Zaloguj się, aby obserwować  
kacvegas91

krowy na mleko

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kacvegas91    0

Witam mam 13 ha i glownie moje gospodarstwo zajmuje sie hodowlą trzody chlewnej. Wiadomo na małą skale to malo oplacalne. Posiadam obore na 9 stanowisk. W tym roku chce pisac wniosek na "młodego rolnika". W razie gdy bedzie za mało ha moge dogadac sie z sasiadem o dzierzawe. Zamierzam kupic ciagnik i wyposazyc pomieszczenie do mleka. Do tego zamierzam przerobic jeden z garazy na box do tucznikow poniewaz obecnie znajdują sie one w oborze. Posiadam obecnie 4 krowy mleczne i 3 jałówki. W niedalekiej przyszlosci chcialbym odstawiac mleko od 9 krów , czy bedzie to opłacalne ??? Ile by mnie wyniosło doposażenie pomieszczenia do mleka? Chodzi tu głownie o zbiornik i spełnienie warunków sanitarnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUMZ95    0

Więc tak;

czy to będzie opłacalne to zależy od mleczarni i ceny mleka u nas kiedyś od 15 sztuk się nie opłacało a na chwilę obecną od 5 się opłaca.

Warunki sanitarne trochę kosztują musisz zrobić płytę gnojową, szambo nie może być innych zwierząt w tym samym pomieszczeniu. Trzeba być zawsze gotowym na kontrolę. Od tego roku doszły wymagania poideł dostaliśmy nie dawno o tym pismo.

Zbiornik na tyle sztuk to koło 400 litrów zależy co ile mleko odbierają jak co 2 dzień to wystarczy. Koszt między 1500 a 4000 zależy jaki rok prod. itp. Dojarki nie trzeba na 9 sztuk ale warto o tym pomyśleć. No i przepisy bhp musisz miećjakiś z 1 fartuch gdzieś czysty powieszony, izolatkę czyli pomieszczenie gdzie chore krowy wprowadzasz i tam specjalne maty przeciw bakteryjne powinny być ale jak wapnem pomalujesz to wystarczy u nas w kontroli przeszło tylko że w wymaganiach te maty są potrzeben.

 

Mam nadzieję że pomogłem xD i mam nadzieję że dostanę na + punkt reputacji :P

Edytowano przez JUMZ95

Moje sprzęty c360 3P , 4011 , JUMZ i inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

@JUMZ95 . Co Ty bredzisz... nie ma takiego czegoś jak zakaz trzymania w jednym budynku np. trzody gdy hodujesz w nim bydło .

Edytowano przez razor275

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio87    8

kacvegas91 tylko jak chcesz skladac na mlodego rol to dzierzawa moze byc ale tylko od ANR

razor275 to Ty bredzisz bo napewno jak ma sie dojne to nie mozna miec razem swin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

@JUMZ95 i @tomcio87 W takim razie zwracam honor musiało mi się coś pogmerać z bydłem mięsnym ... :)


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Montbliard super krówki kupiłem 2 z Francji na jesieni i znowu bede ze 2 kupował i z pare małych jałoszek sobie do odchowania polecam wydajnosc na samej sianokiszonce i osypce rzedu 25-30l dziennie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacvegas91    0

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Dojarke mam oczywiscie , recznie nie musze doic. Ale widze tu spore koszty no i z tą dzierżawą też bedzie problem. Zalezy od jakiej sredniej bedzie nabór bo ostatnio byl od krajowej to jest 10 ha z czymś. Rodzice nie mogą mi przepisac wszystkiego bo potem renty nie dostaną , w kwietniu koncze szkole. Zastanawiam się tez nad boxami do tuczników , jeden by był , dwa by sie przydalo jeszcze dobudowac ale to następne koszty. W naszej okolicy Agencja niema ziemi , jedynie od sąsiada ale to wiadomo , tylko na papierku narazie ;)

Edytowano przez kacvegas91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj