Skocz do zawartości

Zdjęcie

jakie pługi wybrać

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jaro11

jaro11

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 25 luty 2011 - 16:11

jakie pługi wybrać Prosze o wypowiedzi urzytkowników na temat kuhn .kv. voogel not . pottinger .lemken

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jakie pługi wybrać Dzisiaj, 21:11
  •  

#2 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 25 luty 2011 - 16:48

jakie pługi wybrać Mam pług kverneland AB100 i nie zamieniłbym się na inną markę ale innego pługa też nie miałem z przedstawionych przez ciebie. Składałem na PROW na kvernalanda ED100.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#3 Share qamil

qamil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:http://www.youtube.com/watch?v=i9owlzyO-_I&context=C3286865ADOEgsToPDskLoowyUMnttn4qgo_9XeU-G

Napisany 25 luty 2011 - 16:48

jakie pługi wybrać może jakis dokładniejszy model ??? z czym ma pracować?

#4 Share PaWeL1995

PaWeL1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 25 luty 2011 - 17:33

jakie pługi wybrać Tak jak pisał @qamil napisz na jakim areale miał by pracować do jakiego ciągnika ma być, jakie masz ziemie itp.:) Dlaczego nie bierzesz pod uwagę takich pługów jak np. Kverneland czy Overum ? :D

#5 Share jaro11

jaro11

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 25 luty 2011 - 18:06

jakie pługi wybrać Dziś diler powiedział mi że kv i kuhn to najgorsze pługi w jakosci orki i oporów 1 gada on vogel noot 2 lemken ja myslałem że kv i kuhn rzadzi proszę o wypowiedzi urzytkowników pilnie. Współpracowac ma z lamborghini r3 evo 100 myslę o pługu 4 skibowyk kv em. kuhn vari master 102 albo jakis lemken na dzięn dzisiejszy ciągam unie tur 4 po 40 jak mówio unia jest cierzka do ciagniecia to w kv lub kuhn będzie śmigał tur jest przodu nie bedzie podrywać.Nie mam przekonania do overuma .Ziemie mam gliniaste 3.4 kl ale lambo w uni na maksa rozstawione są i idzie pez problemów.

Edytowany przez jaro11, 25 luty 2011 - 18:10.

#6 Share KiepskiT6030

KiepskiT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 25 luty 2011 - 18:21

jakie pługi wybrać Kupując cokolwiek nigdy nie bierz na poważnie obelg dilerów na inny sprzęt bo dla wszystkich dilerów ich sprzęt jest bezawaryjny i najlepszy a reszta to szmelc:P Mam kv. i nie mogę złego słowa na niego powiedzieć pięknie kryje a czy ciężko idzie w ziemi? Nie powiedziałbym mam ziemie różnego rodzaju i na wszystkich idzie bardzo pięknie:) Miałem też okazje robić KUHN-em 122 czy jakoś tak i bardzo ładnie chodził z zetorem 120KM. Dodam ze kv mam zagonowy a kuhn był obrotowy z siłownikiem wspomagającym i ten siłownik to super sprawa:)

#7 Share PaWeL1995

PaWeL1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 25 luty 2011 - 18:31

jakie pługi wybrać Ja tam nie wiem jak to jest z tymi dilerami :PAle mam kvernelanda 3 skibowego obracanego na zabezpieczeniach resorowych (co prawda był kupiony używany) i idzie z ursusem 914 aż miło patrzeć ;) Pięknie kryje, lekko idzie w ziemi :) Ale i tak zrobisz to co będziesz uważał za odpowiednie :unsure:

Edytowany przez PaWeL1995, 25 luty 2011 - 18:32.

#8 Share kostekk1990

kostekk1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 25 luty 2011 - 19:22

jakie pługi wybrać No właśnie słuchaj opinij od użytkowników ,tez jestem za kvernelandem

#9 Share Theursus3p

Theursus3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Motoryzacja

Napisany 25 luty 2011 - 19:43

jakie pługi wybrać Popieram kolegę :) Też mam kverneland i ten pług jest niezastapiony !

Edytowany przez milanreal1, 25 luty 2011 - 22:37.
cytowanie poprzedniego posta

#10 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 25 luty 2011 - 20:26

jakie pługi wybrać A ja mam zamówionego Kuhna Varii Mastera 122 i uważam ,że jest to jedna z najlepszych marek :) Jedynym minusem jest jego waga i cena ale co do wagi to jego ciężar może stać się zaleta przy suchych latach i zabezpieczenie hydrauliczne jest bardziej efektywne według mnie od resora a co do Kv to jakoś zaczyna archaicznie wyglądać przy innych markach ;) Taka mała dygresja od zwolennika Kuhna :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 25 luty 2011 - 20:34

jakie pługi wybrać A Ja polecam Lemkena mam 4 obrot na Vario zabezpieczenia NON-STOP super sprawa

#12 Share KiepskiT6030

KiepskiT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 25 luty 2011 - 20:52

jakie pługi wybrać KUHN stał się popularną marką ostatnimi czasy ale z tego co wiem jest najdroższy w utrzymaniu @wlkpmder orientowałeś się może w cenach odkładni miedzy kv a kuhn-em? W jakiejś tam top technice były opisane pługi i KUHN chyba miał najdroższe podzespoły ale mogę się mylić bo to czytałem jakiś czas temu:P

