Skocz do zawartości

Zdjęcie

przyczepa d-83

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 27 luty 2011 - 13:53

przyczepa d-83 Witam
Ostatnio z ojcem uznaliśmy że przydałaby się nam przyczepa wywrotka głównie do wożenia zboża na skup mam w domu sztywną d-83 i chiałbym ją przerobić na wywrotkę (głównie dlatego ze jeżdzę ze zbożem ponad 40 km w jedną stronę a na nią sypie spokojnie 12t i mtz daje radę i jest owiele wygodniej z niż z dwoma d-50). Najgorsze jest to ze nie wiem jak się do tego zabrać i potrzebuje pomocy bo nie wiem jakie siłowniki użyć itd

PS
Bede wdzięczny za każde zdjęcie kazdą sugestie i pomoc ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
przyczepa d-83 Dzisiaj, 15:00
  •  

#2 Share JEDREK

JEDREK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo wkoncu młody farmer:)
    A pasja i hobby maszyny rolnicze.

Napisany 27 luty 2011 - 14:03

przyczepa d-83 po pierwsze zastanow sie czy to ci sie oplaci a nie lepiej kupic np hl???? a jak juz chcesz ja przerobic to potrzeba ci bedzie 2 silowniki na 3 stronny wywrot to nie przerabiaj bo rama nie wtrzyma tego nastepnie musisz dorobic 2 rame a na nia przenies podpoge i burty dokupic 4 uchwyty (lub dorobic samemu) zebys mial jak wywracac. ale moim zdaniem to cie za drogo wyniesie ;) pozrawiam
ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

#3 Share gruber56

gruber56

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 27 luty 2011 - 14:32

przyczepa d-83 to sie nieoplaca

#4 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 27 luty 2011 - 14:39

przyczepa d-83 czemu ma się nie opłacać jeśli? bez sensu stwierdzenia. u mnie dwie przyczepy d-50 miały robiony wywrot bo były sztywne i się opłacało zrobisz rame z mocnego kutego ceownika i uchwyty do siłowników i cała filozofia najlepiej podpatrz w jakieś wywrotce jak jest to zrobione

#5 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 27 luty 2011 - 14:41

przyczepa d-83 Bardziej opłacało by się kupić np. podwozie od jakiejś przyczepy ciężarowej i zrobić to od podstaw druga rama burty z zawiasami. A po drugie 12ton to duży ładunek i jeśli tego nie robiłeś i np przy wyładunku spawy nie wytrzymają i się rozwali przyczepa i może jeszcze kogoś przygnieść a więc przekalkuj sobie to wszystko bardzo dobrze czy być sobie poradził i czy to się opłaca.

#6 Share gruber56

gruber56

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 27 luty 2011 - 14:54

przyczepa d-83 przyczepy d-50 od nowości som wywracalne człowieku co ty oiszesz

#7 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 27 luty 2011 - 15:02

przyczepa d-83 My kiedyś przerabialiśmy na wywrot ciężarową przyczepe pod zabudowe cos takiego http://moto.allegro....1469025750.html dokupiona była nadbudowazwykła skrzyniowa i robiona była tylko na wywrot do tyłu czyli siłownik z przodu jak u naczep. całość wyszła nasz ze 12 tys i ładowność 16 ton

#8 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3424 postów

Napisany 27 luty 2011 - 16:47

przyczepa d-83

przyczepy d-50 od nowości som wywracalne człowieku co ty oiszesz

wiekszosc tych przyczep wyszla jako sztywne

Polska B

#9 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 27 luty 2011 - 17:46

przyczepa d-83 Zdecydowanie łatwiej zbudować skrzynię wywrotką na ramie z linku niż przerabiać D-83. Roboty masa, trzeba dołożyć z tonę stali(tak z grubsza), kupić siłowniki. Gdybyś miał gotową skrzynię ładunkową wywrotki, to jeszcze można myśleć. Moim zdaniem ekonomicznie nieopłacalne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Cichy94

Cichy94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja

Napisany 27 luty 2011 - 17:55

przyczepa d-83 Jak już to D-55 były wywrotki a D-50 sztywne ;)
Ja właśnie jestem w trakcie przerabiania D-50 i całkowity koszt (materiał, tłok + robocizna) to ok 4,5-5tyś

Edytowany przez Cichy94, 27 luty 2011 - 17:59.

#11 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 19:41

przyczepa d-83 Co wy gadacie, że sie nie opłaca według mnie to dobry pomysł.Sami tak bedziemy robic. U nas wielu sąsiadów tak ma i widze, że na te przyczepy można bardzo dużo naładować.Niektórzy robią na 3 siłowniki nawet. według mnie samemu nie warto sie męczyc pytaliśmy się w zakładzie to z materiałem i używanymi tłokami chcą 5 tyś, czyli mysle ze nieduzo.D 83 można kupic w idealnym stanie i z burtami 110cm bo taka była na allegro tyle ze troche daleko za 7tys. Łącznie mysle ze tak 11-12 tys to by kosztowało. Co można za tyle kupic d55,6011 albo 8011 no i jeszcze jakies brandyski. Ale wątpie zeby na którąs z nich weszło tyle co na d83. Taka przyczepa nadaje sie rowniez do słomy z racji swoich wymiarów. Jako wady to moge podac to ze jezeli jest na blizniakach to troche ciężko idzie no i raczej ciężko było by ją przerobic na wywrot do tyłu(w porównaniu do d55).No a jak ktoś chce przyczepe do naprawde ciężkich zadań to jedynie pts12 nasówa mi sie na myśl ale do takiej to musi byc naprawde spory konik zapięty :rolleyes:

#12 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 20:43

przyczepa d-83 P4 mógłbym równać do brandyski, a nie wywrotnego starocia D-83(słabe resory, nietrwałe piasty). Tu jest gotowa za te same pieniądze,
http://www.rolnicze2...yczepa-brandys-
13t-bss-ps2-1713.html
Albo ta jako baza do przeróbki, DMC ma przyzwoite.
http://otomoto.pl/au...-p4-A39100.html

Edytowany przez zorzyk2, 02 marzec 2011 - 20:49.

#13 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 21:28

przyczepa d-83 A czym sie różni ta z linku na dole od d83 bo według mnie to to samo jest.Czy było tak ze ten autosan jest odpowiednikiem sanoka bo juz sie gubie?

Edytowany przez nasil90, 05 marzec 2011 - 18:40.
Cytowanie posta

#14 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 23:11

przyczepa d-83 Gubisz się ;) . P4( inaczej D616 z Zasławia) jest na piastach na 10 szpilek, gdzie bez problemu założysz koło od naczepy. Jej ładowność fabryczna to 11,5t, i długość 7,1m(D83 ma chyba 6,2m) i szerokość dostosowana do europalet. W późniejszym okresie produkowano je na pojedynkach z aluburtami i jeszcze większej ładowności. Ciągałem ciężarówkami obie i P4 idzie jak po sznurku a ta druga ciągle tańczy i chce się wywrócić przy manewrach. A tak teraz wyglądają, przy tej samej ramie i zawieszeniu pneumatycznym.
http://www.zaslaw.pl...nica-dmc-16-18t

Edytowany przez zorzyk2, 02 marzec 2011 - 23:24.

#15 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 00:43

przyczepa d-83 No to teraz juz wiem.Wczesniej slyszalem juz, ze jest tez przyczepa podobna do d83,na pierwszy rzut oka to od razu rzuca sie to, ze posiada ona 2 slupki a nie jeden na środku. Mimo wszystko bardziej pasowala by mi ta pierwsza. Do slomy to zaslaw bylby lepszy jednak czesto przwozilbym nia obornik a tutaj musle ze trzeba by ze 120 koni zeby ja ruszyc.Tak duzego ciągnika nie posiadam,beda co prawda zmiany ale nie az takie.

Edytowany przez nasil90, 05 marzec 2011 - 18:41.
Cytowanie posta

#16 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 11:49

przyczepa d-83 Masa własna tej przyczepy to 4,5t, czyli nie wiele większa, albo niemal równa tamtej po dobudowie nadstawek. Nie wiem z czego to wynikało, że pierwotnie miała dwa słupki na stronę i ten króciutki metrowy bort z tyłu. Konstrukcyjnie to mocna przyczepa o dużym rozstawie osi i bardzo mocnej ramie. Ta bardzo podobna do D83, to D81 Kożuchów - mocne piasty, mocniejsza konstrukcyjnie od D83 i ładowności 10t.
P.S.
Gdyby taką P4 postawić na pojedynczych kołach od naczepy(385/60/22,5), to pewnie miała by niemal identyczną masę własną jak d83.

Edytowany przez zorzyk2, 03 marzec 2011 - 12:06.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share piotr1980

piotr1980

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 10:46

przyczepa d-83 Odkopię trochę temat mam możliwość kupienia w małych pieniążkach d83 stan prawie ideał. W rozmowie z kierowcami PKS mówią że się opłaca ciągali je za jelczami i w rozmowie wyszło że lepsze są od d616. Teraz pytanie moje ktoś przerabiał bądź ma przerobioną takową na wywrotkę? Bo z tego co oglądałem zdjęć trochę po necie nie ma dużo zabawy z tym potrzebował bym dokładniejsze zdjęcia tej przeróbki.