jaro11

jakie pługi wybrać

Polecane posty

jaro11    0

Prosze o wypowiedzi urzytkowników na temat kuhn .kv. voogel not . pottinger .lemken

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pług kverneland AB100 i nie zamieniłbym się na inną markę ale innego pługa też nie miałem z przedstawionych przez ciebie. Składałem na PROW na kvernalanda ED100.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qamil    0

może jakis dokładniejszy model ??? z czym ma pracować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL1995    1

Tak jak pisał @qamil napisz na jakim areale miał by pracować do jakiego ciągnika ma być, jakie masz ziemie itp.:) Dlaczego nie bierzesz pod uwagę takich pługów jak np. Kverneland czy Overum ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro11    0

Dziś diler powiedział mi że kv i kuhn to najgorsze pługi w jakosci orki i oporów 1 gada on vogel noot 2 lemken ja myslałem że kv i kuhn rzadzi proszę o wypowiedzi urzytkowników pilnie. Współpracowac ma z lamborghini r3 evo 100 myslę o pługu 4 skibowyk kv em. kuhn vari master 102 albo jakis lemken na dzięn dzisiejszy ciągam unie tur 4 po 40 jak mówio unia jest cierzka do ciagniecia to w kv lub kuhn będzie śmigał tur jest przodu nie bedzie podrywać.Nie mam przekonania do overuma .Ziemie mam gliniaste 3.4 kl ale lambo w uni na maksa rozstawione są i idzie pez problemów.

Edytowano przez jaro11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupując cokolwiek nigdy nie bierz na poważnie obelg dilerów na inny sprzęt bo dla wszystkich dilerów ich sprzęt jest bezawaryjny i najlepszy a reszta to szmelc:P Mam kv. i nie mogę złego słowa na niego powiedzieć pięknie kryje a czy ciężko idzie w ziemi? Nie powiedziałbym mam ziemie różnego rodzaju i na wszystkich idzie bardzo pięknie:) Miałem też okazje robić KUHN-em 122 czy jakoś tak i bardzo ładnie chodził z zetorem 120KM. Dodam ze kv mam zagonowy a kuhn był obrotowy z siłownikiem wspomagającym i ten siłownik to super sprawa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL1995    1

Ja tam nie wiem jak to jest z tymi dilerami :PAle mam kvernelanda 3 skibowego obracanego na zabezpieczeniach resorowych (co prawda był kupiony używany) i idzie z ursusem 914 aż miło patrzeć ;) Pięknie kryje, lekko idzie w ziemi :) Ale i tak zrobisz to co będziesz uważał za odpowiednie :unsure:

Edytowano przez PaWeL1995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theursus3p    3

Popieram kolegę :) Też mam kverneland i ten pług jest niezastapiony !

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

A ja mam zamówionego Kuhna Varii Mastera 122 i uważam ,że jest to jedna z najlepszych marek :) Jedynym minusem jest jego waga i cena ale co do wagi to jego ciężar może stać się zaleta przy suchych latach i zabezpieczenie hydrauliczne jest bardziej efektywne według mnie od resora a co do Kv to jakoś zaczyna archaicznie wyglądać przy innych markach ;) Taka mała dygresja od zwolennika Kuhna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

A Ja polecam Lemkena mam 4 obrot na Vario zabezpieczenia NON-STOP super sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KUHN stał się popularną marką ostatnimi czasy ale z tego co wiem jest najdroższy w utrzymaniu @wlkpmder orientowałeś się może w cenach odkładni miedzy kv a kuhn-em? W jakiejś tam top technice były opisane pługi i KUHN chyba miał najdroższe podzespoły ale mogę się mylić bo to czytałem jakiś czas temu:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Mylisz się kolego bo najdroższy jest GB . Kuhn też do najtańszych nie należy ale tez nie o to chodzi. Bo co z tego że go tanio odbudujesz jak ponownie szybko się posypie bo elementy są ze słabej stali??????? A Kuhn ma akurat odkładnice triplex z 3 różnych powłok B) Nie wiem jak np. w Kv ale w Kuhnie płozę obrócisz na 4 razy elementy korpusu są skręcane z małych elementów co w razie awarii bedzie tańsze w wymianie, listwy ścinające również nadają się do przełożenia na 2 razy , koło jest na cybancie ( koło dość duże) na którym można go przesunąć do przodu np. jeśli jest dużo słupów i cały system vario jest zamknięty wew. ramy to tak z grubsza B)

Edytowano przez boku27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro11    0

Wyczytałem że gościu miał unie ibis sprzedał kupił kv i sie rzałuje i mówie że w kv robią sie coraz większe diury od ścinania ś rub zab kołkowe to możliwe kv tak schodzi na psy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Wyczytałem że gościu miał unie ibis sprzedał kupił kv i sie rzałuje i mówie że w kv robią sie coraz większe diury od ścinania ś rub zab kołkowe to możliwe kv tak schodzi na psy???

A w Kuhnie śruby nie są ścinane tylko rozrywane i otwory się nie wybiją , a po za tym dużo już czytałem postów na temat pogorszenia jakości Kvernelanda niestety, nie ukrywam że chciałem kupić agr. upr-siew Kvernelanda ale jak zobaczyłem maszynę nieużywana po roku czy półtora na placu z płatami odchodzącej farby a pod spodem rdza :blink: to już mi się odwidziało :P A jak to ktoś napisał że Kverneland dorobił się dobrej opinii przez lata i teraz dobrze się sprzedaje to można troszkę na jakości przyciąć ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Wiadomo każdy będzie polecał to co ma :)) Bo nikt złego słowa nie powie że ma kiepski pług i że ciężko nim się orze. Ja np osobiście jeżeli chodzi o pługi nie mam ulubionej marki :) Gdybym miał możliwość sprawdzenia wszystkich producentów na własnym polu z moim ciągnikiem to wtedy bym mógł się wypowiadać który idzie najlżej, jeżeli chodzi o jakość elementów roboczych i ceny to wiadomo im wyższa cena tym element lepszy. I tak jest w każdej marce. Więc moim zdaniem jak narazie jaki byś nie kupił to na początek będzie dobry, będziesz niezadowolony to sprzedasz i kupisz następną marke :)) Prostee :) Maszyny to niekończący się wydatek jeżeli chodzi o rolnictwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Tylko weź pod uwagę jeszcze jedną rzecz a mianowicie cenę sprzedaży używanej maszyny. I zasada jest jedna im sprzęt bardziej markowy tym cena procentowo biorąc od nowej maszyny jest dużo wyższa a co za tym idzie strata może być dużo mniejsza niż np. sprzedaż pługa z UG . Czyli reasumując dasz więcej więcej odzyskasz mniej się namęczysz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniellll    3

Za kupiłem NH 135 km i przyszedł czas poszukac osprzęt do niego ,z kim bym nie rozmawiał to wszyscy proponowali 4 skibowy 4x50 tylko ze to są trochę za szerokie odkładnie ciężko będzie uprawic pole pod siew. Szukajac natrafiłem n Kvernelanda LS 95 Vario 5 skibowy na zabezpieczeniu kołkowym ,mówię o używanym.

Wziołem na próbę i nie załuje bo kiedy będzie cięższa ziemia to można go z ciągnika zwężyc lub przy ziemiach lżejszych rozszeżyc bez wysiadania, , balem sie tylko ze bedzie przodek sie dzwigał przy obrocie -myliłem się. :) Z mojej strony to tyle ,Ja jeestem zadowolony a wybór należy do ciebie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

witam, interesuje mnie cena 4obrotowej pottingera orientuje się ktoś mniej więcej jak to wygląda?? u nas ziemie lekkie i bardzo lekkie tak że żadne wzmocnienia i ciężkie ramy nie wchodzą w grę, jedynym wyposażeniem dodatkowym były by przedpłużki.


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal16    1

witam ostatnio tez interesuje się pługiem 4 skibowym i tez mam dylemat jaka marka najpierw miał być kuhn ale w 4 skibowym bardzo wystaje koło poza pług a to mi nie odpowiada, lemkena miałem okazje testować i wszystko pięknie ale na przechłym stawia ostatnia skibe i cena... i najprawdopodobniej w piątek zdecyduje się na pottingera cena atrakcyjna i w teście bez zastrzeżeń. na dodatek powiedział i zaprzyjaźniony dealer ze od 1 kwietnia drożeją maszyny rolnicze wie to tym bardziej motywuje do zakupu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kony111    2

A jak cena pottingera ?? a myślałeś o Kvernelandzie??

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal16    1

servo 35 S 4+ netto 54 tys z przed puszkami kukurydzianymi i zabezpieczeniami hydraulicznymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj