Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy??

110 odpowiedzi na ten temat

#61 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp.

Napisany 04 luty 2012 - 18:14

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? http://www.agrofoto....-do-john-deere/ do emki będzie chyba taka sama grzałka :)
http://kompletacje.i...ake=&kod_s=4045

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Dzisiaj, 11:32
  •  

#62 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 04 luty 2012 - 18:15

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? grzałkę w krociec chłodnicy znjadziesz na allegro na opaski ścisniesz, jeżeli chcesz zamiennik grzałki to taki jak ja mam firma DEFA sprzedaje intercars proszę Cię bardzo identyczna do Mki jak do mojego modelu 6210 http://www.agrofoto....ohn-deere-6210/ grzałka 285 zł chyba + kable 180-190 zł. Na allegro ktoś sprzedaje grzałki ale nie ma jej w aukcji jak napisze do sprzedawcy to ma firma Calix mi powiedział 790 kompletną.

Edytowany przez atomik, 04 luty 2012 - 18:17.

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#63 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 04 luty 2012 - 18:20

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? mój 3512 pali na strzał

#64 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 04 luty 2012 - 18:24

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Pytanie do posiadaczy JD z grzałkami. Tydzień temu jak było -15 to z ciekawości podłączyłem grzałkę i za pół godziny jak przekręciłem kluczyk to na wyświetlaczu nadal była jedna kreska temperatury. Za krótko czekałem czy po tym czasie temperatura powinna być już wyższa? Teraz nie chcę go na pusto grzać bo nie będę go dzisiaj palił
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#65 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 luty 2012 - 18:25

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? A ciekawe jak jest z moim 5720-teoretycznie silnik taki sam jak w serii "M" a na stronie DEFY nie widać...

#66 Share jaro1975

jaro1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 04 luty 2012 - 18:35

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? moja emka pali bez problemu za pierwszym razem ale u mnie(dolnośląskie okolice głogowa) było max -20 w jedną noc

#67 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 04 luty 2012 - 18:42

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? po pierwsze zależy od mocy grzałki ja mam 820 wat w taki mróz grzeje godzinę wtedy silnik ręką dotykając jest cieplutki, temperatura podniesiona przez grzałkę wynosi 50 stopni więcej od temperatury otoczenia. Metal silnika ma bardzo niską temperaturę na mrozie i wolno się całościowo nagrzewa bo trzeba podnieść temperaturę innych podzespołów. grzałka ma za zadanie podgrzać blok i komorę spalania. Dlatego nawet po godzinnym grzaniu nie ruszy się wskazówka temperatury bo płyn w chłodnicy ma niższą temperaturę termostat otwiera się przy 85 stopniach jak odpalisz ciągnik płyn się miesza. 15 minut to za mało na taki mróz lepiej odczekać dłużej i słuchać muzyki dla uszu :)

@jaro grzałka 411290 pasuje do wszystkich silników o oznczeniu w jd 4045 i 6068 także zakres od M i R po serię 10 20 i nawet 30 i 7R pasuje. Ta grzała jest na gwint, do innych marek ciągnika grzałki są wciskane/wbijane dlatego jest dużo lepiej w janku. <_< kliknij sobie na specyfikację grzałki o podanym numerze na stronie defy - plik pdf tam jest do czego pasuje oraz opsi montażu. Porblem jest bo korek w silniku fabryczny jest plastikowy i w 90% przypadków się ukręca a problem pozostaje jak odkręcić korek bez główki na klucz :D

Edytowany przez atomik, 04 luty 2012 - 18:45.

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

#68 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 luty 2012 - 18:55

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? No akurat sprawdzałem i mojego modelu nie ma-nie żebym się martwił (bo chyba jako jeden z nielicznych ?) posiadam garaż na dwa ciągniki w domu więc z odpalaniem nie ma problemu.
Plastikowy korek zapewne można "poprosić" opalarką o kolaborację :D .

#69 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 04 luty 2012 - 19:03

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Może ktoś ma montowaną grzałkę w IHC 1055-prosił bym o informację .

#70 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp.

Napisany 04 luty 2012 - 22:34

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? @jaro http://jdpc.deere.co...ation, Keylines poz 12 nr grzałki , w emkach i erkach jest taka sama więc i ta z firmy DEFA będzie chyba pasować do seri 5020 ?

Edytowany przez johny, 04 luty 2012 - 22:36.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 05 luty 2012 - 10:05

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? A czy jeżeli zamontuję taką grzałkę to po ok pół godzinnym grzaniu podgrzeje się choć trochę ropa w odstojniku i filtrze? No bo jak na te mrozy to się wytrąca parafina i niema opcji żeby odpalił

#72 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 05 luty 2012 - 10:15

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Grzałka nagrzewa płyn chłodniczy, przez co ogrzewa się też blok, ale filtry paliwa i przewody są na zewnątrz, więc nie ma szans żeby grzałka i je podgrzała. Weź suszarkę do włosów czy coś i podmuchaj po filtrach, powinno puścić.

#73 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 05 luty 2012 - 10:50

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? tak jak kris napisał jedno nie ma nic wspólnego z drugim, najelpeij kupić dobrej jakości apliwo bez dodatków BIO np. na orelnie verwa i samemu jeszcze to wzbogacic dodatkiem do diesla choć czyste paliwo -18 paliłem i nic sięm nie wytrąciło

#74 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 06 luty 2012 - 10:18

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? To ja mam jakieś badziewne paliwo przy -20 nawet dolanie 8 litrów benzyny na pełen bak nie pomogło. W odstojniku robi się galareta. Ja zapalam przedłużkę z żarówką i puszcza

#75 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 06 luty 2012 - 10:50

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? akurat nie wiem co to za moda benzyny nie dolewa się do ropy, to metoda z czasów PRL która nie wiem co ma dawać. Wystarczy dać 20 groszy więcej za verwę lub v-power z shella i do tego dodatek do paliwa i to wszytsko, no chyba że ma się podgrzewanie ON w baku wtedy to zimą na samym BIO można ładować. Paliwo dobrej jakości ze stacji teraz zimowe bez dodatków 15-20 stopni poniżej 0 daje radę, letnie paliwo przy -7 już wytraca się parafina i o odpalaniu można zapomnieć

#76 Share JOHN1205

JOHN1205

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 06 luty 2012 - 16:24

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Mój 5100M w ogóle nie pali. Kręcić kręci ale załapać nie może bo w nim ani świec ani grzałki ani podgrzewacza paliwa na filtrze nie ma. Myślicie że zdecydować się na tą grzałkę?

#77 Share farma

farma

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 06 luty 2012 - 17:31

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Nie chce mi się wierzyć że nie masz świecy może masz spalony bezpiecznik przeczytaj 62 strone Nowa seria ciągników John Deere 5M - Agrofoto.pl Forum Rolnicze i Galeria Rolnicza - Strona 65

#78 Share mllodyyy

mllodyyy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 06 luty 2012 - 20:48

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Z tym paliwem z Orlenu to może być różnie ja do swojej M-ki wlałem z dystrybutora 60l verwy i po 2 dniach dalej w odstojniku była trochę galareta ale nie miał większych problemów z odpaleniem (dodam że w baku był tylko ok 15 l zwykłego ON + do tego 60 l verwy) :blink:

#79 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 06 luty 2012 - 23:27

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? ja nie napisałem że paliwo typu verwa rozwiązuje problem napisałem że nie zawiera dodatków BIO co jest plusem, zimowe paliwo według norm POWINNO wytrzymywać do -20 po tym nikogo nie obchodzi co się będzie działo. Najpewniej jest użyć depresatora koszt na 1000 l ON 25-50 złotych tylko takie paliwo przygotowane powinno być w układzie przez duzym mrozem ewentualnie podczas mrozów kiedy w układzie jest paliwo nie dobrane powinno sie odpalić maszyne tak aby paliwo z depresatorem poszło w układ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 07 luty 2012 - 15:14

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? heh grzałka dobra sprawa :P
a nie uważacie że w waszych R nie jest za mały akumulator ?? odpala zawsze ale wolno kręci jak zimny, a mojej R to dopiero pierwsze zima :/
bo będzie jak w mojej forterze, 6 rok leci i TRZECI akumulator. bo tamte padły momentalnie i to z wiosny zawsze.