Skocz do zawartości

Zdjęcie

metody przeredukowywania biegów w mtz belarus 1025

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 26 luty 2011 - 22:18

metody przeredukowywania biegów w mtz belarus 1025 witam. chciałem się was zapytać jakie macie osobiste sposoby na przeredukowywanie biegów z wolnych na szybkie w transporcie z ciężarem z reduktorem niesynchronizowanym. osobiście szukam górki i w tym czasie przerzucam żeby się traktor niezatrzymał, bo jak stanie to nieruszy z 1. według mnie 4 jest zawolna na wolnym zakresie a 1 na dużym zakresie za szybka co uniemożliwia ruszanie....

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
metody przeredukowywania biegów w mtz belarus 1025 Dzisiaj, 08:05
  •  

#2 Share JUMZ95

JUMZ95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i informatyka.

Napisany 26 luty 2011 - 22:39

metody przeredukowywania biegów w mtz belarus 1025 Hmm... Musisz przeprowadzić się w góry (więcej górek) :P A tak na serio jakiego typu jest to ciężar na przyczepie ???
Moje sprzęty c360 3P , 4011 , JUMZ i inne

#3 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 26 luty 2011 - 22:40

metody przeredukowywania biegów w mtz belarus 1025 do 5 ton ruszy z 1 szybkiej a od 5-15 to ni holery

#4 Share JUMZ95

JUMZ95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i informatyka.

Napisany 26 luty 2011 - 22:43

metody przeredukowywania biegów w mtz belarus 1025 Trochę nieszczegółowy opis. Napiszę do Ciebie na GG.
Moje sprzęty c360 3P , 4011 , JUMZ i inne

#5 Share TTjarek

TTjarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 26 luty 2011 - 22:44

metody przeredukowywania biegów w mtz belarus 1025 Ja jak ruszam z ciężarem tona reduktorze wbijam 3 a w skrzyni 4 jak się rozbujam to szybko reduktorze 4 a na szkrzyni 1. To jest taka moja metoda ;)

#6 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 26 luty 2011 - 23:09

metody przeredukowywania biegów w mtz belarus 1025 ja nie mam strzyni 24/12

#7 Share chaner123

chaner123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo Motoryzacja dobry film

Napisany 27 luty 2011 - 00:03

metody przeredukowywania biegów w mtz belarus 1025 Ale my ciągle mówimy o tej skrzyni 16/8. Więc albo ruszasz z biegu 2.4 i po bujnięciu przerzucasz na 4.1 (ja tak robię) albo tak jak napisał @TTjarek innego wyjścia nie widzę

#8 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 27 luty 2011 - 13:35

metody przeredukowywania biegów w mtz belarus 1025 Ja gdy jeździłem MTZ 82 i przyczepą HL 80.11 na której było 15 ton samej szlaki(cała przyczepa ok 20 ton):) i ruszałem pod górkę to na reduktorze brałem na żółw i ruszałem z 3 lub 4 biegu i gdy się rozpędziłem to sprzęgło i reduktor na zająca potem na 5 zająca i jak najszybciej na 6 a potem to już leci :) ale z 5 na 6 to było dobrze bo na twardym to przyczepa pchała i mogłem spokojnie na 6 przebić ale trzeba było szybko wbić bo było z górki i bardzo pchało i hamulce nie zawsze pomagają a silnikiem hamowanie jest lepsze niż hamulcami :) Ale trzeba umieć :)ewentualnie można hamować silnikiem i pomagać hamulcem nożnym (jak są sprawne pneumatyczne) :)

Edytowany przez Mucha, 27 luty 2011 - 13:36.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 27 luty 2011 - 16:56

metody przeredukowywania biegów w mtz belarus 1025 ale 820 a 1025 do wielka różnica skrzynia jest totalnie inna

#10 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 27 luty 2011 - 17:16

metody przeredukowywania biegów w mtz belarus 1025 wiem że jest różnica ale lepiej ruszać może z niskiego biegu ale potem dać o tą"połówkę" więcej czyli reduktorem

#11 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 27 luty 2011 - 20:16

metody przeredukowywania biegów w mtz belarus 1025 Odsyłam do moje posta w innym temacie tych, którzy nie mają pojęcia jak ta skrzynia wygląda a piszą ...
http://www.agrofoto....nie-posiadaczy/

Ten ciągnik z tą skrzynia nie nadaje się kompletnie do transportu, trzeba albo szukać górek o których była już mowa wcześniej, bądź po prostu ryzykować uszkodzenie skrzyni. Nie ma złotego środku w tym przypadku.
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

#12 Share Kamil1025

Kamil1025

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. Mechanika

Napisany 06 marzec 2011 - 11:33

metody przeredukowywania biegów w mtz belarus 1025 Witam. W moim MTZ 1025 są dwie wajchy od biegów jedna ma 1, 2, 3 ,4 a na drugiej są szosowe polowe wsteczny i I półbieg i II półbieg i gdy chcę przełączyc w trakcie jazdy z I półbiegu na drógi to strasznie zgrzyta w skrzyni. Czy jest na to jakiś sposób? :D :unsure:

Załączone miniaturki

• Bez tytułu.png

Edytowany przez Kamil1025, 06 marzec 2011 - 11:37.

#13 Share VARIO

VARIO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 12:22

metody przeredukowywania biegów w mtz belarus 1025 Tak jest :
-dojść do wprawy umiejętnie zmieniać trochę praktyki sam miałem problemy niegdyś z ursus 1014
-wyregulować sprzęgło
-w najgorszym przypadku zmienić ciągnik

#14 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 06 marzec 2011 - 12:25

metody przeredukowywania biegów w mtz belarus 1025 Po pierwsze zakładasz 2 tematy , a po drugie jest już taki temat na forum poszukaj a na pewno znajdziesz :)

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#15 Share TTjarek

TTjarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 06 marzec 2011 - 12:48

metody przeredukowywania biegów w mtz belarus 1025 Nie trzeba szukać żadnych górek, przcież w instrukcji jest opisane jak trzeba ruszać z dużym ciężarem. ''Zaleca się przy pracach
transportowych, w których wykorzystuje się przyczepy o dużej ładowności (i masie) rozpocząć jazdę na niskich biegach w położeniu L reduktora, a po rozpędzeniu agregatu ( ciągnik-przyczepa) dokonać przełączenia reduktora w pozycję H. Po zmianie
biegu na wyższy postępować analogicznie, aż do ustalenia odpowiedniej, bezpiecznej prędkości jazdy.'' To tak w teorii a w praktyce czasami nie wyczuje się momentu aby przełączyć z L na H i stoimy albo sprzegło palimy. :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 22:29

metody przeredukowywania biegów w mtz belarus 1025 a to co w instrukcji piszą to sorki że się tak wyrażę ale to hu* prawda... na 4 wolnej ci wyciąga 13km/h a na 1 szybkiej kurde 20km/h więc zanim przerzucisz to ci traktor stanie... jak jesteś taki madry to chodź i rozpędź się po równym... szybko byś zmienił chyba swój poprzedni post...

Dodaj odpowiedź