Skocz do zawartości

Zdjęcie

URSUS 3512

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bertold13

bertold13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:Maszyny PRL-u pracujace kiedys w pgr-ach i nie tylko:)

Napisany 23 luty 2011 - 15:00

URSUS 3512 Co to jest?:unsure:
Wiem ze to cos z podnoskiem zwiazane, przy kupnie ciagnika dal nam gosc i mowil ze nigdy tego nie uzywal i sam nie wie...:(
Prosze o pomoc :D

Dodany obrazek

Edytowany przez bertold13, 23 luty 2011 - 15:01.

:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
URSUS 3512 Dzisiaj, 04:12
  •  

#2 Share turas20

turas20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 23 luty 2011 - 15:33

URSUS 3512 Są to stabilizatory zabezpieczające narzędzie przed bocznymi wychyleniami w całym zakresie podnoszenia cięgieł dolnych.Te dolne otwory zaczepiasz tam gdzie są dolne bolce od zaczepu,A te górne otwory zakładasz na belke i belke do ramion zapinasz.Pozdrawiam

#3 Share bertold13

bertold13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 23 luty 2011 - 16:40

URSUS 3512 no wlasnie wydawalo mi sie ze to od tego;P dzieki:)

#4 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 23 luty 2011 - 16:46

URSUS 3512 Nie prawda. Do tego co piszesz służą łańcuchy po bokach. To są zastrzały do belki zaczepowej. Jedno stronę zakłada się na belkę wraz z ramieniem podnośnika a drugą stronę mocuje się tam gdzie są dolne zamocowania górnego zaczepu. Po to masz ten jeden bolec. Od zaczepu zostaje jeden wolny polec a drugi blokuje zaczep w pozycji podniesionej. W ten sposób belka jest usztywniona i samoczynnie się nie podniesie ani nie opadnie. Mam takie zastrzały ale nigdy nie były mi potrzebne. Jeśli masz instrukcje obsługi od ciągnika to zajrzyj tam to zobaczysz rysunek jak to jest montowane. Strona 79

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#5 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 23 luty 2011 - 17:41

URSUS 3512 Dokładnie jak Andrzej pisze ;)

#6 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 23 luty 2011 - 18:25

URSUS 3512 to sa takie cięgna kolego dzięki którymi możesz przedłużyć żywotność podnośnika czyli np, gdy zapinasz neptuna na belkę albo jakiś ciężki sprzęt np. rozsiewacz czy opryskiwacz i wtedy nie gniecie ci na siłownik tylko czymaja te cięgna, andrzej miał racje tylko że u góry te ramiona to i zapina się na ten bolec co i łącznik górny czyli cięgno bo i na to jest on troszke dłuższy, a te bolce przy górnym zaczepie to są dwa z tej racji że jest ten zaczep bardzo szerki i jeden przez cały zaczep to miałby z 0,5m i był by kłopotliwy, a tak to są 2 a używa się jeden bo tak jest szybciej ale do przyczep jednoosiowych na górny zaczep lepiej zapinać 2, a i te cięgna nie zapieły by się i tak na te bolce bo i te kąt otworów się nie zgodzi i nie wsadzisz bolców wiem bo w latach świetności mojego 3512 często używałem tych ramion :rolleyes:

#7 Share bertold13

bertold13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 23 luty 2011 - 22:21

URSUS 3512 az milo ze ktos kto sie zna odpowie:)
ktos mi kiedys napisal ze jesli bede miec jakies pytania odnosnie 3512 to zebym pisal i ze wiele osob mi odpowie:)
i widac ktos mial racje:D
dzieki panowie:):)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 24 luty 2011 - 19:01

URSUS 3512

to sa takie cięgna kolego dzięki którymi możesz przedłużyć żywotność podnośnika czyli np, gdy zapinasz neptuna na belkę albo jakiś ciężki sprzęt np. rozsiewacz czy opryskiwacz i wtedy nie gniecie ci na siłownik tylko czymaja te cięgna, andrzej miał racje tylko że u góry te ramiona to i zapina się na ten bolec co i łącznik górny czyli cięgno bo i na to jest on troszke dłuższy, a te bolce przy górnym zaczepie to są dwa z tej racji że jest ten zaczep bardzo szerki i jeden przez cały zaczep to miałby z 0,5m i był by kłopotliwy, a tak to są 2 a używa się jeden bo tak jest szybciej ale do przyczep jednoosiowych na górny zaczep lepiej zapinać 2, a i te cięgna nie zapieły by się i tak na te bolce bo i te kąt otworów się nie zgodzi i nie wsadzisz bolców wiem bo w latach świetności mojego 3512 często używałem tych ramion :rolleyes:

Na jaki łącznik górny?? Zapina się na zaczepy od górnego zaczepu. Czytaj uważnie. Pisałem ze wraz z zastrzałami jest dodatkowy bolec gdyż jeden od zaczepu musi trzymać zaczep w górze.
Piszesz z edo opryskiwacza albo rozsiewacza. Ale wtedy nie dasz rady podnieść wyżej ani opuścić go. Jak dla mnie to tylko utrudnianie sobie życia.

http://images45.foto...f318c5948ca.jpg skan jak to się przypina.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#9 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 24 luty 2011 - 20:32

URSUS 3512 a ja zawsze zapinałem te zastrzały tu gdzie zapina się cięgno, masz racje to troche utrudnia życie ale ja zapinałem do kombajna do buraków bo szkoda mi było podnośnika a i tak jak ustawiłem na jedną wysokość to tak jeździłem cały czas bez żadnej regulacji.

Edytowany przez nasil90, 25 luty 2011 - 18:10.
Cytowanie posta

#10 Share bertold13

bertold13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 24 luty 2011 - 21:40

URSUS 3512 no to teraz juz wiem;p nie bedziemy chyba tego uzywac bo to jednak naprawde utrudnia zycie:/
o panowie powiedzcie mi da rade skads pobrac instr. napraw do 3512?

#11 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 24 luty 2011 - 22:44

URSUS 3512 Poszukaj od MF 255, gdzieś była, a prawie to samo. Jak znajdę to podeślę Ci linka.

Edit: Może to Ci sie przyda: http://peb.pl/instru...obslugi-pl.html

Edytowany przez grzegorz508, 24 luty 2011 - 22:47.

#12 Share bertold13

bertold13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 25 luty 2011 - 07:36

URSUS 3512 dzieki kolego.:D

#13 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 25 luty 2011 - 10:54

URSUS 3512 Zastanawia mnie jedno jak założe zastrzały i np będę korzystał z hydrauliki przy rozsiewaczu i dźwignię ustawie na stały wydatek to później żeby odczepić zastrzały trzeba trafić w to samo miejsce w ustawieniu pozycyjnej żeby zdjąć te zastrzały czy jakoś inaczej to się odczepia?
Bo jeśli tak to to jednak strasznie utrudnia pracę i w dodatku pompę można przeciążyć jak się w inne miejsce na pozycyjnej ustawi.
Tylko spokój może nas uratować....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 25 luty 2011 - 17:52

URSUS 3512 Z tego co wiem, to producent (czyt. MF) przeznaczył te zastrzały do współpracy z belką zaczepową. W instrukcji nic nie ma chyba o mozliwości współpracy z innymi maszynami zawieszanymi.