Bartek3085

Zwykły prostownik vs akumulator żelowy.

Polecane posty

Sadek    1116

A rezystancja wewnętrzna?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jest bez znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Pytam się dlatego bo jak się nie mylę to kiedyś na pytanie czy lepsze 2*6V czy 1*12V, napisałeś że lepsze 2*6V bo rezystancja wewnętrzna jest mniejsza lub większa.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale tam chodziło o akumulatory rozruchowe o dużej pojemności i dużym prądzie rozładowania, a tutaj wnioskuję, że chodzi o akumulatory żelowe do zasilania jakiegoś urządzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A nie bardziej opłacałoby ci się poszukać używanego akumulatora od matiza lub hyundaia i10? Jakby się zmieścił to samochodzik jeździłby długo, bo to jest 40 Ah. Oczywiście nie jest to odpowiednie zastosowanie dla akumulatora rozruchowego, ale nie ma to aż takiego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

No nie wiem bo ograniczone miejsce jest i ryzyko wycieku elektrolitu też jakieś jest a dzieci mają przeróżne pomysły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No chyba, że tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

Rozjechałem dzisiaj ładowarką prostownik Bestera....

Jaki polecacie teraz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Naprawić Bestera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

naprawić? ładowarka waży ponad 6 ton to możesz sobie wyobrazić jak on wygląda teraz :D

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Naprawiałem już przejechane prostowniki. O ile transformator jest w miarę cały to reszta jest do zrobienia. Albo szukaj używanego takiego samego bestera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nawet jak karkas jest połamany to da się zrobić, ale to już idzie w spore koszty, bo przezwojenie transformatora z wymianą karkasu to koszt 200zł. Samemu dla siebie jak najbardziej warto robić, ale zlecić komuś to już niekoniecznie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Kolega dał mi taki jak z linku powyżej (10A) bo nie ładował, zegary, mostek, podstawy bezp. oraz przewody i przełącznik do wymiany (w sumie tylko trafo i obudowa sprawna) po podaniu kosztu naprawy (samych części) kolega stwierdził żeby nie naprawiać.

 

Zaś ten zainwestował "kilka" złotych i jest zadowolony z prostownika : [galleryimg=537669]

 

 


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Camry
      Mam małe pytanko czy taki prostownik z rozruchem będzie dobry np. do rozruchu bizona czy też większego ciągnika . Jeśli macie lepsze propozycje to podsuncie. Wiem tematów było już dość dużo ale jakoś chodzi mi po głowie ten model a nigdzie tu na forum nie bylo o nim wzmianki. Dzięki 
      https://erli.pl/produkt/prostownik-z-rozruchem-class-750-lcd-rozruch-700a,166480992?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwnv-vBhBdEiwABCYQAxkx6XIYDalvfXO3ZVaR2kdU2vq10NvAl9YBT0uqTsAOZf32j7LRChoCQ80QAvD_BwE
       
    • Przez ma123
      Witam planuje zakup prostownika z rozruchem z tego co czytałem to dobrze by było gdyby miał chociaż 500ah podczas rozruchu głównie miał by służyć do odpalania c360 c330 zimą oba posiadają akumulator 120 ah jakie polecacie prostowniki z rozruchem 
    • Przez lysyrolnik
      Witam
       
      No i stalo sie w moim MTZ 82TS padly baterie, i tu nasuwa sie moje pytanie- Jakie polecacie akumulatory?
      dodam ze w moim MTZ-cie sia aku... 2x 6v
    • Przez Fugeo
      Cześć Jaki polecicie mi nowy prostownik 12 V i 6 V do 200 zł do ładowania głównie akumulatorów w ciągnikach. Pojemność największego w claasie to jak się nie mylę ok 160-170 Ah. I czy warto szukać prostownika z funkcją rozruchu?
    • Przez Rolnik4056
      Witam.
      Zmieniam akumlatory w c330 z 2x 6 v na 1 12V.
      I pisze z pytaniem czy akumlator o parametrach 12V 120Ah 1000A wystarczy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj