Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dochody rolników wzrosły o ponad połowę

102 odpowiedzi na ten temat

#81 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 11:40

Dochody rolników wzrosły o ponad połowę to mieszkancy w ogole chca rozmawiac z rolnikami? nie zauwazylem checi stworzenia takiej debaty, z reszta jaki oni by mieli w tym interes.

bimotek byl wczoraj i sie chwalilem w odpowiednim temacie ;) .
http://www.agrofoto....a/page__st__420
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dochody rolników wzrosły o ponad połowę Dzisiaj, 12:18
  •  

#82 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 11:51

Dochody rolników wzrosły o ponad połowę A czy rolnicy próbują to zrobić? Właśnie nikt nie próbuje. Ani mieszkańcy miast ani rolnicy. Nikt nie chce rozpocząć takiej dyskusji. No może oprócz obrzucania się obelgami na wp lub onecie. Miastowi wiedzą swoje a rolnicy swoje.

Ile pali taki Golfik?

#83 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 15:48

Dochody rolników wzrosły o ponad połowę

A jakie mają być komentarze? Mają pisać że, to ciężka i niewdzięczna praca, że mimo dużego przychodu to zyski nie są takie olbrzymie jak się wydaję? Oni tego nie wiedzą więc piszą to co widzą lub sami wiedzą. Rolnicy na protestach zamiast rozmawiać z ludźmi i pokazywać że, na wsi nie jest tak dobrze jak się wydaję to wolą pooglądać ciągniki sąsiadów i pokrzyczeć że, ceny są zbyt niskie.

No własnie są komentarze takie dlatego żer jakiś pieprzony inteligent pod krawatem za biurkiem puści farmazon na neta ot i mamy wtedy narobione <_<
Mój Wladimirec podbija świat

#84 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 16:41

Dochody rolników wzrosły o ponad połowę a po co dawac mu sie prowokowac? madrzy ludzie sie nie daja, glupi odpowiadaja i robi sie szczekanka.

poza tym nie wiem po co sie oburzac, bo ten artykul moze nie w szczegolach (bo te wyliczenia sa bezsensu), ale generalnie prawde mowi.
gdyby takie ceny jak w tym roku sie utrzymaly to po 2 latach nie byloby dlugow w gospodarstwie (przynajmniej moim i rodzicow), a po 5 nowym lamborghini bym smigal.
ale jak poprzednie lata pokazaly, zapewne wszystko moze nie w tym, ale w przyszlym roku pieprznie <_< <_< .

@StasiekS ja nadal nie rozumiem, po co mieszkancy miast maja debatowac z rolnikami i o czym? rolnicy moga rozmawiac z przedstawicielami wladz, przedstawicielami zwiazku plantatorow, cukrowniami, radami i innymi tworami, ale po hugo maja rozmawiac z szewcem, pracownikiem mediamarketu, czy ksiegowa?
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#85 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 17:19

Dochody rolników wzrosły o ponad połowę Żeby zmienić opinię o rolnikach którzy mają wszystko za darmo i nic nie robią. Nie chodzi mi o to żeby każdy w mieście wiedział ile rolnik ma dokładnie przychodu, ile zużywa nawozu, śor itp. Nie chodzi mi o ogólnokrajową debatę w TV i gazetach gdzie przedstawiciele wsi rozmawiają w przedstawicielami miasta a ekonomiści mówią swoje, rozwieszania plakatów itp. Najlepszym sposobem są do tego właśnie protesty.
Powiedz mi brzozak, czy jeśli rolnicy zaapelują do konsumentów aby oni kupowali Polskie produkty i w ten sposób wspierali Polską gospodarkę to myślisz że, rzucą się na półki z Polską żywnością i będą czytać dokładnie etykiety czy te ziemniaki pochodzą z Polski? Bo ja myślę że tak nie będzie.

#86 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 18:03

Dochody rolników wzrosły o ponad połowę A są jeszcze jakieś typowo polskie firmy przetwarzające lub rozprowadzające żywność? Owszem znak firmowy naogół pozostaje .... . Życzę powodzenia w umieszczaniu znaku informującego, że to produkt Polski. Chyba nawet rząd (nieważne z jakiej opcji) nie jest w stanie tego zmienić...

Edytowany przez maniek33, 05 kwiecień 2011 - 18:11.

#87 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 19:20

Dochody rolników wzrosły o ponad połowę nawet jesli kupuja danone, to w wiekszosci jest to z polskiego mleka, tyle ze zysk odplywa za granice.

jednak zbyt na produkty polskie czy niepolskie sie nie zmieni.

jak zreja w mc'donaldzie to napychaja kieszenie amerykanom.

#88 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 19:41

Dochody rolników wzrosły o ponad połowę Po cukier to niektórzy wybierają się do Niemiec, taniej ... . Ostatnio w sklepie zaopatrywałem się w przyprawy. Wybrałem oczywiście Winiary, myślałem, że to Polskie - a tam małymi literkami napisane, że to produkt Nestle :)

#89 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 20:07

Dochody rolników wzrosły o ponad połowę teraz nie możemy propagować produktów wyłącznie polskich-jesteśmy w unii,produktu EU-czyli unijne.

co do dochodów-to bardzo mieszczucha irytuje nowy ciągnik na podwórku rolnika-a ile nowych samochodów stoi na parkingach w mieście.najlepiej rozpoznać rolnika a mieszczuch na parkingu przy kościele-ile latek mają ich samochody.

ciągnik to narzędzie-samochód już najpotrzebniejszym narzędziem nie jest-potrzebny tak samo rolnikowi jak nierolnemu.

po odliczeniu kosztów,to niekiedy mam mniejsze dochody jak mój pracownik-on pracuje 10 godzin i ma już mnie w du..ie,ja pracuje jak go rano jeszcze nie ma i jak go pod wieczór już nie ma(pracownika jakby ranek jest później-ściemniać też mu szybciej się zaczyna),i jeszcze najlepsze jest to że to ja jego wykorzystuje.

większość ludzi myśli że to co skasuję(ty,ja,on,my rolnicy),lub wpłynie na konto to już jest dochód a nie przychód.

#90 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 20:20

Dochody rolników wzrosły o ponad połowę Odnośnie produktów - ok może być kapitał obcy- byleby żywność była z polskich składników, bo to jest w naszym interesie. Ja bardzo lubię polskie piwo :) i wkurza mnie to, że chmiel pochodzi z Niemiec a Polscy plantatorzy nie mają gdzie go sprzedać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 20:26

Dochody rolników wzrosły o ponad połowę no jednak w naszym wspolnym interesie jest, zeby gospodarka byla silniejsza, wiec chyba lepiej jakby rowniez zysk wplywal do nas ;) .

#92 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 20:29

Dochody rolników wzrosły o ponad połowę Pewnie, że lepiej. Jednak jest to raczej niemożliwe. Jest to też cena bycia w UE

#93 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 21:01

Dochody rolników wzrosły o ponad połowę @maniek33-żeby ta żywność na półkach,składała się w większym % z polskich składników-było by już dobrze,a zazwyczaj są typowo polskie kiełbasy z niemieckich świń,co gorsza robione w małych lokalnych masarniach.

dla nas ta cena bycia w unii ciut przyduża,czego nie można powiedzieć o mieszkańcu miasta-on unię to widzi na tablicach przy nowo powstałych lub zmodernizowanych drogach-"wybudowano ze wsparciem środków unii europejskiej".

#94 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 21:44

Dochody rolników wzrosły o ponad połowę No właśnie. Skoro UE nie chce zrównać dopłat, to moim zdaniem powinna zgodzić się na uruchomienie mechanizmów ograniczających dopływ żywności z krajów lepiej dotowanych. Czyż nie byłoby to sprawiedliwe?

#95 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 22:55

Dochody rolników wzrosły o ponad połowę Znakowanie co do miejsca pochodzenia już istnieje. Weźcie jakiś produkt i przeczytajcie z tyłu opakowania skąd on pochodzi. Tylko że jest to bardzo często napisane małym druczkiem i trzeba trochę czasu żeby to znaleźć. Wystarczy jedynie żeby ustawodawca nakazał znakować pochodzenie bardziej czytelnie albo żeby to producenci sami robili.

Nie ważne jakie firmy w Polsce produkują. Ważne żeby robili to zgodnie z prawem, płacili podatki, zatrudniali polskich pracowników i robili swoje towary z polskich produktów.

No właśnie. Skoro UE nie chce zrównać dopłat, to moim zdaniem powinna zgodzić się na uruchomienie mechanizmów ograniczających dopływ żywności z krajów lepiej dotowanych. Czyż nie byłoby to sprawiedliwe?
Najlepiej byłoby w ogóle znieść dopłaty a wtedy to tylko ci bardziej przedsiębiorczy zostaną. Jedynie chciałbym aby UE pilnowała cłami granic Europy przed napływem taniej żywności z Chin czy innych krajów.

#96 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 18:04

Dochody rolników wzrosły o ponad połowę do chin, indii, itd. to bedzie odplywala zywnosc, a nie przyplywala o ile juz tak nie jest.

#97 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 18:57

Dochody rolników wzrosły o ponad połowę @brzozak2-no niby masz rację,ale zobacz ile tej chińskiej żywności już idzie do unii-np.czosnek,truskawka,jabłko,lub sok jabłkowy.

z drugiej strony zobacz jak to na mniejszym podwórku wygląda(w Polsce)jesteśmy wystarczającym,nawet w nadmiarze producentem żywności-a zobacz ile tysięcy ton płynie do nas-nie mówię o produktach nie występujących w naszym klimacie.

czasami już bym chciał euro-bo gdy kurs złotego się zmieni-już jadą z żywnością,której i tak jest u nas już pod dostatkiem.

#98 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 18:59

Dochody rolników wzrosły o ponad połowę Tak, ale Rosja, Kazachstan czy Ukraina może eksportować pszenicę(jeśli się nie będzie żadnych klęsk), Ameryka Płd. wołowinę a Chiny truskawki czy czosnek. Każdy kraj coś tam produkuje w nadmiarze i może to eksportować. Niektóre w większych ilościach a niektóre w mniejszych.

#99 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 19:29

Dochody rolników wzrosły o ponad połowę konsumpcja rosnie w zastraszajacym tempie, a pola nie sa z gumy i sie nie rozciagna, ba jest ich coraz mniej.

w niedalekiej przyszlosci wszedzie wejdzie GMO i tylko biotechnolodzy beda mogli zapewnic dynamiczny wzrost produkcji zywnosci. jesli oni nic nie zrobia, to zarcie zacznie drozej i bedzie go coraz mniej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 19:44

Dochody rolników wzrosły o ponad połowę stasiu-dobrze-ale czemu kosztem rodowitych producentów-producenci tego sławnego czosnku się szybko wykruszają.jakby go było za mało to owszem,ale było go dosyć i czasami w nadmiarze.podobnie jest z innymi produktami.

politykę unii czasami nie rozumieją nawet najwięksi filozofowie-najpierw dotują żeby produkcję obniżyć-potem dotują żeby braki tego samego asortymentu uzupełnić(np. będzie tak z cukrem-unia mniej produkuje po reformie niż go zużywa).