Skocz do zawartości

Zdjęcie

dociążenie przodu wodą w kołach

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tobiel

tobiel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 23 luty 2011 - 22:05

dociążenie przodu wodą w kołach Witam,
mam Lambo 950 premium i chce dociążyć przód ponieważ byłoby wygogniej jezdzić z obciążeniem bo przejazd kilka km z agregatem siewnym albo pługiem 4 obrotowym trochę trwa i nie mogę szybko jechać bo podrzucać zaczyna. Obciążniki mam 8*25kg od ursusa a chcę wlać wodę w przednie koła. I tu moje pytanie: Jak najwygodniej wlać wodę w koła żeby było w nich jej tyle samo oraz czy przez powietrzne zaworki woda nie wyleci. Czekam na podpowiedź:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
dociążenie przodu wodą w kołach Dzisiaj, 16:40
  •  

#2 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 23 luty 2011 - 22:24

dociążenie przodu wodą w kołach Ja jeszcze nigdy nie napełniałem opon płynem ale myslałem kiedyś o tym i sporo czytałem na ten temat. Najlepiej zalać opony jakimś płynem który nie zamarznie w zimie i nie zdeformuje Ci opony. Niektórzy zalewają płynem do chłodnicy ale to będzie sporo kosztowało. Ja osobiście myslałem o roztworze wody ze solą i chyba to nie jest głupie rozwiązanie i napewno najtańsze. Kup sól w workach wymieszaj dokładnie z wodą wlej w opryskiwacz, ściągnij jeden wąż, zrób redukcje poprzez rórke i cięńszy wąż, następnie skręć obejmą żeby było wszystko szczelne i tak żeby ten cieńszy wąż pasował na wentel. Następnie podnieś ciągnik, ustaw opone w takiej pozycji aby wentel był na górze i poprzez pompe opryskiwacza wlej roztwór do wysokości wentla, a póżniej napąpój powietrza do porządanego ciśnienia. Dodam, że musisz kilka razy zdejmować wąż w czasie napełniania dędtki roztworem, aby mogło zejść powietrze.
Może troche zamotałem ale chyba wiesz o co chodzi :D

#3 Share tobiel

tobiel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 23 luty 2011 - 22:31

dociążenie przodu wodą w kołach No spoko rozumiem:) też myślałem o solance żeby w zimę nie zamarzło tylko chodzi o technikę jak wlać w te koło;)a co z wentylem?? dzięki za podpowiedź

#4 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 23 luty 2011 - 22:34

dociążenie przodu wodą w kołach Z tego co czytałem to wentyle zostają te same które masz obecnie. Woda napewno nie wycieknie :D

#5 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 23 luty 2011 - 22:35

dociążenie przodu wodą w kołach Tutaj masz co nieco w temacie http://www.agrofoto....zanie-ciagnika/
W instrukcjach ciągników piszą że nie wolno tej metody stosować w kołach przedniej osi i kołach bliźniaczych.

W temacie z linka podałem parametry mieszanki niezamarzającej.

Edytowany przez roltech, 23 luty 2011 - 22:38.

#6 Share wojoch7340

wojoch7340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 23 luty 2011 - 22:35

dociążenie przodu wodą w kołach woda z solą nie uszkodzi to wętla lub dętki ?ja czytałem to tżeba robić jakiś roztwór i jest do tego specjalny zawór niewolno chyba nalewać na max
a czemu nie wolo w przedniej osi

Edytowany przez wojoch7340, 23 luty 2011 - 22:37.

#7 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 23 luty 2011 - 22:40

dociążenie przodu wodą w kołach Prawdopodobnie przy większej prędkości ciecz zacznie się obracać razem z oponą co spowoduje silne bicie kół.

#8 Share pronarek82

pronarek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 23 luty 2011 - 22:49

dociążenie przodu wodą w kołach Ja też nie lałem nigdy płynu do kół ,ale słyszałem że to jest bardzo dobry pomysł. Myślę, że najlepszym sposobem jest nalanie solanki myjka ciśnieniowa z dozownikiem. Powodzenia.

#9 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 23 luty 2011 - 23:44

dociążenie przodu wodą w kołach można kupić specjalne zaworki do nalewania kół wodą,gdzie wodę nalewamy i powietrze uchodzi,stosuje się je tylko do napełnienia potem oryginalne,można za ich pomocą również wodę spuścić(mają taką rurkę sięgającą do opony w środku).

prędkości nie za duże bo siła odśrodkowa powoduję nie przelewanie się płynu,czyli transport odpada.ciągnik tylko w pole.

na zimę nalewamy chlorkiem chyba wapnia.

może lepiej dodatkowe obciąż Mój odnośnik

#10 Share tobiel

tobiel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 24 luty 2011 - 14:16

dociążenie przodu wodą w kołach Hmm wiadomo że można dokupić obciążniki. Chodzi mi o to żeby dociążyć traktor prawie za darmo;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 24 luty 2011 - 15:11

dociążenie przodu wodą w kołach Pogadaj z kolegą @krolikNH, on ma albo miał zalane dętki płynem. powie Ci co i jak ;)
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

#12 Share habra

habra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 14:10

dociążenie przodu wodą w kołach Ja jak w grudniu kupiłem ciagnik deutz fahr 4.51 to miał z przodu i z tyłu pełne detki płynu od chłodnic az przyszedł mruz zaczełem wozic gnuj na kupe na pole zapaliłem ciagnik a tu zamarzło mi cos w kołach nie wiedziałęm o co chodzi wiec odkreciłem wentyl a tam jak nie pizdneła ta woda mi w gebe to wentyla juz nie znalazłem a tam był zalany płyn od chłodnic ale tez zamarzł tak go zucało jak h*j nie dało sie jechac ale mozesz zalac płynem ale tylko nim pracowac w polu a nie w transporcie na asfalcie.

#13 Share GloryMU

GloryMU

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 10 lipiec 2015 - 21:18

Tak czytam wasze wypowiedzi i nie mogę się nadziwić..:) oczywiście że można lać i w przednią i w tylną oś mam tak zalaną Valtrę n 143 i jakoś przy 45km/h na asfalcie nie urywa mi ani nadgarstków ani kabiny od ramy:) najlepiej zalewać roztworem soli no i najtaniej:) można lać w bezdętki ale jak ktoś chce spać spokojniej to może włożyć dętki choć uważam że to bezedura bo jeśli sól zjada oponę to i tak na niej byśmy nie pojeździli:)

#14 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 10 lipiec 2015 - 22:15

W poniedziałek będę zalewał przednie koła.

#15 Share Adameo

Adameo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 08 październik 2015 - 06:41

A jak wylać tą wode potem  z koła

#16 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7619 postów

Napisany 08 październik 2015 - 06:47

Adapterem do napełniania/wylewania.

https://www.google.p...kIKC7JY9kKIV8M:

KPK Kumurun Team

#17 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 08 październik 2015 - 18:36

Stajesz tak żeby wentyl był na dole  w  kole i odkręcasz. Jak skończy wyciekać woda dopompujesz trochę powietrza i z powrotem  czekasz aż [przestanie wyciekać, Ja na koło 480 R30 z 4 razy tak robiłem, zostało z  30 litrów z  300.

#18 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7619 postów

Napisany 11 październik 2015 - 13:39

No właśnie. Bez wężyka w wentlu sięgającego do dna dętki nie da się wylać wszystkiego.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share EKO-ENERGIA

EKO-ENERGIA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 11 październik 2015 - 17:16

a właśnie od wczoraj zastanawiam się czy nie dociążyć mojego DF K 610, instrukcja pisze i zezwala na to.

A jak zimą się to sprawuje, roztwór z solą załatwia sprawę????

Dodaj odpowiedź