#13 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 25 luty 2011 - 20:56

jakie pługi wybrać Mylisz się kolego bo najdroższy jest GB . Kuhn też do najtańszych nie należy ale tez nie o to chodzi. Bo co z tego że go tanio odbudujesz jak ponownie szybko się posypie bo elementy są ze słabej stali??????? A Kuhn ma akurat odkładnice triplex z 3 różnych powłok B) Nie wiem jak np. w Kv ale w Kuhnie płozę obrócisz na 4 razy elementy korpusu są skręcane z małych elementów co w razie awarii bedzie tańsze w wymianie, listwy ścinające również nadają się do przełożenia na 2 razy , koło jest na cybancie ( koło dość duże) na którym można go przesunąć do przodu np. jeśli jest dużo słupów i cały system vario jest zamknięty wew. ramy to tak z grubsza B)

Edytowany przez boku27, 25 luty 2011 - 21:01.

#14 Share jaro11

jaro11

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 25 luty 2011 - 21:43

jakie pługi wybrać Wyczytałem że gościu miał unie ibis sprzedał kupił kv i sie rzałuje i mówie że w kv robią sie coraz większe diury od ścinania ś rub zab kołkowe to możliwe kv tak schodzi na psy???

#15 Share Krzysiekfigix

Krzysiekfigix

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 25 luty 2011 - 22:13

jakie pługi wybrać moim zdaniem najdroższy jest lemken

#16 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 26 luty 2011 - 19:23

jakie pługi wybrać

Wyczytałem że gościu miał unie ibis sprzedał kupił kv i sie rzałuje i mówie że w kv robią sie coraz większe diury od ścinania ś rub zab kołkowe to możliwe kv tak schodzi na psy???

A w Kuhnie śruby nie są ścinane tylko rozrywane i otwory się nie wybiją , a po za tym dużo już czytałem postów na temat pogorszenia jakości Kvernelanda niestety, nie ukrywam że chciałem kupić agr. upr-siew Kvernelanda ale jak zobaczyłem maszynę nieużywana po roku czy półtora na placu z płatami odchodzącej farby a pod spodem rdza :blink: to już mi się odwidziało :P A jak to ktoś napisał że Kverneland dorobił się dobrej opinii przez lata i teraz dobrze się sprzedaje to można troszkę na jakości przyciąć ;[

#17 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 26 luty 2011 - 19:36

jakie pługi wybrać Wiadomo każdy będzie polecał to co ma :)) Bo nikt złego słowa nie powie że ma kiepski pług i że ciężko nim się orze. Ja np osobiście jeżeli chodzi o pługi nie mam ulubionej marki :) Gdybym miał możliwość sprawdzenia wszystkich producentów na własnym polu z moim ciągnikiem to wtedy bym mógł się wypowiadać który idzie najlżej, jeżeli chodzi o jakość elementów roboczych i ceny to wiadomo im wyższa cena tym element lepszy. I tak jest w każdej marce. Więc moim zdaniem jak narazie jaki byś nie kupił to na początek będzie dobry, będziesz niezadowolony to sprzedasz i kupisz następną marke :)) Prostee :) Maszyny to niekończący się wydatek jeżeli chodzi o rolnictwo :)

#18 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 26 luty 2011 - 20:38

jakie pługi wybrać Tylko weź pod uwagę jeszcze jedną rzecz a mianowicie cenę sprzedaży używanej maszyny. I zasada jest jedna im sprzęt bardziej markowy tym cena procentowo biorąc od nowej maszyny jest dużo wyższa a co za tym idzie strata może być dużo mniejsza niż np. sprzedaż pługa z UG . Czyli reasumując dasz więcej więcej odzyskasz mniej się namęczysz :D

#19 Share Daniellll

Daniellll

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 27 luty 2011 - 18:43

jakie pługi wybrać Za kupiłem NH 135 km i przyszedł czas poszukac osprzęt do niego ,z kim bym nie rozmawiał to wszyscy proponowali 4 skibowy 4x50 tylko ze to są trochę za szerokie odkładnie ciężko będzie uprawic pole pod siew. Szukajac natrafiłem n Kvernelanda LS 95 Vario 5 skibowy na zabezpieczeniu kołkowym ,mówię o używanym.
Wziołem na próbę i nie załuje bo kiedy będzie cięższa ziemia to można go z ciągnika zwężyc lub przy ziemiach lżejszych rozszeżyc bez wysiadania, , balem sie tylko ze bedzie przodek sie dzwigał przy obrocie -myliłem się. :) Z mojej strony to tyle ,Ja jeestem zadowolony a wybór należy do ciebie. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 07:45

jakie pługi wybrać witam, interesuje mnie cena 4obrotowej pottingera orientuje się ktoś mniej więcej jak to wygląda?? u nas ziemie lekkie i bardzo lekkie tak że żadne wzmocnienia i ciężkie ramy nie wchodzą w grę, jedynym wyposażeniem dodatkowym były by przedpłużki.
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet