Vladoo1

Strajk Rolników 2011

Polecane posty

Sam wyliczyłeś, że tylko koszt paszy równy jest cenie zbytu obowiązującej dopiero co, więc gdzie ten zaj....ty zysk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

@Binladen, a to żeby coś dać tym świniom to nie policzyłeś, żeby to zboże urosło, to też trzeba trochę kasy wpakować w ten interes, przy dzisiejszych cenach paszy to świnie powinny co najmniej po 4zł+Vat, a jak nie to cały czas strajk i niech te mieszczuchy zrozumieją, że praca na roli nie jest łatwa, jak im się wydaje, bo w polu samo rośnie, a świniom wsypać paszy i z głowy, bo tak nie jest ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam gospodarstwo mleczne i cena jaka by mnie zupełnie satysfakcjonowała to 1,3 i żeby była stabilna a cena świń jest śmieszna.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

binladen z takimi jak ty to szkoda dyskutowac

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

na takich to tylko szkoda nerwów, to tak samo jak ty miałbyś na wyżywieniu całą rodzinę i zarabiał niecałe 2000zł miesięcznie, ciekaw jestem co wtedy byś mówił<_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam gospodarstwo mleczne i z ceną za świnie nie jestem na bieżąco ale jak słyszę o 3zł przy dzisiejszych kosztach, a taki mądrala jeden z drugim głupoty tu wypisuje to mnie krew zalewa. Kto was robił dzieci?

Co do strajku to dziś jest "świński" ale jeśli byłby w mojej okolicy to chętnie bym go osobiście poparł, bo rolnicy powinni trzymać się razem. Nie chodzi mi o cenę za żywiec czy za mleko. Niech to będzie i złotówka tylko niech koszty i ceny w sklepach będą do niej adekwatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    39

Ciekawe jak sprawdziłby się @Binladen w praktyce ze swoimi teoriami i wyliczeniami. Nawet najlepsza wiedza ekonomiczna nie pomogłaby w codziennych zmaganiach z pracą na roli. Nie wiesz ile trudu trzeba włożyć w wyprodukowanie zboża na chleb, który zapewne zjadasz to lepiej zamilcz.

I co to za zwroty "wozita", "strajkujta"??? To poważne forum a takie prostackie wyrazy tu wtrącasz...


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Forum o szerokim zasięgu. Media trąbią o AF coraz częściej

 

Widze Karolcia wie co i jak zna się na rzeczy


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

@agrofarm2008 masz racje musimy sie trzymac razem i uswiadamiac takich jak @binladen ze sie myla . ja nie mam zadnej hodowli tylko prod.roslinna(zboze i ziemniaki) ale nie trzeba byc geniuszem zeby stwierdzic ze swinie sa tanie a dzisiejsza cena zboza to gwozdz do trumny

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

tylko tego czego nam brakuje to zgranie(nie u wszystkich), bo większość o jakich kolwiek akcjach dowiaduje się z AF i TV, musimy nad tym popracować:rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Na jednym filmie sie wypowiadał pewien człowiek co zajmuje się rachunkowością. Kilka lat temu cena ON dla rolnika była 1.60 tona saletry ok 350 zł średnia za świnie 3 zł a teraz wychodzi ON 4.60 saletra 1200zł świnie tyle samo średnio. Te dopłaty to jest chlup i nie ma. Na początku starczyło na nawóz rope i zostało teraz na nawózz biedą. I kur**a rolnikowi jest lepiej o 10% sie mu polepszyło. Takim skurwy*** to łeb o kant ściany rozku**ć. Nie mam i nie będę miał szacunku dla takich padlin, dla takich szmat co sieją propagande że nam jest o wiele lepiej. Albo że mamy do roboty sie wziąść a nie strajkować. Z przyjemnością bym takim łeb roztrzaskał bo to są wrzody! W mieście tylko widzą jak my dostajemy ale ile wydajemy to nie. Mieszczaństwo jest najbardziej złośliwą i chamską narodowością. Lecz z drugiej strony są naszymi konsumentami wiec wole niech oni sobie krzyczą ale kupuja nasz smaczne zdrowe POLSKIE! Ale niektórzy to tak chamsko na nas naskakuja że takich to tylko

Edytowano przez UrsusCzesio

Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

rolnik może dużo zarabia, ale ile musi wydać, jak wszystko policzy to wyjdzie mu na zero albo i mniej ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

musimy zalozyc stowarzyszenie AF :D


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Binladen prosiak za 50 zł to musi może i mało ale drooogiej paszy zjeść :lol: tego to nie doliczyłeś i w rachunkach też żeś słaby 5 zł za klasę E tylko że świniak ma z 60 % mięsa to ile wychodzi :lol:

 

Miastowi (bez urazy) zapominacie o jednym musicie jeść :P więc wymądrzacie się że trzeba mieć swoje zapasy a własnego chłopa byście ganiali tylko i co zamiast tańszej żywności będzie droższa i dużo ugorów na spacery(we Francji już był ten problem opustoszałe wsie a wraz z nimi tyś ha)

 

Ja nie twierdze że w mieście jest lekko ale niestety nie macie zależności OD POGODY I PÓR ROKU maszyny niestety kosztują a mało razy w roku są używane przeważnie dwa tyg-miesiąc (nie mówię o ciągniku) więc skąd na nie brać

 

I co z tych dotacji jak w tym czasie maszyny zdrożały o cenę tej dotacji :blink: i jeszcze raz powtóże np ludzie w z miasta mają dzięki nim tagże robotę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

chłop jak zastrajkuje i nie sprzeda świń to chociaż może kilka sobie przerobić, trochę sprzedać, a resztę zostawić dla siebie, a miastowy będzie suchy chleb w***rdalał<_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

a znając nasz rząd to jakąś padline by sprowadzili jeżeli my byśmy nie odstawili


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1804    10

Drogi kolego @Binladen takie bajki to możesz wciskać takim "ekonomistom " jak Ty. Zużycie takiej paszy 2.8kg. na kg. przyrostu???? przecież to nawet Finiszer nie jest!!!! Co to za premiks za 90zł.??? Premiks dla małego prosiaka prosiaka kosztuje około 6 zł. za kilogram 4% udziału w mieszance.Warchlak tucznik 2% udziału w mieszance 7zł./kg.Soja dla małych prosiaczków i dla warchlaków w ilości 120 kg. na tonę i zużycie w ilości 2.8kg.??? A gdzie zakwaszacz ,a gdzie olej??? :lol: I jeszcze ten koszt prosiaka 50 zł. to chyba u Ciebie maciorki tylko wodę piją i to też w małych ilościach.A gdzie upadki,leki,energia elektryczna,amortyzacja budynku no i ten minimalny zysk?

Pasza dla malucha w granicach 135zł./100kg.zużycie na sztukę-30kg tj.40.50zł.Prosiak ma okolo 20 kg.

Pasza dla warchlaka około 115zł/100kg. zużycie na sztukę-112kg.tj.128zł.Warchlak ma około 60kg.

Pasza dla tucznika niech będzie tak jak napisałeś po 99zł. za 100kg.zużycie na sztukę 126kg.tj.124zł.

Dodaj sobie koszt tej paszy i wtedy możemy rozmawiać o zużyciu w granicach 2.8kg/kg przyrostu.Wychodzi około 295zł. plus koszt energii elektrycznej.Upadki w granicach 3%,leki około 10zł do sztuki plus woda i inne takie i wychodzi w granicach 350zł. koszt produkcji nie licząc tego nieszczęsnego prosiaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeden prosty sposób na poprawę sytuacji, trzeba ustawowo ograniczyć narzucane marże i przekręty powiązane z tym. Jak ma być dobrze, gdy np. karton mleka z mleczarni wychodzi po 1,5zł a na półce w markecie jest po 3zł lub więcej nie mówiąc o tzw. opłacie półkowej i innych haraczach. Czy możliwe jest aby koszt wystawienia na półkę równał się kosztowi wyprodukowania, przetworzenia, dostarczenia, itd. nie! Spoko niech handel zarobi ale w granicach normy np. ja 10gr, mleczarnia 10gr, sklep 10gr. Konsument ma taniej, jest zadowolony, kupuje więcej - ja mam więcej i też jestem zadowolony - sklep też ma. Obecnie ja mam mało, sklep ma dużo, konsument ma drogo. Cały zysk zjada jednostka najczęściej jeszcze zagraniczna a my "w siebie rzucamy mięsem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
Do: danield28, StasiekS, Binladen

Ludzie, którzy nie mają pojęcia o pracy na wsi i o realiach dotykających polskiego rolnika nie powinni zabierać głosu na tym forum ani nigdzie indziej w tematach związanych z wsią.

 

Tu się mylisz kolego nie znasz mnie i nie powineneś pisac takich rzeczy...

 

I co z tych dotacji jak w tym czasie maszyny zdrożały o cenę tej dotacji i jeszcze raz powtóże np ludzie w z miasta mają dzięki nim tagże robotę

 

A co myślałeś tylko, że te dotacje mają pomóc tylko rolnikowi... Każdy dopływ gotówki napędza gospodarkę zresztą kżdy chce żyć na świecie pomagając jednym pośrednio pomaga sie drugim dzięki temu ludzie mają pieniądze na wasze produkty... Chcę zwrócić tez uwagę, że dzieki takim dofinansowanią polski przemysł dużo nie zarabia a zagraniczne koncerny w krajach które dają właśnie kase do budżetu...

 

Nastepne to, że komuś nie wychodzi gospodarzenie to nie znaczy, że inny też tak ma... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

Zacznijmy od tego że mieszkam na wsi jak to już kiedys wspominałem

Kolego wyżej @szymon1804@ znakiem tego jest że nie umiesz tanio świniaka wyhodować, nie umiesz tanio zrobić paszy i tu jest pies pogrzebany a w trzodzie tylko ekonomika bo was zachód wchłonie i kulturalniej trochę bo pod chlewnią nie gadasz

A ci co tu najwiecej stękają nie mają pojecia o rolnictwie z zyskiem tylko pieprzą nie gospodarują albo inaczej zmuszaja się do bycia na wsi bo pewnie nic wiecej nie potrafią

Porządny rolnik nie narzeka...

Edytowano przez Binladen

Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Nie trzeba kogoś znać po prostu jak widzi jakie ktos bzdury wypisuje no to cóż -_-


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

"Cytat

 

Do: danield28, StasiekS, Binladen

Ludzie, którzy nie mają pojęcia o pracy na wsi i o realiach dotykających polskiego rolnika nie powinni zabierać głosu na tym forum ani nigdzie indziej w tematach związanych z wsią.

 

Tu się mylisz kolego nie znasz mnie i nie powineneś pisac takich rzeczy..."-najpierw to a za chwilę -"dzięki temu ludzie mają pieniądze na wasze produkty..."-właśnie w taki sposób utożsamiasz się z rolnikiem pisząc "wasze" ?-wolne żarty...

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Tu się mylisz kolego nie znasz mnie i nie powineneś pisac takich rzeczy..."

Jasne, że Cie nie znam, wyciągam tylko wnioski z Twoich wypocin. Jasne też, że nie powinienem pisać takich rzeczy ale takie jak powinienem tu są zabronione.

 

cytat:

Patrząc z mojej strony czyli chłopaka wieku 21 lat który jest studentem chemii na jednej z poznańskich uczelni...

...Pochodzę z małego miasta ok. 6 tys. mieszkańców teraz studiuje w Poznaniu więc znam smak dużego miasta i mam dziewczynę, której rodzice prowadzą gospodarstwo na żuławach wiślanych. Chodziłem do liceum w swoim mieście rodzinnym razem z osobami z pobliskich wiosek rodzice ich mieli gospodarstwa...

...Bywam często u dziewczyny i pomagam gdyż dla mnie rolnictwo nie jest trudne lubię to po prostu...

 

Faktycznie doświadczony z ciebie chłop!!!

Edytowano przez agrofarm2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1804    10

Gdybym nie potrafił myśleć ekonomicznie to już bym faktycznie zwinął manatki a tak to jeszcze jakoś tam plączę :P A wracając do kosztów produkcji to jakaś marna ta Twoja obrona.Klawiatura i monitor łyknie wszystko gorzej z naszymi zwierzakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj