Zaloguj się, aby obserwować  
kamil221

sipma Z224/1

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamil221    0

witam posiadam prase od niedawna i bedzie to mój pierwszy sezon chciałbym dowiedzieć sie co trzeba sprawdzić wymienić? co najbardziej się w niej zużywa? itp;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

Przesmaruj wszystkie punkty smarowania, cofnij do stodoły i wal w nią słomę i wypróbuj. Najważniejsze są aparaty wiążące. Jeżeli będzie wiązała to znaczy że chyba ok. Zobacz czy nie ma dużych luzów na tłoku upychającym słomę. Domyślam się że mówimy o używanej więc możesz naostrzyć nożyki przecinające sznurek, chyba że pętelki na snopkach są ładne i nie poszarpane to nic nie ostrz. No nie wiem co jeszcze można sprawdzić. Podbieracz może sprawdź czy jakieś sprężyny się nie zawinęły do środka, bo sznurka owiniętego tam nie powinno być bo to przypadłość pras balotujących. Nie wiem co jeszcze. Jeżeli aparaty będą ładnie wiązały to chyba reszta się nie psuje tak często i można łatwo to naprawić. Bezpieczniki do iglic sobie dorób z drutu ale to zależy od ustawienia, bo ja miałem nową i fabryczny strzelił w pierwszym sezonie a potem dorobiony trzymał 10 lat. Iglice też mi nigdy nie pękły. Jak będzie dobrze ustawiona to pójdzie a jak coś nie tak to będziemy myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

do powyższej wypowiedzi kolegi mogę dodać:

- stan łańcucha głównego (tylko go nie smaruj!!!)

- stan napinacza łańcucha głównego (znajduje się pod osłoną/klapą osłaniającą przeciwwagę)... sprawdź czy nie jest wygięty i czy równo prowadzi łańcuch.

- stan plastikowego napinacza łańcucha głównego (w głębi pod w/w osłoną)

- luzy na trybach napędzających nagarniasz (ten przypominający grabie, jeśli są luzy postaraj się dokręcić śrubami

- luz na dźwigni zrucającej sznurek z kleszczyków (chyba nazywa się to palec supłacza) - jeżeli dobrze wiąże nie ruszaj

- sprawdzić luz na kole talerzowym (połączone z ramieniem na którym znajdują się igły)

-skontroluj czy wszystkie rolki na tłoku pracują lub dają się kręcić.

 

- stopień wytarcia porcelanek prowadzących sznurek(jeżeli bardzo wytarte mogą przecinać sznurek)

- stopień wytarcia wkładek ślizgowych w igłach(są chyba tylko w żeliwnych) duże zużycie również może objawiać się zrywaniem sznurka

 

-gdzie znajdują się wszystkie punkty smarujące myślę że wiesz, jest kilka w trudno dostępnych miejscach

 

PAMIĘTAJ!!!

Zawsze kręć kołem zamachowym zgodnie z kierunkiem strzałki, i trzy razy sprawdzaj czy masz zabezpieczone aparaty wiążące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil221    0

mam jeszcze jedno pytanie przy ustawianiu zapłonu znaki na trybach przy supłaczach widze tylko jeden na tym górnym trybie a na tym dolnym jest widoczny czy on tam powinien byc czy gdzieś indziej? bo wydaje mi się ze jest przestawiony zapłon bo jak tłok jest ustawiony to widły są nachylone w strone komory prasowania

Jak to ustawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz2507    21

w dolnym trybie jest naciecie wielkosci kilku mm, przyjrzyj sie dokladniej, ono nie jest na zabku, tylko w dalszej czesci tryba, jesli sie dobrze przyjrzysz to znajdziesz je napewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Wszystko jest doskonale opisane w instrukcji obsługi, oraz w miare wszystko na wewnętrznej stronie klapy schowka na sznurki


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Mam pytanie. Otóż w mojej prasie listwy z cynkami na podbieraczu chodziły ze skosa więc postanowiłem wymienić tą śrubę, która trzyma krzyżak na oście, owszem listwy są teraz prosto ale za to cynki wchodzą pod blachę i ją niszczą, jak to wyeliminować?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj