Zaloguj się, aby obserwować  
pawel85

Byczek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel85    0

Mam problem z byczkiem ma ok 2 tygodnie, I dziwnie się chwieje na nogach.Byczek jest razy hf pije dobrze mleko ale zrobił się jakiś osowiały i chwieje się na nogach , a do tego po piciu ciągle śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel85    0

A może ma gorączkę? A w jakim czasie po ocieleniu podałeś mu siarę do picia?

Kupiłem tego byczka ,ale jak go przywiozłem to skakał jak szalony podałem mu antybiotyk i zobacze co się będzie działo. Pije ładne pomału 2 razy dziennie po 3 litry mlekopanu .ma siano zawsze i pasze dla cieląt ze sano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaki kolor ma wydalanego kału jeśli zbyt jasny to może nie przyswaja mlekopanu bo cielak jest za młody kiedyś miałem podobnie załatwiałem przez tydzień mleko od krowy a potem juz stopniowo z mlekopanem i było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baranek    3

Wzywaj weterynarza i to jak najwcześniej, jak ja tak miałem ze swoim to padł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel85    0

Chłopaki podałem 2 razy antybiotyk i witaminy i widzę że wszystko wraca do normy , u mnie akurat weterynarz który przyjeżdża to nie nie jest wiele bardziej mądry ode mnie można powiedzieć że jest to bardziej sklep z lekami , niż profesjonalny lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel85    0

Wszystko wracało do normy ..... wchodzę dziś rano do stajni byczek leży w kojcu jak rażony piorunem , dałem jeszcze kroplówki, wieczorem zdechł, jutro przyjedzie weterynarz zrobi badania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasseyRap    0

I co stwierdził uczony, jaka była przyczyna padnięcia ?? może miał jakąś chorobę genetyczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel85    0

uczony nie stwierdził że to buł ch*jowy cielak .....

to są jego słowa., ...... jestem ciekawy czy gdzieś mogę zgłosić tego weta kolejny cielak padł a nie wiem na co wyglądami na bvd ale on mówi że to nie to , już wezwałem inną ekipę w poniedziałek będą badać/.Powieccie gdzie można zgłosić weterynarza ?? On nawet nie chciał temperatury zbadać , dał jakieś leki bez żadnego badania . i skasował kupę kasy ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj