Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy??

110 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bocian13

bocian13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:technika historia

Napisany 24 luty 2011 - 10:05

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? jak wam pala wasze r-ki?? mój nie pali akumulator za słaby niby wszystkie cele trzymaja ale niema siły zakręcić szybciej silnikiem, zgłaszałem do serwisu okazalo sie ze nie tylko ja mam taki problem,podobno jakies za male akumulatory wstawili serwis mial interweniowac wyżej... ale czuje ze poczekaja do roztopów problem zniknie i odwrócą kota ogonem..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Dzisiaj, 22:34
  •  

#2 Share mbpiotr

mbpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 24 luty 2011 - 11:17

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Właśnie się tego obawiałem w zimę ,dlatego od razu zamówiłem mocniejszy akumulator i alternator.

#3 Share przemekrobak

przemekrobak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 24 luty 2011 - 15:52

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Posiadam 5090R i wczoraj jak i dzisiaj przestał mi w ogóle kręcić... Wcześniej gdy mrozy były większe (grudzień - styczeń)palił bez problemu nawet przy -30 po podwójnym podgrzaniu.
Odpalam go co drugi dzień i do tej pory nie było żadnego problemu do wczoraj, jutro zgłaszam do serwisu.

Edytowany przez przemekrobak, 24 luty 2011 - 15:52.

#4 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 24 luty 2011 - 16:08

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Jak zamawiacie ciągniki to bierzcie sobie opcjonalną grzałkę, bardo pomocna sprawa.
Ja nie mam problemu z odpalaniem. Na zimę zakładam akumulator od kombajnu, pali na dotyk, jednakże nie kupie już nowego ciągnika bez grzałki bloku, znajomi mają i chwalą.

#5 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 24 luty 2011 - 16:08

Właśnie się tego obawiałem w zimę ,dlatego od razu zamówiłem mocniejszy akumulator i alternator.

Jaki masz akumulator?
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#6 Share mbpiotr

mbpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 24 luty 2011 - 16:47

Jaki masz akumulator?

W JD 5080M Comfort mam akumulator 12V ,154Ah ,700A o ile pamiętam to w standardzie jest 12V ,110Ah ,500A.

#7 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 24 luty 2011 - 17:17

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? A mowia ze mtzty ciezko palą a widze ze wrecz przeciwenie bo moj jak narazie tej zimy ani razu nie grzany i zapala, no tak ale john deere to ma prawo nie zapalic bo to john deere, to cos nie tak skoro nowe ciagniki wam nie chca zapalac powinno byc tak wszystko zegrane ze powinien palic na dotyk nawet przy minus 20 i wiecej nie ma w mkach np swiec zarowych, u mnie silnik perkinsa pali do -20 bez problemu od kopa bez swiec. nawet ostatnio c-360 mi ladnie zapaliła przy ponad -10 bez lania wody.

#8 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 24 luty 2011 - 17:21

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? a czy kolega widział, jakie akumulatory wkładają teraz do cięgników? Ja w moim samochodzie mam większy niż w MF :) Ale mam w nim grzałkę i żaden mróz nie straszny ;)

#9 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 24 luty 2011 - 17:26

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? widzial widzial ja w landinim tez mam malutki akumulator, ale problemow z zapaleniem nie bylo nigdy jak narazie przez 4 lata i bez grzania, troche to dziwne bo tu jest mowa o nowych jd i nie chca zapalac w mrozy a co bedzie jak beda mialy po 7-8 tys mtz to chyba trafi je ciagac kilometrami po polu, nowy silnik to powinien mniec rozruch od kopa raz przekreci i chodzi

#10 Share mbpiotr

mbpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 24 luty 2011 - 17:31

a czy kolega widział, jakie akumulatory wkładają teraz do cięgników? Ja w moim samochodzie mam większy niż w MF :) Ale mam w nim grzałkę i żaden mróz nie straszny ;)

b0gdan dobrze pamiętałem ,że w standardzie do R i M wkładają teraz 12V ,110Ah ,500A a Ty jaki masz w MF.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 24 luty 2011 - 17:45

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Jak to przeczytałem to włos mi się zjeżył i kopnąłem się do garażu-u mnie jest 12V 110 Ah i 850 A !-JD zaczyna oszczędzać ?:D

#12 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 24 luty 2011 - 17:53

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? ja sprawdzę i powiem ale dopiero za godzinę :)

#13 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 24 luty 2011 - 18:18

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? U mnie w JD 5080R jest 12V 110Ah i 850A, przynajmniej tak jest napisane.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#14 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 24 luty 2011 - 18:27

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? 850A w/g jakiej normy??? bo na akumulatorze w moim MF moc rozruchowa podana jest w trzech normach.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#15 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 24 luty 2011 - 18:31

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Jutro sprawdzę i napisze, ale chyba według EN (850 EN = 500 DIN).
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#16 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 24 luty 2011 - 20:27

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? u mnie jest 105Ah i 780A ale akumulator to jakieś coś z fabryki topla :D

#17 Share kapsel1m

kapsel1m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 24 luty 2011 - 21:18

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Ja mam landiniego i mam ten sam problem.

#18 Share Firek

Firek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet,

Napisany 24 luty 2011 - 22:05

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Bardzo duże znaczenie ma paliwo na takie mrozy, jak będzie letnie i do tego ze stacji na której jest tanie to ciągnik już przy - 10 może nie odpalic, jak wlejecie zimówki z Orlenu to prędzej odpali przy - 25 niż na tanim badziewiu. Do tego ciągniki z CommonRailem są bardzo wrażliwe na jakosc paliwa jak nalałem kiepskiego to mi 2 razy więcej spalił niż przy tym z Orlenu.

#19 Share przemekrobak

przemekrobak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 25 luty 2011 - 09:08

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Tylko wiesz, żeby ciągnik mógł "skosztować" tego paliwa to musi zakręcić rozrusznikiem a u mnie w jd zakręci 2 razy i staje...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 25 luty 2011 - 09:13

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? a jaki olej masz zalany w JD, bo ja mam 10W-40... zawsze troszkę bardziej zimowy jest :)