Gorbaczow

Bizon Z058 Rekord vs Fortschritt/MDW 514

Polecane posty

Gorbaczow    0

no własnie - mam do was pytanie - jeszcze nie podjąłem konkretnej decyzji ale raczej w przyszłym roku zmienie kombajn tylko nie wiem czy poprostu kupić nowszego rekorda czy skusić się na Fortschritta - mam rekorda z roku 1987 i mam zamiar zmienić na kombajn minimum 5 lat młodszy - doradzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

wybierz tego w lepszym stanie... B)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

hmm a w jakim stanie ten forszaj?? ja mialem do sprzedania


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak mojego kumpla tata posiada Fors....(jakoś tam) i sądziłem że jest to super kombajn o niebo lepszy niż Bizonek, ale gdy w tym roku zobaczyłem rekorda niebieskiego z chyba 90 roku byłem zdumiony jak kombajnista nim szybko jechał i to bez leżącego na ziemi zboża

Polecam Bizonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachles    0

ja bym wzioł bizona bo polski mój tata ma Z056 i jesteśmy bardzo z niego zadowoleni ale robi już się dla nas troche zamały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Bizon będzie raczej lepszą maszyną. Pewnie Fortschritt ma większy heder (nie znam się za bardzo na nich), bo mój wuja ma jakiegoś co heder ma z 6 metrów :P. Ale on ma dobrze, bo wszystkie pola ma przy domu i nie musi jeżdzić asfaltem. W moim przypadku by to nie przeszło, bo musiałbym kilka razy odczepiać heder i latać z wózkiem :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

ja tak w ogole to bym wybral claas'a 98sl;] ale z tych dwoch to zdecydowanie BIZON. nie chce nikogo obrazac ale wg mnie fortchritty to gruchoty. jeden w okolicy ma to nieraz nawet sobie nie wymloci .... pozdrawiam;)


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachles    0

bizon polski sprzęt części w miare tanie i sam go naprawisz a co do forshrita to niewiem nigdy niemiałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

panowie BIZON ehhh ten sentyment :) ten widok na polu czerwony błyszczacy sie lakier a nawt go widziec nie trzeba bo jak bizon wpadnie w pole to na okolice wiadomo ze zniwa czas zaczac :P a wszystko ten silnik :) wiem ze troche nie na temat ale moim zdaniem jak juz miałes bizonka i ci wystarczał i zapewne znasz juz kazda czes w nim to po co sie uczyc wszystkiego od nowa :) a to jednak polski sprzet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Również będę za Bizonem Rekordem...łatwy dostęp do część, miałeś już Rekorda więc doskonale go znasz, więc został bym przy nim... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

U nas nawet w Agromie nie ma części do Forschritów tylko jeden facet sprowadza z zagranicy nowe i używane części ale zawsze niema wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

hmmm U nas sąsiad ma forszaja i jak na razie nie narzeka na dostępność części w okolicy prawie kazdy sklep ma do niego części. A poza tym kosił mi juz tym kombajnem i powiem ze maszyna spisuje sie bardzo dobrze w polu jednak nie jest tak wydajna jak bizon.


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Fortschritt, ktoś tu na pisał ze Forszaje to szroty czy jakoś tak, dla mnie biozny to najgorszy syf jaki tylko mogli polacy zrobić.... od 92 mieliśmy fortschritta e 512 od podajże 200 roku e 514 w 2006 r kupiliśmy drugiego, obrabiają średnio jakies 200ha, czyli 100ha na "głowe" nie zmienił bym tych 14-nastek na zadnego bizona, moze mam dziwne poglądy ale nikt ich nie zmieni, swoich mamy 160ha + 20 ha na uslugi do rzepaku jeździmy, oraz 20 gryki też na usługi :P

 

 

Co do hedera, to są o szerokości roboczej: 3,6, 4,2 oraz 5,7 ;] ja mam w jednym 3,6 w drugim 4,2, silniki ifa 4 cylindrowe okolo 120 koni, oszczędne bez awaryjne- częsci w moim regionie od groma nawet w mojej wiosce jest koleś który ma zamienniki ;]

 

 

jak coś jestem z pomorskiego okolice miasta Chojnic ;]

 

Reasumująć: bierz Fortschritta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ja tylko nie rozumiem dlaczego w kombajnie heder 4.2m jest taki mały silnik cztero cylindrowy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Tak wogóle to ile kucykow ma rekord z turbem, bo taki jeden typek wmawiał mi że ma ponad 160 ale ja jakos mu noie wierzyłem :P Bo jak na polski sprzęt to za duzo jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

@Kamyk514 - tak masz rację, mały sinik- ale wariat :P w ogóle nie odczuwa tego hedera na 2 biegu (forszaj ma 3 biegi + wsteczny nie wiem jak jest z bizonami ale maja chyba 4 biegi + wsteczny-mylę się popraw mnie ) gorzej jest juz z hederami 5,7 - to jest lekka przesada.... na 1 biegu i bez przyspieszacza jak dobrze zboże... sinik oszczędniejszy niż w bizonie ( bizon ma sw400 jak sie nie mylę okolo 150-160 koni?) dymka forszaj nie puści ;]

 

 

A i jeszcze pozostaje kwestia ceny.... forszaja w idealnym stanie dostaniesz za 35 tysięcy z sieczkarnią na elektromagnez..(fajnie to niemcy wymyślili) jak sie przedstawia cenowo Bizon? nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Bizon ma też cztery biegi trzy przód i jeden tył ale mi się wydaje ze do sieczkarni to trochę za mały silnik cztero cylindrowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

4 cylindry silnik wystarczy w 100%, nawet dymka nie póści, dla mnie forszaj jest o niebo lepszy niż Bizon, i zdania nie zmienie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachles    0

co wy ja mam bizona z056 6-cio cylindrowy silnik szarpacz i silnik ma leciutko niedymi ani nic tylko o sprzęt trzeba dbać i lać dobre paliwo a nie jakieś mieszanki albo olej opałowy . Bizon to polski sprzęt i jak narazie bizona nieodpuścimy ,i w życiu niezamienił bym go na forshrita bo bizon to bizon wśród pól :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

mnie nikt nie przekona ze forszaj jest lepszy od bizona bo tak po prostu nie jest :P bizon lepszy jest i basta. a tak na marginesie to najlepszy jest CLAAS jesli chodzi o kombajny :)


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez Rolniczek95
      Panowie i panie  mam problem z uszczelkami do skrzyni biegów do rekorda, macie jakieś namiary na sklep, producenta który robi takie uszczelki? Wiem że sam mogę zrobić takie uszczelki, ale czy jest sens kupować materiał który kosztuje 40 zł wycinanie itd
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
    • Przez Rolniczek95
      Z wujkiem zastanawiamy się czy dało by się przerobić instalacje elektryczną w bizonie z 24v na 12v, co sądzicie, czy gra jest warta świeczki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj