Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kukurydza czy sorgo

80 odpowiedzi na ten temat

#41 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 05 kwiecień 2008 - 13:57

Kukurydza czy sorgo My zakisiliśmy same sorgo. Mocznik nam nie skacze. Ale za to białko już tak. Krowy jedzą chętnie. Ale w tym roku siejemy samą kuku. Ale sorgu na plus trzeba przyznać że sporo masy jest z niego :P
atomik czym kosiłeś? Mi kosili jaguarem to co chwila się zapychał :/. W końcu znajomy musiał mi jednorzędówką skosić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kukurydza czy sorgo Dzisiaj, 04:37
  •  

#42 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 05 kwiecień 2008 - 14:03

Kukurydza czy sorgo pytałem sie wujka czy będzie w tym roku siał sorgo i mi powiedział ze rozmawiał z gospdarzami którzy mieli sorgo i mowią że jest nieopłacalne szczegółów co mówili musze sie zapytać wujka bo już nie pamiętam co mi mówił ;]
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#43 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 05 kwiecień 2008 - 15:28

Kukurydza czy sorgo ja kosiłem new hollandem nawet nie stękał ale ja miałęm trawe sudanska czy jakos tak i miała 3-3,2m wiec podobnie jak kukurydza w zeszłym roku.@kat co Ci z białkiem sie zrobiło niskie czy jak?? owszem chętnie krowy zjadaja ale to naprawde nie ma porównywac do kukurydzy tym bardziej te kombinownie z dawka ja mam mieszane na przymie wiec raz sei wezmie wiecej sorga raz kukurydzy i za chiny ludowe nie mozna utrafic:/
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 05 kwiecień 2008 - 19:14

Kukurydza czy sorgo Spadło, spadło i to znacznie. Przez zimę trzymało się 3,4-3,2. A tak od półtora miesiąca spada, mam teraz 2,86. I żadne makuchy ani soja nie pomogło :D . Może kiszonka już straciła część składników...
Miałem dwa ha zasiane. 20szt od 1 listopada dostawały kiszonkę. Dokładnie nie wiem ile ale od 8 rano do 13-14 godziny jadły sorgo. I jeszcze mam ponad 1/4 kopca. To jest największy plus sorga

Moje sorgo miało ponad 5m. I na gniotowniku się zapychało.

#45 Share RobertN

RobertN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 05 kwiecień 2008 - 21:55

Kukurydza czy sorgo 5 metrów to chyba nie miało

#46 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 05 kwiecień 2008 - 22:44

Kukurydza czy sorgo Hee widzę ze nie ja jedyny rezygnuje z uprawy sorgo co tu dużo pisać jedyny plus ze jest dużo masy i nic poza tym. W tym roku zasieje tylko te nasiona co mi zostały z tamtego rok bo szkoda wywalić w końcu nie takie tanie były. Jednak kuku znowu pozostała nie zastąpiona

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#47 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 06 kwiecień 2008 - 11:59

Kukurydza czy sorgo nie no ja az takiego nie maiłem wysokiego ale troche załuje b za pózno było zbierane w sumie czekałem z kukurydza. powiem tylko tyle ze nie moge sopbie poradizc z dawka tak mi si rozregulwoało wszytko z mocznikiem i soja w paszy zwieksozna tez nei pomaga, poza tym przez ten mocznik sie problemy pojawiły tylko z zacieleniem bo na wydajności mi sie raczej nic nie pogorszyło:/
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

#48 Share Pablo16

Pablo16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 06 kwiecień 2008 - 13:07

Kukurydza czy sorgo Słyszeliście może o takim sposobie że sieje sie sorgo czeka sie aż ma tak z 60 cm i wtedy kosi sie ją tak z 10 cm nad ziemia i zbiera sie to normalnie jak trawę na kiszonkę . Bo nam tak powiedzieli że tak sie robi i zachwalili to a okazało sie że to nie jest aż nic takiego specjalnego po prostu było trochę zamiennie zamiast zwykłej kiszonki z traw.
Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

#49 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 06 kwiecień 2008 - 17:27

Kukurydza czy sorgo no to jest stosowane przy trawie sudanskiej i wiem ze to ludzie praktykuja

#50 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 07 kwiecień 2008 - 06:12

Kukurydza czy sorgo A mocznik miałeś zbyt wysoki czy może zbyt niski? Bo mi się trzymał koło 150-170. A teraz jak zaczęło białko spadać to skoczył na 260 :/ .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Szczepanus

Szczepanus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 07 kwiecień 2008 - 06:47

Kukurydza czy sorgo powiem wam tak sorgo jako pasza objetosciowa nadaje sie tylko do zywienia jałówek lub bydla opasowego . jezeli macie slabe gleby i sorgo musi byc siane to zalecam wam sianie na polowie pola sorgo a na polowie kukurydze w przypadku roku małymi opadami deszczu mozecie zbierac sorgo razem z kukurydza a jezeli dobry jest rok tzn mokry mozecie sobie podzelic pole i zebrac osobno kukurydze i sorgo.Pamietajcie nic nie zastąpi kukurydzy to jest podstawowa pasza i od niej trzeba zaczac ustalanie dawki pokarmowej!!!

#52 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 07 kwiecień 2008 - 18:04

Kukurydza czy sorgo mocznik ma bardzo niski nawet do 40 spadał. ja mam na pryzmie z kukurydza sorgo @szczepanus

#53 Share Szczepanus

Szczepanus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 07 kwiecień 2008 - 18:56

Kukurydza czy sorgo

mocznik ma bardzo niski nawet do 40 spadał. ja mam na pryzmie z kukurydza sorgo @szczepanus

ale masz ja razem wymieszna czy np na dole sorgo a do gory kukurydze?

#54 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 08 kwiecień 2008 - 09:50

Kukurydza czy sorgo warstwami ale na tej pryzmie co teraz odkryłem jest wiecej nieco sorga

#55 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 08 kwiecień 2008 - 10:15

Kukurydza czy sorgo

.....jezeli macie slabe gleby i sorgo musi byc siane......

ja sieje kukurydze na najgorszej ziemi jako mam :D kiedyś sialem tam żyto ale czasem nie wtarto było go młócić i zrezygnowałem.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#56 Share Szczepanus

Szczepanus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 08 kwiecień 2008 - 10:57

Kukurydza czy sorgo

ja sieje kukurydze na najgorszej ziemi jako mam :D kiedyś sialem tam żyto ale czasem nie wtarto było go młócić i zrezygnowałem.

no to tylko bic brawo jezeli tobie rosnie kukurydza na slabej ziemi widocznie stosujesz bardzo dobra agrotechnike. ja tez mam znajomych gdzie sieja na 5 -6 klasach ziemi kukrydze i ona dosc dobrze wyglada.

#57 Share Szczepanus

Szczepanus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 08 kwiecień 2008 - 11:02

Kukurydza czy sorgo no widzisz moj kolega ma podobnie jak ty i wymyslil sobie ze bedzie brac kukurydze do krow w laktacji a sorgo do jalowizny i krow zasuszonych, wiem ze to troche zabawy - ja daje tylko propozycje

#58 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 08 kwiecień 2008 - 11:35

Kukurydza czy sorgo ja sorga nie siałem ale z tego co widziałem to wszyscy je kosili jak przestało rosnąć i był już jako taki termin do koszenia bo razem z kuku kosili. A ja słyszałem że sorgo powinno tak samo podeschnąć jak kuku do koszenia a nie kosić je zielone bo ma wtedy w sobie jakieś kwasy które schodzą w dolne części rośliny dopiero gdy już ona podsycha. A u nas po prostu nie ma do tego warunków. I z tąd mogą być te rozczarowania i problem związane z dawkami pokarmowymi , sorgo zostało przereklamowane

Pozdrawiam
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

#59 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 10 kwiecień 2008 - 21:17

Kukurydza czy sorgo racja przereklamowane to raz a dwa moje i tak było podeschniete dobrze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share kaczorek

kaczorek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 256 postów

Napisany 16 kwiecień 2008 - 18:17

Kukurydza czy sorgo Teraz pasiemy sorgiem więcej( kuku już się prawie skończyła), no i białko spadło poniżej 3.00% i ni jak zbilansować dawki. Mocznik jest w porządku. Krowy jedzą sorgo lepiej, ale odkąd więcej sorga dostają niż kuku spadły trochę z mlekiem.
Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha