Skocz do zawartości

Zdjęcie

Strajk Rolników 2011

430 odpowiedzi na ten temat

#141 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 25 luty 2011 - 17:56

Strajk Rolników 2011 Następny miastowy spec od rolnictwa doktor magister habilitowany sie odezwał.. AF zaraz opanują i tak robi się syf na tym forum a jak ja tu zawitałem taka miła atmosfera była :)

Edytowany przez UrsusCzesio, 25 luty 2011 - 17:57.

Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Strajk Rolników 2011 Dzisiaj, 17:40
  •  

#142 Share Binladen

Binladen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Zainteresowania:na wsi podstawa jest znaleźć wybrankę płci pieknej,którą interesuje rolnictwo i bedzie kochała męża a nie jego pieniądze, bo w innym przypadku potem są tylko opłakane skutki takiego materializmu i bezczelności

Napisany 25 luty 2011 - 18:06

Strajk Rolników 2011 Jedyną rację może mieli strajkujący, że mięso sprowadzili z dioksynami z niemiec ale gdzie za tanie świnie ? świniarze mieli dobrze, mają i będą mieć ,ci co mleko produkują powinni strajkować tyle że oni nie mają czasu bo tyle roboty jest przy krowach, a świniarze niech się nie ośmieszaja
mleko powinno być chociaż 1,5-1,7 za litr a nie za te grosze
Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

#143 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 25 luty 2011 - 18:14

Strajk Rolników 2011 Teraz nie powiem że nie bo cena staje sie coraz atrakcyjniejsza. Wiem co znaczą krowy bo mieliśmy i troche mniej płacili bo przy końcu imprezy płacili 50 gr/litr więc ;[

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 25 luty 2011 - 18:32

Strajk Rolników 2011 Binladen nie wiem czy ty piszesz poważnie czy żartujesz.Trochę przesadzasz mówiąc że świniarze mają dobrze a krowiarze mają za niskie ceny mleka .Sam chowam tylko bydło prawie 60 sztuk i nie uważam ceny 1.39 jaką otrzymuję za nisko- aby było tak dalej .Moim zdaniem cena 3.40+vat bo ostatnio po tyle kupiłem ryjka na kiełbasę jest śmiesznie niską .Przykład mam u sąsiada który chowa świnie to mówi że kolorowo nie jest a tym bardziej że musi dokupywać już zboże .

#145 Share szymon1804

szymon1804

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 25 luty 2011 - 19:03

Strajk Rolników 2011 @Binladen to wylicz mi tu na tym forum tak po "chłopsku" ;) jak to Ty potrafisz złotówka do złotówki jak wyprodukować dzisiaj tucznika aby wyjść na zero nie mówię już o jakimkolwiek zysku.Zobaczymy wszyscy jak potrafisz liczyć.

#146 Share agrofarm2008

agrofarm2008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 25 luty 2011 - 19:04

Strajk Rolników 2011 Jaro do jakiej mleczarni oddajesz mleko?

Do: danield28, StasiekS, Binladen
Ludzie, którzy nie mają pojęcia o pracy na wsi i o realiach dotykających polskiego rolnika nie powinni zabierać głosu na tym forum ani nigdzie indziej w tematach związanych z wsią.

Edytowany przez agrofarm2008, 25 luty 2011 - 19:24.

#147 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 25 luty 2011 - 19:21

Strajk Rolników 2011 Flaszka dla @agrofarm2008

#148 Share macursus

macursus

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 304 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 25 luty 2011 - 19:26

Strajk Rolników 2011 http://www.youtube.c...h?v=suFgmi79h80 Coś czuje ze nie długo bedzie wiecej takich strajkow :)

Edytowany przez macursus, 25 luty 2011 - 19:26.

Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

#149 Share Binladen

Binladen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Zainteresowania:na wsi podstawa jest znaleźć wybrankę płci pieknej,którą interesuje rolnictwo i bedzie kochała męża a nie jego pieniądze, bo w innym przypadku potem są tylko opłakane skutki takiego materializmu i bezczelności

Napisany 25 luty 2011 - 19:28

Strajk Rolników 2011 @szymon1804@ Bardzo proszę;
koszt paszy premix 90zł+120 kg soi 200zł+850 kg zboża 700zł=razem koszt tony 990zł czyli 100 kilowy świniak zjada 280kg śruty po 99=277zł+około 50 zł koszt własnego prosiaka
około 330 zł koszt wyhodowania tucznika +coś tam na leki i światło i po co tu pieprzyć że się nie opłaca to nie trzymać jak nie umiecie liczyć, u nas umią liczyć i się podorabiali że łohoho
A jak się nie chcę prosiaka wyhodować bo za dużo roboty i sie płaci po 150 za jednego to kogo to obchodzi
Przy cenie gdzie teraz wszędzie płacą około 5zł za klasę E to co chcieć, co wy ludzie do szkoły nie chodziliście i wozita świnie jakimś pośrednikom po 3,5 zł to wożta i strajkujta ale nie róbta bałaganu w mieście
Także zapamietajcie sobie ekonomika a nie do państwa bałagan robić, trzabyło nakupić zboża jak było po 30 zł, zainwestować w biny itp -to tyle zresztą i tak nie wszyscy zrozumią
A ty agrofarm@ ni mądrzyj się
Najlepsze na tym filmiku jest jak pyta go facetka w jakim celu ten strajk a on nie wie co powiedzieć-pewnie nie umiał kłamać :lol:

Edytowany przez Binladen, 25 luty 2011 - 19:37.

Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

#150 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 25 luty 2011 - 19:37

Strajk Rolników 2011 pytanie do @Binladen
przypomnij sobie co napisales w tym temacie
http://www.agrofoto....zt/page__st__20
a teraz mi powiedz czy hodowcy swin maja zle czy dobrze bo juz sam nie wiem co ty muslisz

post kolegi @Binladen w temacie Budowa chlewni na głęboką ściułke na ok.100-150 szt.

Ja nie wiem po co wy to budujeta a pozniej plakac ze sie nie oplaca i blaznowac ,ludzie dajta zyc swoim rodzinom i sasiadom niech nie wachaja smrodu ,do bzle jakiej roboty i wiecej zarobisz niz na swintuchach w dlugi popasc to mozna .U nas puste stoja a ludzie do roboty poszli ,ale jesli juz wybrac rodzaj to tylko na wyciag ale ja was przestrzegam bo beda puste stac

to jak to u ciebie jest dorobili sie czy chlewnie stoja puste
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share agrofarm2008

agrofarm2008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Strajk Rolników 2011 Sam wyliczyłeś, że tylko koszt paszy równy jest cenie zbytu obowiązującej dopiero co, więc gdzie ten zaj....ty zysk?

#152 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Strajk Rolników 2011 @Binladen, a to żeby coś dać tym świniom to nie policzyłeś, żeby to zboże urosło, to też trzeba trochę kasy wpakować w ten interes, przy dzisiejszych cenach paszy to świnie powinny co najmniej po 4zł+Vat, a jak nie to cały czas strajk i niech te mieszczuchy zrozumieją, że praca na roli nie jest łatwa, jak im się wydaje, bo w polu samo rośnie, a świniom wsypać paszy i z głowy, bo tak nie jest ;[

#153 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 25 luty 2011 - 19:39

Strajk Rolników 2011 Mam gospodarstwo mleczne i cena jaka by mnie zupełnie satysfakcjonowała to 1,3 i żeby była stabilna a cena świń jest śmieszna.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#154 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 25 luty 2011 - 19:45

Strajk Rolników 2011 binladen z takimi jak ty to szkoda dyskutowac

Edytowany przez przemol87, 25 luty 2011 - 19:47.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#155 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 25 luty 2011 - 19:52

Strajk Rolników 2011 na takich to tylko szkoda nerwów, to tak samo jak ty miałbyś na wyżywieniu całą rodzinę i zarabiał niecałe 2000zł miesięcznie, ciekaw jestem co wtedy byś mówił<_<

#156 Share agrofarm2008

agrofarm2008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 25 luty 2011 - 19:56

Strajk Rolników 2011 Ja też mam gospodarstwo mleczne i z ceną za świnie nie jestem na bieżąco ale jak słyszę o 3zł przy dzisiejszych kosztach, a taki mądrala jeden z drugim głupoty tu wypisuje to mnie krew zalewa. Kto was robił dzieci?
Co do strajku to dziś jest "świński" ale jeśli byłby w mojej okolicy to chętnie bym go osobiście poparł, bo rolnicy powinni trzymać się razem. Nie chodzi mi o cenę za żywiec czy za mleko. Niech to będzie i złotówka tylko niech koszty i ceny w sklepach będą do niej adekwatne.

#157 Share Karolcia

Karolcia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,konie,motoryzacja,sport,ogród,kuchnia

Napisany 25 luty 2011 - 19:57

Strajk Rolników 2011 Ciekawe jak sprawdziłby się @Binladen w praktyce ze swoimi teoriami i wyliczeniami. Nawet najlepsza wiedza ekonomiczna nie pomogłaby w codziennych zmaganiach z pracą na roli. Nie wiesz ile trudu trzeba włożyć w wyprodukowanie zboża na chleb, który zapewne zjadasz to lepiej zamilcz.
I co to za zwroty "wozita", "strajkujta"??? To poważne forum a takie prostackie wyrazy tu wtrącasz...
Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

#158 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 25 luty 2011 - 20:00

Strajk Rolników 2011 Forum o szerokim zasięgu. Media trąbią o AF coraz częściej

Widze Karolcia wie co i jak zna się na rzeczy

#159 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 25 luty 2011 - 20:02

Strajk Rolników 2011 @agrofarm2008 masz racje musimy sie trzymac razem i uswiadamiac takich jak @binladen ze sie myla . ja nie mam zadnej hodowli tylko prod.roslinna(zboze i ziemniaki) ale nie trzeba byc geniuszem zeby stwierdzic ze swinie sa tanie a dzisiejsza cena zboza to gwozdz do trumny

Edytowany przez przemol87, 25 luty 2011 - 20:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 25 luty 2011 - 20:04

Strajk Rolników 2011 tylko tego czego nam brakuje to zgranie(nie u wszystkich), bo większość o jakich kolwiek akcjach dowiaduje się z AF i TV, musimy nad tym popracować:rolleyes: