Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bizon Z058 Rekord vs Fortschritt/MDW 514

220 odpowiedzi na ten temat

#181 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 11:57

Bizon Z058 Rekord vs Fortschritt/MDW 514 Oglądałem nieraz te 514 i 512 i szału w nich nie widze, jedna sztuka została w okolicy w promieniu 10km, a kiedyś było tego pełno, wszystko poszło na ukraine , niech oni się z tym męczą
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bizon Z058 Rekord vs Fortschritt/MDW 514 Dzisiaj, 08:43
  •  

#182 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 12:47

Niektórzy to tak się jarają tymi forszajami, że ja pierdzielę. Jak masz pola oddalone od siebie o kilka kilometrów to heder w forszaju na wózek i jedziesz i tak w kółko z tym hederem, w bizonie spokojnie możesz jeździć ulicami bez odczepiania hedera.
No fajnie, że forszaj ma heder 6m czy 5m, ale co za tym idzie, trzeba się chrzanić na 1 biegu bo na 2 pogubi ziarno.
Bizonem rekordem z hederem 4,2 na 2 biegu spokojnie można kosić bez zgubienia ziarna.
W forszaju są większe wytrząsacze, ale czystość ziarna nie jest zadowalająca.
W bizonie z omłotem nie ma problemu bo można go tak wyregulować, że czystość jest znacznie lepsza niż w forszaju.
URSUSCZESIO chwalisz sobie te e514 bo tylko on u ciebie kosi, jak byś zobaczył jak bizon kosi to byś zdanie zmienił, ja wiem co mówię bo u mnie kosił i e512(szmelc jak cholera) e514(czystość ziarna taka w kit, trochę ziarna pogubił i się ślimaczył) BIZON REKORD czystość ziarna 100 procentach idealna, za d*pą nie gubił tyle ziarna co e514 i mu znacznie szybciej szło koszenie.

kosi od 8 lat a zgadnij co przed nim kosiło :) Supry i rekordy. Wtedy zboże różnie dojrzewało i 3 różne bizony w roku czasem kosiły :)
Mój Wladimirec podbija świat

#183 Share 1adam

1adam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 13:30

Bizon Z058 Rekord vs Fortschritt/MDW 514 wiesz jak kto dba tak ma. Mój kolega u mnie kosi rekordem i nie narzekam, ale maszyna jest zadbana. A sołtys z mojej wsi ma e514 to wygląda jak ze szrotu. Tylko, że u niego cały rok stoi pod chmurką, a kopci mu z tej e514 jak z jakiegoś komina, heder pogięty bo jak jeździł po usługach to kamieni trochę heder pozbierał. Bo każda maszyna jest dobra, tylko ludzie maszyn nie szanują. U mnie to wszystkie maszyny stoją pod wiatą, a u innych to do góry nogami, albo zarośnięte pokrzywami.

#184 Share kaniuka125

kaniuka125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 16:37

Bizon Z058 Rekord vs Fortschritt/MDW 514 od którego roku szły rekordy z "dzojstikiem"? i czym różniły się od tych zwykłych niebieskich a czym od czerwonych??? i czy wogółe czerwone są inne od niebieskich?

#185 Share 1adam

1adam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 17:16

Bizon Z058 Rekord vs Fortschritt/MDW 514 bizon rekord z joystickiem był produkowany 2000roku może trochę dalej, a różniły się tym, że gardziel była dłuższa i nie musiałeś stać. A od czerwonych się chyba za bardzo nie różniły poza kolorem. A najlepsze rekordy to te, które szły na export na danię.

#186 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 13:49

To zależy po jakich drogach, bo np BIZON REKORD z produkcji new holland ma też i joystick i komfort w kabinie i można kosić na siedząco, a dlaczego? bo ma dłuższy gardziel. Ja mdw 514 nie widzą w rzepaku, ponieważ więcej by pogubił niż zebrał. I nie mów mi, że jestem fanatykiem bizonów, bo ty jesteś fanatykiem tego szkopa e514

Wielki sukces, koszenie na siedząco w rekordzie, jest sie czym chwalic :D
a tak na poważnie, opierasz swoje poglady na swoim sąsiedzie, który widze że o maszyny nie dba, więc pewnie Twój bizon w jego rekach wygladałby podobnie :)

po drugie, jeśli sasiad nie bardzo umie ustawic kombajnu to nie myśl że kazdy posiadasz Fortschritta ma taki problem

KS Falubaz

#187 Share 1adam

1adam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 14:50

Bizon Z058 Rekord vs Fortschritt/MDW 514 jak byś zobaczył jego forszaja to byś chyba stracił przytomność, ale już się go pozbył na szrocie. On nigdy nie dbał i nie będzie dbał. On mi kiedyś powiedział, że maszyna nie jest do pielęgnowania tylko do zapier.... Z bizonami jest tak samo jak dobrze wyregulujesz to możesz świat zdobyć tak samo forszajem. Każdy kombajn ma swoje wady i zalety.

#188 Share Dinek94

Dinek94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 15:43

Bizon Z058 Rekord vs Fortschritt/MDW 514 Ja mam Rekorda z 90 roku wszystko chodzi jak powinno tylko wymieniliśmy termostat a tak to git. Wiadomo ze czasami pójdzie się jeba* łożysko albo pasek :) polecam.

#189 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 16:19

Bizon Z058 Rekord vs Fortschritt/MDW 514 dlatego w starszych maszynach wydaje mi się ze wazniejszy jest stan, dopiero na drugim miejsu postawiłbym na markę ;)

KS Falubaz

#190 Share 1adam

1adam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 18:51

Bizon Z058 Rekord vs Fortschritt/MDW 514 Mój ojciec mówi, że każdy kombajn jest dobry czy to forszaj czy bizon. Dobrze wyregulować to te nasze machiny będą lepsze jak te nowe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share piotr1980

piotr1980

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 18:59

Bizon Z058 Rekord vs Fortschritt/MDW 514 Kosiłem bizonem do Fortschritta bez porównania na + dla fortschritta kolejny kombajn to będzie MDW 521 nowszy wypust 514. Jak tylko bizon i klapki na oczach trudno fakt jezdziłem też Claasem Lexionem ale to za wysoka półka.

#192 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 22 lipiec 2011 - 10:56

Bizon Z058 Rekord vs Fortschritt/MDW 514 @K1ROVEZ napisał że nie ma info odnośnie rekorda posiadam instrukcje i podam parę danych (kombajnu nie posiadam mam starego ZO50)

wg instrukcji przepisuj, żeby nie było kto ma oryginalną instrukcje to może porównać

1.Zużycie paliwa 10-12 kg/ha
2.Ilość oleju w skrzyni przekładniowej 9l
3.4-biegowa skrzynia przekładniowa
4.Typ hamulców bębnowe
5.Masa kombajnu z zespołem żniwnym 8200kg
6.Masa zespołu żniwnego 4,2m 1185kg
7.Silnik 6CT-107/R4 wysokoprężny, 4-suwowy, doładowany
9.Moc znamionowa 88kW
10.Znamionowa prędkość obrotowa silnika 2200 obr/min
11.Ilość oleju w układzie smarowania 17l
12.Pojemność zbiornika paliwa 240l
13.Łączna powierzchnia sit 2,92m2
14.Zbiornik ziarna 3,5m3
15.Wydajność podnośnika ziarna 1,8m3/min
16.Pojemność zbiornika oleju hydraulicznego 51l
17.Długość klawiszy 3580, 3950mm
18.Liczba klawiszy 5szt.
19.Łączna pow. wytrząsaczy 4,52; 4,98m2
20.Klepisko: Szczelina omłotowa: na wlocie 15-35mm, na wylocie 3-16mm, szczelina regulowana z pomostu kierowcy
21.Bęben młócący 600mm, szerokość bębna 1250mm, pr. obr. bębna 520-1100 obr/min

PS. a do tego dam coś od KONEDATY

Bizon http://www.konedata....schrittE514.htm
Fortschritt http://www.konedata....schrittE514.htm

i miłego kłócenia się ;)

Edytowany przez gregorius, 22 lipiec 2011 - 13:35.

Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#193 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 16:16

Bizon Z058 Rekord vs Fortschritt/MDW 514 Jak juz tak porownujesz to trzeba bylo obok te same dane napisac Forszaja.

Jak dla mnie Bizon lepszy zrazilem sie trochu do zachodniego sprzetu raczej do dostepnosci czesci.

Ja nie wiem co wy macie z tym staniem ja jak siedze to widze cala kose elegancko Dodany obrazek
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#194 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 22 lipiec 2011 - 20:01

Bizon Z058 Rekord vs Fortschritt/MDW 514 napisałem że posiadam instrukcje do bizona rekorda to dane wypisałem a że do 514 nie mam to nie napisałem proste i logiczne, tylko trzeba pomyśleć ;)
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#195 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 21:01

Bizon Z058 Rekord vs Fortschritt/MDW 514 Ja pisałem, że nie mam informacji co do dokładnej wartości momentu obrotowego silnika Rekorda, i Ty widzę też jej nie podałeś. Tą śmieszną instrukcję to też mam, ale z niej niewiele można się dowiedzieć. Miałem tego poszukać, ale nie poszukałem, napęd bębna i wał odrzutnika był w tym roku akurat ważniejszy.

Ale i tak ma to niewielkie znaczenie, bo tak jak w większości takich tematów na tym Forum ciągle będą się tu przewijać głosy zwolenników maszyny "x" na przemian z głosami jej przeciwników i jednocześnie zwolenników maszyny typu "y"... ;)

Tak więc pozdrowienia dla posiadaczy sprzętu po byłych LPG od posiadacza sprzętu po byłym PGR...
good God damn and other such phrases...

#196 Share bartas616

bartas616

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 14:50

Bizon Z058 Rekord vs Fortschritt/MDW 514 mam forsza e512. heder 4.2m i moge powiedziec ze jest to bardzo dobra maszyna.smigam nia juz 4 sezon i to na niej uczylem sie kosic,wiec nie jedno mi "wybaczyla".ogolnie bardzo prosta budowa, jesli choc troche ma sie pojecia o mechanice to napewno da sobie z wszystkim rade.bardzo dobry dostep do wszelkich elementow wiec nawet jesli cos sie zepsuje szybko mozna to naprawic.przez te cztery lata mialem dwie awarie ukrecila sie półoś (pod koniec sezonu,kiedy kosilem w bardzo mokrym miejscu) i szprzeglo gumowe przy silniku ktore prawdopodobnie "zmarlo smiercia naturalna".duza zaleta jest niskie spalanie z sieczkarnia (classa) ok 10 L/h bez 8-9 L/h.hektar smigam srednio ok 80min zalezy od pola i od jakosci zboza.kolejna wazna sprawa tej maszyny nie da sie chyba zapchac. zdazylo mi sie to jedynie w pierwszym roku uzytkowania kiedy to mialem rozkrecona mlocarnie.wada moze byc taka (dle mnie nie bo sie przyzwyczailem) iz jest mniej zwrotny niz bizon ponieawz ma szerszy rozstaw tylniej osi.jesli chodzi o czesci, to sa i nie ma problemu zeby je dostac.

#197 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 22:31

Bizon Z058 Rekord vs Fortschritt/MDW 514 Jako, że udzielałem się w tym temacie dość mocno i skończyłem w tą środę żniwa kombajnowe (a wczoraj żniwa "prasowe") pozwolę sobie zamieścić tu małe podsumowanie techniczno-ekonomiczne tegorocznej "kampanii" na 30 ha Bizonem Rekordem rocznik 1987:

- kombajn spalił przez cały sezon 380 litrów paliwa (łącznie wlałem 440, a spuściłem na koniec 60). Przy cenie rzędu 4,2 (około, tyle mniej więcej będzie po zwrocie akcyzy) daje to nam około 1600 złotych puszczonych w atmosferę przez komin. Średnie spalanie wyszłoby w prostym wyliczeniu około 12,7 litra na hektar, ale w rzeczywistości w efektywnej pracy wyjdzie mniej bowiem to jest ilość która spaliłem od pierwszego uruchomienia, łącznie z dojazdem (i powrotem...) na drugi koniec gminy do znajomych gdzie wymienialiśmy wały i napęd na bębnie i odrzutniku, łącznie z próbami przedżniwnymi i łącznie z kilkukrotnym "uciekaniem " z pola przed deszczem z połową zbiornika żyta, bo pogoda nas nie rozpieszczała w tym roku.

- na części a więc wały bębna i odrzutnika, obudowy, łożyska, tuleje przesuwne, śruby i inne duperele potrzebne przy wymianie oraz standardowy pakiet olejów i filtrów poszło łącznie prawie 2700 PLN-ów plus 2000 dla nich za robociznę przy młocarni

- do tego jeszcze używana szeroka opona z dętką za 1100, bo w zeszłym roku rozerwało mi jeszcze fabryczną

Co razem daje około 7400 "zeta" czyli wciąż taniej niż usługa, zwłaszcza, że liczę optymistycznie że udałoby mi się wynegocjować cenę około 250 złotych za hektar bo mam 30 ha w dużych kawałkach, do tego bez cięcia słomy, bo takową prasuję na ściółkę dla bydełka a resztę sprzedaję
Czyli opłaca się mieć własnego "Reksia" ;)

- co do awarii to była jedna a właściwie dwie: po życie, na samym początku koszenia owsa "puściła" rurka od ciśnienia od pompy zewnętrznej (tej "na pasek"). Na szczęście pasował wąż od przyczepy tak więc 40 minut czasu i litr oleju na ziemię i było po sprawie.
A druga sprawa to była straszni grzejąca się nowa obudowa oporowych na wale bębna - okazało się, że jest ciut "za szeroka" i ociera o tuleję - trzeba była założyć z powrotem oryginalna komunistyczną co rozwiązało sprawę. Ale to były jeszcze próby przedżniwne, więc taka "awaria - nie awaria". Kłania się tu niestety niska, żeby nie powiedzieć wręcz goovniana jakość aftermarketowych części zamiennych do polskich maszyn, nie tylko do Bizona...

A w tych moich 30 hektarach było dokładnie 13,5 żyta ozimego, 15,5 owsa i około 1,2ha jęczmienia jarego.

W tym roku koszt był dość wysoki ale to co włożyłem teraz rozłoży się na parę lat - ostatni duży remont był przed sezonem '98 kiedy to wymienialiśmy po jego zakupie części zamontowane przez fabrykę, potem tylko jakieś tam awarie (a kosił wtedy po 70-80ha rocznie) i dopiero ostatnio po kolei było tak:
- przed sezonem 2008 podajniki i łańcuchy, ich napęd itp.
- sezon 2009 praktycznie po kosztach paliwa, oleju i palca do ślimaka
- przed sezonem 2010 zrobiony kosz sitowy z napędem, zawieszeniem, itp
- i w tym roku wały bębna i odrzutnika razem z przyległościami
Na przyszły sezon zostają mi więc łańcuchy i zębatki podajnika przenośnika pochyłego i po czternastu sezonach na kamienistych glebach trzeba będzie też znów co nieco włożyć w heder.

A później liczę znów na jakieś 10 lat spokoju, a potem na złom... ;)

To co napisałem to jest cała prawda, zero ściemy, nie mogę na razie powiedzieć tylko ile ton zboża przeszło przez rurę wysypu, bo to będzie wiadomo dopiero gdy sprzedam to co nakosiłem. Na razie wiem tylko, ze owies posypał dobrze, za to żyto słabo czyli tak jak wszędzie w okolicy dlatego też z tego co słyszałem dobrze stoi z ceną.

Napisałem tego posta "ku pokrzepieniu serc" właścicieli Bizonów nie tylko typu "fifty-eight", i również po to aby ktoś kto być może będzie kiedyś czytał ten temat i "ścierał się" nad wyborem takiej albo innej (w domyśle enerdowskiej...) maszyny miał realny ogląd jak to wychodzi przy produkcie rodem z Płocka.

Przydałoby się więc też aby ktoś z "Zagorzałych Braci Fortschrittowców" zamieścił tu podobne zestawienie, żeby było jakieś porównanie, a nie tylko luźne dywagacje ludzi do których "raz to a raz tamto" przyjeżdża kosić.

Niech Moc będzie z nami - Bizonami!

Edytowany przez K1ROVEZ, 28 sierpień 2011 - 22:37.

good God damn and other such phrases...

#198 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 23:02

Bizon Z058 Rekord vs Fortschritt/MDW 514 temat dotyczy 514, chętnie bym przedstawił swoje podsumowanie sezonu, ale mam tylko 512stke, jeśli kogos interesuje to opisze ;)

KS Falubaz

#199 Share krzysiek1998

krzysiek1998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo motoryzacja

Napisany 26 październik 2012 - 21:18

Bizon Z058 Rekord vs Fortschritt/MDW 514 Również będę za Bizonem Rekordem B)

Post bez uzasadnienia.

Edytowany przez murtek3, 27 październik 2012 - 10:03.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share KrzysiekDxmen

KrzysiekDxmen

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 1 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 październik 2012 - 19:12

Bizon Z058 Rekord vs Fortschritt/MDW 514 Również będę za Bizonem Rekordem B)

Post bez uzasadnienia.

MULTIKONTO !!!

Edytowany przez murtek3, 27 październik 2012 - 20:46.