Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy??

110 odpowiedzi na ten temat

#21 Share przemekrobak

przemekrobak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 25 luty 2011 - 12:59

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Nawet nie wiem, jd ma dopiero 65h więc nawet nie było jeszcze pierwszego przeglądu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Dzisiaj, 05:12
  •  

#22 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 luty 2011 - 12:53

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Na akumulatorze w JD5080R jest napisane 110Ah, 850A (EN), 830A (SAE)
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#23 Share arko2255

arko2255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 26 luty 2011 - 16:15

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? A ja mam chinski traktor i chinski akumulator i z odpalaniem nie mam problemu.

#24 Share BartekDolnyslask

BartekDolnyslask

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 27 luty 2011 - 12:26

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? moj 6630 jest w wersji na norweski rynek i nie mam problemu z zapalaniem, mam grzałkę jakąs na bloku i nawet przy -25 pali odrazu. 7820 z 2005roku pali po podgrzaniu 7839 także

#25 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 luty 2011 - 12:33

A ja mam chinski traktor i chinski akumulator i z odpalaniem nie mam problemu.

Na razie :D -jak znam życie to ma już całe 100 mth i jeszcze żadnych poważnych awarii :D .

#26 Share bocian13

bocian13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:technika historia

Napisany 27 luty 2011 - 13:39

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? troche mrozy zelżaly i odpala...żebym miał taką świadomość ze mogę wziąć większy akumulator to bym wziął, handlowiec powinien to doradzić przy zmawianiu ciągnika wie w jakich warunkach klimatycznych będzie pracował i co powinien mieć taki ciągnik

#27 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6749 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 27 luty 2011 - 13:46

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? To oni we wszystkich JD wkładają za małe akumulatory?

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#28 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 27 luty 2011 - 17:36

Na razie :D -jak znam życie to ma już całe 100 mth i jeszcze żadnych poważnych awarii :D .

Jaro, spokojnie - jak życie pokazuje JD nie są, aż tak niezawodne... ;)

#29 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 luty 2011 - 18:19

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Gdzieżby im tam panie do niezawodności ciągników z Sokółki :D -@zbychu ja tam zawsze podkreślam że 7211 to jest niezawodny-a JD to się zobaczy...

#30 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 27 luty 2011 - 18:53

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Jaro - nigdy nie śmiałbym porównać wyrobu z Sokółki do JD <_< ale wybacz, jeśli chodzi o palenie (o tym temat) to widzę, że ten wyśmiewany wyrób wcale nie jest taki zły, bo nawet w te największe mrozy pali od pierwszego strzała... ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 luty 2011 - 19:17

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Tylko że ten "pierwszy strzał" to nie jest chyba "coup de grace" :D .
PS.U mnie odpala spoko-kiedyś już pisałem że odpalił przy -29 (faktem jest że nie na podwórku-ale w nieogrzewanym garażu )

#32 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 27 luty 2011 - 19:32

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Jaki jest taki jest, ale działa tak jak należy - widzę, że nie jeden chciałby, aby jego "sprzęt" tak palił... ;) Wiem, że ciężko to przyjąć do wiadomości... :D

#33 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 luty 2011 - 19:42

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Że tak powiem-niech mu ziemia lekką będzie :D -ja tam żadnych problemów czy to z zapalaniem czy z czymkolwiek nie mam-powiem więcej-nie miałem (a tu niech już każdy z posiadaczy Farmera zrobi sobie szybciutki rachunek sumienia...:D )

#34 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 27 luty 2011 - 19:52

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Jak zwykle sprytnie zmieniasz temat - po pierwsze mowa jest o paleniu ciągników JD - po drugie nikt Twojemu sprzętowi nic nie zarzucił - po trzecie nikt nie napisał, że Farmery są lepsze od JD i zapewne długo nie napisze. Natomiast z opisu kolegów powyżej można jasno wywnioskować, że mają problemy z paleniem w zimie i widzę, że ciężko jest Ci przyjąć do wiadomości, że one z paleniem mogą mieć większe problemy niż Farmer lub jakiś inny Chiński sprzęt (@arko2255) i od razu atakujesz ogólną awaryjność Farmerów - gdy temat jest o paleniu. Jakby na to nie patrzeć sporo wyższa cena sprzętu moim zdaniem do czegoś zobowiązuje... ;)

#35 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 luty 2011 - 20:01

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Ani mi się śniło zmieniać temat-nie czuję się też odpowiedzialny za większość JD na tym globie (wali mnie to)-tak sobie a muzom pisałem :D -z drugiej strony widzę że kłopoty z tym paleniem wynikają jedynie z zastosowania zbyt słabego akumulatora .

#36 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 27 luty 2011 - 20:03

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Ale są... ;) Pozdr :)

#37 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 luty 2011 - 20:13

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Żeby daleko nie szukać :D niektóre ciągniki też tak mają

#38 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 27 luty 2011 - 20:50

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Więc idąc Twoim tokiem myślenia - nie czuję się też odpowiedzialny za większość Farmerów na tym globie :D i nie zmienia to nadal faktu, że JD nie są jednak takie doskonałe bo :D i są Farmery, które lepiej palą niż co niektóre JD :D

#39 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6749 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 27 luty 2011 - 20:57

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? "Idąc twoim tokiem myślenia" to i na pewno są i Belarusy które lepiej palą niż co niektóre Farmery ;)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 27 luty 2011 - 21:25

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Nie mówię, że nie bo na pewno się takie znajdą tym bardziej, że mają te same silniki MMZ D243 :D