak chwali bizony i woli od Fortschritta bo ma bizony ja sam mam bizona ale prawda jest taka ze jak kupisz igłę bizona i igłę 514 to bizon 8 razy będzie stał a 514 nie ruszysz ręką u nas jest bizonów więcej od 514 ale Każdy co ma bizona mówi ze 514 lepsza bez porównania rekord niema żadnych polotów, a co do mocy to idzie kupić 514 z klimatyzacją i silnikiem Perkinsa 160 koni.chociaż 4 ify wystarczy w zupełności.
a

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share piotr1980

piotr1980

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 21:50

Bizon Z058 Rekord vs Fortschritt/MDW 514 Mam 514 i jeździłem rekordem i powiem
1. Komfort pracy na siedząco wszystko widać wysokość koszenia itd. nawiew, cisza.
2. Szybkość jest podobna jak w rekordzie nie widzę sensu się spierać.
3. Ekonomika 4 cylindry 115 km zje do 12 litrów max. na 1 godz pracy.
4. czemu u diabła porównujecie następcę 512 do rekorda porównajcie bardziej do zo56 a rekorda do mdw 524, bs110 do 527
5 kombajn ma robić i być prosty i szybki do naprawy do 514 z młotkiem nie trzeba podchodzić i coś walić przez 3 godz aż zejdzie albo grzać.

Silniki 514 to ifa 4 cylindry 115km, są również nowsze wersje z turbo 140km, i 6 cylindrów jak pamiętam Perkins.