buchaj

Czy warto zamienić Claasa na Bizona?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel74    0

Myślę że jeśli ktoś się decyduje na claasa to ma troche kasy w portfelu. Więc po co miał by zmieniac na bizona??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
staryszy class i tak trzy razy lepszy od młoszego bizona przedewszystkim jak sie bizona przez tydzień po 18 godzin bez przerwy to w następnym tygodniu sie spędzi na naprawie bo sie rozleci a class to wiadomo samarowanko i ognia

Z tego co napisales wynika za Claas to maszyna w 100% bezawaryjny sprzet, nie zapominaj ze awarie tez sie zdarzaja choc rzadziej niz w Bizonie :(


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

No tak, nic nie jest idealne. Jak dbasz tak masz! Jak zadbasz o Bizona, wyremontujesz go to moze lepiej pochodzic niz nie jeden Claas. Co do zmiany to sądze, że chyba nikt się nie zamieni, no może jakis Claas Mercator na BS'a czy cos ale pod względem jakości to Claas jest lepszy i robi mniej strat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

wg mnie chodzi głownie o zywotność i jakość wykonania;) a tu claas kładzie bizona na kolana....


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Tak, co do jakości wykonania to oczywiście, że Claas jest lepszy. Ale wszystko zalezy od kierowcy jak jedzie, czy ma straty itp. Jak nie naprawisz to się też sypie. Nie możemy przypisać Bizonowi 100% awaryjnosci bo Claasowi też mozna. U mnie wszyscy narzekają w Claasie na heder, natomiast Bizon ma lepiej wykonany.

 

Claas zęby w hederze ma prosto a w Bizonie jest w dół, żebym nie wiem jak lezalo tro Bizonem to podbierzesz a Claas nie da rady. Ludzie maja Claasy i Bizony to mówia co się dzieje w claasie jak się polozy. Nie mowie ze nie wykosisz ale bizon tu przoduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Jak zboże leży do zakładasz na bagnety podnośniki i jedziesz młócić ;) a wtedy jest pięknie wygolone...


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

wiadomo ze po pierwsze nic nie jest idealne a po drugie ja nie mowie ze kazdy bizon psuje sie kilka razy w sezonie a claas wcale. zalezy z jakim egzemplarzem ma sie do czynienia;) przeciez claas to tez maszyna i ma prawo sie popsuc, bizon to tez kombajn i ma młocic a nie sie psuc. tu klania sie taka wiejska mysl: jak dbasz tak masz. albo miejska jak sobie poscielisz tak sie wyspisz;) jak kto woli;] pozdrawiam uzytkownikow bizonow i claas-ow;]


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo111    116

Powiem tak(oczywiście będą śmiechy, chichy) 30-letni zachodni nie jest 4-razy lepszy od bizona a każda część 4-razy co najmniej droższa na 30-letnim bizonie jeszcze były dobre materiały(nie takie masło jak dzisiejsze części) kosiłem i 30-letnimi zachodnimi i 30-letnim bizonem, zawsze wybiorę bizona.

 

 

Nie piszemy postów caps lockiem!

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Dla wszystkich wątpiących w Claasa polecam najnowszy odcinek Top Gear-16x05 z niedzieli :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo111    116

hmm ciekawe jak by wyglądał taki nowy zachodni po 30 latach w PGR albo kołku rolniczym stojący po gołym niebem cały rok z kombajnistom który twierdzi polyj to k...a musi iść ... a bizon przeżył ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jak bym miał wybrać miedzy dużo starszym claasem a nowszym bizonem to bym się nie zastanawiał i brał bizona, chociaż myślę że claas jeśli chodzi o kombajny to super marka.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj