Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zablokowany silnik w C-385

41 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Mateusz2

Mateusz2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze,...

Napisany 23 luty 2011 - 18:44

Zablokowany silnik w C-385 Witam, otóż mam taki problem z 80ką, jeździłem nią jakiś tydzień temu wszystko było ok, po robocie spuściłem wodę na rozgrzanym silniku ( wiem że powinno sie spuszczać na odpalonym silniku ale zgasiłem i już nie chciał odpalić) niby zleciała normalnie. dzisiaj próbuję ją odpalić na zaciąg- ciagaliśmy ją 20 minut po asfalcie i nic... koła się nie obróciły na 4 szosowej, próbowałem też przekręcić łyżką- wygiąłem łyżkę a nie poszło. Tak więc teraz mam pytanie co mogło się stać? boję sie że to ta tania tuleja z allegro :unsure: .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zablokowany silnik w C-385 Dzisiaj, 23:49
  •  

#2 Share pacek12

pacek12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 23 luty 2011 - 19:18

Zablokowany silnik w C-385 my mieliśmy tak w deutz fahr d7006 po zimie na linkę go ciągaliśmy przez pół koloni i nic tylko na biegu koła się blokował i odkręciliśmy rozrusznik i łomem obracaliśmy, raz w tą raz w tą i tak przez kilkanaście min przeskoczył o kilkanaście zębów i potem znowu linka i odpalił. sąsiad mówił że to niby wtrysk sie skruszył i na tłoku leży i blokuje lecz się mylił

Edytowany przez pacek12, 23 luty 2011 - 19:20.

#3 Share Mateusz2

Mateusz2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 23 luty 2011 - 19:23

Zablokowany silnik w C-385 Próbowałem tak robić ale na nic to się zdało, myślę go rozgrzać palnikiem i wtedy próbować. A jak nie to pozostanie czekać aż mróz ustąpi

#4 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 23 luty 2011 - 19:29

Zablokowany silnik w C-385 ale nawet jeśli woda zamarzła to nie blokowało by chyba że coś pękło
może zatarłeś silnik ?

#5 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 23 luty 2011 - 19:34

Zablokowany silnik w C-385 odkręć miske olejowa i zobacz, czy nic sie nie urwało

albo wykręć wtryski i wtedy spróbuj obrucic rozrusznikiem
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#6 Share turas20

turas20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 23 luty 2011 - 19:34

Zablokowany silnik w C-385 Albo laski popychaczy Ci się pogięły.Mój znajomy też tak miał ciągnik chodził,ale któregoś dnia też ciągał i nic.wymiana lasek przyniosła efekt że zapalił.:)

#7 Share Mateusz2

Mateusz2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 23 luty 2011 - 19:46

Zablokowany silnik w C-385 Aha dzięki za pomoc ;) poczekam trochę aż cieplej będzie bo na razie to -15 i wtedy zobaczymy co tam się stało, mam nadziej że to tylko drobnostka bo już nie mam cierpliwości do tego ciagnika :( pierwsze co to własnie zobaczę te popychacze

Edytowany przez Mateusz2, 23 luty 2011 - 19:48.

#8 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 23 luty 2011 - 20:53

Zablokowany silnik w C-385 Ciśnienie oleju było jak go odpalałeś? Wg mnie zatarłeś silnik. Bąk zamarzł i nie dał smarowania na wał. U mnie było to samo, ale gdy ostygł szło go obracać.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#9 Share Mateusz2

Mateusz2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 23 luty 2011 - 21:19

Zablokowany silnik w C-385 Na zimnym ma chyba z 5 a na rozgrzanym nie całe 2. :unsure:

#10 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 728 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 23 luty 2011 - 23:47

Zablokowany silnik w C-385 Napisz czy jak chciałeś zapalić na zaciąg to lałeś wodę czy na sucho ? Tak na siłę to nic dobrego, mała próba i trzeba szukać przyczyny, bo coś w końcu się urwie . Jak była mocno zmrożona to mogło ja "ścisnać".Kolega latem jechał bez wody aż silnik stanął (tłoki spuchły),myślę że to może działać w druga stronę .Jak nie masz ogrzewanego pomieszczenia to przy tej temp. nic nie zwojujesz, poczekaj na ocieplenie, może nie będzie tak źle .Jaki olej masz w silniku, wielosezonowy czy może CC ? Pozdrawiam !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Mateusz2

Mateusz2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 24 luty 2011 - 08:13

Zablokowany silnik w C-385 Ciągaliśmy ją na sucho, olej w silniku to superol... Musze czekać aż będzie cieplej bo teraz to ja nic nie zdziałam, tyle mi podaliście przykładów co mogło się stać że teraz to mi pozostało cały silnik rozebrać i oglądać wszystko po kolei :lol: ale dzięki za pomoc :)

Edytowany przez Mateusz2, 24 luty 2011 - 08:29.

#12 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 728 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 24 luty 2011 - 09:41

Zablokowany silnik w C-385 Z tym rozbieraniem silnika to spokojnie . Jeśli masz warunki to wstaw go pod dach, zrób nad nim namiocik i jakąś nagrzewnicę (nie grzej bezpośrednio palnikiem bloku bo może popękać).Jak ciągnik odtaje to spróbuj przekręcić kołem zamachowym .Jak będzie dalej zablokowany to misa w dół i głowica do zdjęcia .Jak coś zdziałasz to napisz jak poszło.Pozdrawiam!

#13 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 24 luty 2011 - 10:09

Zablokowany silnik w C-385 Nie lepiej było przelać ciepłą wodą i dopiero zapalać?

#14 Share Mateusz2

Mateusz2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 24 luty 2011 - 11:38

Zablokowany silnik w C-385 No właśnie nie mam za bardzo gdzie go wstawić, nie będę nic teraz robił poczekam aż ten mróz puści wtedy go gorącą wodą przeleje i będzie widać mniej więcej co mu jest...

#15 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 24 luty 2011 - 19:42

Zablokowany silnik w C-385 Jasny korek jeszcze się nie spotkałem z takim przypadkiem ale uważam że to będą popychacze albo coś może z klawiaturą ale nie wiem nigdy nie słyszałem żeby ciągnikowi ciągnątemu na aswalcie koła śę nie obkręciły, to tam musi coś ładni blokować ale nie wiem co. Ja bym czekał jak mróz zfolguje bo przy -20 nie ma co tego ruszać jak jest ciągnik nie potrzebny.

Edytowany przez milanreal1, 24 luty 2011 - 20:36.
orty

Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

#16 Share szymek

szymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 24 luty 2011 - 20:23

Zablokowany silnik w C-385 miałem taki sam problem z 80tka jeździła cały dzien w polu i na drugi dzien juz nie zapaliła cos blokowało zdjelismy głowice i wyszło na to ze zawor sie urwał i blokował i mysle ze Ty masz podobny problem. pozdrawiam

#17 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 luty 2011 - 20:32

Zablokowany silnik w C-385 Nie ciągaj na zaciąg bo sobie narobisz bajzlu jeżeli nie można obrucic wałem to cos blokuje. Mam pytanie czy w tej 80-tce działa wzmacniacz momentu? bo jak działa to przy nie pracującym silniku ciągałes go na żółwiu.

Edytowany przez MAT912, 24 luty 2011 - 20:54.

#18 Share Mateusz2

Mateusz2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 24 luty 2011 - 20:43

Zablokowany silnik w C-385 Aha dzięki koledzy za podpowiedzi :D jak co to wezmę się za nią od góry i mam nadzieje że dojdę co tam sie stało ;[ . wzmacniacz nie działa

#19 Share ollo82

ollo82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,gry komputerowe,

Napisany 24 luty 2011 - 21:41

Zablokowany silnik w C-385 a moze ci poprostu olej silnikowy zamarzl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 24 luty 2011 - 22:28

Zablokowany silnik w C-385 Jeżeli ciśnienie było jak piszesz to można je wykluczyć. Jedyne co przychodzi mi jeszcze do głowy to zamarznięta woda w cylindrze.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.