Zaloguj się, aby obserwować  
KamilK199

Skrzynia biegów Power Control

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KamilK199    9

Koledzy chciałbym sie cos dowiedziec o tej skrzyni. Na jakiej zasadzie ona dziala, jaka jest jej budowa. Czy ma ona cos wspolnego z skrzynia Dyna VT??Szukalem informacji na temat tej skrzyni ale nie moge nic wyskrobac,moze ma ktos jakis link badz schemat,z gory dziekuje i pozdrawiam:)

 

PS.Jak byl podobny temat to przepraszam(najwyzej zamknac albo przyklejic do wlasciwowego).


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Power Control to jest dzwignia rewersu z możliwością zmiany biegów w ciągnikach MF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

No dobrze ale rewers to jest przy kierownicy i hydrauliczny z tego co wiem,chyba ze sie myle. Chodzi mi np jak dziala skrzynia jak ma ten ferdek http://moto.allegro.pl/massey-ferguson-8220-2001-rok-i1458374514.html ???


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

ten ferdek z linku ma skrzynię Power Shift 18/8 w pełni przełączaną pod obciążeniem.

A to, że w opisie jest napisane SKRZYNIA POWERCONTROL jest błędne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

A kolego to w takim razie jakie jeszcze skrynie wystepowaly w tych dwoch seriach?? no i skoro to jest skrzynia 18/8 a nie widze zeby byl tam jakis mieszek z wyborem przelozenia...czyli to jest cos w rodzaju automatu??


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja mam skrzynie PowerControl w swoim MF-ie 6290 więc coś ci moge o niej powiedzieć ;) ma 32 przełożenia w przód i w tył a dokładniej na każdym biegu czyli 1,2,3,4 masz po 4 półbiegi A B C D które możesz cąły czas zmieniać płynnie podczas jazdy jak i postoju,półbiegi masz przełączane obok kierownicy w rewersie ,Rewers masz ElektroHydraulicznym,jest to bardzo duża wygoda ponieważ gdy np jedziesz ciągnikiem w orce pod górke załóżmy biegiem polowym 3D i np ciągnik zdusza nie musisz redukować biegiem lecz przerzucasz półbieg na C rączka od rewersu; )Jestem z tej skrzyni bardzo zadowolony nie miałem z niado tej pory żadnych problemów(odpukać) ;)

Edytowano przez Masseyek6290

Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Nie ma skrzyni PowerControl!!

 

Masseyek6290 masz skrzynię dynashift w swoim MF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowieku co ty gadasz w Instrukcji obsługi którą do niego posiadam jest Wyraźnie napisane że skrzynia jest Power Control nigdzie nie ma mowy o żadnej Dynastif,może nie po polsku jest instrukcja ale wyraźnie pisze PowerControl <_< Druga sprawa na masce może nie u mnie ale u sąsiada który ma identycznego jest wyraźnie napisane PowerControl,Po trzecie mechanik też mówi że jest to skrzynia Power Control a po czwarte chyba wiem jaka mam skrzynie w ciagniku ;[

Dynastiff ma np seria 81XX ale nie 62XX :blink: sąsiad ma MF 8110 w którym jest skrzynia Dynastif działa ona chyba na tej samej zasadzie tylko rewers jest umieszczony koło biegów ,i zeby zmienić kierunek jazdy trzeba wcisnąć sprzegło :mellow:

To co to według ciebie jest PowerControl jeśli nie rodzaj skrzyni?

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Power Control to jest dzwignia rewersu z możliwością zmiany biegów w ciągnikach MF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Power control to nazwa systemu przełączania półbiegów dźwignią rewersu przy kierownicy. Dyna vt to przekładnia bezstopnoiwa występowała w 82xx. Skrzynia w 62xx miała dodatkowo funkcje speedmatching w standardzie. Polegało to na doborze półbiegu do aktualnie zmienionego biegu np przy redukcji z 3b na 2 skrzynia zmieniała półbieg na c lub d. Oraz autodrive (opcja) z funkcją eko zmiana półbiegów przy chyba 1700 czy 1900 obr nie pamiętam i funkcją power zmiana przy chyba 2000 czy 2200. Sterowanie tymi funkcjami odbywa się za pomoca przełączników w podłokietniku.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

W takim razie wychodzi na to, że ten mechanik bladego pojęcia nie ma. Tobie mechanik bajki opowiada a ja przeczytałem w prospekcie mfa. Ciekawe kto wie lepiej mechanik czy mf?

W serii 62xx są 2 rodzaje skrzyni

dynashift plus 32x32 cztery półbiegi na każdym z 4 biegów 2 zakresy speedmatching w standardzie

W prospekcie możemy przeczytać, że power control to handlowa nazwa systemu pozwalającego na przełączanie półbiegów, zmianę kierunku jazdy i wysprzęglanie za pomocą dźwigni z lewej strony kierownicy.

speedshift plus 16x16 2 półbiegi na każdym z 4 biegów i 2 zakresy.

W tym przypadku power control pozwala na zmiane kierunku jazdy, półbiegu i wysprzeglanie.

 

http://www.used-massey-tractors.com/download-massey-ferguson-brochures

 

wybierzcie non current models

 

Tu macie broszury. Jeśli ktoś angielskiego nie zna wystarczy na opisy obrazków popatrzeć.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukvodka    0

Kupilem tydzien temu tego ferdka z linku i tez moge powiedziec ze powercontrol to nie skrzynia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lider123    0

Witam ja posiadam mf 8210 i na wyswietlaczu pojawily sie nr błędóęw 2.08, 2.13 czy moze ktos z was wie co one oznaczaja???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Japierdolim
      Witam. Jestem nowy na forum. Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość jeśli coś źle zrobiłem. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Massey 4235 1997r i zauważyłem problem z deska rozdzielczą a właściwie to z kontrolkami , wskaźnikiem paliwa i obrotomierzem. Wszystkie kontrolki zapalają się podczas pierwszego odpalania ciągnika, wskaźnik paliwa itd, obrotomierz wskazuje err. Wszystko działa do czasu zgaszenia ciągnika, po zgaszeniu i uruchomieniu ponownym nagle przestają działać dosłownie wszystko (ciemność na desce rozdzielczej). Proszę o jakieś porady od czego zacząć.
    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj