bocian13

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy??

Polecane posty

Wacek21    35

Zgrywasz sie czy naprawde jestes taki niedorozwiniety ?

 

Twoje pytania miazdza !


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Tego nowego JD którego chcesz kupić już tak nie odpalisz na pycha :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Polak potrafi :D -przypomniało mi się jak przed laty miałem Renówkę 21 w automacie (było to w Niemczech).Jakoś tam raz rozrusznik się zawiesił czy coś no i nie mogłem odpalić, obok paru gości pracowało przy śmieciarce więc niewiele myśląc poprosiłem ich aby popchali auto ( a ślisko było)-goście spoko chyba ze sto metrów pchali autko co chwila potykając się, padając no i klnąc :) .Jakoś tak po parudziesięciu metrach skonstatowałem że przeciez to automat-grzecznie podziękowałem za pomoc no i oczywiście słowem nie wspomniałem jakie to auto ma skrzynię :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

ja rozumiem wiem ze teraz te nowe ciagniki to nie jak stare ursusy ze postawiło sie na pagórku czy gdzie i jak nie krecił to sprzegło najwyzszy bieg i jazda na doł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Jak cie tak intryguje zapalanie z górki na dół, na "zapych" :lol: to zamiast Johna kup se Ursusa 1014


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

nie interesuje tak pisze. nigdy wiecej ursusa. moj 902 tak mi dałw kosc ze nigdy więcej tego badziewia nawet za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

A nie wiecie gdzie można kupić jakiś zamiennik grzałki układu chłodzenia do emki. Dzwoniłem do serwisu JD i mi powiedzieli za oryginał ok 1000 zł. Niby odpala ale szkoda silnika. Może ktoś słyszał o montowaniu grzałki przepływowej od zmywarki na gumowym przewodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148
Napisano (edytowany)

grzałkę w krociec chłodnicy znjadziesz na allegro na opaski ścisniesz, jeżeli chcesz zamiennik grzałki to taki jak ja mam firma DEFA sprzedaje intercars proszę Cię bardzo identyczna do Mki jak do mojego modelu 6210 http://www.agrofoto....ohn-deere-6210/ grzałka 285 zł chyba + kable 180-190 zł. Na allegro ktoś sprzedaje grzałki ale nie ma jej w aukcji jak napisze do sprzedawcy to ma firma Calix mi powiedział 790 kompletną.

Edytowano przez atomik

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Pytanie do posiadaczy JD z grzałkami. Tydzień temu jak było -15 to z ciekawości podłączyłem grzałkę i za pół godziny jak przekręciłem kluczyk to na wyświetlaczu nadal była jedna kreska temperatury. Za krótko czekałem czy po tym czasie temperatura powinna być już wyższa? Teraz nie chcę go na pusto grzać bo nie będę go dzisiaj palił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A ciekawe jak jest z moim 5720-teoretycznie silnik taki sam jak w serii "M" a na stronie DEFY nie widać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1975    0

moja emka pali bez problemu za pierwszym razem ale u mnie(dolnośląskie okolice głogowa) było max -20 w jedną noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148
Napisano (edytowany)

po pierwsze zależy od mocy grzałki ja mam 820 wat w taki mróz grzeje godzinę wtedy silnik ręką dotykając jest cieplutki, temperatura podniesiona przez grzałkę wynosi 50 stopni więcej od temperatury otoczenia. Metal silnika ma bardzo niską temperaturę na mrozie i wolno się całościowo nagrzewa bo trzeba podnieść temperaturę innych podzespołów. grzałka ma za zadanie podgrzać blok i komorę spalania. Dlatego nawet po godzinnym grzaniu nie ruszy się wskazówka temperatury bo płyn w chłodnicy ma niższą temperaturę termostat otwiera się przy 85 stopniach jak odpalisz ciągnik płyn się miesza. 15 minut to za mało na taki mróz lepiej odczekać dłużej i słuchać muzyki dla uszu :)

 

@jaro grzałka 411290 pasuje do wszystkich silników o oznczeniu w jd 4045 i 6068 także zakres od M i R po serię 10 20 i nawet 30 i 7R pasuje. Ta grzała jest na gwint, do innych marek ciągnika grzałki są wciskane/wbijane dlatego jest dużo lepiej w janku. <_< kliknij sobie na specyfikację grzałki o podanym numerze na stronie defy - plik pdf tam jest do czego pasuje oraz opsi montażu. Porblem jest bo korek w silniku fabryczny jest plastikowy i w 90% przypadków się ukręca a problem pozostaje jak odkręcić korek bez główki na klucz :D

Edytowano przez atomik

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No akurat sprawdzałem i mojego modelu nie ma-nie żebym się martwił (bo chyba jako jeden z nielicznych ?) posiadam garaż na dwa ciągniki w domu więc z odpalaniem nie ma problemu.

Plastikowy korek zapewne można "poprosić" opalarką o kolaborację :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

A czy jeżeli zamontuję taką grzałkę to po ok pół godzinnym grzaniu podgrzeje się choć trochę ropa w odstojniku i filtrze? No bo jak na te mrozy to się wytrąca parafina i niema opcji żeby odpalił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Grzałka nagrzewa płyn chłodniczy, przez co ogrzewa się też blok, ale filtry paliwa i przewody są na zewnątrz, więc nie ma szans żeby grzałka i je podgrzała. Weź suszarkę do włosów czy coś i podmuchaj po filtrach, powinno puścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

tak jak kris napisał jedno nie ma nic wspólnego z drugim, najelpeij kupić dobrej jakości apliwo bez dodatków BIO np. na orelnie verwa i samemu jeszcze to wzbogacic dodatkiem do diesla choć czyste paliwo -18 paliłem i nic sięm nie wytrąciło


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

To ja mam jakieś badziewne paliwo przy -20 nawet dolanie 8 litrów benzyny na pełen bak nie pomogło. W odstojniku robi się galareta. Ja zapalam przedłużkę z żarówką i puszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

akurat nie wiem co to za moda benzyny nie dolewa się do ropy, to metoda z czasów PRL która nie wiem co ma dawać. Wystarczy dać 20 groszy więcej za verwę lub v-power z shella i do tego dodatek do paliwa i to wszytsko, no chyba że ma się podgrzewanie ON w baku wtedy to zimą na samym BIO można ładować. Paliwo dobrej jakości ze stacji teraz zimowe bez dodatków 15-20 stopni poniżej 0 daje radę, letnie paliwo przy -7 już wytraca się parafina i o odpalaniu można zapomnieć


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JOHN1205    0

Mój 5100M w ogóle nie pali. Kręcić kręci ale załapać nie może bo w nim ani świec ani grzałki ani podgrzewacza paliwa na filtrze nie ma. Myślicie że zdecydować się na tą grzałkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj