Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dochody rolników wzrosły o ponad połowę

102 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 13 marzec 2011 - 18:49

Dochody rolników wzrosły o ponad połowę Szkoda czasu na te tabelki jak wiadomo że lepiej nie jest, może dochody są większe ale to efekt większej ilości pracy z powodu powiększania gospodarstwa.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dochody rolników wzrosły o ponad połowę Dzisiaj, 18:04
  •  

#22 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 18:55

Dochody rolników wzrosły o ponad połowę Co do 2005 to raczej trudno będzxie tak daleko pamięcią nie sięgam. Ale takie tam kalkulacje sobie robie pisze co i jak itd. Arytkułu nie czytałem ale pomijając nawet wzrost cen zbóż. Wystarczy wziąść pod uwagę, że wysokośc dopłat wzrosła. A jak by nie było co by nie mówić jest to dochód dla rolnika. Pozatym gospodarstwa są coraz większe coraz więcej gosp stosuje nowoczesne uprawy większy jest plon itd. Do tej kalkulacji brane są wszystkie i te duże rentowne te wskaźniki podnoszą. Juz pisałem nie raz znam takich co dobrze sobie radzą i niezłą kase na pszenicy i rzepaku robią od kilku lat. Nawet bioorąc 5 czy 6 lat pod uwagę jeśli przez 4 nic nie wzrośnie a w ostatnich 2 tak to jest wzrost tak czy tak.

#23 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 18:56

Dochody rolników wzrosły o ponad połowę no wiesz bez pracy to nic nie będzie, albo lepiej "nie będzie niczego"

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 19:04

Dochody rolników wzrosły o ponad połowę NBajlepiej niech każdy w tej kwestii zostanie przy swoim. Komu spadły to spadły komu wzrosły to wzrosły i ok. To że ktoś się dziwi, że wzrost dochodów jest powiązany z nakładem pracy no cóż bez komentarza zostawiam. Moje dochody/plony wzrosły między innymi przez zwiększone nakłady np ochrona roślin, lustracja plantacji, zabiegi agrotechniczne, darmowe naworzenie. To wszystko wiąże się z pracą. Oczywiście wszystkie te nakłady były odpowiednio przemyslane i wywarzone do efektów jakie miał dać.

#25 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 19:38

Dochody rolników wzrosły o ponad połowę ja tam wzrostu dochodu nie widzę a wzrost obrotu w gospodarstwie pieniądza to fakt jest.Nie ma się z czego cieszyć że sprzedałem pszenice po 1050 jak nakosiłem jej 30% mniej jak zeszłorocznej którą sprzedałem po 500żł.Po sprzedaży pszenicy po 500zł kupiłem azot po 700zł, npk po 1230, a paliwo po 3.9. Po sprzedaży w tym roku pszenicy po 1050zł kupiłem azot po 1000zł, npk 1800zł a paliwo po 5zł. Podatek za rok zapłacę 100% większy. Ja tu nie widzę wcale zwiększenia dochodu. No chyba że na dopłatach 20zł więcej za hektar.

#26 Share kamilsame1

kamilsame1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 20:04

Dochody rolników wzrosły o ponad połowę Fakt dochody sa wieksze,ale wydadki sa jeszcze wieksze,co z tegoze mleko placi 1-10,1-20zł lub swynie 4,20zł lub przenica 1000zł jak palwio kosztuje 5 zł,saletra kosztuje 140zł,opryski ciagle drozeja!!!!!!!!!Ostatnio pogoda w uprawach tez nie sprzyja ;[
Kiedys w gosporarstwie byla 8 krow i byla na wszystko na aktualne wydatki,na lapówki i kasa byla na wszystko
A dzis trzeba dokladnie pomyslec jak wydac kazda 1zł ;[

#27 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 marzec 2011 - 20:12

Dochody rolników wzrosły o ponad połowę Ja się nie wypowiadam opinio twórczo, gdyż własnego gosp. nie posiadam. Dodany obrazek

Napisze jedynie, aby mówić czy wzrosły dochody czy nie... trzeba by skrupulatnie zapisywać każdą wydaną i otrzymaną złotówkę. Większość z nas nie zapisuje każdego grosza, który przeszedł przez ręce. Mało kto liczy godziny pracy, koszty maszynowe liczy się zaniżone, bo maszyny są swoje. Także najpierw zacznijmy liczyć, a potem orzekajmy. Dodany obrazek

#28 Share gregc330

gregc330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 20:18

Dochody rolników wzrosły o ponad połowę Kolego Hubertus co do składek KRUS i dopłat na nasze emerytury do ZUSu i tak nie przebije KRUS tak więc dlaczego zwalasz winę na rolników za wyższe podatki, lepiej poszukać przyczyn u polityow co garną kase za nic. Zgadzam się z eiekszością że mamy więcej ale pracy żeby starczyło na życie. Wracając do mieszczuchów są i tacy zdolni że myślą że dopłaty mamy co mięsiąc wieć szkoda się rospisywać bo i tak każdy wie swoje.

#29 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 20:23

Dochody rolników wzrosły o ponad połowę Na moje w większości podobnych artykułów chodzi tylko o definicję pojęcia która jest mylnie odbierana przez większość czytelników. Więc czym jest ów dochód:
Przychód, dochód, dochód netto, dochód brutto, zysk, zysk netto zysk brutto, a może nadwyżka bezpośrednia.
Ja bym nie maił nic przeciwko gdyby artykuły były rzetelne, a opisywały dochód czyli zysk czyli te pieniądze co w kieszeni zostają. W innym przypadku jest to świadome wykorzystywanie niewiedzy społeczeństwa, a może bardzie wciskanie ciemnoty.

#30 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 20:29

Dochody rolników wzrosły o ponad połowę Ja tam dokładnie nie pamiętam-ale :
w 2005 r paliwko kosztowało ok.3 zł/l,mleczko 1,1-1,2 zł/ l,sól potasowa niecałe 800 zł/t,saletra 600 zł/t,mocznik 800 zł/t,chwastox 10 zł/l,prądzik o ponad 30 % tańszy-ciągnik tez był tańszy o 40 tys :D .
Dzisiaj ceny chyba każdy zna ?Owszem dopłaty poszły w górę o jakieś 400 zł na hektar ale czy wydatki na ów hektar nie poszły jeszcze wyżej ?No i oprócz hektarów trzeba też żyć-a to jest niestety coraz droższe.Zgodzę się z tym iż wzrost dopłat mógł poprawić bilans w gospodarstwie ale nie oszukujmy się -w dużym gospodarstwie tam gdzie działa efekt skali...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 20:36

Na moje w większości podobnych artykułów chodzi tylko o definicję pojęcia która jest mylnie odbierana przez większość czytelników. Więc czym jest ów dochód:
Przychód, dochód, dochód netto, dochód brutto, zysk, zysk netto zysk brutto, a może nadwyżka bezpośrednia.
Ja bym nie maił nic przeciwko gdyby artykuły były rzetelne, a opisywały dochód czyli zysk czyli te pieniądze co w kieszeni zostają. W innym przypadku jest to świadome wykorzystywanie niewiedzy społeczeństwa, a może bardzie wciskanie ciemnoty.

A spróbuj znależć takiego dziennikarza co mi policzy zysk netto?Jeszcze się taki chyba nie narodził.

#32 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 731 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 13 marzec 2011 - 21:04

Dochody rolników wzrosły o ponad połowę Racja, Koledzy dobrze mówią, wg.GUS dochód rolniczy = wartość sprzedanej produkcji kropka.Jak ten dochód nam opodatkują ,to będzie chyba podatek obrotowy ?

#33 Share marcus

marcus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 21:22

Dochody rolników wzrosły o ponad połowę dochody wzrosły, ale wzrosły też koszty produkcji

#34 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 marzec 2011 - 21:42

Dochody rolników wzrosły o ponad połowę Dochód= przychód- koszty.
Jak wzrosły dochody to oznacza to tyle, że wzrost kosztów był mniejszy, niż wzrost przychodów.

#35 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 01:25

Dochody rolników wzrosły o ponad połowę Że taki temat przeoczyłem. Nie wierzę.
W tym artykule to faktycznie przesadzili albo liczyli według innych standardów. Ale takie są właśnie media.
Co do dochodów to nie mówcie że jest Wam gorzej niż było wcześniej. Bo przed wejściem do UE nie pamiętam tylu nowych maszyn na podwórku, tylu powstających dilerów i rekordowych zysków ze sprzedaży maszyn. Skądś na to pieniądze są więc na pewno się nie pogorszyło.
Ale zgadzam się z jaro. Przed wejściem do UE nie było gorzej z dochodowością niż teraz. Tańsza ziemia, maszyny, środki do produkcji a ceny zbóż czy mleka były podobne do dzisiejszych. Tylko że przed 2004 rokiem mało kto rozwijał swoją "firmę", mało inwestował w wyższe plony, w jakość czy wydajność. Dopiero kasa z UE ożywiła wieś i spowodowała że rolnicy zaczęli między sobą konkurować a co za tym idzie powiększać, polepszać. Wydajność z roku na rok jest coraz lepsza. I czy byśmy weszli czy nie do UE to koszty produkcji i tak by rosły i były na poziomie podobnym jak dzisiaj. Może jedynie maszyny czy ziemia byłyby tańsze bo bez dotacji byłby mniejszy popyt. Ale dzisiaj mamy dopłaty i dotacje więc wychodzi to samo.

Edytowany przez StasiekS, 16 marzec 2011 - 02:14.

#36 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 16 marzec 2011 - 02:34

Dochody rolników wzrosły o ponad połowę Jak wyżej ;) o 2:00 w nocy najlepiej się myśli :D

#37 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 07:02

Co do dochodów to nie mówcie że jest Wam gorzej niż było wcześniej. Bo przed wejściem do UE nie pamiętam tylu nowych maszyn na podwórku, tylu powstających dilerów i rekordowych zysków ze sprzedaży maszyn. Skądś na to pieniądze są więc na pewno się nie pogorszyło.

jak nie jak tak. gdyby nie ta glupia unia to ciagle moglbym z ojcem szanse rozwijac gospodarstwo pod wzgledem wielkosci, a teraz to sie moge w pompke conajwyzej cmoknac.
w 94 ojciec kupil opryskiwacz hardiego z rekawem (mial wtedy z 80 ha tylko) w 97 ciagnik Same, w 2001 ciagnik MF 170 KM i kombajn Claas, wszytskie maszyny nowe i relatywnie tanie :lol: .
kto prowadzil dobrze gospodarstwa mial duzo lepiej niz teraz.

2 poprzednie lata wychodzily na granicy oplacalnosci, a sprzet splacac trzeba. ten rok nie pozwolil jeszcze odbic sie.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#38 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 marzec 2011 - 07:18

Dochody rolników wzrosły o ponad połowę Stasiu a ile kosztował ciągnik przed wejściem do Uni, a ile kosztuje teraz? Dodany obrazek Czy nie prościej byłoby bez tej zbędnej procedury PROW?Dodany obrazek Dopłaty są i jeżeli chce się być konkurencyjnym to należy z nich korzystać, wiadomo w granicach rozsądku. Dodany obrazek Jednak trzeba mieć na uwadze, że one również stymulują rynek. Dodany obrazek

#39 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6300 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 16 marzec 2011 - 09:05

http://www.hotmoney.pl/artykul/polskim-rolnikom-powodzi-sie-coraz-lepiej-18085

Nie znam tego serwisu ale ostatnio zauważyłem że mamy wielu pisarczyków i dziennikarzynów a nie pisarzy i dziennikarzy (Korea Pd i Płn to dla nich to samo, polskie obozy koncentracyjne też).
Może jakiś głąb pomylił dochód z przychodem bo przychody faktycznie wzrosły (PROW itp). Koszty także wzrosły i dochód spadł.
Po prostu ten głąb co to pisał nie kończył przedmiotu o nazwie Ekonomia, mikro i makroekonomia ekonomika produkcji itp tylko jakies historie i inne cuda a teraz jako bezrobotny szukał pracy w gazecie/serwisie wwww.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share frutis

frutis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 10:09

kto prowadzil dobrze gospodarstwa mial duzo lepiej niz teraz.

również podpisuję się po tym