Skocz do zawartości

Zdjęcie

Strajk Rolników 2011

430 odpowiedzi na ten temat

#61 Share vitara

vitara

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 23 luty 2011 - 14:16

Strajk Rolników 2011 Jeszcze wielu z nas upadnie i zbankrutuje oj bardzo wielu , a Ci co zostaną przetrwają będą milionerami :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Strajk Rolników 2011 Dzisiaj, 01:53
  •  

#62 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 23 luty 2011 - 14:21

Strajk Rolników 2011

Witam Panowie popieram wasze działania i uważam że My Polscy Rolnicy musimy dawać o sobie znać bo inaczej Rządy Tuska doprowadzą nas do Ruiny . Dlaczego nie zatrzymali mięsa z Niemiec co dało by naszym rolnikom zarobić , Jak teraz nie wyjdziemy Razem i Producenci wieprzowiny mleka zbóż i innych gałęzi rolniczych to będą mieli nas jeszcze bardziej za nic . A ci we Francji wychodzą i protestują . A nasz Rząd ma nas za głupich . Oni nie mogą czuć się bezkarni i mieć wylane na Polskiego rolnika bo to my wytwarzamy dla nich żywność a nie jak Niemcy walą olej przepalony z silników by polaka szybko nakarmić .
Nawiązując do protestów podobno 25.02.2011 ma się odbyć podobny protest jak w Bydgoszczy ale w Chojnicach w woj Pomorskim przy Urzędzie Gminy . Apeluje do was wszystkich producentów Rolnych musimy być zgraną jednostką a nie że teraz mi jest dobrze a tamten niech sobie krzyczy . Za rok może kto inny będzie potrzebował pomocy . W każdym woj na pewno są jakieś izby rolnicze lub inne zgrupowania rolników musimy się zjednoczyć i razem coś zdziałamy .
Pozdrawiam i liczę na ruszenie POLSKICH Rolników!!!!!!!!!

Do chojnic mam z 30 Km tylko dzięki za info. Połączymy sily z rolnikami z Pomorskiego B)

jacekw1224 właśnie ja też nic nie wiedziało wogóle z mojej okolicy nikt :( a do bydgoszczy mam 70 Km tylko

Edytowany przez UrsusCzesio, 23 luty 2011 - 14:24.

Mój Wladimirec podbija świat

#63 Share kris82

kris82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 23 luty 2011 - 14:32

Strajk Rolników 2011

Dlaczego rolnicy nie umią się zjednoczyć ja jestem z okolic Torunia a o strajku dowiedziałem się z agrobiznesu też bym pojechał.Co robią izby rolnicze w każdej gminie są obrani nasi przedstawiciele i nic nie robią!! A ci co się tu wypowiadają że te strajki są niepotrzebne że rolnicy maja dobre i drogie ciągniki niech się lepiej nie wypowiadają bo śmierdzą typowymi mieszczuchami!

dokładnie też nic nie było słychać dowiedziałem się dopiero z tv

#64 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 23 luty 2011 - 14:53

Strajk Rolników 2011 Po pierwsze nikt się nie będzie jednoczył, producenci mleka i zboża są zadowoleni z cen i ich to nie obchodzi... Dla mnie osoba która ma prawo jedynie do narzekania to jest osoba która trzyma trzodę chlewną w systemie zamkniętym i ma odpowiednią ilość zboża dopasowaną do produkcji reszta rolników systemie otwartym czy tych co mają 10 ha i setki tuczników to jest banda cwaniaków którzy chcą tak samo jak pośrednicy zarobić a się nie narobić... Tak jestem mieszczuchem bo pochodzę z miasta i nie znaczy to że nie znam wsi... Jak tak bardzo się niektórym nie podoba praca na wsi to naprawdę zapraszam do miasta zobaczycie czy tak fajnie... W mieście żaden sklepikarz nie dostanie dofinansowania co roku za ilość posiadanych metrów kwadratowych, kto dostanie w mieście na start 75 tys. złotych, która mała firma dostanie 300 tys złotych... Zastanówcie się trochę nad tym co piszecie... Ja nie żałuję nikomu kasy i nie chodzi że dostajecie dużo ale zrozumcie, że w mieście nie jest tak miło jak się wszystkim wydaje...

#65 Share karolek12

karolek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 23 luty 2011 - 14:59

Strajk Rolników 2011 Odniose sie do ostatniej wypowiedzi a myslisz ze bezrobotni z Urzedu Pracy nie dostaja po 40 tys na rozkrecenie biznesu i przedsiebiorcy na stworzenie miejsc pracy? wiec co to jest ? a myslisz ze wszyscy rolnicy korzystaja z dotacji? zobacz ilu jest rolnikow a ile jest złozonych wnioskow .Jak 1 lub 2 na wsi dostanie to wszystko.

#66 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 23 luty 2011 - 15:01

Strajk Rolników 2011 I tak nie znasz tak dobrze jak ten co dzień w dzień pracuje. Akurat postulatów było więcej i inne niz ty tu twierdzisz. Zobaczymy za rok żeby tylko nie płakali ci co na zbożu chcą kase trzepać. W tym roku jestcena dobra a za rok czasem mi moze sie bardziej opłacic kupić zboze żeby hodować świnie niż samemu je wyhodować. Bo takie lata juz były.
A mnie obchodzą sklepikarze tyle samo co my ich. My strajkować będziemy i tam gdzie słońce nie dociera mam to co ty sobie twierdzisz nie podoba sie to idź do miasta z powrotem i razem z twoimi kompanami krzycz że rolnicy skurwy*** maja dobrze najlepszy sprzęt dotacje i maja czelność strajkować.. Jednoczyc sie będziemy a ty sobie krzycz jak chcesz. ;[ Bo co że teraz ci co maja krowy maja dobre ceny my musielismy skończyc z tym bo dawali po 50 groszy za litr... I żeby czasem znowu tak nie było.

#67 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 23 luty 2011 - 15:12

Strajk Rolników 2011 dznield28 są dopłaty unijne na start przy zakładaniu firmy, wujek zarejestrował malutką firmę budowlaną zatrudnił 2 osoby i dostał nie małe pieniążki. więc nie pierdziel głupot, jak ktoś jest leń i ma wszystko w d*pie to zawsze będzie mu żle , tylko mi niemów że ciężko jest dostać dopłatę na firmę, żebyś ty wiedział ile trzeba urzędów odwiedzić , z iloma urzędasami się użerać, ile czasu musi minąć, ile własnych pieniędzy wyłożyć, czasu, cierpliwości, jakie okrutne wymagania i selekcja jest,by otrzymać te 75tyś, co nawet nie starczy na ciągnik nowy,biurokracja nie miłosierna, ilu młodych rolników zrobiono w h-ja, bo rodzice nie dostali RS i nie mogą przepisać gospodarki na niego, i co on ma teraz zrobić,

Edytowany przez suzuki21l, 23 luty 2011 - 15:18.

#68 Share jacekw1224

jacekw1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 23 luty 2011 - 15:21

Strajk Rolników 2011 danield28 taki mieszczuch ma urlop wyjedzie sobie na wczasy do Egiptu bo go nic nie obchodzi, a rolnik jak wyrwie sie na pół dnia z dziećmi nad morze to jest dobrze jeszcze ci co mają samą produkcje roslinną mogą się wyrwać ale tacy na produkcji zwierzęcej nie mają nawet świąt bo rano i wieczorem musza opszątnąć .I wlaśnie za to rolnicy chcą godziwych cen !

#69 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 23 luty 2011 - 16:28

Strajk Rolników 2011 Jak tak jest w mieście dobrze to sprzedajcie gospodarki i do miasta. Myślicie że właściciel sklepiku czy firmy budowlanej ot tak sobie zamknie interes i wyjedzie z dziećmi na wczasy? Myślicie że on także nie pracuje całymi dniami, często i w niedziele aby zrobić wszystko na czas? Jego podwyżki cen surowców także dotyczą. I "mieszczuchy" mają o wiele gorszy start niż rolnicy. Co to jest 40tys. na start. Ledwo na samochód dostawczy starczy. A gdzie reszta? Po drugie te 40 tys. dostanie często tylko kilkunastu czasami kilkadziesiąt osób w powiecie. Nie mają później dopłat do gruntów czy zwierząt. Jeśli nie umiecie sobie poradzić w czasach kryzysu to kiepscy z was przedsiębiorcy.

#70 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1887 postów

Napisany 23 luty 2011 - 16:37

Strajk Rolników 2011 po prostu wieś potrafi lepiej wykorzystać pieniądze z Unii a niżeli miasto ponieważ to co robią urzędnicy u nas to jest paranoja. nie mówię że rolnik nie musi załatwiać nic bo samo przyjdzie tylko na pewno jest o wiele łatwiej i wiem to z doświadczenia. Polska wieś wykorzystuje całą pulę $$ a miasto tylko część bo to władze miast nie potrafią po nie sięgnąć aby później mógł ktoś sięgnąć od nich

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 23 luty 2011 - 16:48

Strajk Rolników 2011 Ale większość pieniędzy idzie właśnie na pomoc rolnikom. Ponad 40% unijnego budżetu zarezerwowane jest dla rolników. Duże pieniądze pochłania także administracja czy działalność UE. Chociaż w ostatnim roku to się zmieniło. I właśnie biurokracja. Rolnicy mają bardzo duży wachlarz możliwości brania dotacji z Unii. A mieszkańcy miast już nie bardzo.

#72 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 23 luty 2011 - 17:29

Strajk Rolników 2011 Weź te twoje mądrości schowaj bo mi sie oranżada z komunii odbija a im ktoś broni strajkować? A jak tak dobrze to niech przyjdą na wieś.... ;[

#73 Share Szuma

Szuma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 23 luty 2011 - 17:40

Strajk Rolników 2011 A dlaczego miastowi nie tak najeżdzają na rolników i na to że maja taki a nie inny ciągnik, którym przyjechali na strajk? Dlaczego nie mówią o tym,że lekarz zarabia 15tyś zł miesięcznie i strajkuje? Dlaczego nie mówią o prywatnych firmach np. handlowych które są tylko pośrednikiem między rolnikiem a młynem czy między mieszalnią pasz a rolnikiem i owe firmy przynoszą ogromne zyski właścicielowi, dlaczego nikt nie spojrzy na tego o to właściciela, który jeździ najnowszym Mercedesem czy jakimś serer samochodem??
"Siła w jedności, jedność w wierzę"

#74 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 23 luty 2011 - 18:00

Strajk Rolników 2011 A jak chcesz zarabiać tyle co lekarz to idź na medycynę. Jak chcesz jeździć Mercedesem to zostań pośrednikiem między rolnikiem a hurtownią czy młynem. Jak chcesz jeździć na wczasy do Egiptu to znajdź pracę w mieście. Rolnik to zawód jak inne, gospodarstwo to przedsiębiorstwo jak firma transportowa czy budowlana. Ale widzę że niektórzy nie potrafią tego zrozumieć i cały czas traktują się jako wybrańców narodu którym wszystko się należy. Żyjemy w kraju gdzie każdy ma wybór co chce robić.
A strajków nie bronię. Róbcie co chcecie. Tylko nie zdziwcie się później reakcji społeczeństwa na wasze lamenty i biadolenie.

#75 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 23 luty 2011 - 18:31

Strajk Rolników 2011 ja też jestem za tymi strajkami, powinno ich być więcej, a co do kasy z UE to też nie każdy dostanie bo się nie kwalifikuje, po drugie trochę papierkowej roboty jest z tym wszystkim... to że rolnik ma dobry i drogi ciągnik to mieszczuchy widzą, ale to że kredyty na kilkaset tysięcy, żeby ten ciągnik spłacił to już nie ;[

#76 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 23 luty 2011 - 18:34

Strajk Rolników 2011 Bo od nas wszystko sie zaczyna a po za tym nie mam zamiaru z miastowym się kłócic z kimś kto tylko krzyczy na każdego. Zostawiam siły sobie na wyjazdy w teren. Jeżeli zaczniemy powoli się jednoczyć i dążyć to poprawienia sytuacji, to coraz wiecej rolników dołączy do nas i kto wie czy nie stanie sie to co we Francji, i uświadomimy naszym konsumentom jak jest naprawde. StasiekS Tobie udaje sie wiele rzeczy mądrze napisać bo widze że wykształconym człowiekiem jesteś ale widzę że z miasta i pojęcie o wsi które tutaj pokazujesz jest mniej niż zero. U rolnika pięknie kolorowo pracuje raz w tygodniu na polu samo sie rośnie świnki też a rolnicy tylko krzyczą bo im źle unia daje kupe kasy.

Zetorek
Tylko cop ich to obchodzi ty masz super traktor jesteś bogaty... ;[

Edytowany przez UrsusCzesio, 23 luty 2011 - 18:37.

#77 Share krzysiek55555666

krzysiek55555666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Maszyny hodowla nowości

Napisany 23 luty 2011 - 18:54

Strajk Rolników 2011 Dla niektórych z miasta na tym forum polecam założenia forum sklepikarzy i Budowlańców . a od tego forum jak wam się nie podoba się odczepcie jak wam będzie źle bo wam Tusk Offe zlikfiduje czy będziecie mieli wyższe podatki od działalności bo im będzie brakowało w budżecie kasy to swoje forum założycie . I polecam wam niemiecką dioksynową wieprzowinę w marketach . Smacznego nowotwory macie jak w banku , Pomyślcie o waszych pokoleniach które trzeba zdrowo żywić . I nie oburzajcie się na rolników bo to niewdzięczny zawód .

#78 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 23 luty 2011 - 19:12

Strajk Rolników 2011 UrsusCzesio jesteś jeszcze młody i mało wiesz... I tak ludzie z miasta mają trudniej o kasę z UE... Jest taka na innowacje i technologie ale dostają je przedsiębiorstwa a nie ma małe firmy które tez muszą załatwiać sporo papierów co wy... Mówcie, że mają traktory i kredyty... No jasne bo ludzie w mieście mają rewelacyjnie tylko ile ludzi ma mieszkanie na kredyt na 30 lat i co kiedyś był frank po 2,20 teraz po 3 złote i kogo to obchodzi muszą co miesiąc płacić o 200 złoty większa ratę aby mieć gdzie mieszkać, żaden rolnik nie spłaca 30 lat kredytu bo ma inne sytemu wsparcia pomyśleliście nad tym... Nie każdy zarabia 5-10 tys. na miesiąc, a co myślicie, że wszyscy kupują samochód za gotówkę no bo miastowy bogaty kupi sobie samochód za 60 tys. od tak... Kup sobie działkę pod budowę domu pod wielkim miastem zapłacisz bagatela 200 tys złotych, codziennie do pracy dojeżdżać samochodem do miasta 10 km i co paliwo po 5 złotych, pytam się kto mu k*rwa zwróci za akcyzę i podatek VAT, nikt musi płacić całą kwotę... Nie jeździć samochodem a co komunikacją darmowa kup co miesiąc bilet miesięczny dla siebie żony i dwójki dzieci... Tak najlepiej w mieście jest za***iście... Powiem wam nigdzie nie jest dobrze nie mówię że wieś jest idealna... A po pierwsze sam pracuje czasem na wsi pomagając rodzicom mojej dziewczyny, wyrzucam gnój ręcznie i mi to nie przeszkadza i wiem tylko tyle że mają oni kasę mając 26 ha ziemi i krowy... Jest grono innych rolników u których widać, że jest kasa ale są tez biedne i na kredytach ale tylko wyłącznie z własnej winy do takiego czegoś doprowadzili... Ile rolników nie było przed wejściem Polski do UE a dzisiaj za jeden euro to by się osrali... UrsusCzesio to jest twoje podejście życzysz innym rolnika złego, będziesz zadowolony że za rok producenci zboża będą mieć gorzej... Dwa lata temu była pszenica po 400 złotych był z tego powodu jakiś bunt wtedy byłeś szczęśliwy że tanio świnie produkowałeś... Niestety raz na wozie raz pod wozem raz korzystasz raz tracisz... Idź na studia ucz się bo na wsi do gospodarstwa to możesz mieć skończona podstawówkę i możesz normalnie pracować w mieście z matura może zamiatać ulicę... Chwała dla tych młodych ludzi ze wsi którzy się rozwijają i studiują dalej rolnictwo bo to jest przyszłość... Pójdziesz do dużego miasta do zobaczysz jakie jest życie ale tez tego do końca nie poczujesz bo ludzie ze wsi dostana stypendium socjalne albo inne nawet jak mają kasę ( łatwiej jest zakombinować z dochodem) wiem coś o tym bo wiem jak jest u mnie na uczelni... Także kolego zastanów się trochę nad tym... Pozdrawiam

#79 Share Daro20

Daro20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja;)

Napisany 23 luty 2011 - 19:16

Strajk Rolników 2011 BARDZO DOBRZE!!!!!! POPIERAM PROTEST!!!!!!!
Taki jeden z drugim mieszczuch myśli że jak mięso czy cukier w sklepie drogi to u rolnika też a tak nie jest.
Ciekawe czy im odpowiadają te wysokie ceny w sklepach? Pośrednicy zarabiają i te pieprzone podatki podnoszą cenę. Hurtownia nakłada 15% a sklep 30% marży.
A te 75tyś to zamydlenie oczy. Śmiech na sali u niemca na start mają 50tyś euro. Powinni dać do ręki tą kase a to ile załatwiania i kasy trzeba żeby to jeszcze dostać i tak nie wszyscy dostaną.

Edytowany przez Daro20, 23 luty 2011 - 19:20.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 23 luty 2011 - 19:27

Strajk Rolników 2011 Akurat jestem za tym żeby były pewne obwarownia przyznania premii ,bo inaczej niezliczona ilość przekrętów nastąpiłaby. Sam jestem rolnikiem ale nie oszukjmy , kto miał szczęscie i głowe na karku to nie powinien mówić ,że jest bieda na wsi i proszę spojrzeć na galerie AF jakie zacne podwórka i maszynki mają nasi biedni rolnicy (tylko prosze nie mówić ,że zazdroszcze czy cos w tym stylu !)