Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy??

110 odpowiedzi na ten temat

#101 Share brawo

brawo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 24 luty 2013 - 21:57

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? mam pytanko, jeśli zamuwie w nowej R-ce większy akumlator , czy powinienem zamuwić także mocniejszy alternator. Dodam że jestem na etapie tarowania ceny 5090R, nieukrywam że każdy grosz się liczy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Dzisiaj, 07:06
  •  

#102 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 24 luty 2013 - 22:08

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Lepiej zamów sobie mocniejszy alternator zamiast akumulatora, aku zawsze sobie możesz przełożyć, gdzie z alternatorem nie będzie to takie tanie i proste.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#103 Share brawo

brawo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 24 luty 2013 - 22:25

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? ciekawe czy jest wybór, i właściwie jaki pwinien być ten mocniejszy, szczerze niezabardzo jestem w tym biegły. Pomużcie, może jakieś przykłady oznaczenia

#104 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 24 luty 2013 - 22:57

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Gdzieś widziałem, że chyba jest mozliwość zamówienia większego akumulatora. Jednak wraz z akumulatorem założą oczywiście mocniejszy alternator. Napewno nie możliwe bedą jakieś kombinacje typu mocniejszy altek słaby aku. Ciagnik jest na gwarancji i wszystko ma stanowić komplet a nie jakiś szczep. Co do palenia to gadałem z kumplem, który sprzedaje jd. 5m faktycznie lepiej pali od 5r. Dlatego smieszne są niektórych opisy, że im pali od strzała. Chyba, że u kogos od strzała to kilka obr wału korbowego. Lub przesiadł się z c 360.

#105 Share brawo

brawo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 28 luty 2013 - 10:30

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? dzisiej dzwoniłem do dilera to zaproponował mi grzałkę, Na temat macniejszego aku nie umiał mi odpowiedzieć od razu i mamy się spotkać żeby to omuwić. A poza tematem co sądzicie o hamulcach hydraulicznych zamiast pneumatyki

#106 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 28 luty 2013 - 18:34

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Grzałka dobra rzecz, jakby ci nie zaproponował to byś jej nie miał?? Powinien być jakiś wgląd na litanie co można a co nie można.
Co sądzi my takich hamulcach, a co ty sądzisz?? Masz przyczepy pod hydraulikę, jeśli masz na pneumatykę to hydrauliczne są ci w ogóle nie potrzebne, nawet nie pożyczysz przyczepy, ani nikt nie da ci używać takich hamulców w swojej przyczepie żeby nie mieszać olei, chyba że bez hamulców będziesz jeździł. Pewnie masz przyczepy na powietrze więc bierz pneumatykę jedno i dwu obwodową.
U siebie mam instalację tylko dwuobwodową ale jak podłącze przyczepę jednoobwodową pod żółtą końcówkę to też działa :blink:
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#107 Share konrad1234

konrad1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 18:49

dzisiej dzwoniłem do dilera to zaproponował mi grzałkę, Na temat macniejszego aku nie umiał mi odpowiedzieć od razu i mamy się spotkać żeby to omuwić. A poza tematem co sądzicie o hamulcach hydraulicznych zamiast pneumatyki

jak pomedykujesz to i z zetora wmontujesz sam montowałem do 6610 koszt około 100zł

#108 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 07:09

Co do grzałek lepiej pare zł dołożyć aby zamontowali odrazu w serwisie. Przy ogolnej sumie koszt niewielki a łatwiej napewno będzie palił. Ale to tylko jeśli ktoś musi korzystać z ciągnika zimą. Ja bym bez grzałki się obył. Kiedyś ktoś wrzucał niemiecką liste dodatków do 5r. Był tam chyba aku 140 ah, kosztów nie pamiętam,ale zawsze można dealera zapytać.

#109 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 07:43

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Raczej 154 Ah-jak obecny mi się skończy (ma 8 lat więc jak na obecne standardy to już staruszek :D ) to sobie zafunduję ten większy (ciekawe kto robi te akumulatory do JD ?-znalazłem zamienniki Varty i Boscha).
Ten większy akumulator w specyfikacji łączony jest z alternatorem 115 A ten mniejszy 90 A.

#110 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 10:00

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Jakiej firmy byś nie kupił, żaden nie wytrzyma tyle co montowany fabrycznie. Nawet jeśli ten drugi będzie tego samego producenta.

Edytowany przez hubertuss, 02 marzec 2013 - 10:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share brawo

brawo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 19:00

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? podaje konkretnie, można zamówic mocniejszy alternator 14V / 150A, i akumlator 12V / 154 AH/ 700A , bo tak mam napisane w specyfikacji, Natomiast grzałke można sobie dokupić w późniejszym terminie bo kwota netto już przekroczona