Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy warto zamienić Claasa na Bizona?

60 odpowiedzi na ten temat

#41 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn rolniczych, konie, bydło

Napisany 26 listopad 2008 - 10:16

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? mój class kosi w sezonie około 10 ha kukurydzy i jakieś 80 ha zboża pewnie będą odrazu komentarze że za mały na taki areał że koszę dwa mniesiące itp itd ale niemam pola w dużych kawałkach tylko dwa są po 10ha a reszta po 3 do 8 ha a mekatro 60 wsam raz się nadaje bo mały, zwinny, szybki, bez awaryjny wszystkie łożyska ma w standardowe i co najważniejsze mało paliwa bierze a to w dzisiejszych czasach najważniejsze a swoją robotę też zrobi. Miałem kiedyś nowego bizona z fabryki i był młodszy od mojego clasa przyszedł mnie majątek a odrazu w pierwszysm sezonie po zakupie rozleciała się skrzynia w drugim urwało wentylator z młocarni więc go sprzedałem bizona i kipiłem za tą kasę classa wyszło mnie dwarazy tyle co bizon ale teraz przynajmniej sie jedzie bezawaryjnie w sezonie. Oczywiście ważne jest też jak kto o maszynę dba mój po skoszeniu kukurydzy jest szuszony nagrzewnicami a niektórzy poprostu odstawiają i kończą sezon potem efekty są

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy warto zamienić Claasa na Bizona? Dzisiaj, 02:48
  •  

#42 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Motoryzacja ;]

Napisany 24 grudzień 2008 - 11:34

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? mój Bizon z 87r , kosi rocznie ok 120ha , i co rok bezawaryjnie poza drobnostkami , zrobił do tej pory 2199mtg i chodzi dalej jak pszczółka , i nie zamienił bym go w życiu , na jakiegoś starego claasa ;)

#43 Share radosharks

radosharks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 17:50

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? siemano wie ktos czy mozna dotac turbine do claasa dominatora 100,zeryjnie moj ma 175, ale chcialbym sie dowiedziec czy mozna taka turbine dostac pozdro ;)

#44 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 29 grudzień 2008 - 17:52

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? A co ten post wnosi do tematu? ;) Następnym razem za takie coś będzie %
Poszukaj i zapytaj w odpowiednim temacie

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#45 Share michalfarmer

michalfarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 18:50

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? ja mam bizona z 89r Zo56/7 i też bym go nie zamienił na jakiegoś mercatora;p no ewentualnie na jakiegoś 88 to mozna by pomysleć ;]

#46 Share Andrzej1234

Andrzej1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 21:03

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? Witam i dołączam sie do tematu,obecnie posiadam Claasa Dominatora 98 MAXI,i jestem zadowolony,300ha i jedna śmieszna awaria,a predzej miałem Bizona Z056/super rok1989,by u mnie od nowości był zadbany i w ogóle, przed każdym sezonem kompletny przegląd,ale to nic nie dawało bo w trakcie żniw i tak sie psuł, a to głownie jest spowodowane zło jakościom części ,i choć wymieniałem na nowe czasem niewytrzymała dana część do końca sezonu,a kosiłem dość sporo ok200ha,a co do komfortu pracy i wydajności to niema porównania wygrywa Claas :lol: .Ja jestem zadowolony z takie zamiany,i polecam innym :D

Błędy!

Edytowany przez krolikNH, 17 styczeń 2009 - 21:38.
Ortografia

#47 Share Stasiek84

Stasiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 01:29

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? Andrzej1234 jeśli remonty były na poziomie Twojej ortografii to wcale się nie dziwie ze miałeś problemy ze sprzętem, zadbany Bizon śmiga jak złoto choć na pagórkowatym terenie prawie co sezon padała skrzynia w przynajmniej jednym z trzech, a remont skrzyni Bizona nie zajmuje dużo czasu i bez problemu daje się go wykonać na polu. Reszta elementów podlega naturalnemu zużyciu materiały i nie ma ci się dziwić, że jak coś zacznie się sypać i ktoś to zlekceważy to później sypie się wszystko wokoło.
Co do obszaru to PGR-ach liczono że na Bizona nie powinno przypadać więcej jak 100 ha zboża, choć często kosiły one sporo więcej ale 200 ha to już trzeba mieć dobrze rozłożone w czasie biorąc pod uwagę około 6 - 10 ha/dzień możliwości przerobowych.

#48 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 19:52

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? 6-10 ha na dzien to spory rozrzut majac do ciecia 180 ha ( dla prostego rachunku) przy wydajnosci 6 ha dziennie kosisz to 30 dni natomiast przy 10 ha dziennie tylko 18 dni. pozdrawiam;)
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

#49 Share Stasiek84

Stasiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 20:31

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? Niby spory rozrzut ale trzeba patrzeć na plon z hektara i przepustowość, bizonem Z056 nie da się sypać częściej jak co 20 minut bo za duże ma straty, więc jak dobre zborze to go ściągasz, a jak słabo sypie to hebel wprzód i jazda.
Rekord obszaru na Z056 to ponad 20ha na piaskach w suchy rok jeździł na dwójce i wychodziło co 30 min zbiornik.
Najwięcej trzema bizonami w ciągu dnia to kiedyś udało się nam złapać prawie 100 ton, a zwykle wychodziło koło 60 ton.

#50 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn rolniczych, konie, bydło

Napisany 22 styczeń 2009 - 10:12

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? staryszy class i tak trzy razy lepszy od młoszego bizona przedewszystkim jak sie bizona przez tydzień po 18 godzin bez przerwy to w następnym tygodniu sie spędzi na naprawie bo sie rozleci a class to wiadomo samarowanko i ognia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 23:39

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? Myślę że jeśli ktoś się decyduje na claasa to ma troche kasy w portfelu. Więc po co miał by zmieniac na bizona??

#52 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 25 styczeń 2009 - 11:30

Czy warto zamienić Claasa na Bizona?

staryszy class i tak trzy razy lepszy od młoszego bizona przedewszystkim jak sie bizona przez tydzień po 18 godzin bez przerwy to w następnym tygodniu sie spędzi na naprawie bo sie rozleci a class to wiadomo samarowanko i ognia

Z tego co napisales wynika za Claas to maszyna w 100% bezawaryjny sprzet, nie zapominaj ze awarie tez sie zdarzaja choc rzadziej niz w Bizonie :(
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#53 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Ciężarówki;)

Napisany 25 styczeń 2009 - 14:22

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? No tak, nic nie jest idealne. Jak dbasz tak masz! Jak zadbasz o Bizona, wyremontujesz go to moze lepiej pochodzic niz nie jeden Claas. Co do zmiany to sądze, że chyba nikt się nie zamieni, no może jakis Claas Mercator na BS'a czy cos ale pod względem jakości to Claas jest lepszy i robi mniej strat.

#54 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 10:15

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? wg mnie chodzi głownie o zywotność i jakość wykonania;) a tu claas kładzie bizona na kolana....
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

#55 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Ciężarówki;)

Napisany 28 styczeń 2009 - 10:50

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? Tak, co do jakości wykonania to oczywiście, że Claas jest lepszy. Ale wszystko zalezy od kierowcy jak jedzie, czy ma straty itp. Jak nie naprawisz to się też sypie. Nie możemy przypisać Bizonowi 100% awaryjnosci bo Claasowi też mozna. U mnie wszyscy narzekają w Claasie na heder, natomiast Bizon ma lepiej wykonany.

Claas zęby w hederze ma prosto a w Bizonie jest w dół, żebym nie wiem jak lezalo tro Bizonem to podbierzesz a Claas nie da rady. Ludzie maja Claasy i Bizony to mówia co się dzieje w claasie jak się polozy. Nie mowie ze nie wykosisz ale bizon tu przoduje

#56 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 28 styczeń 2009 - 16:05

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? Jak zboże leży do zakładasz na bagnety podnośniki i jedziesz młócić ;) a wtedy jest pięknie wygolone...
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#57 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 30 styczeń 2009 - 07:18

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? wiadomo ze po pierwsze nic nie jest idealne a po drugie ja nie mowie ze kazdy bizon psuje sie kilka razy w sezonie a claas wcale. zalezy z jakim egzemplarzem ma sie do czynienia;) przeciez claas to tez maszyna i ma prawo sie popsuc, bizon to tez kombajn i ma młocic a nie sie psuc. tu klania sie taka wiejska mysl: jak dbasz tak masz. albo miejska jak sobie poscielisz tak sie wyspisz;) jak kto woli;] pozdrawiam uzytkownikow bizonow i claas-ow;]

#58 Share leonardo111

leonardo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 24 luty 2011 - 01:02

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? Powiem tak(oczywiście będą śmiechy, chichy) 30-letni zachodni nie jest 4-razy lepszy od bizona a każda część 4-razy co najmniej droższa na 30-letnim bizonie jeszcze były dobre materiały(nie takie masło jak dzisiejsze części) kosiłem i 30-letnimi zachodnimi i 30-letnim bizonem, zawsze wybiorę bizona.

Nie piszemy postów caps lockiem!

Edytowany przez milanreal1, 24 luty 2011 - 12:30.

#59 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 24 luty 2011 - 19:37

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? Dla wszystkich wątpiących w Claasa polecam najnowszy odcinek Top Gear-16x05 z niedzieli :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share leonardo111

leonardo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 25 luty 2011 - 23:28

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? hmm ciekawe jak by wyglądał taki nowy zachodni po 30 latach w PGR albo kołku rolniczym stojący po gołym niebem cały rok z kombajnistom który twierdzi polyj to k...a musi iść ... a bizon przeżył ...