Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z cielakiem

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MasseyRap

MasseyRap

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 27 luty 2011 - 23:53

problem z cielakiem 2 miesięczny byczek nagle wygląda na wzdętego, więc włożyłem mu sondę, ale to nic nie podziałało, żadne gazy nie zeszły. Przypuszczam, że ma zapchane księgi, ponieważ podjadał krowie kiszonkę z qq. Byczek wzdął się do pewnego momentu i dalej się nie wzdyma. Przeczytałem, całe forum i podobnego tematu nie znalazłem. Jest jakaś rada na tego typu przypadek?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z cielakiem Dzisiaj, 17:31
  •  

#2 Share rafal09086

rafal09086

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 28 luty 2011 - 09:37

problem z cielakiem Spróbuj mu dać drożdże z woda albo półówkę wódki żeby żołądek mu ruszył..

#3 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 28 luty 2011 - 20:53

problem z cielakiem drożdży lepiej mu nie daj(czasem pomaga, ale to ryzykowne) a połówkę obal ze znajomym.

Co to w ogóle za dolegliwość "zapchane księgi".
Napisz czy od czasu gdy jest wzdęty ma temperaturę, jak wydala kał, który bok ma wzdęty (dokładnie na jakiej wysokości), czy pije i czy pobiera jakiś pokarm.

Sprawdź czy słychać żwacz i czy trawieniec nie daje odgłosów odbijanej piłki.

Wezwij lekarza bo gdy będziesz to przetrzymywał to się udusi.

#4 Share fahr67

fahr67

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 28 luty 2011 - 20:57

problem z cielakiem wlej mu oleju jadalnedo do pyska

#5 Share manik

manik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 28 luty 2011 - 21:06

problem z cielakiem Ja tam bym wezwał weterynarza, zobaczył by jak sprawa wygląda i powinien ci powiedzieć co mu dawać aby przeszło

#6 Share pawel85

pawel85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 19:39

problem z cielakiem Ja miałem podobną sytuację kilka dni temu ,tyle że ja daje cały czas kiszonkę z qq.wyglądał jak wzdęty a nie było gazu. Wlałem mu litr oleju jadalnego do pyska odstawiłem jedzenie na 2 dni tylko same sianko , i ciepła woda do oporu, acha i dostał 2 ampułki domięśniowo nospy .
teraz już jest oki .

#7 Share pawel85

pawel85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 21:21

problem z cielakiem podawaj mu olej jadalny tak długo aż go wyczyści trochę . ;)
najlepiej dać najpierw litr a później co 3 godziny po ćwiartce w końcu mu się wyczyści wszystko , tyle że trzeba obserwować kiedy skończyć. B)

Edytowany przez pawel85, 01 marzec 2011 - 21:22.

#8 Share MasseyRap

MasseyRap

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 00:24

problem z cielakiem @emtecc Zapchane księgi tzn. że młody cielak nie ma jeszcze rozwiniętego bodajże żwacza i jak coś je to trafia to bezpośrednio do ksiąg <taka część układu trawiennego u przeżuwaczy>, dlatego młode piją tylko mleko matki.Tak jak koledzy wyżej pisali, wyglądał jak wzdęty, ale gazów nie było. Wlałem mu do pyska jak koledzy wyżej pisali oleju jadalnego do pyska i mu przeszło, a był już bardzo słaby. Wielkie dzięki panowie za pomoc i sorki, że dopiero teraz odpisałem, że pacjent wyleczony :rolleyes: , ale wcześniej jakoś czasu nie było. Jeszcze raz dzięki panowie.

#9 Share pawel85

pawel85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 00:37

problem z cielakiem MaseyRap przyzwyczajaj cielaki do jedzenia qq , dawaj codziennie po małej garści i niech sobie jedzą , kukurydza jest dobra dla cieląt sam daje nawet całe ziarnka , wtedy drażnią włoski w żołądku cielak się dobrze wypróżnia ,a po jakimś czasie przyzwyczai się do kiszonki.Ja osobiście przyzwyczajam od 2 tygodnia życia , jak zaczyna jeść pasze to wtedy codziennie mieszam garść kiszonki z paszą i zawsze jest oki do tego woda +mleczko+ dobrej jakości siano .jeżeli cielak ma zapchane księgi to tylko olej jadalny . I np jeżeli cielak pomimo że pije wodę ma zatwardzenie lub się zapcha śrutą to tak samo olej wlać do pyska i woda na pewno zwierzakowi ulży jak mu flaczki przeczyści delikatnie .Ja tak zawsze robię jak jedzą coraz słabiej i mają twardą kupkę podobna do zajęczych bobków tyle że większa ., pomaga na 100 %

Edytowany przez pawel85, 05 marzec 2011 - 00:42.

#10 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 14:16

problem z cielakiem mam problem z cielakiem parę dni prędzej miał biegunkie a dziś ma zatwardzenie i nie je ani nie pije a dostawał mleko i siano z rana zrobiłem mu wlew zastosowałem NEOPROPIOWET PLUS i jak narazie niema żadnej poprawy cielak robi się coraz słabszy...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 14 styczeń 2012 - 14:33

problem z cielakiem to wypadałoby raczej zadzwonić do weterynarza, a nie czekać na odpowiedzi i podpowiedzi rzekomych "specjalistów" z AF :unsure:
Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

#12 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 16:26

problem z cielakiem z weterynarzem rozmawiałem radził olej podać a jak nic się nie zmieni to zadzwonić i przyjedzie

#13 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 19:54

problem z cielakiem W biegunce coś dawałeś? Jak dawałeś antybio. to powinieneś równolegle dać jakieś probiotyki. Mi jeden się przez to przekręcił, niby już było ok ale w ciągu 24 godzin przestał pić i dentka.
Ja jak cielak nabiera powietrza w brzuchu daje mu w pysk 1/4 kostki margaryny do przeżucia.
The Truth Is Out There

#14 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 17:18

problem z cielakiem weterynarz był i zastosował różne antybiotyki z witaminami i podał glukozę a cielak i tak zdechł i ma takie pytanie co dalej ?? to pierwszy taki przypadek u nas :(

#15 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 18:12

problem z cielakiem Powiatowy lekarz weterynari zgładzasz upadek. Padł w nocy z nieznanych przyczyn, kserują paszport i pytasz o zakład utylizacyjny, dają namiary dzwonisz zgłaszasz do odbioru. Odbierają i masz 7 dni by dotrzeć do bp arimr(oddajesz im paszport).
The Truth Is Out There

#16 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 18:45

problem z cielakiem dzięki za pomoc.

#17 Share leszko27

leszko27

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 31 październik 2015 - 19:30

problem z cielakiem

POMOCY CIELAK OK 2,5 MIESIĄCA WSZYSTKO JE CZYLI ŚRUTE DO WOLI I SIANO PIJE WODE Z MAŁĄ ILOŚCIĄ MLEKA, WSYSTKO NORMALNIE A TU NAGLE PADA NA ZIEMIE CAŁY ROBI SIĘ SZTYWNY I GŁOŚNO RYCZY TAK JAKBY TO JAKIŚ PARALIŻ POLEŻY TAK Z 30 SEKUND I WSTAJE JAKBY NIC SIĘNIESTAŁO, TAKI PARALIŻ PRRZYTRAFIŁ MU SIĘ DRUGI RAZ

CO TO MMOŻE BYĆ POMOCY

#18 Share rolnik111222

rolnik111222

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 06 grudzień 2015 - 20:25

problem z cielakiem

tez mialem cos takiego, podejrzewalem jakies boleci brzucha u niego dalem mu kilka razy denaturat z ciepla woda zeby rozrzuszac zaladek i po kilku dniach przestal tak robic a teraz ma sie dobrze  a to bylo kilka miesiecy temu:) a jak Twoj?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share zootechnik1982

zootechnik1982

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 09 grudzień 2015 - 12:05

problem z cielakiem

to wypadałoby raczej zadzwonić do weterynarza, a nie czekać na odpowiedzi i podpowiedzi rzekomych "specjalistów" z AF unsure.gif

Pozdrawiam śliczną rolniczkę.