Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy warto zamienić Claasa na Bizona?

60 odpowiedzi na ten temat

#21 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 01 październik 2007 - 13:40

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? Słuchajcie (czytajcie:D)! A co myślicie o forszajach? Modele o porównywalnym wieku do bizona są o wiele tańsze ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy warto zamienić Claasa na Bizona? Dzisiaj, 10:10
  •  

#22 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 01 październik 2007 - 13:51

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? Jak dla mnie w nich są za małe silniki 4 cylindrowe a tak wogóle spoko kombajny

#23 Share fokmen

fokmen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:No raczej chyba jak wiekszosc tych ktorzy sa na tej stronie:):P<br /><br />

Napisany 01 październik 2007 - 15:36

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? My mamy 2 claasy i jak narazie nie narzekamy faktem jest ze czesci do tych maszyn sa bardzo drogie ale jak kupisz orginalne too wiadomo ze szybko tego nie wymienisz przyklad poleciala nam orginalan glowka od targanca od kosy napoczatku kupywalismy polskie od roznych maszyn to takie nam 3-4 na sezon szly a jak kupilismy orginalna tak juz chyba 4 i dalej kosi. A wiadomo jak kombajn psuje sie w zniwa to nie jest zaciekawie . Ja polecam zdecydowanie CLAASA:);)
Moje filmiki zobaczycie na

http://pl.youtube.co...os?user=fokmen5

zapraszam do ogladania:)

#24 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 07 październik 2007 - 10:14

My mamy 2 claasy i jak narazie nie narzekamy faktem jest ze czesci do tych maszyn sa bardzo drogie ale jak kupisz orginalne too wiadomo ze szybko tego nie wymienisz przyklad poleciala nam orginalan glowka od targanca od kosy napoczatku kupywalismy polskie od roznych maszyn to takie nam 3-4 na sezon szly a jak kupilismy orginalna tak juz chyba 4 i dalej kosi. A wiadomo jak kombajn psuje sie w zniwa to nie jest zaciekawie . Ja polecam zdecydowanie CLAASA:);)

Wiadomo, że jak kupisz oryginalną część to dłużej Ci pochodzi niż jakaś podróbka albo dobierane części od innych maszyn... I to nie tylko chodzi o kombajn, ale wszelkiego typu pojazdy... A kombajn raczej nie zespuje się zimą jak stoi pod dachem, tylko dopiero jak go zaczniesz używać to mogą wyniknąć jakieś usterki... A jeżeli chodzi o części do Claasa to faktycznie są bardzo drogie...
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#25 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 08 styczeń 2008 - 21:42

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? Widzisz jakie są ceny części;p a ja mam bizona zo56 i nie narzekam tylko założyć kabinę jakies wiatraczki i super sprawa, silniczek chodzi jak żyletka;) i nawet jak jest dobre zboże i jest dobrze ustawiony to pięknie czyści tak samo jak zachodnie;)
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#26 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 08 styczeń 2008 - 21:44

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? ja też niewiem co wybrać bizona czy claasa i mam takie same dylematy

#27 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Motoryzacja ;]

Napisany 06 sierpień 2008 - 10:58

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? ja bym wolał wybrac bizona nic jakiego 30 letniego claasa , z powodu np. na awaryjnosc i dostep do czesci , wiem bo zanjomy z wioski ma claasa senatora to targaniec przerobil sobie na taki jak w bizonie , bo o orginalny ciezko i drogie , ostatnio wymienial chlodnice w nim to pol roku jej szukal i nie znalazl musial dopasowac od czegos innego.

#28 Share Mistrzunio

Mistrzunio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 15:02

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? My zamieniliśmy Bizona na Claasa dominatora. W Bizonie zawsze było po kilka awarii w sezonie, a w Claasie ani jednej przez calutki sezon.

#29 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 28 sierpień 2008 - 16:12

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? @marcin91 jak ktos kupuje claasa to musi byc swiadom tego ze kiedys bedzie go musialo stac na zakup jakiejs czesci do niego. a poza tym biedota claasa nie kupuje ;) :)
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

#30 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 26 wrzesień 2008 - 21:02

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? Wszyscy tylko Bizon Bizon
Bizon jest dobry jak jest zadbany i w miare nowy
Porownujac czesci
wole dac trzyrazy wiecej azeby nie wymieniac co roku
Co do spalania nie wierze ze SW - 400 spali tylko 8 litrow na godzine ktos tu chce oszukac?
To jest nierealne Bizon spala na godzine 13 - 16 litrow ON
Ktos napisal ze heder jest najwazniejszy moze i tak ale napisz kolego czy duzo nafikasz bizonem zhederem taki jaki ma
Poza tym za ddobrego Bizona trzeba dac okolo 35 tys mowie o zwyklym Z0 56
Nie oszukujmy sie Bizona za 20 - 25 tyś można śmialo pchnać w krzaki
za 35 tys to jest juz ladny Dominator 66
I niema sensu porownywanie tych marek !!!

Przemek99
Wolal bys Bizona niz 30-letniego claas'
A napisz mi jezeli masz cenowo porownac
Claas mercator kosztuje okolo 23 tys moze 25 okolice roku 80
To jakiego kupisz Bizona za taka kasę ???????????
Moze z 2000 roku????????
A moż nowszego ?????
A kupisz wogole ladnego Bizona z tego roku 80 za 22 tys ?
Dlaczego ludzie coreaz czesciej kupuja zachodnioe maszyny?

Opus meum est

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share klocek

klocek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 27 wrzesień 2008 - 07:20

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? Mój bizon to ciągnie nawet do 20 l na ha

#32 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 27 wrzesień 2008 - 16:57

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? z kombajnów ponad 30 letnich to tylko bizona brać jak nie jest się samobójcą w mojej okolicy byli tacy co kupili sobie stare graty z zachodu byli zadowoleni do puki to pierwszej awarii na polu, która nastąpiła bardzo szybo w większości przypadków :lol:

kolego Davidastra z 22 tysiące to można kupić nawet bardzo dobrego bizona ale jak ty porównujesz classa 1970 roku do bizona z 1990 to wybacz.
np ja mam do sprzedania bizona z 1975 roku z kabiną z przyciemnianymi szybami od naglaka z klimą ze stołem do rzepaku z sieczkarnią, silnik jest igiełka w 2007 roku przeszedł kapitalkę ( nowa podłoga łańcuch na podajnikach wszystkie łożyska koła na bębnie młócącym i odrzutniku nowe opony i wiele innych rzeczy) zawsze garażowany, wręcz kombajn jest w super stanie. i jak da mi za niego ktoś te 22- 23 tysiące niech przyjeżdza nawet dzisiaj, a znajdz mi za te pieniądze jakiegoś classa w takim stanie i za te pieniądze

#33 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn rolniczych, konie, bydło

Napisany 24 listopad 2008 - 20:23

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? ja mam clasa mecator 60 kosa 2,7 i sieczkarnię ma czujniki młocarni czujnik komory pracy silnika chłodnice oleju z wentylatorem i inne tam bajery jest z wersji eksportowej na holandię ma kabine i w zestawie heder trzy rzędowy do kukurydzy powiem szczeże 13 lat jedzie w zbożu i w kukurydzy i niema problemow zmieniam tylko olej z silkika przed sezonem i ognia fakt kosztował tyle co dwa bizony ale sie opłaciło, a no i jedną awarię tylko mialem wystrzał opony przedniej ale teraz ma nowe i pujdzie nasitępne 30 lat. Tak wprost i szczeże ja bym w życiu niezamienił się na bizona przecież to więcej się naprawia niż jedzie a pozatym class lepiej wymuci zboże od bizona

#34 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 20:36

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? czyli 30 letni Claas jest mało awaryjny

#35 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 20:40

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? Powiem więcej, nasz 40 letni claas ma średnio jedną awarię na sezon. 2 lata temu opona wsystrzeliła a w tym roku urwała się linka od sprzęgła, koszt opon używanych 150zł a linki 0zł. Wnioski wyciągnijcie sami...

#36 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 24 listopad 2008 - 20:45

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? Ja wolę Bizona, ponieważ części zamienne łatwiej dostać i są tańsze.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#37 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 21:27

ja mam clasa mecator 60 kosa 2,7 i sieczkarnię ma czujniki młocarni czujnik komory pracy silnika chłodnice oleju z wentylatorem i inne tam bajery jest z wersji eksportowej na holandię ma kabine i w zestawie heder trzy rzędowy do kukurydzy powiem szczeże 13 lat jedzie w zbożu i w kukurydzy i niema problemow zmieniam tylko olej z silkika przed sezonem i ognia fakt kosztował tyle co dwa bizony ale sie opłaciło, a no i jedną awarię tylko mialem wystrzał opony przedniej ale teraz ma nowe i pujdzie nasitępne 30 lat. Tak wprost i szczeże ja bym w życiu niezamienił się na bizona przecież to więcej się naprawia niż jedzie a pozatym class lepiej wymuci zboże od bizona

A ile ha wykosisz tym Claasem w sezonie?

Bizony fakt mają części tańsze, ale teraz sytuacja się przedstawia taka, że za lepszego Bizona Z056 rok około 88-90 trzeba dać nawet 45-50 tys. A za 55-60 tys. można kupić ładnego New Hollanda 8050 z hederem 3.90 czy Claasa Dominatora 76... A zachodnie to jednak zachodnie...
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#38 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 24 listopad 2008 - 21:32

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? No w sumie racja, zachodnie to zachodnie, ale jak się zepsuje to trzeba trochę pieniędzy zainwestować.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#39 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 25 listopad 2008 - 20:41

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? mielismy bizona mamy claasa i nie zamienilibysmy tego spowrotem na bizona;) to jest jak dzien do nocy. pozdrawiam
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 25 listopad 2008 - 21:41

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? kolego Marcin no z tą ceną z bizona to troszkę przesadziłeś wiesz może znalazł się idiota który taką wystawił ale różne są dewiację wiesz nie kupisz bizona i zachodniego kombajnu w podobnych rocznikach i w podobnej cenie bizonki nie są takie złe oczywiście na swoje lata bo największą ich wadą jest to że były za długo klepane praktycznie bez zmian bo czym różni się 40 od rekorda tylko małymi zmianami zero nowoczesnych rozwiązań technicznych czyli konstrukcja lat 60 w fabrykach prawie w XXI wieku to było przegięcie. ale jak komuś wystarczy wielkość bizona i zależy mu na tym aby kosić z dobrym efektem to to jest naprawdę dobry kombajn.