Skocz do zawartości

Mini-ładowarka czy wyciąg

43 odpowiedzi na ten temat

#21 Share sebau1212

sebau1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 24 luty 2011 - 22:50

Tylko ile taka za 20 tyś nowa pochodzi ? Bo jak dla mnie to jest za tanio

No wiadomo że nie to nie jest Widmana ani Trolietta tylko jakaś nie znana ale jest nowa jest gwarancja także trochę może pochodzić;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mini-ładowarka czy wyciąg Dzisiaj, 11:54
  •  

#22 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1344 postów

Napisany 25 luty 2011 - 10:52

Mini-ładowarka czy wyciąg @bartek18 zdecydowanie na korzyść ładowarki. Mam zgarniacz i ładowarkę, taki układ istnieje tylko dlatego, że nie zdążyłem przerobić obory. Ta zima wykazała dobitnie przewagę ładowarki, ta ciągła walka z zamarzającym wygarniakiem, nie ma mowy by przy -15 ruszył bez słowa k..;[ zachęty, klucze nawet nie są wynoszone . Miejsce które zajmuje ten rupieć, można by wykorzystać na garaż dla ładowarki z osprzętem.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#23 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 luty 2011 - 11:04

Mini-ładowarka czy wyciąg Ja mam takie zwykłe 2 wyciągi linowe no i wiem że nawet przy -30 potrafią działać :D -czasami prostsza technika jest bardziej niezawodna...

#24 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1344 postów

Napisany 25 luty 2011 - 11:20

Mini-ładowarka czy wyciąg @Jaro, a przyniosą Ci belkę słomy do ścielenia?

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#25 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 25 luty 2011 - 11:45

Mini-ładowarka czy wyciąg Taką mini ładowarką, to można w taka zimą dużo przywieźć. Zdolności trakcyjne porównywalne z wózkiem widłowym.

#26 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 luty 2011 - 12:24

@Jaro, a przyniosą Ci belkę słomy do ścielenia?

A po co ?:D -zapas bel do ścielenia przechowuję nad oborą-wystarczy zrzucić-operacja ta jest tak skomplikowana jak budowa średniej jakości cepa...no i tak jak @zorzyk napisał-zdolności trakcyjne są zaiste powalające-żeby nie było że się nie znam to jeździłem swego czasu miniładowarką Zeppelina.
PS.Jak bym miał to pewnie bym nie narzekał :D .

#27 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 25 luty 2011 - 14:10

Mini-ładowarka czy wyciąg Mam oborę przejazdową a obornik usuwam zgarniaczem łańcuchowym bo był najtańszy ale i chyba najprostszy i co ważniejsze dali na niego 12 lat gwarancji mam go juz od 6 lat ani razu mnie nie zawiódł od 25 sztuk obornik usuwa sie w ciagu 7 min z zegarkiem na reku jezeli było by miejsce na mini ładowarke nie bawił bym sie w żadne zgarniacze tylko bym kupił ładowareczke i miał bym ja do wszystkiego .

Namawiam na porządną ładowarke nawet gdyby miała kosztowac 100 tys bedzie to inwestycja na lata a kregosłup i raczki odwdziecza sie :D

#28 Share beret1990

beret1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 26 luty 2011 - 13:41

Mini-ładowarka czy wyciąg @zorzyk2 - za przeproszeniem jeździłeś ładowarkę i wózkiem? w życiu widlakiem nie wjedziesz tam gdzie ładowarka, bo ładowarka ma 4x4, duży prześwit i opony rolnicze! więc nie pisz bzdur jeśli się nie znasz.
OCHOTNICZA STAŻ POŻARNA MIELESZYN KRS 0000079471
Mnichowo 62-200 Gniezno NIP: 784-21-28-827 REGON: 634278428 Z DOPISKIEM OSP MIELESZYN(tylko wtedy Twoja pomoc trafi do OSP Mieleszyn)PODARUJ SWÓJ 1% PODATKU Pomóż nam ratować ludzkie życie.
BS 0/G 96 9065 0006 0000 0000 6725 0001

#29 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 26 luty 2011 - 14:05

Mini-ładowarka czy wyciąg Ja bym zamontował wyciąg na razie a jak cię będzie stać to kup sobie ładowarkę.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#30 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 26 luty 2011 - 21:17

@zorzyk2 - za przeproszeniem jeździłeś ładowarkę i wózkiem? w życiu widlakiem nie wjedziesz tam gdzie ładowarka, bo ładowarka ma 4x4, duży prześwit i opony rolnicze! więc nie pisz bzdur jeśli się nie znasz.

Była mowa o miniładowarce, a nie fadromie :)
Nie każda mała ładowarka ma opony rolnicze, napęd 4x4 też. Z rozmowy nie wynika by chodziło o inwestycję rzędu 80-100tys.zł Ta przykładową mini z linku zimą cudów nie zdziałasz. Nie gorączkuj się.
http://allegro.pl/mi...1471652235.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 luty 2011 - 08:25

Mini-ładowarka czy wyciąg Dokładnie tak jak Jurek pisze-owszem ładowarka 4x4 z porządnymi oponami (w miarę wysokimi) i z jakimś tam prześwitem to i owszem-ale takie małe coś nie dałoby rady nawet przebić się przez śnieg do bel a co dopiero je przywieźć (nie każdy z nas mieszka w takim miejscu że śnieg to takie coś co leży całe dwa dni w roku w warstwie o grubości 2 cm a w przypadku warstwy pięciocentymetrowej zamyka się szkoły i lotniska zaś okoliczną ludność uprasza się o nieopuszczanie domostw :D ).

#32 Share mrcase85

mrcase85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, rolnictwo

Napisany 27 luty 2011 - 08:43

Mini-ładowarka czy wyciąg ja juz 2 lata wypycham obornik turem a nie wyciągiem

Edytowany przez Matey, 27 luty 2011 - 13:50.

#33 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 27 luty 2011 - 13:21

Mini-ładowarka czy wyciąg Kto ma trudne warunki może sobie sprawić takiego typu wózek z napędem na 4 łapki lub trzykołowy terenowy z napędem na wszystkie trzy.
http://allegro.pl/te...1473751605.html

#34 Share dabaz

dabaz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 27 luty 2011 - 13:53

Mini-ładowarka czy wyciąg i gdzie ty wjedziesz z tym masztem. Weź się zorzyk zastanów co piszesz. Do twojej wiadomości to z rozmowy wynika właśnie że chodzi o inwestycję 80 tys. Przeczytaj sobie pierwszy post. I do jasnej ciasnej nie porównuj quada do mini-ładowarki przegubowej, ani nie mieszaj tu o wózkach widłowych bo to inna bajka.

#35 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 27 luty 2011 - 14:49

Mini-ładowarka czy wyciąg To był przykład wózka terenowego, nie zauważyłeś tego. Są tez wózki niskie i dużo mniejsze gabarytowo i wiele sprzętu z oprzyrządowaniem na pograniczu tych kategorii. U znajomego w oborze wolnostanowiskowej, to Fastrakiem można zawijać. Każdy musi dopasować sobie do warunków jakie są i ważne by pokazać różne możliwości sprzętowe, a zdecyduje sam znając zasobność swojego portfela.

Edytowany przez zorzyk2, 27 luty 2011 - 14:57.

#36 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3176 postów

Napisany 27 luty 2011 - 16:55

Mini-ładowarka czy wyciąg Ja osobiscie też wolałbym miniładowarkę, bo znacznie ułatwiłoby to wszytskie prace. Jeśli chodzi Ci o PROW to czytałem na stronie ARiMR, że maszyna może być używana, ale niestarsza niż 5 lat i musi być sprawna technicznie. Można więc rozejrzeć się za używaną, tylko poszukać kogos kto wystawi fakturę VAT.

#37 Share beret1990

beret1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 27 luty 2011 - 23:10

Mini-ładowarka czy wyciąg zorzyk2 -ale widzisz dokładnie nie czytasz a się wymądrzasz, bo kolega napisał że wyciąg miałby za 40 a ładowarkę za 80tyś więc za 80 to już kupi porządny sprzęt który sobie w śniegu i błocie poradzi, a po drugie zdziwiłbyś się ile te mini ładowarki potrafią...ja sam czasami siebie zadziwiam gdzie wjeżdżam;]
OCHOTNICZA STAŻ POŻARNA MIELESZYN KRS 0000079471
Mnichowo 62-200 Gniezno NIP: 784-21-28-827 REGON: 634278428 Z DOPISKIEM OSP MIELESZYN(tylko wtedy Twoja pomoc trafi do OSP Mieleszyn)PODARUJ SWÓJ 1% PODATKU Pomóż nam ratować ludzkie życie.
BS 0/G 96 9065 0006 0000 0000 6725 0001

#38 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1344 postów

Napisany 28 luty 2011 - 09:16

Mini-ładowarka czy wyciąg Od kiedy pojawiła się ładowarka u mnie to nawet po drzewo na ognisko nikomu się nie chce chodzić z wózkiem. Mini-ładowarka to naprawdę bardzo sprawne zwierzątko :D .

#39 Share brunet1

brunet1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 28 luty 2011 - 10:21

Zgadzam się co do wyciągu bo mam taki na linach która ciągnie wózek zgarniający. A jeśli miałby być nowy wyciąg to taki: http://allegro.pl/sz...1476153523.html

ja właśnie z braciakiem mamy taki montować jak tylko trochę mrozy ustąpią . Wcale nie jest to filozofia. Podpatrzyliśmy u gościa jak firma robi to koszt z 1 m bieżącego to 300 zł. A samemu też da się zrobić nie za taką kasę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

KPK Kumurun Team

Napisany 28 luty 2011 - 15:10

Mini-ładowarka czy wyciąg ja na Twoim miejscu postawił bym na ładowarkę choćby dlatego jak kolega wyżej pisał że można załadować wiele innych ładunków niż tylko obornik oraz jesteś niezależny od energi elektrycznej
Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Dodaj odpowiedź