Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zablokowany silnik w C-385

41 odpowiedzi na ten temat

#21 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 24 luty 2011 - 23:05

Zablokowany silnik w C-385 tylko skąd ta woda tam może głowica pęknięta albo uszczelka padła? a da się silnik do tyłu montówką ruszyć czteż nie?bo jak zawór by sie urwał to do tyłu powinno sie dać cofnąć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zablokowany silnik w C-385 Dzisiaj, 22:34
  •  

#22 Share Mateusz2

Mateusz2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze,...

Napisany 25 luty 2011 - 08:05

Zablokowany silnik w C-385 Uszczelka pod głowicą w najlepszym stanie nie jest bo mi dmucha w chłodnice no ale pół roku już tak chodził i nic sie nie działo... Obrócić się nie da ani do góry ani na dół

#23 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 25 luty 2011 - 10:03

Zablokowany silnik w C-385 No to Ci odpowiedziałem w ostatnim moim poście;) Czekaj na wyższe temperatury, dam głowę że potem go obrócisz;)
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#24 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo i troszkę handel.

Napisany 25 luty 2011 - 10:49

Zablokowany silnik w C-385 Moim zdaniem, również woda wyszła na tłok i teraz trzyma. Znajomy miał tak w bizonie. Kosił do 4 nad ranem, zjechał do domu, zgasił i już nie odpalił. Woda weszła na tłok i zablokowała silnik.

#25 Share pacek12

pacek12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 25 luty 2011 - 11:04

Zablokowany silnik w C-385 dodam że my się w to kręcenie łomem bawilismy 2godz i do tego traktowalismy go palnikiem z butli, sąsiedzi mówili właśnie żeby odręcić miskę itp.

#26 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 25 luty 2011 - 11:41

Zablokowany silnik w C-385 Jeśli jest woda(lód) nad tłokiem, to trzeba wykręcić wtryskiwacze i wstawić do ciepłego pomieszczenia. Jak odmarznie zakręci wałem. Póki silnik chodził to wypierało wodę, a po zgaszeniu napełniła cylinder.

#27 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 luty 2011 - 12:14

Uszczelka pod głowicą w najlepszym stanie nie jest bo mi dmucha w chłodnice no ale pół roku już tak chodził i nic sie nie działo... Obrócić się nie da ani do góry ani na dół

No to jest prawdopodobienstwo ze woda zamarzła na tłokach zwłaszcza jezeli troche postał przed spustem wody. Minimalna ilosc zamarznie i tłoków nie ruszysz. Do tej pory nic sie nie działo bo może spuszczałes wode jak silnik pracował czego też sie nie robi, wode należy spuszczac przy niepracującym silniku jak zleci drucikiem sprawdzic drożnosc kraników i ewentualnie na kilka sekund uruchomic. Woda zbyt długo zlatuje i są miejsca np. uszczelka ze może zdążyć się przegrzać.

#28 Share Mateusz2

Mateusz2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 25 luty 2011 - 14:10

Zablokowany silnik w C-385 Aha no to zdejmę głowicę i będę widział, i tak muszę zdjąć żeby uszczelkę zmienić. Troche mnie pocieszyliście :P

#29 Share zenon385

zenon385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 26 luty 2011 - 13:58

Zablokowany silnik w C-385 Nie wiem czy ma to związek z tym jaki problem ma kolega wyżej ale przed tymi mrozami wprowadziłem mojego do garażu(nieocieplonego) bo chciałem zrobić hamulce ale przyszły te duże mrozy a pod wiatą traktor z turem miał problemy z zapalaniem więc postanowiliśmi go wyprpwadzić zaciągając bo będzie łatwiej ciągaliśmy go przez 15 min a koła słabo stawiały opór.Dziś przelałem go gotowaną wodą i znowu wlałem ciepłej i zapalił na rozrusznik czyżby olej był tak gęsty że nie dało rady wtedy?

#30 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 26 luty 2011 - 17:46

Zablokowany silnik w C-385 Ja w c-360 miałem kiedyś tak że głowica była pęknięta i woda leciała na tłok i podczas oracy silnika jak leciała to ją wydmuchnoł a jak na noc zostawiłem i naleciało troche więcej to rano latem nie mugł na ten tłok złapać. Więc u kolegi powyżej może być podobni. Ale ja obstawiam że to popychacze zaworów to zblokowała albo klawiatura bo tak odrazu głowica by puściła wode na tłok nie sądze chyba że podczas jazdy by złapał w głowicy i potem nakapało na tłok.

zenon385: Olej raczej nie ale jaki masz olej w silniku?
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 27 luty 2011 - 11:08

Zablokowany silnik w C-385 ja też myślę że dostała się woda na tuleje i albo zamarzło albo porostu jest dużo wody na tłoku i ciężko obrócić. Ciekaw jestem jak rozbierzesz jaka bezie przyczyna. pozdrawiam

#32 Share zenon385

zenon385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 28 luty 2011 - 19:46

Zablokowany silnik w C-385 Zwykły superol cc silnikowy a jaki lejecie? tzn. ja go rozbierać nie bede narazie bo dorze chodzi a to nie wiem czemu się stało najwyżej wyjdzie w praniu :rolleyes:

#33 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 19:45

Zablokowany silnik w C-385 Superol cc no jest gęstawy ale raczej nie stwarza problemów z zapalaniem po mojemu to odpada. Ja c-385 i c-360 mam zalane olejm superol fallo ( F ) a zetorka turdusem. Ale ten fallo bardzo dobry olej ale na zimę przy gęstawy w te duże mrozy c-360 miała problem z tego powodu przeciwwagi tak trzymały wał jak nigdy.
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

#34 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 03 marzec 2011 - 21:04

Nie lepiej było przelać ciepłą wodą i dopiero zapalać?

Ta ... to by dopiero roboty narobił , na zimny blok chłodnicę zalałby wodą , próbował uruchomic kilkanascie minut i by już tej wody nie spóścił za ch**** ;)

U mnie tez falco zalany ;) a olej potrafi stawiac bardzo duży opór - przykładowo mi 80 bardzo chamuje gdy jest zimny olej w skrzyni , tak samo czuc to wyraznie gdy na biegu jałowym włączy się sprzęgło .

Mateusz , czekaj do wiosny :D odpali jak gdyby nigdy nic , poprostu niedzwiadki tak mają ze zapadają w sen zimowy :D

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#35 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 22:23

Zablokowany silnik w C-385 Wiesz co znaczy przelać silnik ciepłą wodą?
Do chłodnicy lać ciepłą wodę, a na bloku silnika wypuszczać aż zacznie lecieć ciepła.

#36 Share Murphys

Murphys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 09:01

Zablokowany silnik w C-385 zrób kapitalke i po problemie :)

#37 Share zenon385

zenon385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 19:34

Zablokowany silnik w C-385 Jak mi to zrobił to go przelałem gotowaną wodą zajeło mi to jakieś 20min. a traktor zapaliłna mrozie jak w lato :D blok i miska olejowa szybko się robi po tym ciepła.

#38 Share pawel2793

pawel2793

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanizacja.

Napisany 18 marzec 2011 - 17:10

Zablokowany silnik w C-385 Miałem c 385A. Zjechałem do domu na obiad. Następnie wsiadłem, chce odpalić a tu nic .....aż klemy zaczęły syczeć xDD. Chcieliśmy zaciągnąć go łańcuchem, to jak włożyłem obojętnie jaki bieg to koła odrazy stanęły w miejscu, a c360 aż dęba stanęła. Łyżka się gięła na kole zębatym. Podczas remontu wyszła przyczyna:
Przewinęła się panewka na wale korbowym.

#39 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 731 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 14 kwiecień 2011 - 22:06

Witam, otóż mam taki problem z 80ką, jeździłem nią jakiś tydzień temu wszystko było ok, po robocie spuściłem wodę na rozgrzanym silniku ( wiem że powinno sie spuszczać na odpalonym silniku ale zgasiłem i już nie chciał odpalić) niby zleciała normalnie. dzisiaj próbuję ją odpalić na zaciąg- ciagaliśmy ją 20 minut po asfalcie i nic... koła się nie obróciły na 4 szosowej, próbowałem też przekręcić łyżką- wygiąłem łyżkę a nie poszło. Tak więc teraz mam pytanie co mogło się stać? boję sie że to ta tania tuleja z allegro :unsure: .

Ta historia nie ma zakończenia ,napisz Kolego co było przyczyną twoich problemów z 80 -ką .Może to być pouczające dla innych .Pozdrawiam ! :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Mateusz2

Mateusz2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 18:04

Zablokowany silnik w C-385 Uszczelka pod głowicą był rypnięta i woda dostała się do cylindrów-zamarzła i to zablokowało silnik.