Skocz do zawartości

Zdjęcie

Współpraca z hodowcą bydła

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawel85

pawel85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 28 luty 2011 - 10:03

Współpraca z hodowcą bydła Witam chciałem nawiązać kontakt z hodowcami bydła z okolic Olsztyna Chodzi o stały zakup cieląt dla własnej hodowli.Wiec jeżeli takowi by się znaleźli proszę o kontakt na PW na forum. Piszę posta bo chce bezpośrednio ominąć pośredników. Moderatora proszę o nie usuwanie tematu za kilka dni sam to zrobię. Za info z góry dzieki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Współpraca z hodowcą bydła Dzisiaj, 23:35
  •  

#2 Share Ryba

Ryba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 28 luty 2011 - 13:44

Współpraca z hodowcą bydła Byczki czy jaloweczki? mleczne czy miesne? w jakiej wadze?

#3 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 28 luty 2011 - 15:10

Współpraca z hodowcą bydła Ja też chciałbym się z kimś dogadać i moge kupywać małe cieliczki hodowlane hf,Jersey lub nrf najlepjej czerwonej maści z ceną oczywiście się dogadamy tylko PW.Ja jestem z okoic Łomży woj podlaskie.Jeśli posiada ktoś coś na sprzedaż to prosze pisać

#4 Share nhcr

nhcr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:elektronika, rolnictwo, nowinki techniczne

Napisany 28 luty 2011 - 17:09

Współpraca z hodowcą bydła takie hodowlane małe cieliczki to mało kto sprzedaje, bo zostawiają sobie

#5 Share pawel85

pawel85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 28 luty 2011 - 19:32

Współpraca z hodowcą bydła Chodzi mi głównie o byczki takie 1- 3 tygodni, mogą być mięsne i zwykłe biało czarne , jałówki jeżeli będą mięsne to także mile widziane.
Z ceną na pewno się dogadamy. Nie jestem handlarzem tylko uzupełniam stadko dla siebie.

#6 Share foka71

foka71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 28 luty 2011 - 21:59

Współpraca z hodowcą bydła

Ja też chciałbym się z kimś dogadać i moge kupywać małe cieliczki hodowlane hf,Jersey lub nrf najlepjej czerwonej maści z ceną oczywiście się dogadamy tylko PW.Ja jestem z okoic Łomży woj podlaskie.Jeśli posiada ktoś coś na sprzedaż to prosze pisać

Kup w piątek"Współczesną",albo we wtorek"Kramik"i"Okazje",tam jest trochę ogłoszeń,ale takie rasy jak chcesz,to trzeba miec fuksa żeby znależć.Też jestem spod Łomży i w ub.roku trochę jeżdziłem po Podlasiu za cielaczkami,ale z kolorowych to tylko mieszańce się trafiały.

#7 Share pawel85

pawel85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 16:53

Współpraca z hodowcą bydła Panowie nie ma osoby na forum , która podejmie współprace ??
:unsure:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share winson92

winson92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 17:21

Współpraca z hodowcą bydła ja jestem z wlkp mogłbym chodowac byczki tak do ok. 350kg i sprzedawac dalej jakby byl ktos chętny

#9 Share pawel85

pawel85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 17:53

Współpraca z hodowcą bydła Winsom92 po co robisz of topa w temacie piszesz nie na temat.Nie chodzi o kupowanie 320kg byczków tylko cieląt i nie chodzi o przyszłość tylko o podjęcie interesu choćby dziś nie kiedyś .

#10 Share winson92

winson92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 19:02

Współpraca z hodowcą bydła ok sory moj bład. a interesuja cie tylko hodowcy z okolic olsztyna?

#11 Share pawel85

pawel85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 19:12

Współpraca z hodowcą bydła nie koniecznie z okolic Olsztyna ale mieszkam w kujawsko pomorskim niedaleko Grudziądza ,więc staram się nawiązać jakiś kontakt w odległości w miarę ludzkiej dla przewozu cieląt.Ale tak ok 200-250 km od miejsca zamieszkania to uważam za maximum.

#12 Share winson92

winson92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 21:21

Współpraca z hodowcą bydła mogę ci tyle powiedziedz ze gosciu w miejscowosci "śniaty" sprzedaje cielaki sa to czyste HF bo trzymie tylko bydlo mleczne ponad 115 krow wszystkie byczki sprzedaje. Wuja kupuje od niego i ja mam tez od niego (zdejcie w mojej galerii) dalem za niego 750zl pol roku temu.
jezeli zboze sprzedajesz to moglbys sie z nim dogadac za byczki bo ma za malo ziemi i dokupuje zboze. z kilkoma rolnikami sie wymienia w ten sposob

#13 Share baranek

baranek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Hodowla

Napisany 01 marzec 2011 - 21:22

Współpraca z hodowcą bydła Również poszukuje cielaków do chowu tylko od rolników, mogą być nawet same hf-y takie 2-4 tygodnie. :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share krzysztofgru1

krzysztofgru1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Zainteresowania:cięcie , gięcie i spawanie czyli ogólnie wszystko co związane z mechaniką i majsterkowaniem ;)

Napisany 02 marzec 2011 - 20:25

Współpraca z hodowcą bydła Panowie , trafić na hodowcę który może wam sprzedać kilka w miarę równych cielaków graniczy z cudem , ci duzi mają stałych odbiorców ( handlarzy ) którzy biorą od nich za symboliczne pieniądze wszystko co ma cztery kopytka i łaty więc nie zaryzykują utraty takiego klienta , hodowca dzwoni do handlarza ten przyjeżdża ładuję pełen samochód cielaków płaci i odjeżdża a hodowcy o nic głowa nie boli . Ci mali natomiast mogą wam zaoferować jedną góra dwie sztuki i jeszcze chcieliby na tym jak najwięcej zarobić bo u nich każda złotówka się liczy ( jazda po jednego czy dwa cielaki 100 czy 200 km przy dzisiejszych cenach paliwa wogóle się nie kalkuluje ) . Sam poświęciłem już chyba ze dwa miesiące na poszukiwania dostawcy i nic . Cielaka w wadze 170-300 kg to można kupić od ręki i każdą ilość a z małymi jest wieki kłopot . Zresztą sami widzicie że na cały temat (w sumie 14 postów ) niema ani jednej oferty sprzedaży :(