Skocz do zawartości

Zdjęcie

Strajk Rolników 2011

430 odpowiedzi na ten temat

#81 Share krzysiek55555666

krzysiek55555666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Maszyny hodowla nowości

Napisany 23 luty 2011 - 19:53

Strajk Rolników 2011 @danield28 A czy wiesz jaka jest opłacalność w tym momencie na produkcji trzody chlewnej ? Protestujemy bo jej nie ma a na dodatek rząd podniósł nam nie tak jak wam jak i nam o 1 % ogólnie ale na produkcji pasz o 5 % do góry VAT poszedł i co nie protestowałbyś że nie ma opłacalności , Narazie posłuchaj profesorków na wykładach może zrobicie kalkulację opłacalności trzody . I nie neguj ludzi jak chcą współdziałać . Bo za rok może być źle w innym dziale produkcji i wtedy to producenci trzody pomogą innym producentom .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Strajk Rolników 2011 Dzisiaj, 11:59
  •  

#82 Share Daro20

Daro20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja;)

Napisany 23 luty 2011 - 19:58

Strajk Rolników 2011 Jest bardzo niedobrze nie tylko na wsi. Bezrobocie jak tylko szybko rośnie już ponad 13%. A rząd nic z tym nie robi tylko vat jeszcze podnosi. Jakoś jak na alkohol akcyze zmniejszyli to przyniosło lepsze efekty niż by podnieśli.

#83 Share krzysiek55555666

krzysiek55555666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 23 luty 2011 - 20:07

Strajk Rolników 2011 Czyli nie tylko my rolnicy musimy protestować . Kryzys to nam PO z Tuskiem na czele robi . Nie negujcie rolnika w mieście że chce protestować . Bo za rok może miasto będzie musiało krzyczeć nie chcemy już wyższego Vatu !!

#84 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 23 luty 2011 - 20:14

Strajk Rolników 2011 StasiekS i danield28 - jak lekarze strajkowali to dobrze było? A jak rolnik na ulice chce wyjść to już lament i pieprzenie że głupi <_<

#85 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 23 luty 2011 - 20:17

Strajk Rolników 2011 Krzysiek w pełni ciebie rozumiem... Ale niestety nic na to nie poradzisz, żadna partia nie zachowałaby się lepiej w dzisiejszej sytuacji... Wolę zapłacić więcej ale mieć przynajmniej jakąś tam pewność, że polska na razie nie zbankrutuje... Jesteś młody zaczynasz dopiero pracę na rolnictwie zawsze możesz zadecydować co chcesz robić czy rolnictwo czy praca w mieście... Na starcie nie jest łatwo i nigdy nie było zacznij starać się jak wyjść z tego kryzysu co zrobić i co zmienić... Za 10 lat swojego gospodarowania możesz wtedy powiedzieć czy był w tym sens czy nie... Nie patrz przez pryzmat swoich rodziców tylko przez swojej zarządzanie gospodarstwem... Pozdrawiam

StasiekS i danield28 - jak lekarze strajkowali to dobrze było? A jak rolnik na ulice chce wyjść to już lament i pieprzenie że głupi

Kolego nie było dobrze bo miastowi starsi ludzie raczej narzekali bo oni potrzebowali pomocy lekarzy... Tak samo możesz powiedzieć o policjantach, nauczycielach uważasz, że oni mają za dobrze...? Ile rolników narzekało na co oni strajkują mają kasę tyle wolnego i szybka emerytura niech przyjdą na gospodarkę... Błędne koło jedni narzekają na drugich i tyle... Pozdrawiam

Edytowany przez danield28, 23 luty 2011 - 20:23.

#86 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 23 luty 2011 - 20:33

Strajk Rolników 2011 A ja do miasta żadnego nie chce pierdziele tam siedzieć tylko o godziwe warunki za tą prace jaką wykonujemy! Bo dotacje to jest na modernizacje ale teraz chodzi o wynagrodzenie. Bo pierwszy lepszy rzemieślnik jeżeli robi i nie przepija to dochodzi do tego że mieszka wygodnie i jeździ super samochodem. I dotacje mu nie potrzebne. Pryz takich cenach jak teraz to jak by nie było dopłat to gospodarstwa by padały.

Chłopaki nie ma sensu się kłócić

Edytowany przez UrsusCzesio, 23 luty 2011 - 20:36.

Mój Wladimirec podbija świat

#87 Share krzysiek55555666

krzysiek55555666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 23 luty 2011 - 20:40

Strajk Rolników 2011 danield28 gdyby ceny w sklepach Były niższe czyli pośrednicy by tyle nie zarabiali ludzie by więcej spożywali mięsa i było by większe zapotrzebowanie a przy tym wyższa cena na płody rolne . A nie mogę patrzeć jak nasz Sawicki Mówi że jestem Dżentelmenem i nie zablokowałem wieprzowiny z Niemiec bo ufam że do nas ta zła wieprzowina nie przyjedzie , No ludzie to był najlepszy moment żeby wrócić na rosyjski rynek bo znowu woleli by nasze i zapotrzebowanie by wzrosło a tak niemieckie dioksyny w Marketach Polskich rozprowadzą . Ale teraz już wróćmy do tematu . Czy w innych rejonach Polski jak Kujawy i Pomorze słychać o jakichś protestach ??

#88 Share szymon1804

szymon1804

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 23 luty 2011 - 20:54

Strajk Rolników 2011

Po pierwsze nikt się nie będzie jednoczył, producenci mleka i zboża są zadowoleni z cen i ich to nie obchodzi... Dla mnie osoba która ma prawo jedynie do narzekania to jest osoba która trzyma trzodę chlewną w systemie zamkniętym i ma odpowiednią ilość zboża dopasowaną do produkcji reszta rolników systemie otwartym czy tych co mają 10 ha i setki tuczników to jest banda cwaniaków którzy chcą tak samo jak pośrednicy zarobić a się nie narobić... Tak jestem mieszczuchem bo pochodzę z miasta i nie znaczy to że nie znam wsi... Jak tak bardzo się niektórym nie podoba praca na wsi to naprawdę zapraszam do miasta zobaczycie czy tak fajnie... W mieście żaden sklepikarz nie dostanie dofinansowania co roku za ilość posiadanych metrów kwadratowych, kto dostanie w mieście na start 75 tys. złotych, która mała firma dostanie 300 tys złotych... Zastanówcie się trochę nad tym co piszecie... Ja nie żałuję nikomu kasy i nie chodzi że dostajecie dużo ale zrozumcie, że w mieście nie jest tak miło jak się wszystkim wydaje...

Kolego,jeśli uważasz ,że na tym proteście byli tylko,jak to Ty nazwałeś "cwaniaki którzy nie chcą się narobić" to jesteś w wielkim błędzie.Skoro uważasz,że przy hodowli świni nie ma roboty to zapraszam Cię do mnie w połowie marca wtedy właśnie sprzedaję tuczniki i będę czyścił chlewnie.Jak popracujesz kilka dni w roli "szambonurka" to jestem pewien ,że więcej takiego zdania nie napiszesz i zmienisz swoje zdanie.
Jestem ciekaw jak byś się czuł ,gdyby Twój pracodawca nie wypłacił Ci pieniędzy na koniec miesiąca,a właśnie takie sytuacje mają miejsce w całej Polsce, ktoś kupi od rolnika towar zwinie manatki i nie ma na niego żadnego prawa aby odzyskać pieniądze a rząd nic nie robi aby temu zapobiec.Rolnik zostaje na lodzie bez pieniędzy,bez towaru w oborze z tym pięknym nowym ciągnikiem który oczywiście w ogromnej większości jest na kredyt.Bank nie będzie się interesował tym ,czy ktoś Ci zapłacił za towar,czy nie-raty trzeba spłacać.Znajdź proszę rozwiązanie dla tych rolników i nie pisz,że to "banda cwaniaków" napisz tak raczej o tych,którzy ten towar od nich kupili.Dziś dotyczy to hodowców trzody ,jutro producentów mleka a po jutrze innych.Najwyższy czas coś z tym zrobić!!!!!!!!!

#89 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 23 luty 2011 - 21:14

Strajk Rolników 2011 StasiekS przecież Ty jesteś z miasta (sam tak napisałeś w którymś z postów w innym temacie). Więc po co się wypowiadasz w stylu "my hodujemy", "my produkujemy"?
Górnicy swoje wywalczyli, stoczniowcy też, nawet lekarze i pielęgniarki, nauczyciele, ba nawet policjanci strajkowali. To niby rolnikom nie wolno? Najlepiej się zrzucić na stado tuczników i puścić w centrum Warszawy. Takie rodeo to by pokazywały telewizje nie tylko w Polsce :)

#90 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 23 luty 2011 - 21:21

Strajk Rolników 2011 Jakbyś zauważył co napisałem na temat cwaniaków co chcą zarobić i się nie narobić to traktuje takich rolników którzy kupują prosiaki bo nie chce im się robić przy lochach i w dodatku muszą kupować pasze bo nie są w stanie swojej wyprodukować... Ci co mają lochy i produkują zboże potrzebne do swojej produkcji się narobią tak samo jak inni i tego nie neguję... Jeśli robisz tak jak napisałem w pierwszym zdaniu to jesteś właśnie takim cwaniakiem, który niestety jest uzależniony od ceny zbóż i masz pecha w tym roku... To, że jakaś firma nie płaci kasy to do takich spraw jest sąd a nie rząd... A po pierwsze trzeba się nie dać wyrolować przez innych... Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share szymon1804

szymon1804

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 23 luty 2011 - 21:42

Strajk Rolników 2011 Do dziś myślałem ,że to się nazywa "produkcja wieprzowiny w cyklu otwartym" :blink: Od dziś będę się nazywał "cwaniakiem" hmm nawet fajnie brzmi,może sobie nick na AF zmienię.Chociaż nie wiem ,czy mogę,bo mam też jeszcze parę sztuk bydła więc nie wiem czy się już do takowych kwalifikuję,czy jeszcze nie.
Jeśli chodzi osprawę wypłacania pieniędzy rolnikom to właśnie sady są bezradne i rząd jest od tego aby zmienić prawo(władza wykonawcza ,ustawodawcza i sądownicza- szkoła podstawowa się kłania).
Wytłumacz mi proszę,tak po "chłopsku",jak mam sprzedać tucznika aby mnie kupujący nie wyrolował??? Ktoś mądry wymyślił jakieś terminy płatności więc kupujący zawsze ma każdego rolnika w garści i może z nim zrobić co zechce.

Edytowany przez szymon1804, 23 luty 2011 - 22:01.

#92 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 23 luty 2011 - 22:56

Strajk Rolników 2011 W mieście się uczę ale pracuje na wsi. Chyba nie jest to zabronione przez regulamin forum?
Oczywiście że powinien być strajk ale nie taki jak proponujecie(czyli wielka ro***erducha w Warszawie na Wiejskiej). Widzieliście jak to robili Francuzi? Uświadamiali mieszkańców Paryża ile oni tak naprawdę na tych podwyżkach cen zarabiają, jakie są koszty wyprodukowania kg mięsa czy zboża. Anglicy natomiast robią pokojowe strajki i zachęcają Anglików do kupowania rodzimego mięsa(wzrost spożycia mięsa chyba poszedł o 20%).W Belgi rozdawali nawet chyba mleko za darmo. Dzięki temu zyskali przychylność społeczeństwa. Pamiętajcie że jak obywatele będą większą uwagą interesować się polityką wobec rolnictwa tym ekipy rządowe będą bardziej się starać aby nie stracić wyborców. Bo jak wjedziecie z gnojem do stolicy i zrobicie tam burdel to zostaniemy okrzyknięci "chamami którym ciągle mało". Lekarze czy prawnicy mają podobną opinię.
I dlaczego tych którzy mają cykl otwarty nazywacie "cwaniakami"?

#93 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 23 luty 2011 - 23:05

Strajk Rolników 2011 Specjalnie państwo będzie robić ustawę po to aby pośrednik zapłacił tobie za świnie... Wiesz co zastanów się trochę co piszesz bo to są brednie... To że dałeś się wyrolować to nie znaczy że trzeba coś zmieniać w prawie...

Widzisz kolego i w cyklu otwartym jest twój problem, że trzeba się liczyć z wahaniem ceny zboża, dwa late temu się cieszyłeś po miałeś pszenice po 400 zł/t a dziś ze cena 1000 zł/t to już trzeba robić strajk... Bo ci co maja cykl zamknięty i swoje zboże to za bardzo nie narzekają... Niestety trzeba się liczyć z takim ryzykiem raz się zarobi raz się straci... Nikt nie miał jeszcze w rolnictwie stałej ceny na nic i nigdy nie będzie miał więc lepiej przerzuć się na bydło jak cena świń jest taka do d*py... Musisz zrozumieć cel gospodarki wolnorynkowej... Strajku sobie ile chcesz mi to obojętnie ale nic tym nie wskórasz, stracisz tylko czas i pieniądze... A najlepiej to idź do miasta mieszkaj i pracuj tutaj jest najlepiej... Pozdrawiam

#94 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 23 luty 2011 - 23:12

Strajk Rolników 2011 Tak samo sprzedający pośrednik do zakładów. Jemu także mogą nie wypłacić. Najlepiej to ominąć pośredników. Ale niektórzy są zbyt leniwi żeby zadzwonić do zakładów i zapytać się czy przyjmują świnie(takie przypadki znam ze swojej okolicy).

#95 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 23 luty 2011 - 23:17

Strajk Rolników 2011

Specjalnie państwo będzie robić ustawę po to aby pośrednik zapłacił tobie za świnie... Wiesz co zastanów się trochę co piszesz bo to są brednie... To że dałeś się wyrolować to nie znaczy że trzeba coś zmieniać w prawie...

Widzisz kolego i w cyklu otwartym jest twój problem, że trzeba się liczyć z wahaniem ceny zboża, dwa late temu się cieszyłeś po miałeś pszenice po 400 zł/t a dziś ze cena 1000 zł/t to już trzeba robić strajk... Bo ci co maja cykl zamknięty i swoje zboże to za bardzo nie narzekają... Niestety trzeba się liczyć z takim ryzykiem raz się zarobi raz się straci... Nikt nie miał jeszcze w rolnictwie stałej ceny na nic i nigdy nie będzie miał więc lepiej przerzuć się na bydło jak cena świń jest taka do d*py... Musisz zrozumieć cel gospodarki wolnorynkowej... Strajku sobie ile chcesz mi to obojętnie ale nic tym nie wskórasz, stracisz tylko czas i pieniądze... A najlepiej to idź do miasta mieszkaj i pracuj tutaj jest najlepiej... Pozdrawiam

O i tutaj się zgodze z tym cyklem zamkniętym. Ja tylko swoje mam zboże i prosiaki po co mam płacić czapke pieniędzy za prosiaki jak moge kilka sztuk mniej hodować a wstawić w to miejsce maciory. A zboże zależy od roku raz zabraknie gdzieś 3-6 ton czasem zostanie że do listopada mam stare zboże.
Mój Wladimirec podbija świat

#96 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 23 luty 2011 - 23:21

Strajk Rolników 2011 A jak wolę cykl otwarty to znaczy że będę wywalony z kasty rolniczej?

#97 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 23 luty 2011 - 23:21

Strajk Rolników 2011 Ja sądzę o tym iż dobrze że poszli zastrajkować o swoje bo cena jest śmieszna za te kilo świni ale nie tylko oceny strajkowali ale również o machloje na rolnikach firmy JANTUR o tej sprawie było głośno również w SPRAWIE DLA REPORTERA Elżbiety Jaworowicz a tyle jest tu już postów ale bodajże trzy mówią o tym a reszta jest o tym czy strajk powinie być czy nie kto jakim ciągnikiem przyjechał. Dla mię jest to piękne że potrafili się zjednoczyć i powiedzieć NIE dla wyzysku polskiego rolnika i pamiętali o nich a nie tylko o świniach . Życzę powodzenia strajkując.

Edytowany przez kapi123, 23 luty 2011 - 23:28.

#98 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 23 luty 2011 - 23:30

Strajk Rolników 2011 Nie tylko rolnika wyzyskują. Wiesz ilu ludzi deweloperzy oszukali albo w komisach samochodowych? Wiesz ilu ludzi pracodawcy oszukali?

#99 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 24 luty 2011 - 00:06

Strajk Rolników 2011 To tym wiem i nie raz słyszałem ale ten temat nie jest o nich tylko o rolnikach jak chcesz to załóż o nich temat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 24 luty 2011 - 00:18

Strajk Rolników 2011

Musisz zrozumieć cel gospodarki wolnorynkowej...

A tak szczerze, to od kiedy rynek żywca wieprzowego czy jakikolwiek rynek rolny UE jest rynkiem wolnym z ekonomicznego punktu widzenia. Czy ten kto pisze o wolnym rynku (a raczej o gospodarce wolnorynkowej) zna podstawowe jej/jego założenia?
Jak to się ma do interwencjonizmu UE przy różnych poziomach dopłat w UE w tzw "Wspólnej" Polityce Rolnej?? bo w specyfikę i strukturę rynków i ich różnic w różnych krajach UE (a raczej różnic pomiędzy Polską a choćby Danią, Niemcami, itd.) nie chcę wchodzić, podobnie jak w niezrozumiałe dla wielu magiczne słowo "oligopson" bo właściwie rynek o którym tu piszemy taki jest, tj żywca wieprzowego

Już z poziomów dopłat tj różnego subsydiowania rolnictwa w różnych krajach można wywnioskować kto tu jest na straconej pozycji, dlatego nie rzucajcie tu jakichś populistycznych hasełek o wolnych rynkach itp. itd. nie na miejscu to i nieprawda