Skocz do zawartości

Zdjęcie

Strajk Rolników 2011

430 odpowiedzi na ten temat

#161 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 25 luty 2011 - 20:09

Strajk Rolników 2011 Na jednym filmie sie wypowiadał pewien człowiek co zajmuje się rachunkowością. Kilka lat temu cena ON dla rolnika była 1.60 tona saletry ok 350 zł średnia za świnie 3 zł a teraz wychodzi ON 4.60 saletra 1200zł świnie tyle samo średnio. Te dopłaty to jest chlup i nie ma. Na początku starczyło na nawóz rope i zostało teraz na nawózz biedą. I kur**a rolnikowi jest lepiej o 10% sie mu polepszyło. Takim skurwy*** to łeb o kant ściany rozku**ć. Nie mam i nie będę miał szacunku dla takich padlin, dla takich szmat co sieją propagande że nam jest o wiele lepiej. Albo że mamy do roboty sie wziąść a nie strajkować. Z przyjemnością bym takim łeb roztrzaskał bo to są wrzody! W mieście tylko widzą jak my dostajemy ale ile wydajemy to nie. Mieszczaństwo jest najbardziej złośliwą i chamską narodowością. Lecz z drugiej strony są naszymi konsumentami wiec wole niech oni sobie krzyczą ale kupuja nasz smaczne zdrowe POLSKIE! Ale niektórzy to tak chamsko na nas naskakuja że takich to tylko

Edytowany przez UrsusCzesio, 25 luty 2011 - 20:11.

Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Strajk Rolników 2011 Dzisiaj, 19:37
  •  

#162 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 25 luty 2011 - 20:12

Strajk Rolników 2011 rolnik może dużo zarabia, ale ile musi wydać, jak wszystko policzy to wyjdzie mu na zero albo i mniej ;[

#163 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 25 luty 2011 - 20:14

Strajk Rolników 2011 musimy zalozyc stowarzyszenie AF :D
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 25 luty 2011 - 20:19

Strajk Rolników 2011 Binladen prosiak za 50 zł to musi może i mało ale drooogiej paszy zjeść :lol: tego to nie doliczyłeś i w rachunkach też żeś słaby 5 zł za klasę E tylko że świniak ma z 60 % mięsa to ile wychodzi :lol:

Miastowi (bez urazy) zapominacie o jednym musicie jeść :P więc wymądrzacie się że trzeba mieć swoje zapasy a własnego chłopa byście ganiali tylko i co zamiast tańszej żywności będzie droższa i dużo ugorów na spacery(we Francji już był ten problem opustoszałe wsie a wraz z nimi tyś ha)

Ja nie twierdze że w mieście jest lekko ale niestety nie macie zależności OD POGODY I PÓR ROKU maszyny niestety kosztują a mało razy w roku są używane przeważnie dwa tyg-miesiąc (nie mówię o ciągniku) więc skąd na nie brać

I co z tych dotacji jak w tym czasie maszyny zdrożały o cenę tej dotacji :blink: i jeszcze raz powtóże np ludzie w z miasta mają dzięki nim tagże robotę

#165 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 25 luty 2011 - 20:22

Strajk Rolników 2011 chłop jak zastrajkuje i nie sprzeda świń to chociaż może kilka sobie przerobić, trochę sprzedać, a resztę zostawić dla siebie, a miastowy będzie suchy chleb w***rdalał<_<

#166 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 25 luty 2011 - 20:25

Strajk Rolników 2011 a znając nasz rząd to jakąś padline by sprowadzili jeżeli my byśmy nie odstawili

#167 Share szymon1804

szymon1804

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 25 luty 2011 - 20:32

Strajk Rolników 2011 Drogi kolego @Binladen takie bajki to możesz wciskać takim "ekonomistom " jak Ty. Zużycie takiej paszy 2.8kg. na kg. przyrostu???? przecież to nawet Finiszer nie jest!!!! Co to za premiks za 90zł.??? Premiks dla małego prosiaka prosiaka kosztuje około 6 zł. za kilogram 4% udziału w mieszance.Warchlak tucznik 2% udziału w mieszance 7zł./kg.Soja dla małych prosiaczków i dla warchlaków w ilości 120 kg. na tonę i zużycie w ilości 2.8kg.??? A gdzie zakwaszacz ,a gdzie olej??? :lol: I jeszcze ten koszt prosiaka 50 zł. to chyba u Ciebie maciorki tylko wodę piją i to też w małych ilościach.A gdzie upadki,leki,energia elektryczna,amortyzacja budynku no i ten minimalny zysk?
Pasza dla malucha w granicach 135zł./100kg.zużycie na sztukę-30kg tj.40.50zł.Prosiak ma okolo 20 kg.
Pasza dla warchlaka około 115zł/100kg. zużycie na sztukę-112kg.tj.128zł.Warchlak ma około 60kg.
Pasza dla tucznika niech będzie tak jak napisałeś po 99zł. za 100kg.zużycie na sztukę 126kg.tj.124zł.
Dodaj sobie koszt tej paszy i wtedy możemy rozmawiać o zużyciu w granicach 2.8kg/kg przyrostu.Wychodzi około 295zł. plus koszt energii elektrycznej.Upadki w granicach 3%,leki około 10zł do sztuki plus woda i inne takie i wychodzi w granicach 350zł. koszt produkcji nie licząc tego nieszczęsnego prosiaka.

#168 Share agrofarm2008

agrofarm2008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 25 luty 2011 - 20:34

Strajk Rolników 2011 Ja mam jeden prosty sposób na poprawę sytuacji, trzeba ustawowo ograniczyć narzucane marże i przekręty powiązane z tym. Jak ma być dobrze, gdy np. karton mleka z mleczarni wychodzi po 1,5zł a na półce w markecie jest po 3zł lub więcej nie mówiąc o tzw. opłacie półkowej i innych haraczach. Czy możliwe jest aby koszt wystawienia na półkę równał się kosztowi wyprodukowania, przetworzenia, dostarczenia, itd. nie! Spoko niech handel zarobi ale w granicach normy np. ja 10gr, mleczarnia 10gr, sklep 10gr. Konsument ma taniej, jest zadowolony, kupuje więcej - ja mam więcej i też jestem zadowolony - sklep też ma. Obecnie ja mam mało, sklep ma dużo, konsument ma drogo. Cały zysk zjada jednostka najczęściej jeszcze zagraniczna a my "w siebie rzucamy mięsem".

#169 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 25 luty 2011 - 20:37

Strajk Rolników 2011

Do: danield28, StasiekS, Binladen
Ludzie, którzy nie mają pojęcia o pracy na wsi i o realiach dotykających polskiego rolnika nie powinni zabierać głosu na tym forum ani nigdzie indziej w tematach związanych z wsią.

Tu się mylisz kolego nie znasz mnie i nie powineneś pisac takich rzeczy...

I co z tych dotacji jak w tym czasie maszyny zdrożały o cenę tej dotacji i jeszcze raz powtóże np ludzie w z miasta mają dzięki nim tagże robotę

A co myślałeś tylko, że te dotacje mają pomóc tylko rolnikowi... Każdy dopływ gotówki napędza gospodarkę zresztą kżdy chce żyć na świecie pomagając jednym pośrednio pomaga sie drugim dzięki temu ludzie mają pieniądze na wasze produkty... Chcę zwrócić tez uwagę, że dzieki takim dofinansowanią polski przemysł dużo nie zarabia a zagraniczne koncerny w krajach które dają właśnie kase do budżetu...

Nastepne to, że komuś nie wychodzi gospodarzenie to nie znaczy, że inny też tak ma... Pozdrawiam

#170 Share Binladen

Binladen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Zainteresowania:na wsi podstawa jest znaleźć wybrankę płci pieknej,którą interesuje rolnictwo i bedzie kochała męża a nie jego pieniądze, bo w innym przypadku potem są tylko opłakane skutki takiego materializmu i bezczelności

Napisany 25 luty 2011 - 20:43

Strajk Rolników 2011 Zacznijmy od tego że mieszkam na wsi jak to już kiedys wspominałem
Kolego wyżej @szymon1804@ znakiem tego jest że nie umiesz tanio świniaka wyhodować, nie umiesz tanio zrobić paszy i tu jest pies pogrzebany a w trzodzie tylko ekonomika bo was zachód wchłonie i kulturalniej trochę bo pod chlewnią nie gadasz
A ci co tu najwiecej stękają nie mają pojecia o rolnictwie z zyskiem tylko pieprzą nie gospodarują albo inaczej zmuszaja się do bycia na wsi bo pewnie nic wiecej nie potrafią
Porządny rolnik nie narzeka...

Edytowany przez Binladen, 25 luty 2011 - 20:46.

Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 25 luty 2011 - 20:43

Strajk Rolników 2011 Nie trzeba kogoś znać po prostu jak widzi jakie ktos bzdury wypisuje no to cóż -_-

#172 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 luty 2011 - 20:44

Strajk Rolników 2011 "Cytat

Do: danield28, StasiekS, Binladen
Ludzie, którzy nie mają pojęcia o pracy na wsi i o realiach dotykających polskiego rolnika nie powinni zabierać głosu na tym forum ani nigdzie indziej w tematach związanych z wsią.

Tu się mylisz kolego nie znasz mnie i nie powineneś pisac takich rzeczy..."-najpierw to a za chwilę -"dzięki temu ludzie mają pieniądze na wasze produkty..."-właśnie w taki sposób utożsamiasz się z rolnikiem pisząc "wasze" ?-wolne żarty...

#173 Share agrofarm2008

agrofarm2008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 25 luty 2011 - 20:45

Strajk Rolników 2011 "Tu się mylisz kolego nie znasz mnie i nie powineneś pisac takich rzeczy..."
Jasne, że Cie nie znam, wyciągam tylko wnioski z Twoich wypocin. Jasne też, że nie powinienem pisać takich rzeczy ale takie jak powinienem tu są zabronione.

cytat:
Patrząc z mojej strony czyli chłopaka wieku 21 lat który jest studentem chemii na jednej z poznańskich uczelni...
...Pochodzę z małego miasta ok. 6 tys. mieszkańców teraz studiuje w Poznaniu więc znam smak dużego miasta i mam dziewczynę, której rodzice prowadzą gospodarstwo na żuławach wiślanych. Chodziłem do liceum w swoim mieście rodzinnym razem z osobami z pobliskich wiosek rodzice ich mieli gospodarstwa...
...Bywam często u dziewczyny i pomagam gdyż dla mnie rolnictwo nie jest trudne lubię to po prostu...

Faktycznie doświadczony z ciebie chłop!!!

Edytowany przez agrofarm2008, 25 luty 2011 - 21:54.

#174 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 25 luty 2011 - 20:51

Strajk Rolników 2011

#175 Share szymon1804

szymon1804

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 25 luty 2011 - 20:54

Strajk Rolników 2011 Gdybym nie potrafił myśleć ekonomicznie to już bym faktycznie zwinął manatki a tak to jeszcze jakoś tam plączę :P A wracając do kosztów produkcji to jakaś marna ta Twoja obrona.Klawiatura i monitor łyknie wszystko gorzej z naszymi zwierzakami.

#176 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 25 luty 2011 - 21:01

Strajk Rolników 2011

Tu się mylisz kolego nie znasz mnie i nie powineneś pisac takich rzeczy...

daniel
studiujesz jeszcze chemie na jednej z poznańskich uczelni ?
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#177 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 25 luty 2011 - 21:02

Strajk Rolników 2011 danield28

A co myślałeś tylko, że te dotacje mają pomóc tylko rolnikowi..

to ja chcem Cię wyprowadzic z błędu bo wcześniej twierdziłeś że rolnicy dostają dotacje a w mieście ich nie ma np na mieszkanie

#178 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 25 luty 2011 - 21:03

Strajk Rolników 2011 Jeśli sytuacja się nie poprawi a nic sie na to nie znosi bo świnki znów lecą na dół to udamy się znów do Bydgoszczy ale to już nie będzie strajk pokojowy, przejdziemy do bardziej brutalnych czynów, zabierzemy także mniejszych rolników, pojedziemy też starymi poczciwymi ciągnikami. Jeśli strajk się odbędzie będzie to jeszcze bardziej rozgłośnione aby więcej osób pojechało!!!

#179 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 25 luty 2011 - 21:23

Strajk Rolników 2011 jak ma być dobrze?popatrzcie na kraje zachodnie-bamberzy super sprzęt ale tam o tych rolników dba państwo i nie da im krzywdy zrobić więc oni śpią spokojnie i tylko myślą o rozwoju bo wiedzą,że i tak im sie opłaci.A u nas? rząd to banda paniczów co się chłopem brzydi i sie tylko śmieje.A jak im zachód raz zagra to oni dwa razy zatańczą tak,ze tamci mają co chcą a swoi to i tak se poradzą bo już do bidy przyzwyczajeni.Ostatnio ojciec mówił,ze kiedyś 10 świń sprzedał i stal na całą obore kupił,za świnie beczke ropy miał a dziś?za świnie to najlepiej sznurek kupić...

miasto myśli-he nowe ciągniki mają lepsze niz auta,paliwo za pół darmo i jeszcze dopłaty a wraz im zle.-i to jest wlaśnie powód,że zle sie dzieje ale jak by im się tak przyszło... to szybko by sie rozmyślili
ale nie sa do końca winni,bo rząd ich w tym utwierdza

aha i jeszcze wkurzające są nawet tu opinie,ze ktoś nie umie zrobic tanio,nie produkuje tanio paszy i takie sratytaty-idz człowieku do sklepu powiedz,że tu oto stoi jasnie ksiąrze ekonomista i jemu premix itd. za pół ceny sie należy a wtedy pan powie:zejdz na ziemie człowieku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share mllodyyy

mllodyyy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 25 luty 2011 - 21:29

Strajk Rolników 2011 Moim skromnym zdaniem aby poprawić sytuację trzody wystarczyło by oznakowanie mięsa w sklepach tak aby każdy miał wybór czy kupić polski produkt czy jakieś inne np mięso z Niemiec ale takie oznakowanie żeby to był w 100% polski produkt (a nie że zakład sobie sprowadzi półtusze z zagranicy i tylko przetworzy u siebie i powie ze to Polskie Mięso ale też żeby np prosięta nie pochodziły z Dani , Holandii czy Niemiec tylko żeby to było polskie prosie urodzone u nas) i w tedy jak by w sklepach było takie oznaczenie to podejrzewam że w tedy znacznie poprawiło by się w chowie trzody też nie zaszkodziło by jak by przy cenie sklepowej mięsa czy mleka widniała cena za jaką zakład kupił ten produkt od rolnika (: