buchaj

Czy warto zamienić Claasa na Bizona?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przemek99    38

ja bym wolał wybrac bizona nic jakiego 30 letniego claasa , z powodu np. na awaryjnosc i dostep do czesci , wiem bo zanjomy z wioski ma claasa senatora to targaniec przerobil sobie na taki jak w bizonie , bo o orginalny ciezko i drogie , ostatnio wymienial chlodnice w nim to pol roku jej szukal i nie znalazl musial dopasowac od czegos innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrzunio    0

My zamieniliśmy Bizona na Claasa dominatora. W Bizonie zawsze było po kilka awarii w sezonie, a w Claasie ani jednej przez calutki sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

@marcin91 jak ktos kupuje claasa to musi byc swiadom tego ze kiedys bedzie go musialo stac na zakup jakiejs czesci do niego. a poza tym biedota claasa nie kupuje ;):)


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Wszyscy tylko Bizon Bizon

Bizon jest dobry jak jest zadbany i w miare nowy

Porownujac czesci

wole dac trzyrazy wiecej azeby nie wymieniac co roku

Co do spalania nie wierze ze SW - 400 spali tylko 8 litrow na godzine ktos tu chce oszukac?

To jest nierealne Bizon spala na godzine 13 - 16 litrow ON

Ktos napisal ze heder jest najwazniejszy moze i tak ale napisz kolego czy duzo nafikasz bizonem zhederem taki jaki ma

Poza tym za ddobrego Bizona trzeba dac okolo 35 tys mowie o zwyklym Z0 56

Nie oszukujmy sie Bizona za 20 - 25 tyś można śmialo pchnać w krzaki

za 35 tys to jest juz ladny Dominator 66

I niema sensu porownywanie tych marek !!!

 

Przemek99

Wolal bys Bizona niz 30-letniego claas'

A napisz mi jezeli masz cenowo porownac

Claas mercator kosztuje okolo 23 tys moze 25 okolice roku 80

To jakiego kupisz Bizona za taka kasę ???????????

Moze z 2000 roku????????

A moż nowszego ?????

A kupisz wogole ladnego Bizona z tego roku 80 za 22 tys ?

Dlaczego ludzie coreaz czesciej kupuja zachodnioe maszyny?


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

z kombajnów ponad 30 letnich to tylko bizona brać jak nie jest się samobójcą w mojej okolicy byli tacy co kupili sobie stare graty z zachodu byli zadowoleni do puki to pierwszej awarii na polu, która nastąpiła bardzo szybo w większości przypadków :lol:

 

kolego Davidastra z 22 tysiące to można kupić nawet bardzo dobrego bizona ale jak ty porównujesz classa 1970 roku do bizona z 1990 to wybacz.

np ja mam do sprzedania bizona z 1975 roku z kabiną z przyciemnianymi szybami od naglaka z klimą ze stołem do rzepaku z sieczkarnią, silnik jest igiełka w 2007 roku przeszedł kapitalkę ( nowa podłoga łańcuch na podajnikach wszystkie łożyska koła na bębnie młócącym i odrzutniku nowe opony i wiele innych rzeczy) zawsze garażowany, wręcz kombajn jest w super stanie. i jak da mi za niego ktoś te 22- 23 tysiące niech przyjeżdza nawet dzisiaj, a znajdz mi za te pieniądze jakiegoś classa w takim stanie i za te pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    2

ja mam clasa mecator 60 kosa 2,7 i sieczkarnię ma czujniki młocarni czujnik komory pracy silnika chłodnice oleju z wentylatorem i inne tam bajery jest z wersji eksportowej na holandię ma kabine i w zestawie heder trzy rzędowy do kukurydzy powiem szczeże 13 lat jedzie w zbożu i w kukurydzy i niema problemow zmieniam tylko olej z silkika przed sezonem i ognia fakt kosztował tyle co dwa bizony ale sie opłaciło, a no i jedną awarię tylko mialem wystrzał opony przedniej ale teraz ma nowe i pujdzie nasitępne 30 lat. Tak wprost i szczeże ja bym w życiu niezamienił się na bizona przecież to więcej się naprawia niż jedzie a pozatym class lepiej wymuci zboże od bizona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

Powiem więcej, nasz 40 letni claas ma średnio jedną awarię na sezon. 2 lata temu opona wsystrzeliła a w tym roku urwała się linka od sprzęgła, koszt opon używanych 150zł a linki 0zł. Wnioski wyciągnijcie sami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286
ja mam clasa mecator 60 kosa 2,7 i sieczkarnię ma czujniki młocarni czujnik komory pracy silnika chłodnice oleju z wentylatorem i inne tam bajery jest z wersji eksportowej na holandię ma kabine i w zestawie heder trzy rzędowy do kukurydzy powiem szczeże 13 lat jedzie w zbożu i w kukurydzy i niema problemow zmieniam tylko olej z silkika przed sezonem i ognia fakt kosztował tyle co dwa bizony ale sie opłaciło, a no i jedną awarię tylko mialem wystrzał opony przedniej ale teraz ma nowe i pujdzie nasitępne 30 lat. Tak wprost i szczeże ja bym w życiu niezamienił się na bizona przecież to więcej się naprawia niż jedzie a pozatym class lepiej wymuci zboże od bizona

 

A ile ha wykosisz tym Claasem w sezonie?

 

Bizony fakt mają części tańsze, ale teraz sytuacja się przedstawia taka, że za lepszego Bizona Z056 rok około 88-90 trzeba dać nawet 45-50 tys. A za 55-60 tys. można kupić ładnego New Hollanda 8050 z hederem 3.90 czy Claasa Dominatora 76... A zachodnie to jednak zachodnie...


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

No w sumie racja, zachodnie to zachodnie, ale jak się zepsuje to trzeba trochę pieniędzy zainwestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

mielismy bizona mamy claasa i nie zamienilibysmy tego spowrotem na bizona;) to jest jak dzien do nocy. pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

kolego Marcin no z tą ceną z bizona to troszkę przesadziłeś wiesz może znalazł się idiota który taką wystawił ale różne są dewiację wiesz nie kupisz bizona i zachodniego kombajnu w podobnych rocznikach i w podobnej cenie bizonki nie są takie złe oczywiście na swoje lata bo największą ich wadą jest to że były za długo klepane praktycznie bez zmian bo czym różni się 40 od rekorda tylko małymi zmianami zero nowoczesnych rozwiązań technicznych czyli konstrukcja lat 60 w fabrykach prawie w XXI wieku to było przegięcie. ale jak komuś wystarczy wielkość bizona i zależy mu na tym aby kosić z dobrym efektem to to jest naprawdę dobry kombajn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    2

mój class kosi w sezonie około 10 ha kukurydzy i jakieś 80 ha zboża pewnie będą odrazu komentarze że za mały na taki areał że koszę dwa mniesiące itp itd ale niemam pola w dużych kawałkach tylko dwa są po 10ha a reszta po 3 do 8 ha a mekatro 60 wsam raz się nadaje bo mały, zwinny, szybki, bez awaryjny wszystkie łożyska ma w standardowe i co najważniejsze mało paliwa bierze a to w dzisiejszych czasach najważniejsze a swoją robotę też zrobi. Miałem kiedyś nowego bizona z fabryki i był młodszy od mojego clasa przyszedł mnie majątek a odrazu w pierwszysm sezonie po zakupie rozleciała się skrzynia w drugim urwało wentylator z młocarni więc go sprzedałem bizona i kipiłem za tą kasę classa wyszło mnie dwarazy tyle co bizon ale teraz przynajmniej sie jedzie bezawaryjnie w sezonie. Oczywiście ważne jest też jak kto o maszynę dba mój po skoszeniu kukurydzy jest szuszony nagrzewnicami a niektórzy poprostu odstawiają i kończą sezon potem efekty są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38

mój Bizon z 87r , kosi rocznie ok 120ha , i co rok bezawaryjnie poza drobnostkami , zrobił do tej pory 2199mtg i chodzi dalej jak pszczółka , i nie zamienił bym go w życiu , na jakiegoś starego claasa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosharks    0

siemano wie ktos czy mozna dotac turbine do claasa dominatora 100,zeryjnie moj ma 175, ale chcialbym sie dowiedziec czy mozna taka turbine dostac pozdro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

A co ten post wnosi do tematu? ;) Następnym razem za takie coś będzie %

Poszukaj i zapytaj w odpowiednim temacie


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam bizona z 89r Zo56/7 i też bym go nie zamienił na jakiegoś mercatora;p no ewentualnie na jakiegoś 88 to mozna by pomysleć ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej1234    0

Witam i dołączam sie do tematu,obecnie posiadam Claasa Dominatora 98 MAXI,i jestem zadowolony,300ha i jedna śmieszna awaria,a predzej miałem Bizona Z056/super rok1989,by u mnie od nowości był zadbany i w ogóle, przed każdym sezonem kompletny przegląd,ale to nic nie dawało bo w trakcie żniw i tak sie psuł, a to głownie jest spowodowane zło jakościom części ,i choć wymieniałem na nowe czasem niewytrzymała dana część do końca sezonu,a kosiłem dość sporo ok200ha,a co do komfortu pracy i wydajności to niema porównania wygrywa Claas :lol: .Ja jestem zadowolony z takie zamiany,i polecam innym :D

 

Błędy!

Edytowano przez krolikNH
Ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

Andrzej1234 jeśli remonty były na poziomie Twojej ortografii to wcale się nie dziwie ze miałeś problemy ze sprzętem, zadbany Bizon śmiga jak złoto choć na pagórkowatym terenie prawie co sezon padała skrzynia w przynajmniej jednym z trzech, a remont skrzyni Bizona nie zajmuje dużo czasu i bez problemu daje się go wykonać na polu. Reszta elementów podlega naturalnemu zużyciu materiały i nie ma ci się dziwić, że jak coś zacznie się sypać i ktoś to zlekceważy to później sypie się wszystko wokoło.

Co do obszaru to PGR-ach liczono że na Bizona nie powinno przypadać więcej jak 100 ha zboża, choć często kosiły one sporo więcej ale 200 ha to już trzeba mieć dobrze rozłożone w czasie biorąc pod uwagę około 6 - 10 ha/dzień możliwości przerobowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

6-10 ha na dzien to spory rozrzut majac do ciecia 180 ha ( dla prostego rachunku) przy wydajnosci 6 ha dziennie kosisz to 30 dni natomiast przy 10 ha dziennie tylko 18 dni. pozdrawiam;)


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

Niby spory rozrzut ale trzeba patrzeć na plon z hektara i przepustowość, bizonem Z056 nie da się sypać częściej jak co 20 minut bo za duże ma straty, więc jak dobre zborze to go ściągasz, a jak słabo sypie to hebel wprzód i jazda.

Rekord obszaru na Z056 to ponad 20ha na piaskach w suchy rok jeździł na dwójce i wychodziło co 30 min zbiornik.

Najwięcej trzema bizonami w ciągu dnia to kiedyś udało się nam złapać prawie 100 ton, a zwykle wychodziło koło 60 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    2

staryszy class i tak trzy razy lepszy od młoszego bizona przedewszystkim jak sie bizona przez tydzień po 18 godzin bez przerwy to w następnym tygodniu sie spędzi na naprawie bo sie rozleci a class to wiadomo samarowanko i ognia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj